Jakie są opcje przedostania się z Ukrainy na Krym (i odwrotnie) po 2014 roku?


Odpowiedzi:


27

Z ukraińskiego punktu widzenia Rosja nielegalnie zajęła ukraiński region Krym w 2014 r. W rezultacie opcje transportu zostały ograniczone zarówno po stronie ukraińskiej, jak i rosyjskiej. Ponadto konieczne jest teraz posiadanie rosyjskiej wizy (lub paszportu bezwizowego), aby uzyskać dostęp do terytorium krymskiego.

Loty

We wrześniu 2015 r. Wszystkie loty między Rosją / Krymem a Ukrainą zostały zawieszone . Aby dotrzeć do Krymu, potrzeba co najmniej dwóch transferów z Kijowa:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Autobus

Możliwe jest wsiąść do autobusu z Kijowa do Sewastopola za ~ 40 $, jednak cudzoziemcy (jak wszyscy, z wyjątkiem Ukraińców) wymagają teraz specjalnego zezwolenia na przekroczenie granicy ukraińsko-krymskiej:

16 września 2015 r. Gabinet Ministrów Ukrainy podjął uchwałę nr 722 zmieniającą Procedurę wjazdu na czasowo okupowane terytorium Ukrainy i wyjścia z niego w zakresie wjazdu i wyjazdu z Krymu przez cudzoziemców, między innymi:

Wyciąg z paragrafu 3 uchwały:

Cudzoziemcy mogą wjechać i wyjechać z tymczasowo okupowanego terytorium Ukrainy przez specjalne punkty kontrolne, przedstawiając paszport i specjalne zezwolenie wydane przez organ terytorialny Państwowej Służby Migracyjnej Ukrainy lub organ terytorialny Departamentu Służby Migracyjnej Ukrainy w Nowotroickim lub rejonie genicheskim w Chersoniu obwód

Zezwolenie to może być wydane tylko osobom mającym krewnych / majątek na Krymie lub dziennikarzom . Dlatego ta opcja prawdopodobnie nie jest rozsądna dla większości podróżnych.

Pieszo

Granicę lądową można przekroczyć pieszo, ale ta opcja wymaga specjalnego zezwolenia (patrz Bussekcja powyżej).

Pociągi

Żadne bezpośrednie pociągi nie łączą Ukrainy z Krymem, jednak można dojechać pociągiem do granicy ukraińskiej w regionie Chersoniu. Z regionu przygranicznego można teoretycznie przejść pieszo (patrz On Footsekcja powyżej).

Jadąc z Krymu na Ukrainę

O ile wcześniej nie uzyskałeś wyżej wymienionego specjalnego zezwolenia i nie wjechałeś na Krym przez Chersoń, niemożliwe jest przedostanie się na Ukrainę z Krymu drogą lądową. Ukraińska straż graniczna może albo odmówić ci wjazdu, albo aresztować cię za nielegalne wjazd na terytorium Ukrainy przez Rosję.

Wniosek

Lot przez Moskwę jest prawdopodobnie jedynym wykonalnym sposobem dla większości turystów. Należy pamiętać, że ta opcja jest technicznie nielegalna z ukraińskiego punktu widzenia, dlatego w przyszłości unikałbym mówienia o Krymie ukraińskiej straży granicznej.


Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
Mark Mayo wspiera Monikę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.