Jak sprawić, by dziecko spało spokojnie podczas nocnej podróży pociągiem po Indiach?


12

Indyjskie koje pociągów są dość wąskie. Wystarczy, żeby jedna osoba spała. Moja żona i ja mamy rocznego syna, który śpi obok mojej żony na swoim nabrzeżu. Nie dostaje swojej zwykłej przestrzeni, co powoduje zaburzenia snu. Wstaje wiele razy płacząc i tym samym przeszkadzając wszystkim. Jakie są techniki, aby dziecko spało spokojnie podczas nocnej podróży pociągiem?


1
Zarezerwuj miejsce dla dziecka?
Gagravarr

2
syrop na kaszel: D ...
Nean Der Thal

1
Nie można zarezerwować osobnego miejsca do cumowania. Z boku nie ma nic, co uchroniłoby go przed upadkiem.
Jay

1
@Nean: Nie mogę powiedzieć, że o tym nie myślałem: D
Jay

4
Zarezerwuj koję + umieść dziecko w łóżeczku podróżnym na koi?
Gagravarr

Odpowiedzi:


9

Ok, komentarze sugerują, aby zarezerwować inną koję, co jest niepraktyczne, jeśli obawiasz się, że dziecko może się przewrócić.

Kilka praktycznych wskazówek do rozważenia

  1. Możesz zarezerwować pierwszą klasę lub 2-poziomową koję klimatyzacji (jeśli już podróżujesz 3-poziomową klimatyzacją i zastanawiasz się nad drugim biletem dla dziecka, może się to okazać tańsze), i upewnij się, że otrzymasz niższą miejsce do cumowania (co jest trudne, chyba że wcześniej zarezerwujesz), miejsce do cumowania w przedziałach 2-poziomowych lub Pierwszego AC lub Pierwszej Klasy jest znacznie szersze niż w innych klasach i może zapewnić wystarczającą ilość miejsca dla dziecka

Jeśli naprawdę chcesz to uzasadnić, możesz zobaczyć ( http://trainstuff.in/classes-of-travel ), który ma zdjęcia i szczegółowe pomiary.

  1. Jeśli lubisz być nieco odważny i potrafisz przekonać drugiego pasażera, tak jak to zrobiłem z roczną córką, możesz powtórzyć to, co zrobiłem. Kiedyś robiłem kołyskę między siedzeniami, będę musiał coś wyjaśnić (i uprzejmie wybaczę mojemu okropnemu rysunkowi), zawiązujesz wystarczająco długi kawałek materiału, np. Sari lub coś o długości około 2 metrów i zawiązujesz go aż do górnej koi, ponieważ pociąg trzęsie się tylko na boki, w rzeczywistości zapewni to dziecku bardzo wygodną podróż (jeśli przywyknie do spania w tych starych kołyskach wykonanych w podobnym stylu w domu, byłoby jeszcze lepiej).

samodzielnie wykonana kołyska podróżna

  1. Trzecią opcją jest zdobycie dwóch dolnych koi i noszenie małej płaskiej kołyski do przedziału i spanie w nim dziecka, w ten sposób:

kołyska podróżna

Myślałem tylko o tym, że nigdy nie robiłem tego podczas moich podróży.

Szczęśliwego snu

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.