Mężczyzna używa tabel zmian w toaletach dla kobiet w Japonii


59

W przyszłym miesiącu jadę do Japonii z żoną i dwójką dzieci. Nasz najmłodszy (1yo) wciąż jest w pieluchach. Przeczytałem kilka przewodników o podróżowaniu po Japonii i zauważyłem, że tabele zmian są czasami umieszczane tylko w toaletach dla kobiet.

Dotyczy to również innych części świata, w tym miejsca, w którym mieszkam (Holandia). Nawet nasz lokalny McDonalds ma przewijak w damskiej toalecie. Zazwyczaj ignoruję znak płci i po prostu wchodzę tam, jeśli muszę zmienić pieluchy mojego dziecka. Większość kobiet zdaje się rozumieć, że to nie moja wina, że ​​stół znajduje się w „ich” toalecie. To pozostaje prawdą, nawet jeśli moja żona jest również obecna w restauracji.

Teraz pytanie: jak najlepiej podejść do podobnej sytuacji w Japonii? Czy powinienem poprosić moją żonę, aby to zrobiła, jeśli ona tam jest? A jeśli jej nie ma? Czy powinienem zapytać pracowników, co robić? To może być problematyczne, ponieważ mój japoński jest bardzo ograniczony.


32
Po napotkaniu tego samego problemu lokalnie zmieniam pieluchy tam, gdzie przeszkadzają wszystkim, poza toaletą. Jeśli ktoś narzeka na mnie, proszę go o przekazanie skargi szowinistowi, który zdecydował, że tylko kobiety powinny zmieniać pieluchy. Kobiety wydają się doceniać moją postawę, mężczyźni mnie nienawidzą!
dotancohen 19.04.16

16
@dotancohen to brzmi kusząco. Ale jako „gaijin”, który próbuje dopasować się do swoich 2 (stosunkowo głośnych) dzieci, zmiana brudnej pieluchy na środku restauracji wydaje się krokiem w złym kierunku.
freekvd,

7
Nie mogę nic powiedzieć o Japonii, ponieważ nie pojechałem tam, ale mam kilka punktów do zrobienia. Na pewno nie zmieniłbym pieluszek dla dzieci w środku restauracji, a raczej gdziekolwiek poza toaletami. Wolę iść do męskiej toalety (dla męskiego dziecka) niezależnie od tego, czy mają przewijak, czy nie. Zmiana moich pieluch w miejscu publicznym jest moim zdaniem dość lekceważąca dla mojego dziecka, tylko dlatego, że nie może się sprzeciwić, że (będąc zbyt młody) nie znaczy, że i tak bym to zrobił.
user979189 19.04.16

4
Także jeśli przewijak znajduje się w damskiej toalecie, zwykle to moja żona idzie i zmienia pieluchy. Zabrałbym go do męskiej toalety (znowu bez względu na to, czy mają przewijak, czy nie), jeśli moja żona nie podróżuje ze mną. Uważam, że to naprawdę interesujące, że jako mężczyzna możesz wejść do toalety z jakiegokolwiek powodu!
user979189 19.04.16

1
Musiałem przeczytać twoje pytanie kilka razy, aby w pełni je zrozumieć. Myślę, że powinieneś podkreślić, że „stoły są czasami umieszczane tylko w toaletach dla kobiet”. Sugeruję tę sugestię, ponieważ w USA (Nowy Jork) dość często widuję przewijak w męskich toaletach, nawet jeśli dostępna jest toaleta unisex z przewijakiem. Zawsze zakładałem, że toalety dla kobiet mają również jedną i że nie jest ona tendencyjna w stosunku do toalet mężczyzn.
MonkeyZeus,

Odpowiedzi:


44

W dzisiejszych czasach zdarza się dość rzadko (nawet w pociągach ), aby przewijaki znajdowały się w sekcji damskiej, zwykle będą one gdzieś pomiędzy dwiema sekcjami lub w oddzielnej dużej toalecie z ikoną wózka inwalidzkiego (tak, możesz z niej skorzystać też).

Jeśli jednak napotkasz taki przypadek, nie różni się on od innych. Przeprosiny ( shitsurei itashimasu ) i łuk są zwykle de rigueur , ale jako obcokrajowiec możesz się z nimi zrezygnować. Wychodząc, rób to samo, ale w przeszłości ( shitsurei itashimashita ).


Staram się, jak mogę, ale nie mogę znaleźć żadnego japońskiego raportu, który kiedykolwiek spowodowałby problem (a w szczególności podszywanie się pod dowolne historie znalezione na niejasnych forach, takich jak ta ). Ten wątek pytań i odpowiedzi na stronie internetowej Yomiuri zaleca, aby robić to tylko w ostateczności, a nawet wtedy po uzyskaniu zgody personelu, co wydaje się rozsądne. Możesz skopiować następujące elementy na swój telefon, wydrukować go lub cokolwiek innego:

息子(娘)のおむつ交換が必要ですが、どこで交換できますか。

My son (daughter) needs a diaper change; where can I do it?

W praktycznie każdym dość nowoczesnym miejscu towarzyszyć Ci będzie wielofunkcyjny pokój (多 目的 室), którego nie zauważyłeś.


4
Nie jest jasne, czy zaleca się korzystanie z toalety dla kobiet, czy nie.
D_Bester 19.04.16

10
@D_Bester Myślę, że jest całkiem jasne, że zalecają, aby zapytać pracowników, gdzie się udać i postępować zgodnie z ich instrukcjami.
Myles,

1
Potwierdzenie, że pokój wielofunkcyjny jest zwykle miejscem, do którego należy się udać. Ostatnio jednak w niektórych nowszych męskich łazienkach jest fotelik dziecięcy w każdej kabinie, a przynajmniej na stoisku znajduje się stolik do przewijania dzieci. Większość z tych toalet znajduje się w domach towarowych i / lub kompleksach handlowych. Niektóre centra handlowe mają także szatnie dla dzieci Unisex. Zależy to od tego, gdzie jesteś w kraju, ponieważ im wyższa zmiana szatni, tym bliżej centrum miasta.
The Wandering Coder

1
@fkraiem Nie jestem pewien, dokąd w Japonii podróżujesz, ale zjawisko „zmieniaj stoły tylko w toaletach dla kobiet” zdecydowanie nadal istnieje w Japonii, do tego stopnia, że ​​stał się trochę żartem między moją żoną a mną .. ,
jpatokal 20.04.16

1
Czytając to teraz, po pobycie w Japonii, czuję się prawie głupio, gdy pytam. Ilość i jakość toalet publicznych jest prawie przytłaczająca, a prawie wszystkie mają pokoje ogólnego przeznaczenia. Nie martwiłem się niczym. Jeszcze raz dziękuję za świetną odpowiedź!
freekvd
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.