Komputer typu DIY w bagażu podręcznym - czego można oczekiwać od kontroli bezpieczeństwa?


30

Mam komputer typu „zrób to sam”, który wygląda jak 7-calowy tablet, tylko grubszy. Obudowa jest plastikowa, a całe urządzenie ma grubość tak grubą jak laptop. Nie ma przerażających drutów i nie ma tykających dźwięków, i nie ma problemu z włącz go na żądanie. Otwarcie obudowy byłoby jednak problemem, ponieważ wymaga śrubokręta, a elementy (płyta główna, LCD, antena WIFI, bateria) są połączone dość delikatnymi kablami. Wszystkie elementy użyte do jej zbudowania mają certyfikat FCC , ale nie cały komputer, oczywiście, a etykiety FCC nie są widoczne bez rozbierania go na części. Jest zasilany przez akumulator litowo-jonowy 11200 mAh i 42 Wh.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj
Zdjęcia są (c) Dmitrij Grigoriew, rozpowszechniane na licencji CC BY

Używam go (między innymi) do gier i filmów i chciałbym zabierać go ze sobą w podróż. Czy uważasz, że mogę napotkać jakiekolwiek problemy podczas kontroli bezpieczeństwa, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia? Mieszkam we Francji, więc odpowiedzi na temat europejskich przepisów i praktyk byłyby najbardziej odpowiednie. Czasami jednak odbywam podróże zagraniczne (około 3 rocznie), a wszelkie porady dotyczące innych krajów są mile widziane.

PS: najbliższe informacje, jakie znalazłem, to to pytanie , ale tak naprawdę nie pomaga w moim przypadku. Przyjazd na lotnisko z godzinną wizytą i sprawdzenie przez policję bagażu to zdecydowanie zbyt duży problem, wolałbym raczej zabrać książkę na lot.5
@NeanDerThal, W moim urządzeniu brakuje najbardziej niebezpiecznych części, jakie znamy z filmów - kolorowych drutów, które przecinasz, aby je rozbroić oraz złego numpada, który rozpoczyna odliczanie. Ale żarty na bok, to przydatna lektura, dzięki!
Dmitrij Grigoryev,

19
Zabierz to do szkoły. Możesz mieć szczęście i spotkać Obamę.
Nean Der Thal,

3
@DmitryGrigoryev Zgaduję, że bomba bez kolorowych drutów jest o wiele bardziej niebezpieczna, ponieważ nie ma sposobu, aby ją rozbroić ...
Alexander

6
Dołączyłem do tej wymiany stosów tylko po to, by dać ci +1 za pokazanie fantastycznej gry na ekranie: Heroes of Might and Magic 3 :)
Joseph,

Odpowiedzi:


25

Oto moje zdanie (proszę wziąć z odrobiną soli, jest oparte na ogólnej wiedzy podróżniczej, a nie na żadnych konkretnych doświadczeniach takich jak to):

Ludzie cały czas podróżują z niezwykłym sprzętem. Istnieje wszelkiego rodzaju sprzęt naukowy, przemysłowy, profesjonalny sprzęt audio, profesjonalna fotografia itp., Ludzie próbują zabrać cały ten drogi sprzęt do bagażu podręcznego, a od agentów ochrony na lotniskach nie można się zaznajomić z tymi wszystkimi przedmiotami. Nigdy nie widziałem reguły bezpieczeństwa na lotnisku lub linii lotniczej, która zabrania „nietypowego” sprzętu. Ponadto, mimo że jest to komputer dla majsterkowiczów, wydaje mi się, że wiele z nich jest opartych na gotowych komponentach w środku (prawdopodobnie nie zaprojektowałeś ręcznie obwodów drukowanych i każdego mikroczipu), więc na X- Ray, to będzie wyglądać bardzo podobnie do standardowego komputera. Więc w ogóle nie sądzę, że jest to problem. Jednak:

  1. Myślę, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że ten przedmiot zostanie wymazany (wezmą bawełniany wacik, wymazą komputer, a następnie włożą go do urządzenia, które sprawdza obecność pozostałości wybuchowych). Jest to szybki proces, nie ma powodu do zmartwień, mój normalny gotowy laptop od czasu do czasu zostaje wymazany.
  2. Istnieje duża szansa, że ​​zostaniesz poproszony o włączenie go i zademonstrowanie jego funkcjonalności (w punkcie kontroli bezpieczeństwa). Upewnij się, że akumulator jest naładowany, aby uniknąć opóźnień.
  3. Używanie go w locie może być większym problemem. Unikałbym włączania go podczas lotu, gdybym był tobą, a jeśli absolutnie musisz go włączyć, zrozum, że pozwolenie na jego włączenie będzie zależało od uznania załogi lotniczej.
  4. Oczywiście, jak stwierdzono w drugiej odpowiedzi, biorąc pod uwagę obecną sytuację bezpieczeństwa, a zwłaszcza na niektórych lotniskach (gdzie sytuacja bezpieczeństwa jest bardziej napięta, gdzie nie mają nowoczesnego sprzętu do wycierania itp.), Przebieg może się różnić. W takim przypadku przygotuj się na odprawę przedmiotu (i ewentualnie zapłacenie związanych z tym opłat). Dziwny sprzęt w bagażu rejestrowanym jest zdecydowanie normą.

3
Istnieje różnica między dziwnym urządzeniem elektronicznym dla majsterkowiczów a dziwnym urządzeniem elektronicznym kupionym w specjalistycznym sklepie. Czy może to mieć znaczenie dla ceł?
Taladris,

1
Nawet podczas startu tak naprawdę nie wymagają wyłączenia urządzeń, a jedynie wyłączenia ich możliwości łączności bezprzewodowej. Jeśli możesz to zrobić (zwłaszcza jeśli istnieje oczywisty sposób, aby pokazać to jak zwykłą ikonę), nie sądzę, że będzie to problem.
następnie do

2
@AnthonyGrist W amerykańskich liniach lotniczych myślę, że ogólną zasadą jest, że urządzenia o wadze ponad 2 funty muszą być przechowywane w schowku nad głową lub pod siedzeniem przed Tobą w celu taksówki, startu i lądowania. Nie z powodu zakłóceń elektromagnetycznych, ale dlatego, że nie chcą dużych pocisków latających wokół kabiny w przypadku turbulencji, gwałtownego hamowania itp. Zazwyczaj wyznaczają linię między tabletami a laptopami (co jest rozmytą linią w przypadku niektórych urządzeń .)
reirab

1
Ogólnie zgadzam się z tą odpowiedzią ... ale szczerze mówiąc, po prostu kupiłbym Amazon Fire Tablet za 50 USD i unikałem kłopotów.
Jon Story

2
@JamesRyan Nie chciałem powiedzieć, że wolę mieć kłopoty z bezpieczeństwem niż po prostu wziąć książkę na lot. Chodziło mi o to, że naprawdę martwię się o swoje bezpieczeństwo i jestem nieszczęśliwy, że ochrona zwraca większą uwagę na rzeczy dziwne niż potencjalnie niebezpieczne .
Dmitrij Grigoriew

21

W ciągu ostatnich 10 lat podróżowałem z Wielkiej Brytanii na wiele europejskich festiwali komputerowych / hakerów, często biorąc dziwne urządzenia podobne do twoich (maszyny homebrew, płyty Raspberry Pi, komputery retro z lat 80.) przez lotnisko i bezpieczeństwo Eurostar - i powiedziałbym, że około 80% czasu w ogóle nie przyciąga uwagi - po prostu przechodzi przez promieniowanie rentgenowskie bez żadnego zdarzenia. Pozostałe 20% czasu może dać test wymazu lub zapytać, co to jest (w takim przypadku wystarczy podstawowa odpowiedź, taka jak „komputer podręczny”). Nigdy nie proszono mnie o włączenie lub pokazanie, że działa. Ogólnie rzecz biorąc, mam wrażenie, że sama „dziwna elektronika” nie wzbudza podejrzeń ze strony pracowników ochrony.

(Powinienem wspomnieć, że większość urządzeń, które wziąłem, nie ma wbudowanych baterii - wydaje mi się, że to może coś zmienić).


W moim rozumieniu baterie mają znaczenie tylko wtedy, gdy są wystarczająco duże. Mój jest tak samo mocny jak typowa 4-ogniwowa bateria do laptopa, a wiele laptopów ma 6 komórek.
Dmitrij Grigoriew

2
Mogę się tylko z tym zgodzić. Leciałem też kilka razy z „dziwnymi” urządzeniami elektronicznymi i zwykle nie mają one znaczenia, a czasami zostały wymazane w celu sprawdzenia materiałów wybuchowych.
Tor-Einar Jarnbjo

Właściwie powiedziano mi, żeby nie włączać mojego TI-84 + Silver przez asystenta, który zrobił wymaz.
Wayne Werner,

3

Myślę, że możesz napotkać problemy, zwłaszcza biorąc pod uwagę najnowsze wydarzenia. Czy jest to uzasadnione czy nie, nie wiem. Jeśli w wyniku tego spóźnisz się na lot, możesz powiedzieć „to ich wina, nie moja”, ale to tak naprawdę nie pomaga. Kupiłbym tani tablet zamiast ryzykować.


3
Mógłbym kupić tani tablet, w rzeczywistości mam już taki, z którego korzysta moje dziecko. Ale będę musiał skonfigurować każdą aplikację, której potrzebuję, mogę nie być w stanie uruchomić niektórych aplikacji i będę musiał zapłacić za kolejną kopię aplikacji, którą będę mógł uruchomić. Dlatego chcę zrozumieć, jak duże jest to ryzyko i czy jestem gotów je podjąć.
Dmitrij Grigoriew

3
@ gnasher729 Niezbyt pomocny. Każdy pasażer może napotkać problemy z dowolnym przedmiotem, aw przypadku sporu zawsze należy oczekiwać przegranej z pracownikiem ochrony.
Tor-Einar Jarnbjo

3
To nie pomaga. Pytający wyraźnie zdaje sobie sprawę z pewnego ryzyka związanego z przeprowadzeniem tego komputera przez kontrolę bezpieczeństwa na lotnisku i jest świadomy konsekwencji, jeśli pracownikowi ochrony się to nie spodoba. Proszą o pomoc w oszacowaniu ryzyka, a twoja odpowiedź w ogóle na to nie reaguje.
David Richerby,

1
@DavidRicherby, ale jak można oszacować takie ryzyko ?

1
@jwg Cóż, odpowiedź Gasmana dość dobrze to określa liczbowo, mówiąc, że zrobił wiele podobnych rzeczy kilka razy bez żadnych problemów.
David Richerby,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.