Co mogę zrobić, aby znieść 10 lat zakazu popełnienia błędu w mojej wizie brytyjskiej?


25

Jestem obywatelem Nigerii. W 2007 roku dwukrotnie odmówiono mi wizy do Wielkiej Brytanii. Niedawno wypełniałem wniosek o kolejną wizę dla odwiedzających w Wielkiej Brytanii i przez pomyłkę odpowiedziałem „ nie” na pytanie, czy kiedykolwiek odmówiono mi wydania wizy brytyjskiej, zamiast „ tak” .

Podczas rozpatrywania mojego wniosku funkcjonariusz ds. Wiz dowiedział się o poprzednich odmowach wydania wizy, w wyniku czego otrzymałem 10-letni zakaz podróży do Wielkiej Brytanii.

Co mogę zrobić, aby znieść mój 10-letni zakaz ?

Czy ten zakaz wpłynie na moje szanse na uzyskanie wizy turystycznej w USA?


5
Głosuję za zamknięciem tego pytania jako nie na temat, ponieważ nie możemy pomóc OP. Prawnik imigracyjny może.
chx

5
To dobre pytanie, ponieważ nie mamy kanoniki na temat kontroli sądowej.
Gayot Fow

5
@aleksG W obu pytaniach odmówiono im wizy z powodu podania nieprawidłowych informacji, aw obu pytaniach przyznano im 10 lat zakazu, a główna odpowiedź na pozostałe pytanie mówi o sposobach zniesienia zakazu.
Phil

Odpowiedzi:


118

Czekaj. Jest w tym coś więcej niż dałeś nam w swoim pytaniu ...

Odpowiedzi „nie” na pytanie dotyczące poprzednich odmów może być łatwo wybaczone przez ECO, jeśli poprawnie wypełniłeś pozostałe części formularza. Spójrzmy na formularz ...

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Istnieje sekcja dotycząca daty, kraju, przyczyny i numeru referencyjnego, w której wyszczególniono poprzednie odmowy. Gdybyście to wypełnili, mogliby założyć, że pole wyboru „Nie” było nieszkodliwym błędem pisarskim. Jakoś twoje pytanie nie wspomniało o całej sekcji, musiało być puste.

Odpowiedzi „Nie” i pozostawienia pustej kolejnej sekcji nie można racjonalnie przypisać błędom pisarskim. Ponadto, jako wnioskodawca z dwoma wcześniejszymi wnioskami, możesz mieć świadomość, że miałeś wcześniejsze odmowy. Po zamknięciu sprawa jest pełna.

Powiedziawszy to wszystko, spójrzmy na twoje pytanie ...

Po pierwsze, co mogę zrobić, aby znieść mój 10-letni zakaz?

Zakazy, w których nie stosuje się art. 8, zostają zniesione w ramach kontroli sądowej . Musisz poinstruować adwokata z brytyjskiego towarzystwa prawnego, aby znalazł i poinstruował adwokata, który jest uprawniony do podjęcia pracy w sądzie wyższej instancji , a on wnosi skargę sądową. W twoim przypadku będziesz miał ogromne trudności ze znalezieniem adwokata, który zajmie się twoją sprawą. Muszą wykazać, że nie wykorzystują migrantów, dając im fałszywe nadzieje, w przeciwnym razie przyciągną negatywny komentarz Agencji Prawnej Adwokatów (SRA)które zostaną zaliczone na podstawie ich umiejętności praktycznych. Jeśli ktoś zabrał cię pod opiekę klienta, to opłata za utrzymanie w wysokości około 10 000 GBP i około 25 000 GBP opłaty za przygotowanie sprawy i przedstawienie jej (to przypuszczenie ).

Istnieją pewne przełomowe przypadki, w których zakazy zostały obalone przez sąd najwyższy, ale ich topologie i semantyka są bardzo różne od twoich. Ale przy odrobinie szczęścia i poważnych rezerwach finansowych, a przede wszystkim wytrwałości w znalezieniu adwokata, może ci się uda.

Po drugie, jeśli złożę wniosek o wizę do USA, czy 10 lat zakazu wpłynie na moje szanse na jej uzyskanie?

Tak. USA są sygnatariuszem Traktatu Five Eyes, oprócz wyjątkowego traktatu z Wielką Brytanią. W archiwach mamy już pewne informacje na ten temat,


Uwaga: jeśli przegrasz w sprawie dotyczącej kontroli sądowej, Ministerstwo Spraw Wewnętrznych może poprosić sąd o wydanie nakazu odzyskania części kosztów. Ryzyko takiej nagrody dla respondenta oznacza, że ​​musisz być naprawdę, NAPRAWDĘ pewny, że wygrasz.

Uwaga: patrz także Odmowa wydania wizy standardowego gościa (Podstęp, V3.6 (b)) i procedura ponownego złożenia wniosku

Uwaga: dalsze pytania dotyczące kontroli sądowej należy kierować do działu prawnego . Mamy tylko ograniczony zakres pytań na ten temat.

Uwaga: w innej odpowiedzi użytkownik 40416 (do którego dziękuje za świetną odpowiedź) wskazał, że obywatele Nigerii mają niewygodną historię fałszywych wniosków wizowych. Będziesz w stanie o tym wiedzieć, a zatem dołóż starań, aby wypełnić wniosek o wizę.

Uwaga: w celu ogólnej dyskusji na temat brytyjskich sekcji wizowych opublikowanych w Nigerii przeczytaj ten artykuł w archiwach TSE .


22
Próbując dać OP wątpliwości, pominąłem części formularzy, ponieważ nie miałem tego, czego potrzebowałem, aby wypełnić je z zamiarem powrotu, ale zapomniałem, że pominąłem sekcję, dopóki nie otrzymałem potwierdzenia błąd. Żaden z nich nie miał nic wspólnego z konsekwencjami niepowodzenia tak potencjalnie poważnymi jak to, co zrobił PO; ale choć podejrzane, możliwe, że było to „jestem idiotycznym błędem”, a nie coś złośliwego. Niestety jest to prawdopodobnie kwestia sporna, jeśli chodzi o imigracje.
Dan Neely

26
Również w ramach uczciwości wobec PO poprzednie zaprzeczenia miały miejsce dziewięć lat temu. Można przypadkowo zapomnieć o czymś prawie dziesięć lat temu. Nie wiemy, czy PO jest patologiczny, czy też nie, ani nie ma to tak naprawdę znaczenia, ponieważ Brytyjska Imigracja wyraźnie zdecydowała, że ​​to oszustwo.
Zach Lipton

18
@ZachLipton mieliśmy już sprawę rozstrzygniętą przez Upper Tribunal, w której wnoszący odwołanie (przypadkowo z Nigerii) twierdził, że zapomnienie nie było oszustwem. Wnoszący odwołanie przegrał.
Gayot Fow

4
@GayotFow Prawdopodobnie dobrze byłoby edytować ten przykład w swojej odpowiedzi.
Lilienthal

6
@Lilienthal, odpowiedź przyciągnęła już komentarze „legalese” i musi być w tej chwili „taka, jaka jest”; zachęca czytelnika do zadawania dalszych pytań na law.stackexchange.com (Legal)
Gayot Fow

87

Zniesienie 10-letniego zakazu jest bardzo łatwe - poczekaj 10 lat.

Dwukrotnie odmówiono ci, popełniłeś błąd / złożyłeś fałszywe oświadczenie / skłamałeś w sprawie nowej aplikacji.

Na nieszczęście dla ciebie Nigeria znajduje się na szczycie listy pod względem oszustw wizowych i fałszywych dokumentów - egzaminatorzy nie są zainteresowani twoimi wyjaśnieniami, ponieważ słyszeli to wiele razy.

Raczej mało prawdopodobne jest, aby prawnik był wart swojej ceny - 2 zaprzeczenia plus ten incydent są raczej trudne do odzyskania. Po wypełnieniu formularzy w 2026 r. Zwróć szczególną uwagę na szczegóły.


8
Lubię myśleć, że urzędnicy wizowi również starają się skrócić czas odprawy. Czy próbowałeś kiedyś dokonać odprawy w Terminalu 5, sekcja B? Zawsze czeka cię koszmar, gdy ludzie rozpakują się, przepakują i będą się kłócić z urzędnikami i sobą. Twoje dzieci pokochają to, ponieważ jest to gorące łóżko dla psów węszących, a ci mali faceci są niesamowici.
Gusdor

12
+1 za przedstawienie najbardziej praktycznego i realistycznego podejścia. PO wkroczył do studni w sposób praktycznie nieodwracalny.
Gayot Fow
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.