Transport z St Pancras do Isle of Wight


11

Szukam najwygodniejszego transportu publicznego ze St Pancras na Wyspę Wight. Przez dogodne rozumiem najmniejszą liczbę zmian. Metro i pociągi są bardziej preferowane niż autobusy, helikoptery i samoloty się nie liczą ;-).

Mapy Google pokazują kilka opcji, ale wszystkie wydają się zawierać co najmniej dwie zmiany w Londynie. Jak dotąd uważam, że moim najlepszym rozwiązaniem jest pojechanie linią Victoria do Vauxhall, a następnie pociągiem i promem. Chociaż obejmuje spacer do King's Cross.

Przybędę do Eurostar, więc połączenie z Ebbsfleet lub Ashford prawdopodobnie też byłoby w porządku. Ale z tego, co widzę teraz, wszystko i tak przechodzi przez Londyn.

Jeśli to ma znaczenie, będę podróżował w niedzielę.


17
Spacer do Kings Cross z St. Pancras prawie się nie liczy - są po drugiej stronie ulicy.
Gremlin

5
Uważam, że możesz nawet przejść między nimi bez wychodzenia na zewnątrz.
OrangeDog

3
Rzeczywiście, tuż przed halą celną w St. Pancras, znaki w kierunku „metra” prowadzą bezpośrednio do zachodniej hali biletowej na stacji metra Kings Cross St Pancras.
hmakholm opuścił Monikę

4
Możesz myśleć o St. Pancras i Kings Cross jako o zasadniczo różnych odcinkach jednej stacji.
JBentley,

1
@JBentley rzeczywiście - stacja metra nazywa się „King's Cross St. Pancras”
OrangeDog

Odpowiedzi:


5

O ile pamiętam, aby dostać się na wyspę Wight, musisz dostać się promem z Portsmouth (krótsza trasa) lub Southampton. Aby się tam dostać z Londynu, musisz wsiąść do pociągu ze stacji Waterloo (lub niektórych z następujących stacji). I rzeczywiście nie ma bezpośredniego połączenia z St. Pancras do Waterloo. A najszybszym sposobem jest prawdopodobnie pojechanie linią Victoria do Green Park i Jubileuszu do Waterloo.

Możesz spróbować zoptymalizować, aby wsiąść do pociągu z Vauxhall, jeśli uda ci się znaleźć taki, który się tam zatrzymuje, ale uważam, że większość (przynajmniej szybkie pociągi) nie. Pamiętaj również, że w przypadku opóźnień i odwołań (tak, zdarzają się w Londynie) będziesz mieć więcej opcji z Waterloo.

Więc by podsumować.

  1. Linia Victoria do Green Park
  2. Linia jubileuszowa do Waterloo
  3. Pociąg do Portsmouth
  4. Prom na wyspę Wight - prom odpływa z końca peronu.

(1) Wygląda na to, że jest kilka pociągów do Portsmouth ze stacji Victoria oraz Waterloo, co pozwoliłoby zaoszczędzić jedną zmianę na metrze. (2) Kolejnym miejscem na prom na wyspę Wight jest Lymington, ale zabiera cię do Yarmouth po drugiej stronie wyspy, co może być lub nie być tym, czego chcesz. W każdym razie pociągi do Lymington odjeżdżają z Waterloo i wymagają przesiadki w Brockenhurst.
Nate Eldredge

10
Przejście z Oxford Circus na Bakerloo jest o wiele łatwiejsze - przejdź bez platformy, Green Park to kumpel
Gagravarr

1
@NateEldredge: Chociaż są pociągi z Victorii, które kończą się w Portsmouth, jeżdżą długą trasą przez Gatwick i Horsham - zajęłoby to dość nietypowe połączenie dla pociągu z Victorii, aby skończył na głównej linii przez Woking (chociaż ścieżki są tuż obok siebie w Clapham Junction).
hmakholm opuścił Monikę

1
@HenningMakholm: Dobra uwaga. Rzeczywiście, Victoria do Portsmouth jest w dowolnym miejscu od 20-45 minut dłużej niż Waterloo do Portsmouth.
Nate Eldredge

Dlaczego nie pójść do KGX i zdobyć linię północną?
OrangeDog,

16

Istnieją trzy główne trasy promowe na wyspę Wight: Portsmouth-Ryde, Lymington-Yarmouth i Southampton-Cowes. W zależności od tego, dokąd chcesz wybrać się na wyspę, może to być twój największy decydent

Wszyscy trzej muszą dostać się na dworzec London Waterloo, aby wsiąść do pociągu. Nie jest to wcale takie złe. Ze St Pancras podążaj za znakami do metra (dostępne są windy i schody ruchome). Weź Victoria Line (jasnoniebieską na mapach) do Oxford Circus i postaraj się znaleźć w przedniej części pociągu. Kieruj się znakami na sąsiednią platformę Bakerloo Line Southbound (brąz na mapach) do Waterloo. Jest to bezstopniowa zmiana, którą można wykonać w mniej niż 30 sekund, jeśli zbliżasz się do przodu pociągu i wyrównaj z tunelem łączącym dwie platformy na południe.

Następnie pociągiem do promu.

Na trasie Southampton-Cowes znajduje się bezpłatny autobus z dworca Southampton do terminalu promowego Red Funnel, a także można kupić bilet przelotowy z Londynu do Cowes, w tym promu. Red Funnel ma stronę obejmującą opcje transportu publicznego.

Na trasie Lymington-Yarmouth jeździsz szybkim pociągiem do Brockenhurst, dokonujesz bezstopniowej zmiany międzyplatformowej na pociąg Lymington, a następnie prom płynie z terminalu molo prawie obok stacji. Na stronie Wightlink znajdują się informacje. Kliknij, aby rozwinąć sekcję Transport publiczny, aby zobaczyć wszystko.

W przeciwnym razie zajrzyj na stronę promocji Island Line, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat niektórych ofert i ofert biletów promowych. (Island Line to nazwa operatora pociągu na wyspie)


1
Zgadzam się, że twój cel na IOW jest ważnym czynnikiem: transport publiczny na wyspie nie jest świetny. Trasa Lymington obejmuje zmianę pociągów, ale jest bardzo łatwa i jest mniej oddalona od pociągu do promu, więc jest bardzo mało.
Tim Lymington

@Gagravarr Dobra uwaga, będę o tym pamiętać, gdy zdecyduję, gdzie dokładnie idę najpierw.
Berend

1
Jeśli masz ochotę na spacer z Southampton Central do terminalu Red Funnel, jest to około mili i zabierze Cię do centrum miasta, w którym znajduje się wiele pozostałości średniowiecznego Southampton.
Gusdor

1
OP tutaj. Właśnie wróciłem z IOW i mogę potwierdzić, że ta odpowiedź działa idealnie, aby dostać się do Cowes (na wschód lub na zachód). Kup bilet na pociąg w Waterloo, obejmuje to zarówno autobus wahadłowy (w innym przypadku ₤ 1), jak i prom. Autobus nazywa się Quay Connect i zatrzymuje się tuż przy wyjściu z dworca centralnego Southampton. Przebywanie z tyłu pociągu może uratować spacer po peronie :-)
Berend

9

W odpowiedzi na odpowiedź Grzenio

Z Portsmouth są 3 sposoby na dotarcie do wyspy Wight, najłatwiejszy jest WightLink FastCat, terminal do tego znajduje się na końcu peronu na stacji Portsmouth Harbour, gdzie kończy się większość pociągów kursujących do Portsmouth. To idzie do Ryde Pier i zajmuje około 22 minut.

Istnieje również prom samochodowy WightLink, który jedzie do Fishbourne, to jest około 10 minut spacerem od stacji Portsmouth Harbour.

http://www.wightlink.co.uk/

Trochę trudniej się do niego dostać, ale jest też poduszkowiec, który jedzie z Southsea do Ryde, to około 30 minut spacerem od stacji Portsmouth Harbour lub są autobusy, które jadą z dworca autobusowego poza stacją Portsmouth Harbour, wspomnę tylko jest to jedyny poduszkowiec pasażerski w Europie, więc jest to rzadkość.

http://www.hovertravel.co.uk/

Jeśli jedziesz do Southampton promem samochodowym Red Funnel i szybkim kotem, oba płyną z Town Pier, a ostatnim razem skorzystałem z bezpłatnego autobusu między stacją a molo i oba jeżdżą do Cowes.

http://www.redfunnel.co.uk

Wygląda na to, że autobus wahadłowy jest bezpłatny, jeśli masz bilet Red Funnel (lub bilet kolejowy) i 1 £ za podróż na osobę, jeśli nie, i kursuje co 30 minut w niedzielę.

http://www.redfunnel.co.uk/travel-connections/bus-connections/citylink


4
+1 dla poduszkowca. Wziąłem ten między Wielką Brytanią a Francją, kiedy nadal działał i nadal cieszę się, że skorzystałem z okazji.
Willeke

8

Jeśli starasz się zminimalizować liczbę zmian kosztem elastyczności, a opcje promu z Portsmouth wyszczególnione gdzie indziej wydają się najbardziej odpowiednie, możesz to zrobić w ogóle bez korzystania z rury - St Pancras do East Croydon (lub Gatwick Lotnisko), a następnie stamtąd do Portsmouth. Będzie to nieco wolniejsze niż przejazd przez Waterloo - dotyk poniżej 3 godzin, z pociągami tylko co godzinę.

Jedynym zastrzeżeniem jest to, że trasa St Pancras do East Croydon jest często zamknięta dla prac inżynieryjnych w weekendy - ale możesz sprawdzić swoje daty, korzystając ze strony internetowej National Rail . Wyszukaj ze St Pancras do Portsmouth i wpisz sekcję „Więcej opcji, wagonów i pasażerów”, którą chcesz podróżować przez „Słoń i zamek”. Jeśli nic nie pojawi się z jedną zmianą, to linia kolejowa przez Londyn jest prawdopodobnie zamknięta tego dnia.


4

Zależy to w dużej mierze od tego, gdzie na wyspie Wight próbujesz się dostać. Transport publiczny na wyspie jest stosunkowo wolny, więc może być lepiej spędzić nieco więcej czasu na kontynencie, aby dotrzeć w odpowiednie miejsce na wyspie.

Na wszystkich trasach z Londynu Twoim pierwszym zadaniem jest dotarcie do Waterloo lub Victoria. Niestety nie ma bezpośredniej linii metra do Waterloo, więc będziesz musiał zmienić gdzieś w Londynie na tej trasie. W przypadku Victorii można było uzyskać linię koła do samego końca, ale spodziewam się, że zmiana będzie szybsza (linia koła jest dość wolnym sposobem na podniesienie się)

Jeśli Twoim celem jest jak najszybsze dotarcie na wyspę, najlepszym rozwiązaniem jest Waterloo -> Port Portsmouth -> Ryde Pier Head na katamaranie Wightlink. Inne opcje w podobnym obszarze to poduszkowiec Hovertravel z hoverportu Southsea i prom samochodowy Wightlink z Portsmouth do Fishbourne, ale nie łączą się one tak blisko z pociągami w Portsmouth. IIRC jest autobus z dworca Portsmouth i Southsea do hoverport Southsea, nie jestem pewien, jaka jest sytuacja z promem Fishbourne.

Cowes zamiast tego wsiądzie w pociąg do Southampton i skorzysta z usług Red Funnel lub Red Jet. Nie jestem pewien, jakie dokładnie są ustalenia dotyczące łączenia.

Do Yarmouth pociągiem do Brockenhurst, następnie pociągiem do Lymington Pier, a następnie promem do Yarmouth. IIRC terminal promowy w Lymington znajduje się bardzo blisko stacji Lymington Pier.

PS Technicznie rzecz biorąc, można dostać się z Ashford do portu Portsmouth bez podróży przez Londyn, ale trasy są dość powolne. Planista podaje trasy przez Hastings i Brighton lub przez Tonbridge i East Croydon.


1
Jest autobus (bezpłatny, jeśli masz bilet tranzytowy) z dworca centralnego Southampton do terminalu promowego, a stacja Lymington Pier znajduje się na terminalu promowym, więc jest to bezpośrednia zmiana
Nick C
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.