Jak poprawić brakujące dane wyjazdu? [duplikować]


5

Jestem obywatelem Kanady. Kilka lat temu odbyłem czteromiesięczny staż w USA. Wjechałem na wizę J1. Po jej ukończeniu i powrocie do Kanady odbyłem jeszcze dwa czteromiesięczne staże, zarówno na wizach J1. Jednak po powrocie z drugiego stażu zupełnie zapomniałem oddać kartę I-94. Kiedy udałem się do USA na mój trzeci staż, agent CBP oczywiście to zauważył, dał mi duży wykład o tym, jak spieprzyłem, prawie zawróciłem do domu itp .; niemniej jednak wciąż mnie dopuścił i ukończyłem trzeci staż, tym razem upewniając się, że oddałem kartę I-94.

Jakiś czas później pojechałem do USA na krótkie wakacje. Z jakiegoś powodu zostałem ponownie odsunięty na bok w przypadku problemów z I-94, mimo że włączyłem najnowszą kartę I-94. To prawie spowodowało, że przegapiłem lot z przesiadką.

Potem odkryłem, że istnieje internetowa baza danych, w której możesz sprawdzić dane dotyczące przyjazdu i wyjazdu. Ku mojemu zdziwieniu wskazuje, że nadal brakuje dwóch rekordów wyjazdu, pomimo faktu, że jestem w posiadaniu zerowych formularzy I-94 (oddałem go po stażach nr 1 i nr 3, a agent CBP wziął ten od staż nr 2):

          Departure  2013 June 14    MIL - MILWAUKEE, WI
Vacation   --> Arrival   2013 June 08    CHI - DISTRICT OFFICE 9, CHICAGO, IL
          Departure  2012 December 23  SFR - SAN FRANCISCO, CA
Internship #3 --> Arrival   2012 August 25   TOR - TORONTO, ONT. CANADA
Internship #2 --> Arrival   2011 December 31  TOR - TORONTO, ONT. CANADA
Internship #1 --> Arrival   2011 April 28    TOR - TORONTO, ONT. CANADA

Obawiam się, że te brakujące dane dotyczące wyjazdu prześladują mnie za każdym razem, gdy próbuję podróżować do USA. Jak mogę poprawić brakujące dane, nawet jeśli nie mam już formularzy I-94? Nadal mam wszystkie oryginalne karty pokładowe dotyczące brakujących odlotów (wszystkie podróże odbyły się drogą lotniczą).


1
Wygląda podobnie, ale szczególnie interesuje mnie sprawa, w której nie mam nawet formularzy I-94 - czy nadal wysyłałbym inne dokumenty (karty pokładowe itp.) Jako dowód w przypadku braku I-94 formy?
Jeff E

1
@JeffE tak, zrobiłbyś. I kserokopie znaczków paszportowych, jeśli Kanada stempluje paszporty wjeżdżających Kanadyjczyków. Możesz również zabrać ze sobą te dowody podczas podróży do USA.
phoog

Odpowiedzi:


0

Historia I-94 została wprowadzona w wersji elektronicznej, tak jak w 2014 r., Więc nie mogłem naprawić wcześniejszych lat, ale pomimo wielu braków przylotów i odlotów, a niektóre odjazdy są rejestrowane w całkowicie fikcyjnych terminach a) nie miałem problemów z przekroczeniem granicy z USA b) I dostałem nawet kartę NEXUS (jestem stałym rezydentem Kanady). Więc: nie martw się.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.