Co się stanie, jeśli zapomnisz baterii laptopa w sprawdzonym bagażu? (w Europie) [zamknięte]


8

Załóżmy, że kupujesz zapasową baterię do laptopa i zapominasz o włożeniu jej do torby podręcznej (zgodnie z zasadami IATA ). Co się potem dzieje? Niektóre możliwe scenariusze:

  • Linie lotnicze zwykle ignorują to rozporządzenie i nie zawracają sobie głowy sprawdzaniem akumulatorów
  • Linia lotnicza otworzy Twoją torbę, wyjmie baterię i pozostawi notatkę „przepraszam”
  • Linia lotnicza odbierze Ci lot i zmusi do wyjęcia baterii

Pytanie jest inspirowane scenariuszem z życia, w którym przypomniałem sobie o regulacjach dotyczących akumulatorów kilka sekund przed odprawą bagażu.


1
Mój kolega przypadkowo zostawił zapalniczkę w bagażu podczas ostatniego lotu. Został poproszony o wyjęcie go, gdy tylko torba przejdzie przez skaner (tuż za odprawą). Tak było w Chinach, ale przypuszczam, że podobnie byłoby z baterią w Europie.
Belle


1
Powiązane pytanie: czy należy powiadomić personel linii lotniczych o bateriach? Nawet jeśli może to opóźnić Twój lot?
Nate Eldredge

Kiedyś zostawiłem zasilacz w mojej walizce w Kuala Lumpur (gdzie możesz zostawić bagaż w mieście). Został wyjęty z walizki bez notatki lub próby dotarcia do mnie.
mts

1
Zawsze mam w bagażu zapasowe baterie (aparatu i laptopa), aby uniknąć konieczności noszenia ich ze sobą (nie znałem tego przepisu). Oczywiście w wielu przypadkach nic się nie dzieje. Leciałem do USA, Europy i Indii co najmniej 20 razy w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. - To oczywiście tylko niepotwierdzone dowody, twój przebieg może się różnić ...
Aganju

Odpowiedzi:


2

Załóżmy, że kupujesz zapasową baterię do laptopa i zapominasz o włożeniu jej do torby podręcznej (zgodnie z zasadami IATA). Co się potem dzieje?

„Nic nie rób”.

Zdejmuje się akumulator.
Grzywna lub oskarżenie MOGĄ się zdarzyć.

Zabranie cię z samolotu jest mniej prawdopodobne niż zdjęcie torby z samolotu, zostaw cię. |

Pomimo komentarza @ JonathanReez ryzyko związane ze sprawdzonymi akumulatorami jest realne. Jest stosunkowo niewielki - ale wyższy niż nigdy, że nie ma ładowni.


Miałem zapieczętowaną baterię kwasowo-ołowiową (motocykl), którą wziąłem legalnie jako bagaż podręczny na lot krajowy NZ. Zostało to głupio i niewłaściwie odrzucone przez meldunek.
Ukryłem go w ogrodzie na lotnisku i został odebrany przez kogoś innego we właściwym czasie.

Następnie przewieźli go jako bagaż rejestrowany na tej samej trasie.
Podałem im poprawne magiczne słowa IATA i kody zwolnienia do napisania na opakowaniu - zgodnie z przepisami.
Akumulator przyjechał OK, ale widać było, że został sprawdzony podczas transportu. Przypuszczalnie zostałby usunięty, gdyby nie spełniał zasad.
Kod IATA musi być dobry juju :-).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.