Gdzie w Brukseli ważny jest bilet Eurostar i na jak długo?


15

Na stronie internetowej Eurostar przy rezerwacji biletu do Brukseli podaje główne opcje Brukseli i dowolnej stacji belgijskiej (przez Brukselę) . Jeśli wybierzesz pierwszy, pokazuje to:

Strona internetowa Eurostar

Pierwszy wiersz tego stanowi:

Twój bilet Eurostar będzie ważny na podróż do iz Brukseli-Midi / Zuid i tylko w obrębie obszaru metropolitalnego Brukseli.

(A następnie wyjaśnia zalety nieco droższego biletu na belgijski dworzec)

Wydaje mi się jednak, że nie mogę znaleźć niczego na ich stronie internetowej, co tłumaczyłoby granicę, z której korzystają tylko w obszarze metropolitalnym Brukseli , ani rzeczy takie, jak ważne (pociągi? Tylko pociągi lokalne? Pociągi i tramwaje? Metro ? itp.). Podczas gdy w przypadku biletu „And Belgian Station” wyjaśniają, jak daleko po podróży Eurostar i ile czasu upływa, zanim bilet jest ważny, znowu w przypadku biletów tylko w Brukseli są ważne.

To prowadzi mnie do czterech powiązanych pytań:

  • Do jakiego obszaru / stacji są te bilety Eurostar Bruksela (tylko) ważne na dalszy transport?
  • Na czym są ważne? (np. pociągi lokalne, wszystkie pociągi, pociągi i metro itp.)
  • Jak długo po wejściu mojego Eurostar są ważne dla tego połączenia lokalnego? tj. Jak długo mogę spędzić w Brukseli Midi przed wyruszeniem i nadal mieć je ważne?
  • Jak daleko są przed moim powrotem do Eurostar?

Odpowiedzi:


14

Regularne bilety do Brukseli zakupione w krajach Beneluksu (tj. Nie specjalne bilety międzynarodowe Thalys, Eurostar itp.) Są zazwyczaj oznaczone jako „Strefa Bruxelles”. Wersja w języku angielskim ma tylko definicję, ale francuskojęzyczna strona internetowa kolei belgijskiej wymienia następujące stacje w ramach „strefy brukselskiej”:

Berchem-Ste-Agathe, Bockstael, Boitsfort, Boondael, Bordet, Bruxelles-Central, Bruxelles-Chapelle, Bruxelles-Congrès, Bruxelles-Midi, Bruxelles-Nord, Bruxelles-Ouest, Bruxelles-Luxembourg, Bruxelles-Schuman, Delta, Etterbeek Evere, Forest-Est, Forest-Midi, Germoir, Haren, Haren-Sud, Jette, Meiser, Mérode, Moensberg, Saint-Job, Schaerbeek, Simonis, Tour et Taxis, Uccle-Calevoet, Uccle-Stalle, Vivier d'oie / Diesdelle, Watermael

Nie mam bardziej szczegółowych informacji, ale zakładam, że to samo dotyczy biletów Eurostar (może to być również powód, dla którego strona internetowa Eurostar milczy; w przeciwieństwie do biletu „Any Belgian station”, nie jest to żadna specjalna oferta, po prostu sposób, w jaki działają bilety krajowe w Belgii). Nie mogłem znaleźć oficjalnych informacji na ten temat, ale posty na forum sugerują, że takie bilety są ważne tylko na bezpośrednie - lub przynajmniej rozsądne - połączenia kolejowe (brak autobusu lub metra, brak obiadu na stacji Midi).


Tylko drobiazgi: tak działają nie tylko pociągi dalekobieżne, ale wszystkie bilety krajowe do Brukseli. Całkowicie zgadzam się z odpowiedzią, a także nie mogłem znaleźć oficjalnej referencji na stronie internetowej Eurostar.
Niektóre wędrujące yeti
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.