Co powinienem zrobić, aby odwiedzić Strefę Gazy?


13

Sytuacja polityczna w Strefie Gazy nie sprawia, że ​​jest to bardzo pożądane miejsce na wakacje, ale załóżmy, że ma się gorące pragnienie wyjazdu i spędzenia czasu jako gość w Gazie.

Jakie przeszkody, wizy, zezwolenia itp. Trzeba by legalnie odwiedzić Gaza?

Istnieją pewne informacje w Wikitravel w wikipedii , ale obawiam się, że są nieaktualne.


1
@HeidelBerGensis Zanonimizowałem pytanie. Jeśli narodowość odwiedzającego robi różnicę, prosimy o uwzględnienie tego w swojej odpowiedzi.
Mindwin


1
Sugerowany duplikat dotyczy tylko przypadku Zachodniego Brzegu, ale nie Strefy Gazy.
mts

@HeidelBerGensis dodał tag lokalizacji.
Mindwin,

W zależności od narodowości Twój bilet lotniczy może zostać skonfiskowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych w twoim kraju.
Blaszard

Odpowiedzi:


12

TL; DR: To skomplikowane.

Byłem w Gazie dawno temu, w szczęśliwszych dniach, gdy Yasser Arafat Int'l nie był kupą gruzu. W tym czasie przylot samolotem był prosty (kup bilet, leć do Gazy), ale przejście przez ląd było skomplikowane nawet wtedy i stało się znacznie gorsze. Ta odpowiedź jest syntezą tego, co rozumiem od przyjaciela, który mnie wtedy odebrał, który od tego czasu był w Gazie wiele razy, oraz dwóch innych aktualnych źródeł, w szczególności tego i tego .

Po pierwsze, kilka ogólnych wytycznych:

 • Pomyśl dwa razy, jeśli chcesz to zrobić. Jeśli chodzi o zachodnie agencje wywiadowcze, Gaza = Hamas = terroryści i dobrowolne odwiedziny to tylko jeden krok do szkolenia z talibami lub Państwem Islamskim na skalę podejrzliwości. Rafah granica znaczek będzie podniesienie brwi podczas spotted w dowolnym miejscu na świecie.
 • Granicę można zamknąć całkowicie bez powiadomienia. Jeśli Hamas lub jeden z jego przyjaciół rzuci rakietę za granicę, jak to zwykle robią, nikt nie wejdzie ani nie wyjdzie przez jakiś czas: może dni, może tygodnie, a może miesiące. Musisz być elastyczny i przygotowany na porażkę.

Tak więc po zniknięciu lotniska istnieją dwie drogi lądowe do Gazy:

 1. Przejście Erez z Izraelem. Odkąd Hamas przejął kontrolę, jest to w zasadzie całkowicie zablokowane i nie jest realną opcją, chyba że masz poważne powiązania w Izraelu (lub Strefie Gazy). Z drugiej strony, nawet gdy „otwarte” jest to niezwykle bolesne przejście (3 godziny plus nie jest rzadkością), a ponadto będziesz obiektem skrajnych podejrzeń, kiedy wylecisz z Izraela.
 2. Przejście Rafah z Egiptem. Odkładając na bok tunele, jest to jedyny telefon stacjonarny w Gazie i centrum reszty tej odpowiedzi.

Oto więc, czego potrzebujesz:

 • Zaproszenie w dobrej wierze od organizacji w Gazie, która może cię gościć. (Turystyka w Gazie nie jest rzeczą; z jednej strony jedyny przyzwoity hotel w Gazie, wiatrak, spłonął w 2000 r.).
 • Po otrzymaniu zaproszenia należy złożyć wniosek do najbliższej ambasady Egiptu o list z pozwoleniem dla Rafah. Przetwarzanie może potrwać kilka miesięcy .
 • Po przyznaniu go musisz poprosić gospodarza o złożenie wniosku w Twoim imieniu o zezwolenie na wjazd do Palestyny .
 • Gdy to również zostanie przyznane, przejdź do Rafah, około 6 godzin jazdy od Kairu.
 • Wyjdź z Egiptu na przejściu granicznym w Rafah. Spodziewaj się, że zajmie to kilka godzin.
 • Wejdź do Palestyny. Twoja historia i dokumentacja zostaną dwukrotnie sprawdzone.
 • Jesteś w!
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.