Czy mąż i żona muszą składać osobne wnioski online o wizę standardowego gościa w Wielkiej Brytanii, a więc uczestniczyć w osobnych spotkaniach dotyczących danych biometrycznych?


13

Moja żona i ja ubiegamy się o wizę standardowego gościa w Wielkiej Brytanii.

Czy musimy wypełnić formularz wniosku wizowego na visa4uk osobno ?

Oznaczałoby to, że będziemy musieli iść na spotkania biometryczne osobno.

Czy tak to działa?


3
Tak, każda osoba wypełnia własny wniosek, ale w zależności od dostępności możesz zarejestrować swoje dane biometryczne w tym samym czasie.
Gayot Fow

2
@GayotFow, która powinna być odpowiedzią, a nie komentarzem.
chx

@chx Wystarczająco fair, traktowane jako przeczytane.
Gayot Fow

Odpowiedzi:


18

Każda osoba (w tym dzieci) musi złożyć osobny wniosek. W oparciu o Twój tekst zalecana strategia to ...

  1. Twoja żona najpierw się zgłosi i zapisze jej numer GWF. Zaplanowała swoją rejestrację biometryczną na dzień, który wydaje się całkowicie otwarty.
  2. Ubiegasz się o drugą pozycję i umieszczasz numer GWF swojej żony w sekcji uwag wniosku i wyjaśnisz, że podróżujesz razem.

Jeśli nie możesz zaplanować biometrii w tym samym czasie, umów się na dwa różne spotkania, ale pokaż się razem i zapytaj, czy mogą cię pomieścić. Brak gwarancji, ale czasami to działa.

Uwaga: tylko podstawowe dane muszą przedłożyć dowody finansowe. Wskazano na to w Przewodniku po dokumentach uzupełniających .

jeśli składasz podanie jako rodzina / grupa, nie musisz dostarczać wielu kopii tych samych dokumentów


8
Dzięki za wyjaśnienie mojego zamieszania. poszliśmy osobno. Chociaż powiedzieli, że pozwalają mężowi i żonie się spotkać, nawet jeśli ich spotkania są inne.
Jitesh

1
@ Jitesh w imieniu społeczności, chciałbym podziękować za odesłanie do nas potwierdzenia. Zadawaj nowe pytania, gdy się pojawią.
Gayot Fow

W przypadku VFS Dubai / Abu Dhabi spróbuj umówić się na spotkanie tego samego dnia. Płaciłem osobne opłaty za zmianę terminu wizyty mojego syna na ten sam dzień co matki. W przeciwnym razie poprosili o ponowne przyjście na spotkanie mojego Syna i ponowne przedłożenie wszystkich dokumentów.
Abdul Hannan

2

Musisz złożyć osobny wniosek w GOV.UK lub VISFORUK.ORG, a po zakończeniu rejestracji zarejestrować się i umówić się na stronie internetowej centrum wizowego w zależności od kraju, z którego pochodzisz. W tym momencie użyj obu numerów GWF, aby zarejestrować się na spotkanie grupowe, będą mieli tę opcję na stronie internetowej centrum.

Mam nadzieję, że to pomaga.


Ale spotkanie grupowe jest dostępne za dodatkowe 160 euro. Czy jest jakiś inny sposób?
Muhammad Zeeshan,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.