Zbyt wiele krajów, aby ubiegać się o indyjską wizę elektroniczną?


47

Ubiegam się o wizę elektroniczną dla Indii. W pewnym momencie formularza pyta o kraje, które odwiedziłeś w ciągu ostatnich 10 lat. Zacząłem je wyświetlać, dotarłem do liter C i otrzymałem ten błąd:

Kraje odwiedzone w ciągu ostatnich 10 lat: Osiągnięto maksymalną długość odwiedzanego kraju

Co teraz? Czy po prostu mówię „za dużo dla twojego formularza” czy tylko wymieniam kilka ostatnich? A może tylko te, w których spędziłem najwięcej czasu?


56
#MarkMayo Problemy
CMaster

8
Wierzę, że na pierwszej stronie były dwie opcje: 1- Mark Mayo 2- Wszystkie pozostałe. Musisz wybrać niewłaściwą opcję.
Nean Der Thal,

6
Zastanawiam się, czy nie można po prostu wyłączyć JavaScript lub manipulować nim, aby przesłać wszystkie kraje, w których byłeś.
Nobilis

15
@Nobilis, biorąc pod uwagę stereotypową jakość indyjskiego kodu, mogę sobie wyobrazić, że łamie to cały system e-Visa i ląduje w indyjskim więzieniu.
JonathanReez wspiera Monikę

3
@Nobilis będzie łatwo edytować html / css, problemem jest limit pola db.
Nean Der Thal

Odpowiedzi:


33

Kilka lat temu napotkałem ten sam problem (ale przynajmniej dostałem połowę alfabetu), szukałem w Internecie i nie mogłem znaleźć ostatecznej odpowiedzi na pytanie. Prawdopodobnie dlatego też pytasz.

Uciekłem się do listy wybranych krajów stosujących jako strategię:

  • Wymień przynajmniej kraje, z których mój paszport zawiera znaczek.
  • Dodaj logikę sąsiednich krajów, aż osiągnie limit.

Kiedy szukałem ostatecznej odpowiedzi, zauważyłem dwie rzeczy:

  • Wydaje się, że wszyscy w tej sytuacji stosują podobną strategię.
  • Nie znalazłem żadnych dowodów na to, że ludzie napotykają problemy z tego powodu.

Co prowadzi mnie do wniosku, że prawdopodobnie nie powinieneś tego zbytnio zastanawiać. Ale ostateczna odpowiedź z oficjalnego źródła byłaby miła i jestem pewien, że nie zaakceptujesz niczego mniej jako poprawnej odpowiedzi.


26

W następnym kroku, po stronie, na której masz problem, jest krok do przesłania skanu paszportu w formacie PDF . W tym kroku prześlij 2-stronicowy plik PDF . Pierwsza strona może mieć skan paszportu. Druga strona pliku PDF może zawierać list wyjaśniający problem i wymieniający wszystkie kraje.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Na poprzedniej stronie aplikacji, w polu dla odwiedzonych krajów, podaj odniesienie do tej przesłanej strony.

Zanim to zrobisz, wyślij e-mail do działu pomocy, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Jeśli mówią, że tak, zacznij list w stylu: „Sir or Madam. Jak omówiono z działem pomocy ...” Z drugiej strony, jeśli powiedzą ci, żebyś zrobił coś innego, to oczywiście zrób to.

Możesz do nich dotrzeć pod adresem indiatvoa@gov.in.

Miałem ten sam problem podczas ubiegania się o zwykłą wizę (nigdy nie ubiegałem się o wizę elektroniczną) kilka lat temu i otrzymałem oficjalną odpowiedź od firmy, do której ambasada Indii zleciła proces ubiegania się o wizę w Australii .

Zapytałam:

W sekcji „Kraje odwiedzone w ciągu ostatnich 10 lat” nie ma wystarczającej ilości miejsca dla wszystkich krajów, które odwiedziłem. Co mam z tym zrobić?

Odpowiedź brzmiała:

Możesz dostarczyć list motywacyjny ze szczegółami dotyczącymi krajów.

Kiedy dostałem tę odpowiedź, nie pierwszy raz miałem problem. Właściwie byłem w tej sytuacji siedem razy, kiedy ubiegałem się o wizę do Indii. Czasami napisałem list uzupełniający z krajami, czasami użyłem skrótów w pudełku (USA, Wielka Brytania, DK, SL, itp.) Zawsze otrzymałem wizę i nigdy nie miałem żadnych pytań w tej sprawie konkretna sekcja.

Chociaż jest bardzo mało prawdopodobne, aby osoba przetwarzająca Twoje zgłoszenie zauważyła lub wiedziała, że ​​pominiesz kilka krajów, nie jestem osobiście skłonna to zrobić. W ogóle nie lubię podejmować takiego ryzyka.

Jeśli to robisz, weź pod uwagę spójność ze szczegółami ze wszystkich sekcji przeszłych i przyszłych wniosków, a także znaczki paszportowe itp. Ale, jak powiedziałem, nie wolę takiego podejścia.

Dołożenie wszelkich starań, aby być prawdziwym w twojej aplikacji, daje dobre wrażenie osobie przetwarzającej ją. Jest to szczególnie pomocne, gdy ktoś znajduje się w sytuacji, w której istnieje cienka granica między przyjęciem lub odrzuceniem. (Nie sugeruję, że tak jest w przypadku ciebie, Mark, ale ogólnie rozmawiam bardziej z niektórymi osobami, które mogą mieć ten sam problem w przyszłości. Prawdopodobnie wielu ludzi będzie miało taki problem problem.)

Chciałbym również dodać, że z mojego doświadczenia w kilku przypadkach ubiegania się o wizy do Indii stwierdziłem, że lepiej jest odpowiednio wyszczególnić każdy szczegół. Nie zawsze tak jest, ale w niektórych przypadkach nawet mały szczegół może być przyczyną problemów. Osobiście zawsze lubię mieć pewność, że każdy szczegół we wniosku jest poprawny przed jego przesłaniem.

I Mark, jako długoterminowy mieszkaniec Indii, chcę cię powitać i mam nadzieję, że spodoba ci się Twoja podróż!

TL; DR: Po wysłaniu e-maila do działu pomocy w celu weryfikacji pomysłu, zrób 2-stronicowy plik PDF zawierający zarówno paszport, jak i list dotyczący krajów i prześlij go w sekcji paszportu. Popraw każdy detal.


5
Naprawdę? Przesyłanie <nie paszportu> do pola „prześlij swój paszport tutaj” nie wydaje się dobrym pomysłem.
Lekkość ściga się z Moniką

1
@LightnessRacesinOrbit Cóż, pierwszą stroną pliku byłby paszport. Druga strona byłaby listem wyjaśniającym. Jak myślisz, jakie mogą być tego negatywne konsekwencje?
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

1
Odrzucenie twojego zgłoszenia za nieprzestrzeganie jasnych instrukcji. Mogę mówić tylko za siebie, ale gdybym ręcznie przetwarzał aplikacje, naprawdę by mnie to zirytowało. Co się stanie, jeśli będę musiał gdzieś przechowywać plik PDF i oczekuje się, że będę przechowywać tylko pliki PDF skanów paszportowych? Teraz muszę uruchomić Adobe i ręcznie usunąć nadmiar strony. Podobnie, w polu „twoje imię”, czy umieściłbyś „Fiksdal - btw Nie mogłem zmieścić wszystkich krajów w polu poniżej” ... nie
Lekkość ściga się z Moniką

@LightnessRacesinOrbit Moja odpowiedź zaleca również skontaktowanie się z działem pomocy technicznej, aby upewnić się, że wszystko jest w porządku. Zgadzam się, że nie jest to idealne, ale niestety druga opcja polega na wykluczeniu krajów. Ale tak, ponieważ aplikacja zmusza nas do zrobienia tego, może lepiej po prostu napisać „i więcej”. W rzeczywistości odrzucenie wniosku jest dość duże, ponieważ po tym trzeba zaznaczyć pole „Tak” w polu „Czy wniosek wizowy do Indii został wcześniej odrzucony?” Więc tak, to trochę trudne. Zdecydowanie najlepiej skontaktować się z działem pomocy na piśmie w tej sprawie.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

@LightnessRacesinOrbit Wprowadziłem jeszcze kilka zmian, biorąc pod uwagę Twoją opinię. Daj mi znać, jeśli masz więcej informacji.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

15

Jeśli nie możesz przesłać papierowego załącznika do formularza, możesz zastosować podejście oparte na „najlepszych praktykach” ...

  1. Wymień zatem USA, Wielką Brytanię, Kanadę
  2. Wymień zatem wszystkie kraje graniczące z Indiami
  3. Zatem wszystkie inne kraje w Rzeczypospolitej
  4. Wymień zatem wszystkie kontrowersyjne kraje
  5. Napisz „i więcej”

4
Właśnie to zrobiłem. Indie są najwyraźniej sceptycznie nastawione do Pakistanu, więc jeśli je tam odwiedziłeś, lepiej nie kłam o tym. Ponadto wiza elektroniczna nie ma możliwości dołączenia dodatkowych dokumentów (cyfrowo ani fizycznie), nie ma też pola na dodatkowe komentarze.
Ayesh K

19
„Indie są najwyraźniej sceptycznie nastawione do Pakistanu” (i na odwrót) mogą być jedną z najprawdziwszych rzeczy, jakie kiedykolwiek powiedziano o stosunkach międzynarodowych.
Zach Lipton,

1
@AyeshK Zasugerowałem sposób dołączenia dodatkowego dokumentu w odpowiedzi.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

Jeśli zastosujesz takie podejście, pamiętaj o dołączeniu do paszportu wszystkich krajów, z których pochodzą stemple, oraz wszystkich innych krajów, w których rząd Indii ma dowody na wizytę.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

7

Miałem ten sam problem. Nawet używając dwuliterowych skrótów ISO oddzielonych przecinkiem, byłem w stanie wymienić tylko 33 kraje w ramach limitu 100 znaków, który był krótki o około 20 krajów w ciągu ostatnich dziesięciu lat podróży. Moja opinia: jeśli nie pozwalają ci zrobić pełnej listy, to nie jest to twoja wina. W moim przypadku zacząłem wymieniać w porządku chronologicznym, nawet streściłem wszystkie kraje europejskie pod „UE”, a „niestety” musiałem porzucić wiele potencjalnie „interesujących” krajów, takich jak Jordania i Liban. W każdym razie nie miałem z tego powodu żadnego problemu (nawet dlatego, że mogliby się skrzywić z powodu tak długiej listy dwuliterowych kodów)


5

Upewnij się, że na liście znajdują się wszystkie kraje SAARC, które odwiedziłeś. Myślę, że na tym naprawdę im zależy. Złożyłem aplikację rok temu i wypełniłem pole najlepiej jak mogłem. Zapomniałem wymienić Nepalu na tym polu i na polu po około krajach SAARC, mimo że starałem się z indyjskiej ambasady w Katmandu, głupie, ale wciąż dostałem wizę.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.