Urzędnik imigracyjny, który zatrzymał mnie na lotnisku, pisze do mnie SMS-a. Co ja robię?


149

Wczoraj moja kuzynka przybyła do Chicago z Meksyku, odwiedza tam rodzinę, aby spędzić wakacje, to nie pierwszy raz odwiedza.

Zatrzymała ją imigracja, ponieważ myśleli, że to dziwne, że spędzała wakacje z dala od rodziny. Zabrano ją do pokoju przesłuchań, a pierwszą rzeczą, o którą poprosił ją oficer, było oddanie mu telefonu komórkowego (nie jestem pewien, czy to legalne), dała mu telefon, a on zaczął patrzeć przez telefon i przesłuchiwać ją. Po 2 godzinach oddali jej telefon i wypuścili.

Kiedy opuściła lotnisko, zobaczyła, że ​​policjant użył jej telefonu, by zadzwonić pod numer, który, jak zakładam, był jego numerem, aby mógł zarejestrować jej numer komórki. Teraz otrzymuje od niego SMS-a, tak mówią po hiszpańsku: „Cześć Laura (uśmiechnięta twarz całuje się w pocałunek) To ja oficer”.

To znaczy, nie odpowiedziała, ale nie wie, co robić i nie wie, co to znaczy.


89
Typowy przypadek molestowania seksualnego / prześladowania w fazie początkowej. Logiczne byłoby pójście na policję. Wydaje mi się, że jest film Crossing Over, w którym Ray Liotta gra oficera imigracyjnego pomagającego Alice Eve, nielegalnej imigrantce zalegalizowanej w zamian za przysługi seksualne. Usuń nielegalną imigrację z obrazu, to bardziej przypomina prześladowanie.
DumbCoder,

82
Myślę, że właśnie wygrałeś bezpłatną wycieczkę do najbliższego posterunku policji, aby wnieść oskarżenie przeciwko temu prześladowcy.
JoErNanO

57
Proszę, zarzuty prasowe. Jest to całkowicie niedopuszczalne zachowanie.
Quora Feans,

17
@ SnakeDoc, sądy orzekły, że agenci straży granicznej mają uprawnienia do wyszukiwania elektroniki (i wielu innych rzeczy) na granicy. Zobacz na przykład Abidor przeciwko Napolitano.
Kevin,

25
Polecam każdemu, kto czyta ten wątek, kliknięcie linku w Wikipedii, a zobaczysz, że twój bagaż rzeczywiście można przeszukać bez nakazu, i że rzeczywiście może odczytać twoje wiadomości tekstowe. (To, czy musisz im pomóc w odszyfrowywaniu wiadomości, to osobna i dość interesująca kwestia prawna.) Zachowanie w tej sprawie znacznie wykracza poza to. Gdy funkcjonariusz wykorzystał te informacje do celów osobistych, złamał przepisy dotyczące swojej pracy i powinien zostać zwolniony. Czy chcesz wziąć to na czacie? Jeśli tak, przedstaw precedensy, które Twoim zdaniem wspierają twoje podejście do kwestii wyszukiwania granic.
Andrew Lazarus

Odpowiedzi:


152

Zaczerpnięte z tego, jak CBP rozpatruje skargi podróżne :

Skargi dotyczące zarzutów przewinienia / dyskryminacji

Amerykańska służba celna i ochrona granic bardzo poważnie traktuje zarzuty dotyczące niewłaściwego postępowania i dyskryminacji pracowników.

  • Zarzuty dotyczące niewłaściwego postępowania lub dyskryminacji są kierowane do Biura Spraw Wewnętrznych CBP. Personel jest specjalnie przeszkolony w zakresie badania i przeglądu zarzutów.
  • Jeśli będzie to uzasadnione, CBP podejmie odpowiednie działania przeciwko pracownikowi.

CBP INFO Center
OPA - MS1345
US Customs and Border Protection
1300 Pennsylvania Ave., NW
Washington, DC 20229

Jak złożyć reklamację? Zobacz sekcję skarg na stronie obsługi klienta.

Ponadto „sekcja skarg” to link, który po kilku krokach doprowadzi Cię do zgłoszenia skargi / wątpliwości.

Zachowanie to można uznać za dyskryminację, ale z pewnością jest to przewinienie. Wiadomość tekstowa powinna służyć jako wyraźny dowód niewłaściwego postępowania, więc skarga twojego kuzyna prawdopodobnie miałaby realny skutek.


9
W szczególności wysyłam zrzut ekranu z telefonu.
Andrew Lazarus

48
W idealnym świecie odpowiednie osoby radzą sobie z tą sytuacją profesjonalnie. W cynicznym świecie gwarantuje to, że dany podróżnik zostanie oznaczony za każdy możliwy problem w książce. Czy zdarzyło Ci się wiedzieć, gdzie ta sytuacja prawdopodobnie spada? Nienawidzę brzmieć jak czynnik wspomagający, ale jeśli to oznacza spędzanie wielu dodatkowych godzin na lotnisku za każdym razem, gdy odprawiasz amerykańskie organy celne przez resztę życia ... musisz wziąć to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji. Z pewnością mam nadzieję, że ktoś może zapewnić „Nie, oni tak nie działają”, ale myślę, że warto zadać pytanie.
corsiKa

5
Podczas gdy zarzut corsiKlause wydaje się zbyt daleko idący na pierwszy rzut oka: są ludzie organizujący przeszukania , funkcjonariusze TSA leżący pod przysięgą , brak sprawdzania przeszłości i niesmaczne zachowanie . W sumie TSA ma zasłużoną niesławną reputację.
Thorsten S.

34
@corsiKlauseHoHoHo Jeśli wszyscy uważają, że skargi na autorytet są zbyt wielkim problemem, to prowadzi do osób z autorytetem, które uważają, że mogą uciec od wszystkiego.
DJClayworth,

12
@DJClayworth Tak jak powiedziałem, mój komentarz jest zdecydowanie taki, który pozwala im uciec. Ale nie każdy jest Rosą Parks, a na każdą Rosę Parki przypadało tysiąc ludzi, których historia zapomniała, którzy stawiali czoła swoim ciemiężcom i gubili kosztem, a czasem i życiem. Dzięki zwiększonej kontroli podróżnych z powodu niedawnych ataków oraz (nieuzasadnionym logicznie) obawom terrorystów przybywających do USA z Kanady i Meksyku, teraz jest naprawdę czas na walkę z kimś, kto może uderzyć cię w listę terrorystów ? Nie mówię, nie zgłaszaj, po prostu powiedz, że najpierw zrób badania.
corsiKa

28

Zgłoś biuro oficerowi odpowiedzialnemu za najbliższy urząd celny i szefowi lotniska. Takie zachowanie jest całkowicie niedozwolone i będzie on musiał stawić czoła dyscyplinie, w tym zostać zwolnionym. Jego zachowanie jest niehonorowe i nieprofesjonalne, więc daj im znać, jak poważnie je traktujesz, a oni sobie z tym poradzą.


40
Raport dla przełożonego może zostać stłumiony, ponieważ może sprawić, że przełożony będzie wyglądał źle. Biuro spraw wewnętrznych istnieje, aby chronić się przed tego rodzaju rzeczami.
phoog

4
Nie będzie ukrywania, ponieważ przełożony, który karze swojego funkcjonariusza za nielegalne zachowanie i naruszenia zasad, wykonuje swoją pracę, a ten, kto ukrywa nielegalne zachowanie, straci karierę, gdy prawda wyjdzie na jaw. Zaufaj mi, jego własny przełożony prawdopodobnie nie kocha tego faceta na tyle, aby poświęcić dobrze płatną pracę z wielkimi korzyściami dla niego. I zalecałem zgłoszenie tego do przełożonego całej stacji, który prawdopodobnie będzie szefem tego przełożonego. Ten facet nie zaryzykuje swojej kariery, by chronić idioty, który uważa, że ​​śledztwo jest szansą na flirt w przerażającym złym stanie
użytkownik3573647,

4
@ phoog, jeśli jesteś menedżerem w rządzie federalnym USA, dobrze udokumentowane skargi na złych pracowników są cudowne - prawie inaczej nie można ich zwolnić.
Charles Duffy,

1
@CharlesDuffy na pewno. Niektórzy dobrzy menedżerowie będą mieli złych pracowników i będą chcieli ich zwolnić. Ale możliwe jest również, że sam menedżer jest pod presją z góry i chce uniknąć wrażenia, że ​​nie może kontrolować rangi i akt. Nie twierdzę, że skarga do przełożonego będzie musiała zostać stłumiona. To jest po prostu bardziej prawdopodobne, aby być tłumione niż skargi do spraw wewnętrznych.
phoog

3
@ user3573647 przełożony, który pozwala funkcjonariuszowi na zachowanie się nielegalnie, jednak nie wykonuje swojej pracy. Być może wcześniej składano skargi na tego oficera lub ogólnie na oficerów, a kierownik nie chce, aby przełożeni dowiedzieli się, że skargi wciąż napływają. Być może istnieją inne dowody na to, że przełożony powinien wiedzieć, co się dzieje. Niewłaściwe postępowanie może mieć przyczyny instytucjonalne; nie zawsze jest to jedyna wina nieuczciwej osoby. Dlatego bezpieczniej jest narzekać na sprawy wewnętrzne niż na przełożonego oficera.
phoog

12

Policjant w Kalifornii został niedawno zwolniony za niewłaściwe zachowanie seksualne, w tym SMS-y do aresztowanych przez niego kobiet. To było mniej poważne przestępstwo; przesłał także intymne zdjęcia kobiet mężom / chłopakom na własny telefon. Za to sam został oskarżony, ale udało mu się uniknąć więzienia. Podejrzewam, że każdy oficer, który by to zrobił, również dokonałby takiego handlu w zamian za pozwolenie na wjazd.


1
Chociaż jest to anegdota, to naprawdę dociera do sedna sprawy i być może najbardziej użyteczną rzeczą jest ta odpowiedź.
Fattie,

@DiegoJancic, numer telefonu jest właśnie dla Ciebie dzięki informacjom BobJarvisa poniżej. Telefon: 312-201-9740. Zakładając, że ta historia jest zasadniczo prawdą: po pierwsze, twojemu przyjacielowi należy się miliony. W drugim przypadku zawinione strony są przełożonymi danego głupca płacy minimalnej - kto powinien być w więzieniu. To takie proste. (Co się tyczy głupca płacy minimalnej ... próby wyciągnięcia seksu z gościa z trzeciego świata całkowicie w jego mocy ... po uwięzieniu będzie potrzebował po prostu porady na zawsze.) Zakładając, że ta historia jest prawdziwa.
Fattie,

7

Natychmiast zasięgnij porady prawnej. Zadzwoń do adwokatów w Twojej okolicy.

Przy odrobinie szczęścia jeden z nich zabierze twoją sprawę i wytoczy proces w twoim imieniu.


Uwaga ...

Jak zauważa @BobJarvis w swoim komentarzu poniżej:

„Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich (ACLU) może być również zainteresowana takimi sprawami, a jeśli zaakceptują to, a spory staną się konieczne, najprawdopodobniej pokryją koszty, ponieważ byliby stroną procesową. Wygląda na to, że jesteś w Chicago - ich dane kontaktowe to: ACLU Illinois 180 N. Michigan Ave., Suite 2300 Chicago, IL 60601 Telefon: 312-201-9740. Sugeruję skontaktowanie się z nimi. ”


2
To, czy jest to dobra rada, zależy od wyniku poszukiwanego przez ofiarę. Ponadto w Stanach Zjednoczonych nie ma „adwokatów”.
phoog

4
@ phoog Pewnie, że tak; to ludzie, którzy pojawiają się u twoich drzwi, próbując ci coś sprzedać.
Casey,

2
@Casey dość uczciwie, ale nie dzwoniłbym do nich pod żadnym pozorem, a przynajmniej, gdybym potrzebował pomocy prawnej.
phoog,

1
Amerykańska Unia Wolności Obywatelskich (ACLU) może być również zainteresowana takimi sprawami, a jeśli zaakceptują to i spory staną się konieczne, najprawdopodobniej pokryłyby koszty, ponieważ byłyby stroną sporu. Wygląda na to, że jesteś w Chicago - ich dane kontaktowe to: ACLU Illinois 180 N. Michigan Ave., Suite 2300 Chicago, IL 60601 Telefon: 312-201-9740. Sugeruję skontaktowanie się z nimi.
Bob Jarvis,

4
@JoeBlow, biorąc pod uwagę względną liczbę głosów na nasze odpowiedzi, naprawdę powinieneś wyjaśnić swoje stanowisko bardziej szczegółowo. Nie jest jasne, dlaczego zajmujesz zajmowane stanowisko, a wiele osób wydaje się tak myśleć. Co osiągnąłby dzwonienie do prawnika? Jaki negatywny wynik może wynikać ze zgłoszenia incydentu do działu spraw wewnętrznych? Który prawnik może udzielić porady, która nie zaczyna się od „zgłoszenia zdarzenia do spraw wewnętrznych” i jaka może być ta rada?
phoog,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.