Zasady rezerwacji kolei indyjskich - online


12

Zarezerwowałem bilet online na podróż koleją indyjską na krótką podróż, ale mój bilet w ogóle nie został potwierdzony i znajduje się na liście oczekujących.

Czy mogę podróżować z biletem na listę oczekujących w przedziale ogólnym?


Czy możesz opracować to, czego potrzebujesz? Czy chciałeś zapytać, czy może się zdarzyć, że bilet nie zostanie potwierdzony przed odjazdem pociągu? Jeśli o to ci chodziło, odpowiedź brzmiałaby zdecydowanie, ale wszystko zależy od trasy i numeru WL, który posiadasz w momencie rezerwacji.
rlesko

@rlesko Zredagowałem swoje pytanie, aby było bardziej przejrzyste.

nie można było wejść na pokład z czekającym biletem elektronicznym, za to zostaniesz uznany za bilet bez biletu zgodnie z zasadami kolei indyjskich. Upewnij się, że Twój bilet elektroniczny musi zostać potwierdzony przed wejściem na pokład ... Mam nadzieję, że odpowiedź była udzielona.

czy posiadacz biletu może ścigać się po biletach?

@bjj - witamy w Travel.SE. Odpowiedziałeś na to pytanie, które nie jest sposobem na uzyskanie dodatkowych informacji. Przeniosłem twoją odpowiedź na komentarz. Jeśli chcesz zadać aktualne pytanie, kliknij „Zadaj pytanie” w prawym górnym rogu strony.
Mark Mayo

Odpowiedzi:


13

OK, świetnie, teraz mogę odpowiedzieć na pytanie. Ogólny limit i przedział ogólny to dwie zupełnie różne rzeczy. Kontyngenty mogą być general, foreign, womenitd., I że odnosi się tylko do ilu fotele są zarezerwowane w pewnej kwoty. Jest to przydatne w przypadku, gdy nie możesz dostać potwierdzonego biletu, general quotaponieważ wtedy możesz spróbować foreign quotalub inny odpowiedni bilet . Pamiętaj, że możesz zarezerwować inne kwoty tylko osobiście, w kasie.

Z drugiej strony przedział ogólny jest jedną z klas podróżujących pociągiem w Indiach. Jest również nazywany Unreserved 2nd sitting. W tej klasie możesz podróżować bez względu na posiadany bilet, czy to a General class ticket, a Sleeper class ticketnawet 1AC class ticket. Bilet klasy ogólnej jest najtańszym, jaki można dostać i nie mieści się w ograniczeniach limitu ogólnego. Jeśli masz bilet na pociąg, zawsze możesz przejść do klasy ogólnej. Czasami ta klasa jest całkowicie porzucona i możesz usiąść, położyć się lub robić, co chcesz, ale zwykle jest przepełniona, nie ma dla ciebie miejsca, aby się wprowadzić. Możesz usiąść, jeśli dotrzesz na czas, ale gdy tylko wstaniesz, przegrasz Twoje miejsce. Jazda w tej klasie może być świetną zabawą, jeśli nie masz za dużo bagażu i jeśli trasa nie jest zbyt długa. Zwykle biorę udział w zajęciach ogólnych na krótkie (do 4 godzin) przejażdżki w ciągu dnia.

Teraz, aby odpowiedzieć na twoje pytanie - nie, jeśli bilet nie zostanie potwierdzony, nie będziesz mógł jeździć w klasie ogólnej po prostu dlatego, że nie będziesz miał biletu, ponieważ otrzymasz zwrot za bilet, gdy tylko zostaną one zwrócone na pewno nie zostaniesz potwierdzony. Nie rozpaczaj, po prostu kup bilet klasy ogólnej przed wejściem do pociągu i miej nadzieję, że będzie w nim wystarczająco dużo miejsca, nie będziesz nigdzie grzeczny, po prostu przepchnij się, aby wsiąść. I jeszcze jedno - TTE (Traveling Ticket Examiner) prawie nigdy nie sprawdza biletu w klasie ogólnej.

BTW, możesz być w stanie uzyskać Tatkal quota ticketna podróż. Jest to limit w ostatniej chwili, który jest nieco droższy, ale może po prostu wsiąść do tego pociągu bez potrzeby pchania i pchania w ogólnym przedziale.

EDYTOWAĆ:

Aby zaktualizować moją odpowiedź, znalazłem, że w popularnych miejscach ludzie po prostu wsiadają do pociągu z biletem z listą oczekujących, Sleeper classktóry prowadzi ich do miejsca docelowego, ale jest bardzo denerwujący, ponieważ siedzą na swoich miejscach do cumowania i jest trochę niesprawiedliwy, ponieważ zapłaciłeś cenę biletu i nie uzyskaj „komfortu”, na jaki zasługujesz na swoją podróż. Ale to chyba wszystkie Indie ...


Co się stanie, jeśli bilet nie został zarezerwowany online, ale w kasie kolejowej, wtedy nie ma zwrotu kosztów. Czy mogę wtedy podróżować?

1
Możesz otrzymać zwrot pieniędzy, w rzeczywistości, jeśli nie zostanie potwierdzony bilet, musisz go odebrać. Ponieważ już jesteś przy kasie, możesz po prostu kupić bilet do przedziału ogólnego.
rlesko

your ticket
Chciałbym

4

Kategorie biletów to:

  • Podkład
  • Krzesło samochodowe
  • Poziom AC -3
  • Poziom AC-2
  • Pierwsza klasa
  • Bez zastrzeżeń i tak dalej

Status biletu dla dowolnej kategorii (z wyjątkiem niezarezerwowanej) może być:

  • CNF / Confirmed - Otrzymasz potwierdzoną rezerwację, a Twoje miejsce do spania jest zarezerwowane dla Ciebie.
  • RAC / Rezerwacja przeciw odwołaniu - Możesz wsiąść do pociągu, a po przygotowaniu tabeli miejsc (czyli 2-3 godziny przed odjazdem pociągu z punktu początkowego) otrzymasz jedno miejsce do cumowania, które będzie dzielone z innym biletem RAC -uchwyt. Oznacza to, że masz miejsce do siedzenia.
  • WL / Lista oczekujących - Oznacza to, że rezerwacja pasażera nie została potwierdzona. Zgodnie z prawem nie można wsiadać do pociągu z biletem o statusie „Lista oczekujących”. Traveling Ticket Examiner (TTE) może ukarać Cię grzywną lub poprosić o wręczenie łapówki. Musisz mieć co najmniej kilka gazet, ponieważ będziesz musiał usiąść / spać na podłodze (przejścia).

Bilet ze statusem WL może zostać potwierdzony. Musisz stale sprawdzać status rezerwacji PNR biletu (unikalny identyfikator, który przechowuje bilet i szczegóły podróży) online.

Kolejność zmiany statusu: WL -> RAC -> CNF

Ogólne przedziały pociągów na najpopularniejszych trasach stają się zatłoczone w ciągu kilku minut od pociągu wjeżdżającego na stację źródłową. Jeśli nie jesteś przygotowany do pchnięcia / pchnięcia / walki, porzuć pomysł. Jeśli uda ci się wejść, możesz lub nie możesz dostać miejsca do siedzenia.


Istnieją również różne typy list WL / oczekujących, takich jak CKWL, PQWL itp.
blvdeer
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.