Czy mogę zostać przyjęty na wizę B-2 na dłużej niż sześć miesięcy?


13

Staram się zbierać informacje o początkowej długości pobytu na podstawie wizy B-2. Otrzymuję sprzeczne informacje.

Osobom przyjętym do Stanów Zjednoczonych na podstawie wizy turystycznej B2 zwykle wydaje się pobyt na 6 miesięcy. Maksymalna długość pobytu dla posiadaczy wizy turystycznej wynosi 6 miesięcy. immigration.terra.com

Również ten:

Maksymalny czas pobytu na wizie B1 / B2 wynosi 6 miesięcy. immihelp.com

Z drugiej strony są:

Możesz otrzymać okres pobytu do jednego roku hooyou.co

Który odwołuje się do następującego prawa:

Każdy gość B-1 w celach biznesowych lub B-2 dla przyjemności może zostać przyjęty na okres nie dłuższy niż jeden rok i może otrzymać przedłużenie tymczasowego pobytu w przyrostach nie dłuższych niż sześć miesięcy każdy (8 CFR § 214.2 (b) ( 1) law.cornell.edu

Choć wydaje się to oczywiste, cytowane prawo mówi, że możesz mieć pozwolenie na pobyt do jednego roku. Ale skąd pochodzi ten 6 miesięcy? Wydaje mi się, że przynajmniej 6 miesięcy to powszechna praktyka, ponieważ ta informacja jest dostępna w Internecie.

Więc moim następnym przypuszczeniem byłoby, że urzędnik imigracyjny może przyjąć cię na więcej niż 6 miesięcy pierwszego pobytu.

Moja sytuacja jest taka, że ​​planuję wędrować Szlakiem Appalachów. Zajmie to około 6 miesięcy. Nie chcę stawić czoła sobie w sytuacji, gdy prawie przeszedłem cały Szlak Appalachów, ale musiałem się zatrzymać, ponieważ moje zezwolenie na pobyt wygasło. Wiem, że istnieje możliwość złożenia wniosku o przedłużenie. Zbadałem, że najlepiej będzie odwiedzić Harpers Ferry w Waszyngtonie. Ale naprawdę chciałbym uniknąć kłopotów!

Więc moje pytanie brzmi: co muszę zrobić, powiedzieć lub poprosić o przyjęcie na pobyt dłuższy niż sześć miesięcy? Będę też podróżować razem z moją dziewczyną. Jakie są szanse, że zostaniemy dopuszczeni do różnych długości?


Jeśli skończysz na sześciomiesięcznym przyjęciu, możesz złożyć wniosek o przedłużenie pobytu wypełniając dokumentację elektronicznie (zobacz także wskazówki USCIS , płacąc 290 USD (er, w imieniu Ameryki, przepraszam!) I czekam. Zalecają, abyś zrobił to co najmniej 45 dni przed wygaśnięciem twojego statusu, a ja dałbym jeszcze więcej czasu. Chociaż byłoby to niewygodne, aby zrobić to wszystko ze szlaku, może to być możliwe w kafejce internetowej w mieście
Zach Lipton

@ZachLipton Wydaje się, że nie można tego już robić elektronicznie. Wszelkie sugestie, jak to zrobić, gdy jesteś na szlaku?
Angelo.Hannes

@ Angelo.Hannes Wygląda na to, że wypełniasz plik PDF na komputerze, a następnie drukujesz i przesyłasz go pocztą.
Zach Lipton

Odpowiedzi:


15

Gratulacje, odkryłeś, że turyści mogą być przyjmowani do USA na okres do jednego roku, co (niestety dla ciebie) jest tak rzadko wykonywane, że możliwe jest, że urzędnik imigracyjny, którego zobaczysz po przyjeździe, może nie wiedzieć, że może to zrobić.

Pierwszą rzeczą, którą bym rozważył, gdybym był tobą, to: czy zajmie ci to więcej niż sześć miesięcy? Jeśli oboje jesteście w dobrej formie i wcześniej odbyliście wędrówki na duże odległości, prawdopodobnie uda im się ukończyć w mniej niż sześć miesięcy.

Co więcej, aby uciec przed twoją paradą, większość ludzi, którzy próbują podwyższyć AT, nie kończy . W 2014 r. Około połowa dotarła do Harpers Ferry, a tylko połowa z nich dotarła do Katahdin. Dlatego możliwe, że i tak nie będziesz potrzebować dodatkowych miesięcy.

Myślę, że powinieneś poprosić o przyjęcie na 7 lub 8 miesięcy, pod warunkiem, że możesz to w pełni uzasadnić funkcjonariuszowi CBP na lotnisku. Pamiętaj, że będzie szukał:

  • Planujesz zaangażować się w działalność turystyczną.
  • Nie zamierzasz pracować i możesz się utrzymać.
  • Twoje działania dobiegną końca i wyruszysz ze Stanów Zjednoczonych.

Ponieważ nie jest tak często, że ktoś prosi o taką długość przyjęcia, powinieneś być przygotowany na możliwość pójścia do szkoły średniej i przeprowadzenia szerszej rozmowy z oficerem. Tutaj opracujesz szczegółowe plany wędrówki, jeśli to konieczne.

Musisz wziąć pod uwagę:

  • Co będziesz robił? Czy potrafisz wytłumaczyć sceptycznie funkcjonariuszowi ds. Imigracji szlak Appalachów?
  • Kiedy opuścisz USA? Przygotuj się, aby pokazać, dlaczego Twoim zdaniem przejście AT będzie trwać dłużej niż sześć miesięcy, a mniej więcej w przybliżeniu, kiedy skończysz. (Wskazówka: Baxter State Park kończy obozowisko 15 października , więc poznaj tę datę i co to znaczy zaplanować wędrówkę i wyjaśnić jej długość urzędnikowi imigracyjnemu. Będzie szczęśliwszy, gdy powiesz mu, że musisz ukończyć konkretna data.)
  • Jak opuścisz USA? Jak dotrzesz na lotnisko z Katahdin i jak długo to zajmie? Jeśli masz otwarty bilet powrotny, czy wiesz, jak go wykorzystać i faktycznie dostać się na konkretny lot? Jeśli nie masz biletu powrotnego, czy możesz udowodnić, że możesz opłacić jeden bilet oprócz wszystkich innych wydatków?
  • Jak się utrzymasz? Wycieczka AT jest dość tania, ale może się znacznie różnić. Od czasu do czasu lubię prywatny pokój hotelowy, więc spędziłem około 1000 $ miesięcznie, kiedy tam byłem. Można wydać znacznie mniej, a nawet więcej. Zastanów się, jak to zademonstrujesz urzędnikowi imigracyjnemu, który mógł słyszeć tylko o szlaku Appalachów i może nie wiedzieć, ile to kosztuje. Co zrobisz, jeśli zabraknie Ci pieniędzy? Czy możesz to zademonstrować na lotnisku?
  • Jakie jeszcze masz więzy z ojczyzną? W wielu innych krajach ludzie spędzają „rok przerwy” między szkołą średnią a uniwersytetem, a amerykańscy urzędnicy imigracyjni zdają sobie sprawę z roku przerwy. Przynieś dokumenty potwierdzające, że masz dobry powód do powrotu do swojego kraju.

Sugeruję, że nawet jeśli uważasz, że możesz ukończyć w mniej niż sześć miesięcy, poprosisz o przyjęcie do końca października, na wypadek, gdybyś potrzebował więcej czasu na ukończenie podwyżki niż pierwotnie oczekiwano.

Na koniec pozwól mi powiedzieć, że mam nadzieję, że masz świetną wędrówkę!


3
Jeśli zostaniesz odsunięty na bok w celu przeprowadzenia dodatkowej kontroli, prawdopodobnie zabiorą cię z paska. Zapewne poprze to twoje twierdzenie, że wybierasz się na wędrówkę na duże odległości.
David Richerby

6

Absolutne teoretyczne maksimum dla początkowego okresu przyjęć dla B-1 i B-2 wynosi 1 rok, zgodnie z przepisami.

Jednak regularny gość na B-2 otrzyma 6 miesięcy, aw niektórych rzadkich przypadkach, mniej niż 6 miesięcy, jeśli oficer uważa, że ​​dana osoba była zbyt często w USA; ale nigdy nie słyszałem o tym, by trwało to dłużej niż 6 miesięcy, prawdopodobnie dlatego, że byłoby to niezgodne z celem osobistej wizyty. Nie wiem, czy jest gdziekolwiek to oficjalnie napisane.

Istnieją pewne szczególne przypadki dla B-2, na przykład B-2 dla partnerów mieszkających w domu lub innych członków gospodarstwa domowego , w przypadku których można ubiegać się o wstępny okres przyjęcia na 1 rok. Nie jestem pewien, czy istnieją jakieś inne specjalne przypadki dla B-2, które mogą również wymagać 1 roku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.