Czy kanadyjskie pieniądze (zmiany) mogą być używane w Stanach Zjednoczonych?


35

Czy jako gość w USA z Kanady można korzystać z kanadyjskich pieniędzy, zwłaszcza monet, w firmach w USA?

Co z automatami?


Istnieją lokalne wyjątki, które akceptują kanadyjskie pieniądze na równi, głównie na promocje turystyczne (Jay Peak, Vt), Myrtle Beach, Karolina Południowa na później: huffingtonpost.ca/2016/02/03/…
Max

4
Nawet kanadyjskie automaty nie akceptują kanadyjskich monet . Nowe loonies i toonies nie są kompatybilne wstecz.
Basil Bourque,

1
Tak i nie. Ogólnie rzecz biorąc, sprzedawca może zaakceptować cokolwiek jako płatność. Ale nabywca nie może żądać, aby sprzedawca, który służy ogółowi społeczeństwa, nie zaakceptował niczego oprócz „prawnego środka płatniczego” .
user2338816

2
@ user2338816 Jak podaje Twój własny link, kupujący nie może nawet żądać akceptacji legalnego środka płatniczego przez akceptanta. Status „prawnego środka płatniczego” oznacza po prostu, że ludzie, którzy są winni długi, muszą je zaakceptować, a nie że każdy, kto coś sprzedaje, musi to zrobić. Na przykład akceptacja płatności kartowych lub czeków jest całkowicie legalna.
reirab

1
@ trevor Mieszkając głównie w Bellingham, od 1988 roku doświadczyłem tego samego. Jednak twój komentarz brzmi zbyt późno, a ostatnio większość miejsc, w tym centrum handlowe Bellis Fair, przestała akceptować kanadyjską zmianę na równi, a może nawet przestała brać kanadyjską gotówkę. (Prawdopodobnie dlatego, że VISA stała się bardziej popularna, więc mniej osób próbuje wydawać kanadyjską gotówkę, a więc mniej potrzeby sklepów na tyle dbających, aby ją zaakceptować.) Jak sugeruje odpowiedź Necreaux, generalnie nie chcemy różnicować grosze (przypuszczalnie mniej niż 5 z nich przy zakupie).
TOOGAM

Odpowiedzi:


45

Technicznie nie, praktycznie tak.

Wiele monet na pierwszy rzut oka wygląda tak samo jak monety amerykańskie, więc niedbali urzędnicy mogą je zaakceptować. Jestem w USA i często mam kanadyjskie grosze i kwatery, które są bardzo podobne do amerykańskich odpowiedników. Posiadanie wszystkich nowych monet w Stanach Zjednoczonych w ostatnich latach sprawia, że ​​ludziom trudniej jest dostrzec różnicę. Generalnie automaty nie będą ich akceptować.

Prawdopodobnie technicznie nielegalne jest przekazywanie ich jako waluty amerykańskiej, może być klasyfikowane jako podrabianie lub oszustwo, ale zdarza się to cały czas, celowo lub nie.

EDYCJA: Podsumowanie dyskusji w komentarzach ...

W pobliżu granicy mogą znajdować się sklepy, które oficjalnie akceptują CAD. To byłoby całkowicie uzasadnione. Mieszkam w państwie granicznym, ale nigdy go nie widziałem. Mówiąc szczerze, mieszkam 200 mil od granicy, ale zbliżam się do niej kilka razy w roku. Nigdy też specjalnie nie wyglądałem. Prawdopodobnie jest ograniczony do miejsc turystycznych.

W odniesieniu do nieostrożnych urzędników wykorzystanie CAD do całej transakcji jest mało prawdopodobne. 4 kwartały CAD byłyby znacznie mniej prawdopodobne niż 3 USD i 1 CAD.

Nadal jestem sceptycznie nastawiony do przodu automatu. Próbowałem bez powodzenia i przestałem próbować, ale może są automaty, które by je zaakceptowały. Cała dyskusja na temat ich działania byłaby prawdopodobnie nie na temat, ale myślę, że ma to coś wspólnego z tym, czy wykrywają monetę na podstawie wielkości, czy oporu elektrycznego.


17
USA mogą być jedynym krajem, w którym można teraz wydać te kanadyjskie grosze.
Th4t Guy

Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
RoflcoptrException

31

Generalnie nie. Twoje kanadyjskie pieniądze na pewno nie będą działać w automatach w USA. Niektóre miasta graniczne akceptują kanadyjską walutę, ale im dalej od granicy, tym mniej prawdopodobne.


7
Jako Amerykanin mieszkający w Kanadzie, zapewniam cię, że w wielu miejscach w Stanach przypadkowo biorą kanadyjskie monety .
corsiKa

1
@corsiKa Nieostrożni pracownicy sklepu, jasne. Ale automaty? Czy te zwykle nie mają środków, aby zaakceptować tylko te typy monet, których oczekują?
reirab

12
Wygląda na to, że ludzie na tej stronie korzystają z automatów sprzedających około 10000 razy więcej niż ja ...
corsiKa

3
Dokładnie to - ilość przestępstw, które sprawisz pracownikowi sklepu przy próbie przekazania monety kanadyjskiej, jest prawie całkowicie związana z odległością od granicy. Amerykanie z Nowej Anglii (daleko na północ od USA) wyrazili mi z niedowierzaniem, że ktokolwiek nawet zechce to zauważyć; niektórzy Teksańczycy postrzegają to jako przestępstwo federalne podobne do prania pieniędzy.
Dewi Morgan

2
@Dewi: w rzeczywistości szkockie banknoty nie są prawnym środkiem płatniczym ( scotbanks.org.uk/legal_position.php ), ale to, co mówisz, jest prawdą o akceptacji różnej szerokości geograficznej.
Steve Jessop,

9

Kanadyjskie pieniądze w USA generalnie nie są akceptowane i na pewno nie będą pobierane przy fatalnych bieżących stawkach, w przeciwieństwie do pieniędzy amerykańskich, które czasami można wykorzystać w Kanadzie.

Jednak z mojego doświadczenia wynika, że ​​kwartały są prawie zawsze wymienne, używałem kwartałów amerykańskich w maszynach w Kanadzie, a amerykańskie firmy w przeszłości akceptowały kwartały kanadyjskie.


14
Dzielnice USA prawie zawsze były akceptowane w Kanadzie, w automatach. Odwrotna sytuacja nigdy nie była prawdziwa - może z wyjątkiem dziwnej okazji, kiedy kanadyjska waluta była bardziej cenna. Monety mają różną masę, a maszyny są w stanie odróżnić.
Auspex

@Auspex hm całkiem możliwe, być może muszę odświeżyć swoją pamięć podczas podróży do USA wkrótce
kos

Odrzucenie przez automaty vendingowe jest generalnie tym, jak uświadamiam sobie, że jakiś urzędnik przekazał mi mniej cenną kanadyjską monetę.
tjd

Zamień „można czasem używać w Kanadzie” na „zawsze można używać w Kanadzie”
Szalony

1
@Insane hm to nie do końca prawda
kos

8

Urządzenia, które pobierają monety w USA, są specjalnie zaprojektowane do odrzucania wszystkich monet zagranicznych, a większość zrobi to całkiem niezawodnie. Jeśli zdarzy ci się znaleźć taki, który tego nie robi, byłoby to odpowiednikiem użycia ślimaka, a nie monety, pod względem potencjalnej kary.

Ogólnie rzecz biorąc, zagraniczne monety są znacznie mniej akceptowalne niż banknoty w większości krajów (na przykład zazwyczaj banki ich nie chcą i nie dostarczą), a Stany Zjednoczone z pewnością nie są wyjątkiem. W przygranicznych miastach może istnieć kilka miejsc, które zależą od turystyki kanadyjskiej, które przyjmą monety i / lub banknoty, ale byłoby to wyraźnie zaznaczone. Możliwe jest nawet uzyskanie preferencyjnego kursu wymiany jako oferty promocyjnej, ale byłby to zdecydowanie wyjątek.


3
Mieszkaniec regionu Buffalo / Niagara tutaj. Akceptacja kanadyjskiej waluty nie jest rzadkością, ale kurs wymiany zdecydowanie nie jest preferencyjny. Kanadyjczycy przybywają tutaj, aby uniknąć PST i GST. Marny 8% podatek od sprzedaży w hrabstwie Erie stanowi niezwykłą oszczędność dla Kanadyjczyków. Większość ludzi używa plastiku po przekroczeniu granicy.
tjd

@tjd Istnieje wiele firm zorientowanych na turystów z zachodniego Nowego Jorku, które obecnie akceptują gotówkę w dolarach kanadyjskich na równi , i inne, które oferują zniżki. Naturalnie nie jest to oczywiste dla mieszkańców, ponieważ prawdopodobnie po prostu ich odrzuci. Niestety (w przeciwieństwie do HST) nierezydenci nie mogą uzyskać rabatu na podatek od sprzedaży w stanie Nowy Jork, więc często Kanadyjczycy płacą oba. przykład losowy
Spehro Pefhany

„Być może uda się uzyskać preferencyjny kurs wymiany”. Być może. Ale ogólnie rzecz biorąc, gdy jesteś w jednym kraju i próbujesz używać waluty innego kraju w sklepie, kurs wymiany, który otrzymujesz, jest naprawdę fatalny.
David Richerby,

3

To zależy.

Kiedy byłem bardzo młody (jakieś 55 lat temu), mieszkając w Lake Hills WA, małej sypialni społeczności niedaleko Bellevue WA, która z kolei znajduje się niedaleko Seattle WA, monety kanadyjskie i amerykańskie rutynowo były sprzedawane jeden za jednego. Byłbym bardzo zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że tak już nie jest, ponieważ Seattle jest dość blisko granicy z Kanadą.

To samo widziałem w St. Petersburgu w 1982 roku. W szczycie sezonu miasto było blisko 40% kanadyjskich turystów.

Podczas gdy w St Pete w tym czasie istniała około 20% różnica wartości monet, zgodnie z kursem wymiany, lokalni kupcy nie martwili się o to. Uznali, że wrócą, gdy przekażą monetę komuś innemu, i to ułatwiło kanadyjskim turystom, którzy płacili rachunki.


Bliskość ma niewiele wspólnego z wartością, spójrz na aktualne kursy walut, a zobaczysz, dlaczego nikt nie chce kanadyjskich pieniędzy. Pieniądze z USA są generalnie warte więcej, ale różnica zawsze była znikoma do kwartałów i centów
kos

4
„Byłbym bardzo zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że tak już nie jest, ponieważ Seattle jest dość blisko granicy z Kanadą”. Więc bądź zaskoczony. Na początku lat 80. ktoś, Rezerwa Federalna, zmienił zasady i banki przestały przyjmować kanadyjskie monety amerykańskie. Kupcy poszli w ich ślady, a liczba przypadkowych kanadyjskich monet w obiegu jest teraz znacznie mniejsza.
Shannon Severance

tak, mieszkam w Seattle od 2005 roku i nigdy nie widziałem, żeby ktokolwiek używał tutaj kanadyjskiej waluty.
puszysty

3

Coś większego niż 25 centów, zdecydowanie nie.

Czasem za grosze, monety, dziesięciocentówki i ćwiartki.

W Michigan (gdzie dorastałem, niedaleko Kanady) prawie zawsze. W Nowym Jorku, gdzie teraz mieszkam, urzędnicy je odrzucili.

Nigdy nie próbowałem używać więcej niż jednego lub dwóch naraz.

Automaty do ich odrzucenia.


2

Dodam do istniejących odpowiedzi, że większość kanadyjskich monet w ciągu ostatnich kilku lat (lub dziesięcioleci, dla niektórych nominałów) była wykonana (pewna różnorodność) ze stopu stali magnetycznej. Amerykańskie automaty z pewnością nie zaakceptują żadnych monet wykonanych ze stopu magnetycznego, a rząd kanadyjski (w przeciwieństwie do amerykańskiego, jak na ironię) próbuje wyciągnąć z obiegu istniejące stare (w tym niemagnetyczne) monety (w celu odzyskiwania metalu) - wiele z nich jest bardziej wartych złomu niż wartości nominalnej).

Więc wszystko, co otrzymałeś podczas ostatniej kanadyjskiej zmiany, prawdopodobnie nie zostanie zaakceptowane w amerykańskim automacie vendingowym, ale jeśli w jakiś sposób masz kanadyjskie monety z lat 80. lub wcześniejszych (nie możesz sobie przypomnieć, gdzie dokładnie jest data zakończenia - i jest inaczej dla różnych nominałów - ale lata osiemdziesiąte powinny być wystarczająco bezpieczne), można je zaakceptować, ponieważ rozmiar jest identyczny, a skład podobny.
Oczywiście, jeśli masz monety kanadyjskie o nominale 10 centów i więcej od 1967 roku lub wcześniej, są one srebrne i warte o wiele więcej niż wartość nominalna. I, oczywiście, świadome przekazywanie waluty kanadyjskiej (monet lub banknotów, choć oczywiście ta druga jest znacznie mniej prawdopodobna), ponieważ waluta amerykańska o tej samej liczbowej wartości nominalnej (a zatem znacznie wyższym kursie wymiany) jest bardzo nielegalnym oszustwem.


2

W oczach Departamentu Skarbu USA jestem pewien, że odpowiedź nie jest absolutna. Urzędnicy sklepowi czasami nieświadomie lub nieświadomie przyjmują kanadyjskie monety. Każdy kupiec może sam podjąć decyzję o wzięciu kanadyjskich pieniędzy w celu zwiększenia sprzedaży, tak jak może zaakceptować tokeny Chuck E Cheese, jeśli sądzi, że może to zwiększyć sprzedaż.


1
Skarbu USA nie obchodzi, jakie monety akceptuje sklep. Jak można powiedzieć, sklep może wybrać , aby zaakceptować wszystko to chce się zapłaty za towar. Jedyne, na czym zależy Skarbowi USA, to to, że nie można odmówić przyjęcia waluty amerykańskiej w celu spłaty długu. (Pamiętaj, że jest to technicznie nieistotne dla sklepów, ponieważ nie masz długów wobec sklepu: składasz ofertę wymiany pieniędzy na towary. Ale masz dług wobec restauracji, kiedy jesz posiłek przed zapłaceniem za ).
David Richerby,

Zazwyczaj pieniądze będą zdeponowane w banku, w którym rząd federalny zaczyna mówić
teambob

1
@teambob: jeśli o to chodzi, rząd będzie wyjątkowo zainteresowany, jeśli sklep spróbuje zdeponować tokeny Chucka E Cheese'a, twierdząc, że są to dolary amerykańskie, ale nie w momencie, w którym akceptujesz tokeny w swoim sklepie zamiast dolarów. Władze federalne lub lokalne mogą zainteresować się tym, jak zgłaszasz te tokeny lub transakcje w dolarach kanadyjskich dotyczące sprzedaży / podatku dochodowego od osób prawnych / podatku dochodowego.
Steve Jessop,

1
pl.wikipedia.org/wiki/Private_currency#United_States jest całkiem fajna, gdy widzi się, jak te rzeczy czasem działają (godziny Ithaca), a czasem bardzo nie (Dolary prywatne Stanów Zjednoczonych).
Steve Jessop,

2

Istnieją firmy wzdłuż granicy kanadyjsko-amerykańskiej, które znają walutę kanadyjską i mogą ją zaakceptować po odpowiednim kursie wymiany.

W szczególności jedna firma, dla której pracowałem nad oprogramowaniem do punktów sprzedaży, miała niemałą część działalności w miastach takich jak International Falls i Port Huron pochodzącą z Kanadyjczyków. Kasjer wybrałby opcję przetargu w walucie kanadyjskiej, a do tej waluty zostałby zastosowany aktualny kurs wymiany. Poza tymi dwoma sklepami jest to nadal możliwe (choć nie jest to wymagane, a kasjerzy nie są odpowiednio przeszkoleni w zakresie tej funkcji oprogramowania).

I tak tak. Są miejsca, w których używano waluty kanadyjskiej (zarówno banknotów, jak i monet) w Stanach Zjednoczonych. Szanse są inne firmy, które mają firmy, które przekraczają granicę będą miały podobne zasady.


Ta odpowiedź jest zdecydowanie interesująca, ponieważ wydaje się, że niektóre firmy mogą zrobić więcej niż wyglądać w inny sposób, przyjmując monety.
CGCampbell

1

TAK. Ale nie powinieneś na tym polegać. Nie ma przepisów uniemożliwiających akceptację waluty kanadyjskiej. Jeśli sprzedawca zdecyduje się to zaakceptować, zostanie to zaakceptowane. Możesz mieć problem ze znalezieniem sklepu, który wdraża politykę akceptacji, ale tak się stało.

Zapytać.

Hotele zazwyczaj umieszczają zawiadomienie nad recepcją i możesz zostać wyrwany za ich niedogodności związane z kursem wymiany walut.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.