Czy dostanę fałszywy plan podróży w celu złożenia wniosku o wizę Schengen?


19

W przyszłym tygodniu podróżuję z Indii z żoną i dwiema nastoletnimi córkami do regionu Schengen. Mój plan podróży był 6 dni w Rzymie, 3 dni w Paryżu, 3 dni w Amsterdamie, 1 noc w Zurychu, zanim udamy się na lot następną nogą do Vancouver.

Ponieważ planowaliśmy wylądować w Rzymie, a następnie przenieść się do Francji, nasze bilety zostały zarezerwowane w ten sposób. Biorąc pod uwagę, że nasza podróż jest zaplanowana na początek przyszłego tygodnia, a włoski konsulat potrzebuje 7-10 dni na wydanie wizy, nasz biuro podróży zaleciło złożenie wniosku do francuskiego konsulatu - zajmuje to tylko 3 dni - z innym planem podróży z rezerwacjami hoteli, które pokazują nasz najdłuższy pobyt jest we Francji, a nie we Włoszech. Te następnie anulujemy, gdy dotrzemy do Włoch.

Czy to jest wykonalne? A może powinniśmy spodziewać się odesłania z powrotem do Indii? Chodzi o to, że wszystkie moje rezerwacje podróży i pobytu dokonane online nie podlegają zwrotowi. I nie chciałbym, aby moje wakacje zostały zrujnowane lub znaczna strata pieniędzy!


43
Powinieneś zostać poinformowany o konieczności uzyskania wizy z dużym wyprzedzeniem przed przewidywaną datą podróży. Tego nie zrobiłeś, a teraz szukasz łatwego, szybkiego sposobu na uzyskanie wizy. W ten sposób pytasz nas, czy byłoby dobrze złożyć wniosek o wizę z fałszywymi planami, a następnie anulować te fałszywe plany. Czy rozumiem to poprawnie?
JoErNanO

44
Jestem nieco zdziwiony, że „nie chciałbyś zrujnować wakacji”, a jednak tak późno złożyłeś wniosek o wizę. Myślę, że twoje szanse na przetrwanie tego, co nie pójdzie nie tak, są niewielkie, ale może ktoś w społeczności zna sposób.
CMaster

9
Oto angielskie tłumaczenie bardzo odpowiedniego przysłowie węgierskiego .
chx

29
W tych okolicznościach uważam, że najlepszą opcją jest autentyczna zmiana planów podróży. Dokonuj nowych rezerwacji hoteli i nie anuluj ich. Lepiej stracić kilka nieodwołalnych rezerwacji hoteli niż całe wakacje.
Mike Scott

41
Cokolwiek zrobisz, zdecydowanie powinieneś pisać o swoich planach na forum publicznym, zanim spróbujesz nielegalnie uzyskać wizę pod fałszywym pretekstem.
Casey

Odpowiedzi:


108

Aby uzyskać kanoniczne pytanie / odpowiedź na temat leżenia na wnioskach z Schengen w naszych archiwach TSE, pozwól mi udzielić następujących porad.

Surową „linią partii” na TSE jest to, że nie zachęcamy do oszustwa . Nie zrobimy tego, a każda odpowiedź sugerująca, że ​​i tak zostanie mocno odrzucona.

Oszustwo może mieć katastrofalne konsekwencje. Wchodzi do twojego transkryptu Schengen i pozostaje tam, powodując niepokój i zażenowanie w późniejszym życiu. Wyobraź sobie, że musisz to wyjaśnić swojemu pracodawcy!

Na podstawie osobistego doświadczenia pomagającego zatrzymanym w Heathrow / Gatwick mogę zaświadczyć, że ludzie, którzy wymyślają jakąś historię, ponieważ uważają, że ich sytuacja jest zbyt skomplikowana, by ją wyjaśnić, przeszliby od razu, gdyby byli uczciwi w pierwszej kolejności.

Najważniejsze tutaj jest to, że zawsze powinieneś być prawdomówny podczas ubiegania się o wizę . Oszustwa mogą, ale nie muszą działać. Konsekwencje przyłapania są jednak znacznie poważniejsze niż jednorazowy dyskomfort związany z koniecznością odkładania podróży i związaną z tym utratą pieniędzy.


26

Zamiast sfałszować swoje plany podróży, powinieneś po prostu wspomnieć o swojej sytuacji podczas ubiegania się o wizę we włoskim konsulacie i zapytać ich, czy mogą nieco przyspieszyć dostarczanie wizy. Jeśli już złożyłeś wniosek, zadzwoń do konsulatu i wyjaśnij mu swoją sytuację. W obu przypadkach bądź uprzejmy, przeproś za późne złożenie wniosku i zapytaj, czy mogą pomóc, zamiast nalegać na krótsze opóźnienie dostawy.

Byłem już w takiej sytuacji, podobnie jak kilku moich znajomych. We wszystkich przypadkach bycie szczerym i uprzejmym pomogło o wiele bardziej niż bycie odważnym lub pomysłowym .


3
Czy naprawdę miałeś na myśli pomysłowość w ostatnim akapicie, czy miałeś na myśli nieszczerość ? Nie chcę sugerować zmiany, która jest sprzeczna z twoim znaczeniem, ale wybór słowa wydaje się dziwny, biorąc pod uwagę ogólny punkt odpowiedzi.
Anthony Grist

4
Moje czytanie „genialnego” tutaj było takie, że miał na myśli „używanie strategii do naginania zasad”, a nie jawną nieuczciwość.

2
To. Absolutnie możliwe jest wjazd do Francji z włoską wizą Schengen (jest to dobre dla całego obszaru), a jeśli się spóźnisz i pracują szybciej - chociaż jestem pewien, że tak nie jest - z pewnością możesz złożyć wniosek tam, z odpowiednim planem podróży . Ale jeśli próbujesz być „wyjątkowo mądry” i zaczniesz wymyślać wszelkiego rodzaju kłamstwa i oszukańcze rzeczy, prawie na pewno zostaniesz odmówiony (i nigdy więcej nie otrzymasz wizy w żadnym kraju strefy Schengen).
Damon

7
@Damon Mały punkt, ale wiza jest osobliwa. Latin vīsa, żeński imiesłów przeszłości vidēre to see (OED).
Andrew Leach,

7
Niezależnie od tego, po angielsku wszyscy (w tym prawo) mówią „Visa”, więc nie próbujmy być zbyt sprytni dla własnego dobra, prawda?
Lekkość ściga się z Moniką

19

I nie chciałbym, aby moje wakacje zostały zrujnowane lub znaczna strata pieniędzy!

O wiele lepiej jest zrujnować swoje (źle zaplanowane) wakacje, niż znajdować się na liście zwodniczych wnioskodawców znanych UE.

Informacje te z pewnością zostaną również udostępnione USA. Żeby ukryć błąd, nie korzystaj z takich rad, które mogą potencjalnie zabraniać twoich przyszłych podróży do wielu krajów na całym świecie. Nie wydajesz się być kimś, kto chciałby przedstawić fałszywe dokumenty w celu uzyskania wizy. Twoje biuro podróży stara się po prostu użyć poczucia pilności, aby popełnić ten błąd (nie chce stracić prowizji), po prostu tego nie rób.

Zaplanuj go z odpowiednim uwzględnieniem czasu rozpatrywania wniosku wizowego i należytych ustaleń.

I nie oczekuj, że nie dowiedzą się o tym łatwo. Gdy zaczną zadawać pytania i dopasowywać różne rzeczy, istnieje duża szansa, że ​​przedstawione fakty nie będą pasować, a twoje podanie najprawdopodobniej zostanie odrzucone przy pierwszej możliwej podstępie. Jeśli tak się stanie, prawdopodobnie nastąpi to jeszcze przez kilka lat, nawet w przypadku oryginalnych aplikacji.

Te następnie anulujemy, gdy dotrzemy do Włoch.

Nie tak łatwo! Co powiesz, jeśli urzędnik imigracyjny we Włoszech nagle zapyta Cię o jakieś szczególne powody, dla których lądujesz we Włoszech, kiedy przede wszystkim złożyłeś wniosek o wizę francuską? Nie jest tak, że jest to zabronione, ale ponieważ złożyłeś podanie w fałszywym planie podróży, który się zmienił, twoja odpowiedź nie będzie naprawdę zadowalająca.

Tak więc ważna jest nie tylko wiza, nadal musisz zostać przyjęty do wejścia do portu.

Złóż wniosek we właściwym miejscu z odpowiednimi stwierdzeniami, a jeśli możesz, wspomnij o poczuciu pilności z powodu tego błędu. Mogą zrobić na to miejsce, patrząc na twoje rozległe ustalenia dotyczące podróży, zwłaszcza, że ​​masz już zarezerwowaną podróż na zewnątrz z już uzyskaną wizą (miejmy nadzieję)


Jeśli chodzi o „te, które następnie anulowalibyśmy, gdy dotrzemy do Włoch”, założyłem, że miał na myśli po przejściu przez imigrację, w przeciwieństwie do krótkiego okresu bezpośrednio po przyziemieniu przed wyraźną imigracją. Jednak twoja rada, by nie próbować kłamać w sprawie wniosku wizowego, jest oczywiście całkowicie poprawna.
reirab

Myślę, że nawet gdyby tak było, założenie OP jest nadal błędne. Jeśli biuro podróży może zaoferować taki plan, który można anulować bezpłatnie po odprawie imigracyjnej, to dlaczego nie może anulować obecnego planu w pierwszej kolejności, kiedy jest jeszcze tydzień do wyjazdu
Hanky ​​Panky

1
OP stwierdził, że jego obecne rezerwacje nie podlegają zwrotowi. Wiele hoteli (jeśli nie większość) oferuje stawki zwrotne i (tańsze) stawki bezzwrotne. To samo dotyczy linii lotniczych, z tą różnicą, że zwykle ceny biletów lotniczych są znacznie większe.
reirab

3

Przepisy unijnej wizy Schenghen wymagają, abyś złożył wniosek do konsulatu kraju, w którym dokonujesz wjazdu lub miejsca maksymalnego pobytu.

Biorąc pod uwagę, że plany podróży mogą się zmieniać, a jako turysta istnieje wiele czynników, które mogą do tego doprowadzić, nie należy do „oszustwa”, jeśli nie ma „złych zamiarów”.

Ale to oznacza, że ​​„ściskasz” zasady.

Jako przykład;

Miałem kiedyś spędzić kilka tygodni między NL, FR, ES, a podróż była elastyczna / otwarta, a większa część miała być między ES i NL, ale mój port wjazdu do UE podczas mojej podróży z IN do USA to FR . Najszybszym zwrotem wizowym była NL - więc poszedłem w tę stronę i się udało - później mój pobyt w ES został przedłużony wraz ze zmianą harmonogramu moich znajomych z NL.

Wiedziałem, że taka możliwość jest oparta na rozmowach z przyjaciółmi w NL i ES.

Czy to oszustwo czy fałszywa podróż? Nie. To trasa może ulec zmianie.

Wiele razy wiem z wyprzedzeniem, że wszystko się zmieni, na przykład, kiedy podróżuję, jeśli lubię miejsce / ludzi więcej, zostaję dłużej, a jeśli coś się nudzi, przerywam to i przechodzę do następnego miejsca.

Ponownie można to łatwo zrobić tylko w obrębie regionu. Ale takie jest życie.

Nie musisz tworzyć fałszywej historii ani ujawniać pełnej prawdy o swoim scenariuszu. Przyjemnie przedstaw to, co możesz z ufnością przekazać, aby wiedzieli i rozumieli, że nie jesteś „ryzykiem lotu” / „nielegalnym imigrantem”.

PS: W moim przypadku odbyłem wiele podróży między IN, US, EU i robiłem to po powrocie do USA, więc nie było problemu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.