Wiza H-1B podróżuje do Meksyku na podstawie ważnego terminu ważności wizy


8

Mam w liście paszportowym przedłużenie I-797, I-94 ważne do 2017 r. Oraz wygasłą wizę. Rozumiem, że mogę podróżować do Meksyku z wygasłą wizą, pod warunkiem że mam ważne I-797 i I-94. Ale wciąż mam jedno pytanie o wymaganie wizy turystycznej do Meksyku.

Witryna VisaHQ w Meksyku mówi:

Od 1 maja 2010 r. Wszyscy cudzoziemcy, niezależnie od ich obywatelstwa, odwiedzający Meksyk w celach turystycznych, migrujących lub w celach biznesowych nie będą potrzebować wizy do Meksyku, o ile posiadają ważną wizę amerykańską i przybywają do Meksyku ze Stanów Zjednoczonych.

Czy dotyczy to nawet osoby, której pieczęć wizowa wygasła, ale ma ważny I-94?


Co rozumiesz przez znaczek wizowy, masz na myśli samą wizę?
Kos,

1
@ blackbird57 z powodów, które mi umykają, naklejka wizowa jest powszechnie nazywana stemplem w terminologii amerykańskiej. Ten termin widziałem głównie (prawie wyłącznie) w związku z wizami H-1B.
phoog,

1
@ phoog Naprawdę dziwne jest to, że USA tak naprawdę nie używają tego terminu na naklejce wizowej. Nazywają to „folią wizową”. Stany Zjednoczone nie stemplują wiz w paszportach od ponad 20 lat.
Michael Hampton,

@MichaelHampton Jestem zdezorientowany, w jaki sposób OP ma do tej pory ważny I94, ale wiza wygasła? Czuję, że byś to wiedział: p
kos

1
@ blackbird57 Jestem pewien, że omówiliśmy to już wcześniej. Daty ważności wizy obowiązują tylko w przypadku podróży do USA. Nie wskazują, jak długo możesz pozostać w USA.
Michael Hampton,

Odpowiedzi:


1

VisaHQ ma rację, wiza musi być ważna.

Według Timatic baza danych wykorzystywana przez linie lotnicze:

Wymagana wiza, z wyjątkiem pasażerów posiadających ważną wizę wydaną przez Kanadę, Japonię, USA , Zjednoczone Królestwo lub państwo członkowskie Schengen na maksymalny pobyt 180 dni.

Chociaż USA pozwolą ci wrócić, jeśli spędzisz mniej niż 30 dni w Meksyku , Meksyk nie zaakceptuje wygasłej wizy amerykańskiej jako zwolnienia z wizy meksykańskiej.

To powiedziawszy, jeśli trzymasz się strefy przygranicznej, zwykle nie będziesz sprawdzany przy wjeździe do Meksyku, tylko przy ponownym wjeździe do USA. Tak więc w praktyce możesz przejść do Tijuany (na przykład), chociaż jest to technicznie niedozwolone.


-3

Pytanie, które musisz sobie zadać, ponieważ to pytanie zadaje sobie straż graniczna, brzmi: „Jeśli Meksykańskie Stany Zjednoczone zdecydują, że muszą cię deportować, czy mogą odwieźć cię z powrotem do USA, czy też będą latać do ciebie, skądkolwiek pochodzisz? ”

Czy formalności, które w oczywisty sposób są wystarczające, aby ponownie wjechać do USA? Jeśli nie, potrzebujesz wizy meksykańskiej.


Nie wydaje się to zbyt wiarygodne. Jest całkiem możliwe, że meksykański program wymaga faktycznej nieważnej wizy, nawet w przypadkach, gdy USA tego nie robią. Czy masz link do wsparcia swojej odpowiedzi?
phoog,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.