Jakie są różnice między przedziałami pierwszej i drugiej klasy w Intercités de Nuit firmy SNCF?


8

Obecnie mieszkam w Paryżu i chcę spotkać się z moimi przyjaciółmi we Włoszech. Chciałbym przeżyć nocny pociąg. Znalazłem pociąg do Mediolanu na Intercités de Nuit i mam pokusę, aby przejść do pierwszej klasy ze względu na komfort. Nie mogę jednak znaleźć opisów (ani zdjęć) różnic między drugą a pierwszą klasą. Czy ktoś może porozmawiać o różnicach między nimi?


4
Cześć @Jason i witamy. Zgodnie z naszymi często zadawanymi pytaniami staramy się unikać pytań subiektywnych - pytając ludzi „czy warto” na stronie turystycznej, w której zarówno ludzie przyzwyczaili się do komfortu, jak i osoby, które rozważałyby jazdę na szczycie pociągu, gdyby zaoszczędził im 20 centów będzie oznaczać debatę, subiektywne odpowiedzi. Czy możesz zredagować i sformułować pytanie, w jaki sposób najbardziej ci to pomoże, a następnie oflaguj je, a my otworzymy je ponownie - dla wielu chętnych członków, którzy chętnie pomogą :)
Mark Mayo

Odpowiedzi:


10

W „Intercités de Nuit”, dawnym pociągu „Lunéa”, jedyna różnica między drugą a pierwszą klasą związana jest z liczbą łóżek na przedział. W drugiej klasie masz sześć pryczy, aw pierwszej tylko cztery. Jest to głównie kwestia prywatności. Pamiętaj, że jeśli chcesz więcej prywatności, możesz zarezerwować schowek do prywatnego użytku za dodatkową opłatą.

Man in Seat 61 ma trochę więcej szczegółów na temat tych pociągów :

Kuszetki 1 i 2 klasy ... Obejrzyj wideo

Kuszetki pierwszej klasy mają 4 koi na przedział, górny i dolny z każdej strony przedziału. Czują się znacznie bardziej przestronne niż kuszetki drugiej klasy, ponieważ w nieco większym przedziale są tylko 4 osoby, a nie 6. Idealne dla rodzin lub grupy przyjaciół. Jeśli chcesz zajmować jedno lub dwa osoby w całym przedziale, zobacz espace privatif poniżej. Plan numeracji kuszetki.

Kuszetki drugiej klasy mają po 6 łóżek w każdym przedziale, górnym, środkowym i dolnym po każdej stronie przedziału. Oczywiście, jeśli masz jakieś problemy z poruszaniem się, poproś o niższe miejsce do spania, ale przytulne górne koi w przestrzeni na dachu dają ci więcej prywatności i są moimi osobistymi preferencjami. Powiedziawszy to, chociaż samochody są klimatyzowane z regulowaną regulacją temperatury, dolne i środkowe prycze mogą być chłodniejsze niż górne prycze w upalną letnią noc. Plan numeracji miejsc do leżenia. Jeśli chcesz, możesz zarezerwować cały przedział tylko dla 4 lub 5 osób, patrz espace privatif poniżej.

W obu klasach : kobiety i mężczyźni mieszają się w kuszetkach, ponieważ zwykle nie rozbierasz się do końca, ale kobiety podróżujące samotnie mogą zarezerwować miejsce do spania w przedziale tylko dla kobiet, jeśli chcą. Jeśli masz dzieci, możesz poprosić personel pociągu o poręcz bezpieczeństwa dla ich koi. Drzwi przedziału mają zamek bezpieczeństwa, którego nie można otworzyć z zewnątrz nawet kluczem personelu, a personel jest na służbie, jeśli ich potrzebujesz. Na końcu korytarza znajdują się toalety i toalety.

Możesz również zapoznać się z RAILEUROPE lub witryną SNCF, jeśli rozumiesz francuski.


5

W przypadku Paryża-Milano możesz skorzystać z Thello, który jest odpowiednim pociągiem nocnym. Pociągi to naprawdę Paryż-Wenecja, ale zatrzymują się w Mediolanie.

W tym przypadku tak naprawdę nie rezerwujesz pierwszej ani drugiej klasy, ale rezerwujesz typ przedziału. Możesz wybrać jeden z dwóch rodzajów przedziałów - kuszetka lub kabina. Przedziały z kanapami są dość podstawowe; kabiny to w zasadzie łóżka piętrowe.

Przedziały z kanapami mogą pomieścić od 6 do 4 osób; kabiny zawsze mają trzy łóżka, ale możesz zarezerwować, aby mieć w kabinie tylko 1 lub 2 osoby - w przeciwnym razie będziesz dzielić z innymi pasażerami tej samej płci.

Nominalnie wszystko oprócz kabiny jednoosobowej jest klasą standardową, a kabina jednoosobowa jest pierwszą klasą, ale ma to znaczenie tylko wtedy, gdy masz przejazd kolejowy i płacisz za przejazd pociągiem nocnym.

Thello opuszcza Gare de Lyon w Paryżu o 19:59 każdego dnia i przyjeżdża do Milano Centrale o 06:00. Podróż powrotna opuszcza Milano Centrale o 22:55 i dociera do Gare de Lyon o 09:30.

Taryfy Thello są zwykle droższe niż Intercités de Nuit, ale istnieją pewne stosunkowo tanie taryfy „Smart” i „GO”, jeśli zarezerwujesz z dużym wyprzedzeniem.


1

Pociągi Intercités de Nuit nie są naprawdę wygodne, czy to w pierwszej, czy w drugiej klasie. W przypadku Paryża - Mediolanu wolałbym pociąg dzienny. Istnieją trzy bezpośrednie pociągi TGV (szybkie), które codziennie łączą Paryż z Mediolanem. Podróż trwa około 7 godzin. Pamiętaj, że jazda TGV drugiej klasy jest wygodniejsza niż nocna jazda pociągiem 1. klasy. Co więcej, jeśli masz szczęście, dodatek od TGV klasy 2 do 1 jest niewielki i zyskasz jeszcze większy komfort. Jazda w ciągu dnia jest bardzo przyjemna, szczególnie odcinek między Lyonem a Turynem. Tutaj możesz zobaczyć, jak wygląda dzienna podróż z Paryża do Mediolanu.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.