Czy mogę powstrzymać drugiego pasażera przed korzystaniem z telefonu komórkowego podczas startu?


51

Co mogę zrobić dla własnego bezpieczeństwa, gdy widzę, jak inny pasażer korzysta z telefonu komórkowego po otrzymaniu instrukcji wyłączania urządzeń mobilnych?

Podczas ostatniego lotu w Indiach usiadłem obok pasażera, który kontynuował rozmowę przez telefon komórkowy, nawet po tym, jak hostessy wciąż prosiły go o wyłączenie telefonu. Jego wezwanie trwało od wejścia na pokład samolotu do krótkiego czasu po starcie. Bardzo martwiłem się o bezpieczeństwo moje i mojej rodziny, ale nie wiedziałem, co mogę zrobić.


67
Stewardesy były świadome. To wszystko, czego potrzeba.
Kate Gregory

70
„Stewardesy były świadome. To wszystko, czego potrzeba”. Tak, gdyby to był prawdziwy problem, do cholery upewniliby się, że użycie telefonu komórkowego zostanie zatrzymane.
fkraiem

34
Uwaga: Chociaż zakaz używania urządzeń elektronicznych podczas krytycznej fazy lotu (tj. Taksówki, startu i podejścia / lądowania) w przeszłości był rzeczywiście spowodowany obawami dotyczącymi bezpieczeństwa lotu, zakaz używania telefonu komórkowego podczas lotu nie jest. Rozporządzenie to ma na celu ochronę sieci komórkowej przed bombardowaniem przez telefony pingujące setki wież jednocześnie i przekazujące je między wieżami co kilka sekund, a nie w celu ochrony samolotu.
reirab

7
Ponadto, jak wspomniano w tej odpowiedzi na Aviation.SE , przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, FCC rozważa usunięcie zasady zakazu używania urządzeń komórkowych w locie, ponieważ wspomniane wcześniej obawy nie dotyczą prawie tak nowych sieci komórkowych jak starsze.
reirab

9
Jeśli najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo, o wiele bezpieczniej jest zignorować i zapomnieć o tym niż powiedzieć coś drugiemu pasażerowi lub jakiejkolwiek załodze. Chociaż irytowanie drugiego pasażera przez narzekanie niesie ze sobą tylko niewielkie ryzyko, wciąż jest większe ryzyko niż połączenie komórkowe z Tobą lub samolotem.
user2338816

Odpowiedzi:


111

Nie musisz się tym zbytnio przejmować, ponieważ samolot jest w stanie sobie z tym poradzić. Ludziom poleca się je wyłączać, aby uniknąć zakłóceń i hałasu pasożytniczego w komunikacji między pilotem a lotniskiem. Jako urządzenia elektroniczne wykorzystujące częstotliwości radiowe mogą teoretycznie powodować pewne problemy w niektórych urządzeniach lotniczych, ale jest to czysta teoria, ponieważ wszystkie urządzenia są teraz odpowiednio chronione. Nawet jeśli telefon jest włączony, nie spowoduje to upadku samolotu.

Pamiętaj, że wiele osób zapomina włączyć tryb samolotowy (ponad 30% z badań), a to nigdy nie spowodowało wypadku z samolotem ...

Jeśli nadal się tym martwisz, zgłoś to personelowi pokładowemu. Są tutaj, aby to zatrzymać ...


4
I na marginesie, radia lotnicze działają w zakresie 110-140 MHz, podczas gdy Twój telefon komórkowy jest bliżej 1900 MHz (lub 800 MHz w przypadku niektórych przewoźników). Jest to ogromna separacja, jeśli chodzi o RF, i nie zrobi nic z komunikacją powietrze-ziemia.
Daniel

Miałem wrażenie, że zakaz urządzeń elektronicznych do startu ma zapewnić pasażerom brak rozproszenia uwagi w przypadku ewakuacji i zmniejszyć potencjalne zanieczyszczenia kabinowe.
Gusdor

Czy masz jakieś wiarygodne referencje do swoich roszczeń?
JoErNanO

@Gusdor jest całkowicie legalne, aby używać małych urządzeń w „trybie samolotowym”, który równie dobrze może rozpraszać pasażerów lub stać się pociskiem.
arp

80

Jako członek personelu pokładowego od dawna mogę powiedzieć, że Twoja odpowiedzialność kończy się powiadomieniem członka załogi, to wszystko. Niech członkowie załogi sobie z tym poradzą.

Dotyczy to wszystkich innych naruszeń, chyba że jest to sytuacja zagrażająca życiu, która nie może czekać, na przykład pożar! Chwyć gaśnicę i zwalcz ogień. Ale to zupełnie inna kwestia.

Jeśli chodzi o telefony komórkowe i z własnego doświadczenia, wiele osób ich nie wyłącza. Podczas prawie wszystkich moich lotów na krótko przed lądowaniem słyszę dzwonek jednego lub dwóch telefonów, które musiały być pozostawione włączone przez cały lot, a gdy otrzymają sygnał, zaczną otrzymywać wiadomości lub połączenia. Sam zapomniałem, że mój włączono kilka razy i wierzę w to lub nie, czasami kiedy docieram do miejsca docelowego, znajduję słynny powitalny SMS od jednego lub dwóch operatorów po drodze, w jaki sposób otrzymał sygnał tak wysoki, że nie wiem . Podsumowując, nigdy się nie rozbiłem.


28
+1 dla pierwszych dwóch akapitów. W odniesieniu do trzeciego, przynajmniej tutaj, w USA, zakaz używania telefonu komórkowego w locie nie ma absolutnie nic wspólnego z bezpieczeństwem lotu. Jest to przepis FCC (komunikacja), a nie rozporządzenie FAA (lotnictwo). Jego celem jest ochrona sieci komórkowej, a nie samolotów. To powiedziawszy, jest w większości przestarzałe i FCC rozważa jego usunięcie. Zakaz używania urządzeń elektronicznych podczas krytycznych faz lotu miał rzeczywiście na celu bezpieczeństwo lotnicze (i był regresem FAA), ale został zniesiony.
reirab

13
Jeśli zaakceptujemy, że autor naprawdę był członkiem personelu pokładowego linii lotniczych, jest to coś więcej niż „anegdotyczny dowód”. Gdyby istniało jakieś realne niebezpieczeństwo, wówczas personel pokładowy zostałby poinstruowany, aby zajął wszystkie telefony znalezione podczas startu i uszczelnił je w klatkach z ekranami RF. Fakt, że 300 pasażerów ma zaufanie do wyłączania swoich telefonów, pokazuje, że linie lotnicze nie uważają, że istnieje jakiekolwiek realne niebezpieczeństwo, lub że pasażerom nie powierzono by tego zadania samodzielnie.
Johnny

1
@Johnny To nie do końca prawda. Jeśli pojedynczy telefon od czasu do czasu wysyłający ping do wieży natychmiast zestrzeli samolot, wtedy tak, zrobiliby to, co powiedziałeś. Istnieje jednak duża różnica między tym (co oczywiście nie jest prawdą) i istnieje jedna na dziesięć milionów szans, że jakieś źle wyprodukowane urządzenie może emitować sygnał, który powoduje złe wskazanie ILS, podczas gdy piloci próbują lecieć ostatnim podejście w złej widoczności na górzystym terenie. Rzeczywiście, piloci mogą nadal mówić o wyłączeniu urządzeń w takich przypadkach.
reirab

3
Krótko mówiąc, zarządzanie ryzykiem prawie nigdy nie jest „wszystko albo nic”. Powodem, dla którego nie przeszukujemy dokładnie wszystkich urządzeń elektronicznych i nie wrzucamy ich wszystkich w klatkę z osłoną RF na czas lotu, jest ten sam powód, dla którego nie jeździsz czołgiem ani nie zatrudniasz prywatnego zespołu IT do pracy 24 / 7 chroni komputer domowy przed włamaniem. To nie znaczy, że nie ma ryzyka; oznacza to po prostu, że ryzyko nie jest wystarczająco wysokie, aby uzasadnić ten poziom kosztów w celu ograniczenia. W ten sposób prawie zawsze działa zarządzanie ryzykiem. Lotnictwo nie jest inne.
reirab

29

Kilka lat temu przeczytałem badanie na temat korzystania z telefonu komórkowego podczas lotów krajowych w USA. Korzystając ze sprzętu lokalizującego RF, ustalili, że w przeciętnym locie w USA pozostały 2-3 telefony komórkowe transmitujące podczas lotu. Niezależnie od niepotwierdzonych anegdot pilotów, gdyby istniało jakiekolwiek znaczące ryzyko awarii samolotów z telefonów komórkowych, wypadałyby one z nieba regularnie. Nie ma naukowych podstaw, by sądzić, że transmisje z telefonów komórkowych stanowią zagrożenie dla samolotów. Nie martwiłbym się tym.


13
Odpowiedź poprawiłaby link do cytowanego badania.
Marzec Ho

5
Nie udało mi się znaleźć tego oryginalnego badania. Znalazłem nowszy, w którym FAA dokonuje przeglądu użycia komórkowego za pomocą pikokomórek. Zostały już zatwierdzone w innych krajach, bez żadnych oznak ingerencji w samolot. files.ctia.org/pdf/AIR_CellPhoneStudy__2_.pdf
Byron Jones

1
Tak, jestem amatorskim operatorem radiowym, więc mam świadomość poziomów mocy. Typowa transmisja GSM jest w zakresie 500 mw, a szczytowa transmisja z telefonu wynosi około 2000 mw. Różnica jest mniejsza niż jeden rząd wielkości. Należy pamiętać, że radar pogodowy zamontowany z przodu najnowocześniejszych samolotów pasażerskich działa również na częstotliwościach mikrofalowych i transmituje z wykorzystaniem kilkuset watów wypromieniowanej mocy. Zakłócenia elektromagnetyczne w kokpicie są znacznie bardziej prawdopodobne w przypadku radaru niż w przypadku telefonów komórkowych pasażerów.
Byron Jones

1
@reirab Należy pamiętać, że w komunikacji RF rzędy wielkości nie są tak „duże”, jak mogłoby się początkowo wydawać. Po prostu utrata wolnego miejsca jest proporcjonalna do potęgi 2. Jest powód, dla którego tak często używa się decybeli. Chociaż 500 mW do 2 W (na przykład) może wydawać się większym rzędem wielkości, różnica wynosi 6 dB, co nie jest aż tak duże w skali RF rzeczy.
AndrejaKo

1
@reirab masz rację, że pikokomórki zużywają mniej energii, ale są używane tylko w niewielkiej części samolotów. Liczby, których użyłem, są bardziej prawdopodobne w typowych sytuacjach. Jeśli chodzi o 2Wx100, jest mało prawdopodobne, aby w każdym locie można było znaleźć setki telefonów komórkowych transmitujących jednocześnie z maksymalną mocą. Gdy telefony są bezczynne, ich komunikacja jest sporadyczna. W locie masz telefony próbujące nawiązać połączenie z wieżami naziemnymi, ale nawet to jest pęknięcie. Wszystko to ma jednak charakter akademicki, ponieważ rzeczywiste doświadczenia pokazują, że nie stanowi to zagrożenia.
Byron Jones

26

Twój pasażer korzystający z telefonu komórkowego nie ma wpływu na twoje bezpieczeństwo osobiste.

W Stanach Zjednoczonych FCC (nie FAA!) Ma ograniczone wykorzystanie telefonów komórkowych w samolotach ze względu na potencjalny wpływ na wieże komórkowe na ziemi.

Z empirycznego punktu widzenia, gdyby istniało znaczące ryzyko, do tej pory obserwowano by to wiele razy, ponieważ ludzie często pozostawili swoje telefony nieumyślnie. I byłby wykorzystywany przez bardziej nikczemne rodzaje.

Z społecznego punktu widzenia często bardzo niepokojące jest słuchanie kogoś, kto długo rozmawia przez telefon komórkowy, utrudnia to zarówno relaks, jak i skupienie się (poza często niepożądanym wglądem w osobowość lub słabość rozmówcy).


16

Nie wiedziałem, dopóki nie zacząłem pracować w terenie, ale najpoważniejszym problemem z pozostawieniem telefonu komórkowego są częste nieudane próby połączenia z wieloma wieżami komórkowymi, które mijacie z prędkością 500 km / h. Nie tylko ogranicza to zdolność wież do łączenia się z innymi ludźmi, ale także szybciej rozładowuje baterię zestawu słuchawkowego.


9
To jest dokładnie powód, dla którego istnieje zakaz lotu podczas lotu (przynajmniej w USA). Jest to reguła FCC (komunikacja), a nie reguła FAA (lotnictwo). To powiedziawszy, nowsze sieci komórkowe nie przejmują się tym tak bardzo, więc FCC oświadczyło, że rozważa przerwanie tej rejestracji. To powiedziawszy, inne agencje federalne oświadczyły, że mogą wprowadzić zakaz komunikacji głosowej w locie tylko dlatego, że większość ludzi nie chce godzinami słuchać rozmów innych osób. Niektóre linie lotnicze (w tym Delta) oświadczyły, że nadal będą je banować z tego powodu, niezależnie od reg.
reirab

Dlatego wyłączam telefon komórkowy nawet podczas podróży samochodem lub pociągiem.
gerrit

@gerrit Masz na myśli pociągi europejskie. Nie jest to tak ważne w przypadku amerykańskich pociągów. :-(
Andrew Lazarus

@AndrewLazarus Dlaczego nie? Masz na myśli to, że są tak wolne, że równie dobrze można je uznać za nieruchome?
gerrit

Zależy, w jakim pociągu jedziesz. Amtrak są notorycznie źli; a jeśli podróżują nawet z prędkością 80 mil na godzinę (co jest zawyżoną wartością), nadal podróżują z prędkością twojego samochodu i prawdopodobnie 90% Amerykanów wprowadza swoje telefony do swoich samochodów. Z tego powodu problem ten zostałby już rozwiązany.
DevilApple227 29.01.16

14

Mój ojciec jest pilotem linii lotniczych (United Airlines) i o to długo pytałem. Pomysł, że jakikolwiek sygnał z twojego telefonu komórkowego może zakłócać elektronikę samolotu, jest czysto mitem (chociaż taki, który linie lotnicze chętnie rozpowszechniają). Przez cały czas w powietrzu jest nieskończenie wiele takich sygnałów, a nowoczesne samoloty są zaprojektowane tak, aby sobie z nimi poradzić, o ile nie stanowią problemu.

Powód, dla którego pasażerowie proszeni są o wyłączenie ich przed czasem startu, nie jest związany z faktycznym startem, ale z odprawami bezpieczeństwa, które odbywają się w tym czasie. Usuwając uwagę pasażerów nr 1, załoga lotnicza ma nadzieję, że więcej osób zwróci uwagę na odprawy i będzie lepiej przygotowanych na wypadek zagrożenia. (Oczywiście narzucenie całkowitej uwagi jest niemożliwe, ale zrobią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc).

Jeśli ktoś obok ciebie nie zwraca uwagi z powodu swojego telefonu, to po prostu decyduje się nie zwracać uwagi na odprawę bezpieczeństwa, ale nie jest od razu niebezpieczny.

Można przypuszczać, że może to stanowić problem, jeśli przestępca siedzi w rzędzie wyjścia, ale w takim przypadku załoga lotnicza przeprowadzi z nim bardzo bezpośrednią rozmowę jeden na jednego, aby upewnić się, że jest w stanie wypełnić dodatkowe obowiązki.

opinia: Jeśli chcesz być szczególnie bezpieczny, możesz zasugerować osobie podczas odprawy, aby zwracała uwagę, ponieważ „to jest bardzo ważne, wiesz”, ale jeśli są doświadczonym podróżnikiem, to „ prawdopodobnie już się z tym zapoznali.


1
Podsumowując, jeśli facet przez telefon jest denerwujący: porozmawiaj z nim. W przeciwnym razie podłącz słuchawki i prześpij się.
Stephan Bijzitter

4
Jeśli tak naprawdę jest, to dlaczego nie zabroniono ci czytać książki?
Casey

„to są głupie” - naprawdę? To brzmi raczej szorstko. Być może latali już wcześniej lub wiele razy wcześniej.
donjuedo

2
@Casey Jeśli czytam książkę, nie wpływa to na twoją zdolność do słuchania instrukcji bezpieczeństwa; jeśli rozmawiam przez telefon, wpływa to na wszystkich wokół mnie.
David Richerby

1
@dirkk, dan-klasson :: Znam już ćwiczenia, ale nadal uważam, że filmy są pomocne, ponieważ przynajmniej pokazują, gdzie są wyjścia i ile ich jest ... i nie będziesz wiedział, czy są wszystko, co jest bardziej unikalne dla samolotu lub lotu, chyba że faktycznie słuchasz.
Mehrdad

6

Należy pamiętać, że chociaż problemy związane z zakłóceniami elektromagnetycznymi są praktycznie fałszywe, biorąc pod uwagę współczesne samoloty i telefony komórkowe, nadal musisz wyłączyć całą elektronikę podczas startu i lądowania, dla własnego bezpieczeństwa. W przypadku, gdy Twój samolot musi wykonać manewr RTO lub się zapali, nie zobaczysz go, jeśli skoncentrujesz się na telefonie lub laptopie. Możesz zostać zraniony (zwłaszcza jeśli Twój laptop / telefon leży na rozkładanym stoliku) lub stracisz cenny czas podczas ewakuacji.

Tak więc, chociaż tak naprawdę nie możesz zmusić innych ludzi do przestrzegania zasad zawartych w liście, radzę samemu wysłuchać wiadomości załogi i zrobić to, co mówią.


To nie wydaje się być odpowiedzią na faktycznie zadane pytanie.
Henning Makholm

5
To nie jest dokładne. W zależności od kraju i zasad linii lotniczej może być możliwe pozostawienie włączonej elektroniki podczas startu i lądowania. Nie oznacza to, że podczas lądowania możesz siedzieć z laptopem na otwartym stoliku, ale często możesz trzymać telefon komórkowy w dłoni podczas lądowania, ponieważ nie różni się to szczególnie od książki lub czasopisma. Z wyjątkiem planowanych lądowań awaryjnych, nigdy nie słyszałem o linii lotniczej, która nalegałaby, aby wszyscy pasażerowie siedzieli prosto i bez rozproszenia podczas startu lub lądowania, choć możesz to zrobić, jeśli chcesz.
Zach Lipton

1
Nie był to również powód do tworzenia regów. Reguły urządzeń elektronicznych były rzeczywiście spowodowane obawami o zakłócenia elektromagnetyczne, szczególnie lokalizatora i ślizgu. Reguły specyficzne dla telefonów komórkowych nie wynikają w ogóle z obaw związanych z samolotem, ale raczej z siecią komórkową. Tysiące telefonów brzęczących z prędkością 700 mil na godzinę, nadających z pełną mocą, z widocznością, do setek wież używanych do robienia bałaganu ze starszymi sieciami komórkowymi. Reguły, które mówią, aby zostawić laptopa schowanego podczas taksówki / startu / lądowania, mają więcej wspólnego z tym, że nie chcę latać w kabinie pociskami 5-10 funtów.
reirab

Więc samoloty są jak poruszający się DDOS?
beppe9000

3
@ beppe9000 każda wystarczająco duża grupa osób posiadających telefony komórkowe jest atakiem DoS na sieć GSM.
Dmitrij Grigoriew

4

Twoje bezpieczeństwo jest zagrożone, jeśli jesteś interwenientem

Jeśli czujesz się zmuszony do zrobienia czegoś w sprawie „łamania zasad”, możesz zastanowić się, dlaczego tak ważne jest, aby inni przestrzegali ich.

Przede wszystkim, jeśli chcesz zainterweniować i grać w Sherriffa, możesz znaleźć się w kompromitującej sytuacji, jeśli osoba, którą próbujesz „kontrolować” werbalnie, nie podoba się twoim wysiłkom.

Istnieje wiele problemów psychicznych, z którymi borykają się ludzie, a także sama sytuacja, w której wysokość wpływa na indywidualną ocenę. Dobroduszna osoba może zwrócić się przeciwko tobie w stanie urojenia, jeśli próbujesz doprowadzić ich do tego, co TY chcesz, aby robili i traktowali twoje wysiłki niekonfrontacyjne jako bardzo konfrontacyjne. Rzeczywistość jest subiektywnym biznesem i wszyscy postrzegamy momenty w czasie tak, jak my jako jednostki.

Jeśli dojdziesz do konfrontacji z innym pasażerem linii lotniczej, możesz znaleźć się w więzieniu, nawet jeśli nie zrobiłeś nic złego, ponieważ twoje działania będą postrzegane z zewnątrz i będą subiektywne dla widza.

Sprawdzenie autentyczności

Wyobraź sobie scenariusz, w którym lądujesz w Malezji lub Singapurze, a kara za „bycie agresywnym” i „zakłócanie lotu międzynarodowego” wiąże się z karą cielesną. Dodaj do tego stan systemów więziennych w niektórych krajach 2 i 3 świata i potencjalnie okropne doświadczenie, które możesz mieć z powodu nieporozumienia innych w sprawie telefonu komórkowego i możesz zagrać w bardzo mroczną fabułę.

Mówię to tylko dlatego, że ludzie są źle postrzegani przez cały dzień, na całym świecie, a zeznania innej osoby dla oficera mogą mieć duże znaczenie, jeśli są doskonałym komunikatorem.

Angażowanie się w działania, które postrzegasz jako „złe”, jest niebezpiecznym przedsięwzięciem. Powiem, że według mojej własnej opinii, znajduję inne próby nakłonienia kogoś do przestrzegania zestawu reguł, niezależnie od tego, czy jest to jego własny, czy byt, jako ktoś, kto ma problemy z kontrolą i że pod względem osobistego zdrowia psychicznego należy traktować tak samo wyższy priorytet.


1
„Kraje 2. i 3. świata” To zdanie nie oznacza tego, co myślisz . W szczególności „pierwszy / drugi / trzeci świat” nie odnosi się do poziomów rozwoju gospodarczego. Pierwszym światem są Stany Zjednoczone i ich sojusznicy; drugim światem był Związek Radziecki i jego sojusznicy; trzeci świat to wszyscy inni. Na przykład Szwajcaria jest krajem trzeciego świata.
David Richerby

Dodałem trochę przed drugim i trzecim światem. Rozumiem def. TY
Obywatel

1
DOBRZE; ale to zdanie wciąż nie oznacza, co większość czytelników uważa, że ​​to znaczy. Cały świat pierwszy / drugi / trzeci to anachronizm, prawie ćwierć wieku po rozpadzie Związku Radzieckiego. Punkt, w którym podejmujesz decyzję, nie jest tak naprawdę związany z tym, czy dany kraj jest zgodny z USA; chodzi raczej o krajową historię praw człowieka i fakt, że wszystkie więzienia są dość nieprzyjemnymi miejscami (a przynajmniej tak słyszę) i że jest to podwójnie prawdziwe w krajach o niejasnych prawach człowieka i różnych postawach wobec sprawiedliwości.
David Richerby

Zapraszam do zaproponowania zmiany w celu wyjaśnienia.
Obywatel

3
Szwajcaria jest sojusznikiem USA i nie jest krajem trzeciego świata, ani nigdy nim nie była. Jego neutralność jest tylko de jure .
gerrit

1

Jak wskazano w dotychczasowych odpowiedziach, niektóre telefony komórkowe nie będą powodować problemów. Mamy wtedy kilka 100 miliwatów mocy nadawania na częstotliwościach, które są całkowicie różne od tego, co samolot używa do komunikacji z ATC, a wszystkie urządzenia używane przez samolot są dobrze ekranowane przed zakłóceniami elektromagnetycznymi, więc wygląda na to, że możemy pozwolić każdemu na użycie ich telefony. Widzę tu jednak pewne problemy.

Bez prośby o wyłączenie telefonów komórkowych lub użycie ich tylko w trybie samolotowym, możesz mieć włączone setki telefonów, szczególnie podczas lądowania (ludzie chcą zadzwonić do domu, zadzwonić, aby zamówić taksówkę itp.). Łącze radiowe między telefonami w samolocie a stacjami przekaźnikowymi jest dość słabe ze względu na płatowiec, w wyniku czego telefony automatycznie regulują swoją moc transmisji. Wszystkie te telefony zaczynają się coraz bardziej zakłócać, powodując jeszcze większą regulację mocy, dzięki czemu setki telefonów transmitują z maksymalną mocą, powiedzmy, 2 waty w samolocie.

Nie jest więc wcale takie nierealne, aby zakładać, że bez zasady wyłączania telefonów rutynowo musiałbyś mieć do czynienia z całkowitą mocą RF w samolocie rzędu pół kilowata podczas lądowania. Wewnątrz płaszczyzny większość tej mocy odbija się w dość przypadkowy sposób, może się skoncentrować w określonych punktach. Na te telefony wpływa także cała ta moc, mogą one zacząć wytwarzać harmoniczne na różnych częstotliwościach, niż normalnie nadają. W końcu telefon jest znacznie słabiej chroniony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi niż sprzęt lotniczy. Nawet słaby fałszywy sygnał pojawiający się na częstotliwości ATC (potrzebny jest do tego bardzo niewielki ułamek tego pół kilowata) może spowodować katastrofę.


0

Jako prywatny pilot mogę powiedzieć, że telefony komórkowe nie zakłócają systemów lotu. Gdyby tak było, samoloty spadałyby za każdym razem, gdy leciały nad wieżą telefonu komórkowego. Wieża telefonu komórkowego emituje energię w paśmie 800 MHz tryliony razy silniejszym niż telefon komórkowy. Nie widzisz samolotów rozbijających się za każdym razem, gdy przelatują nad wieżą komórkową?

Nie martw się o to.


Tak, mój syn zadzwonił do mnie z prywatnego samolotu. Uznałem, że idą wystarczająco wolno i po prostu robią koła nad zatoką SF, firma telefoniczna może sobie z tym poradzić.
Andrew Lazarus

7
Przepraszam, ale to całkowicie źle. Wiem, że „tryliony” były celową hiperbolą, ale typowy telefon komórkowy nadaje około 0,5 W. stacje bazowe nadają z mocą do około 100 W, czyli tylko 200 razy mocniejszą. Ponadto otrzymywana moc maleje wraz z kwadratem odległości, więc na przykład, jeśli lecisz 500 m (~ 1500 stóp) nad wieżą komórkową, otrzymujesz tylko jedną 250 000 tysięczną ilość energii, którą byś lecąc 1m nad nim. Pamiętaj, że telefon komórkowy w twoim samolocie znajduje się w odległości ~ 1 m od Ciebie. Z telefonu dostajesz znacznie więcej energii niż z wieży.
David Richerby

4
Jestem zarówno (prywatnym) pilotem, jak i inżynierem, który projektuje urządzenia RF. David Richerby ma dokładnie rację. W rzeczywistości różnica jest jeszcze większa, ponieważ anteny nadawcze na wieżach zwykle nie są dookólne. Zazwyczaj są skierowane na zewnątrz i w dół o kilka stopni, a nie w górę.
reirab

1
Nie jestem pilotem, ale cały czas latam prywatnie. Zgadzam się z @DavidRicherby i reirab w tej sprawie.
Gayot Fow
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.