Co mogę zrobić z biletem lotniczym, który nie zostanie wykorzystany?


38

Mam dwa bilety na samolot do Londynu - Ameryki Południowej z jednym międzylądowaniem. Z powodów, które nie są istotne, mój towarzysz nie będzie w stanie tego zrobić, więc miejsce będzie całkowicie puste.

Jestem prawie pewien, że z powodu opłaty, którą zapłaciłem bilet nie może zostać wymieniony, zwrócony ani nic, więc w zasadzie utknąłem z bardzo drogim pustym miejscem obok mojego.

Co mogę z tym zrobić? Idealnie chciałbym w jakiś sposób odzyskać część pieniędzy, ale jestem otwarty na pomysły, jak je wykorzystać, aby moja podróż była wygodniejsza, jeśli nie mogę nic z tym zrobić.


sprzedać je Gumtree lub swapz
Nim

17
Czy myślałeś o oprawieniu biletu? :)
JoErNanO

5
Możesz odzyskać podatek lotniskowy i krajowy, jeśli nic więcej
indofraiser

5
Czy próbowałeś zadzwonić do linii lotniczej, aby ich zapytać? Nie jestem pewien, czego od nas oczekujesz.
Wyścigi lekkości z Monicą

@Him Często nie można ich przenosić.
Maszt

Odpowiedzi:


43

Możesz zareklamować kogoś o tym samym nazwisku, co twój towarzysz, który przyjedzie z tobą, tak jak to zrobiła :

Mężczyzna z Toronto szukający partnera o tym samym nazwisku, co jego była dziewczyna, w końcu znalazł swoją pasję. Po tym, jak miesiąc temu trafił na pierwsze strony gazet, oferując bezpłatny bilet na samolot osobie „Elizabeth Gallagher” na całym świecie, Jordan Axani znalazł odpowiednią dziewczynę. Elizabeth Quinn Gallagher z Cole Harbour, NS, pojedzie w czwartek do Nowego Jorku, aby rozpocząć podróż życia. Podróż rozpoczęła się w zeszłym miesiącu od posta na Reddit.com zatytułowanego: „Nazywasz się Elizabeth Gallagher (i Kanadyjka)? Chcesz darmowy bilet na samolot dookoła świata? ”

Na poczcie Axani powiedział, że utknął z biletami zakupionymi ze zniżką, ale wartymi kilka tysięcy dolarów. Powiedział, że planował wycieczkę ze swoją dziewczyną, ale od tamtej pory się rozpadli, a linia lotnicza nie wahała się nad nazwiskami kas biletowych.


W przypadku Londynu w Ameryce Południowej powinno to być zdecydowanie wykonalne, szczególnie jeśli imię drugiej osoby jest wspólne.
JonathanReez wspiera Monikę

37
Zmiana nazwiska w Wielkiej Brytanii kosztuje mniej niż bilet na cały świat.
Ian Ringrose

11
@IanRingrose - to już zostało zrobione
Johnny

41

Nawet jeśli reguła taryfowa zasadniczo nie zezwala na zwroty, linie lotnicze mogą zdecydować o ich przyznaniu, zwłaszcza jeśli anulujesz je z dużym wyprzedzeniem, aby mieć wystarczająco dużo czasu na sprzedaż miejsca komuś innemu. Chociaż jest to tylko jeden punkt danych, zdarzyło mi się to z Lufthansą kilka lat temu, ale ponieważ to jedyny raz, kiedy musiałem anulować bilet, nie mogę powiedzieć, jak często to się dzieje.


1
+1 Zdarzyło mi się również z Brussels Airlines (członkiem Star Alliance, takim jak Lufthansa). Jeśli nie masz innych opcji, warto spróbować, chociaż przy innej okazji zapytałem linię lotniczą (zapomniałem, która z nich), czy mogę uzyskać zwrot pieniędzy poprzez wcześniejsze anulowanie, a ich odpowiedź brzmiała: aby dowiedzieć się, czy mogę uzyskać zwrot, musiałbym najpierw anulować bilet, a potem [sarkazm przed nami] wróżka z biletami wyskoczy i powie, czy mogą mi dać zwrot; wiedzieli, że bilet nie podlega zwrotowi i możliwe, że próbowali mnie oszukać, aby natychmiast anulować (tylko zgaduję).
SantiBailors

@ SantiBailors Agent telefoniczny prawdopodobnie nie wiedział, czy jego system pozwoli na zwrot pieniędzy
Calchas

@ Calchas Pewnie, jest taka możliwość. BTW zdecydowałem, że zrezygnowanie i tak jest w porządku, więc powiedziałem jej, że może ją natychmiast anulować, i nic dziwnego, że okazało się, że nie ma zwrotu pieniędzy.
SantiBailors

5
@ SantiBailors Mówię to tylko dlatego, że większość agentów telefonicznych, z którymi rozmawiam, wie mniej o taryfach lotniczych niż ja. Nie ma to być ich obrona, ale prawdziwe stwierdzenie, że prawdopodobnie nie mają pojęcia, co robią;)
Calchas,

2
Mam punkt danych z Delta, w którym powiedzieli mi, że mogę swobodnie przestrzegać zasad taryfy do listu, mimo że lot był miesiącem, i zarezerwowałem go tylko dzień wcześniej. Taka była postawa nawet po eskalacji przez BBB. Jeśli OP jedzie z Londynu do Ameryki Południowej, najprawdopodobniej nie ma ich na Delcie.
Dean MacGregor

29

Miałem parę bezzwrotnych biletów. Myślałem, że stracę pieniądze, ponieważ moja podróż została odwołana; jednak, jak wspomniało kilka osób ... WEZWANIE LINII LOTNICZEJ! Technicznie nie zwrócili pieniędzy za moje bilety, ale dali mi kredyt do wykorzystania w ciągu jednego roku.

Chociaż może to nie wydawać się dobrą okazją, tak naprawdę było. Moje plany zmieniły się w ostatniej chwili i nie miałem żadnych opcji. Nie mogłem do nikogo zadzwonić ani spróbować sprzedać - nie jestem nawet pewien, czy mógłbym sprzedać oryginalne bilety (powiedzieli, że „tylko pasażer wymieniony na bilecie może skorzystać z biletu”). Jednak „nowy” status mojego kredytu nie tylko dał mi 12 miesięcy na ich wykorzystanie, ale także dał mi nowe warunki zmiany nazwiska pasażera (za opłatą). Chociaż wykorzystałem ten kredyt na zakup biletów na nowe miejsce docelowe, miło było wiedzieć, że mam rok, aby wymyślić, co robić.

Już chcesz usiąść obok wolnego miejsca (co nie jest złe w przypadku długich lotów), ale zirytujesz się, jeśli nie zadasz pytania ... zapłacisz dwa razy tyle, ile powinieneś ... ., A następnie dowiedz się, czy linia lotnicza przepełniła rezerwację lotu i ktoś siedzi na TWOIM pustym miejscu.


4
+1, szczególnie za to, że zauważysz, że i tak możesz spotkać kogoś siedzącego obok ciebie. Gdy linia lotnicza zobaczy, że Twój towarzysz nie dokonał odprawy, może założyć, że może dać miejsce komuś innemu.
Michael Seifert

20

Jeśli chodzi o miejsce - linia lotnicza zajmie się tym problemem za Ciebie - ponieważ miejsce nie będzie puste przez długi czas. Prawdopodobnie zostanie przypisany do rezerwowego pasażera, zwłaszcza jeśli lecisz zatłoczoną trasą.

W większości przypadków linie lotnicze (za różną opłatą) umożliwiają zmianę nazwy na bilecie, jeśli nie została wykorzystana. Możesz sprawdzić, czy jest to dozwolone, a następnie sprzedać swój bilet online; ponosząc koszt zmiany nazwy.


1
Zdecydowanie mógł odprawić się z drugim biletem. Pytanie, czy agent bramkowy zeskanuje dodatkowy bilet, aby zaznaczyć, że miejsce nie jest dostępne, jest oczywiście pytaniem otwartym. Wydaje mi się, że jeśli gracie z ich sympatią, mielibyście spore szanse. Z drugiej strony, jeśli nie pozwolą ci na zajęcie miejsca, wówczas, w zależności od przepisów, mogą być uprawnieni do zwrotu pieniędzy, ponieważ pomyślnie odsprzedają miejsce.
Dean MacGregor

Sytuacja tej osoby jest taka, jakbyś się nie pojawił. Jeśli nie pojawisz się, linia lotnicza nie jest ci nic winna, jeśli odsprzeda miejsce. Ponadto linie lotnicze muszą skonsolidować liczbę pasażerów z liczbą odpraw (część manifestu wymagana w przypadku lotu komercyjnego). Więc wierz mi, linia lotnicza będzie wiedzieć przed kimkolwiek innym, czy miejsce jest wolne - na początek będą wiedzieć, że osoba nigdy nie odprawiła się, jeśli tego nie zrobi, wówczas miejsce zostanie automatycznie zwolnione.
Burhan Khalid

3
@BurhanKhalid Wiele (większość?) Linii lotniczych umożliwia obecnie odprawę online. W takich przypadkach odprawa obu biletów byłaby banalnie łatwa. Przynajmniej tutaj, w Stanach Zjednoczonych, jest to normalny sposób na dokonanie odprawy w przypadku rezerwacji wielu osób podróżujących. Gdybyś im nie powiedział, nie wiedzieliby, że ta druga osoba „nie pokazuje się”, dopóki wszyscy nie będą na pokładzie i nadal będą na nią czekać.
reirab

Myślę, że masz rację i myślę, że to zadziałałoby na lot krajowy; jednak OP jest na międzynarodowym dystansie - wątpię, czy ta sztuczka się sprawdzi.
Burhan Khalid

13

Czy skontaktowałeś się już z linią lotniczą? W zależności od okoliczności niemożności wyjazdu twojego towarzysza podróży, być może będą oni w stanie anulować i pozostawić ci kredyt, który możesz ubiegać się o przyszły bilet, zaoferować częściowy zwrot podatków lub więcej, pozwolić ci na zmianę terminu.

Jeśli korzystasz z niego, aby podróż była wygodniejsza, jeśli lecisz ekonomicznie, po prostu zachowaj go i ciesz się pustym miejscem obok siebie. Będziesz musiał skontaktować się z linią lotniczą i poprosić ich o umieszczenie w rezerwacji informacji o posiadaniu i korzystaniu z dwóch miejsc (możesz twierdzić, że jesteś strasznie otyły i wolisz dwa miejsca zamiast przeszkadzać swoim kolegom). Prawdopodobnie nadal będziesz musiał uiścić opłatę za zmianę nazwiska, ponieważ imię i nazwisko osoby towarzyszącej jest obecnie dołączone do rezerwacji.


9
„Możesz twierdzić, że jesteś strasznie otyły” ... Może powinieneś to zrobić tylko wtedy, gdy naprawdę jesteś otyły.
Arturo Torres Sánchez

@ ArturoTorresSánchez - czy to naprawdę ma znaczenie? Zapłacił za oba miejsca, może z nich korzystać. Jeśli odrobina zmyślenia ratuje go przed wyjaśnieniem, nie chce tutaj dyskutować publicznie, kogo to obchodzi.

Czy dostaniesz także dwa posiłki?
gerrit

@gerrit W oparciu o pewne przypadkowe doświadczenia, jeśli sprawisz, że fotel będzie wyglądał na zajęty, na przykład odkładając stolik na tacę i pozostawiając na nim książkę i pusty kubek, stewardesa może być na tyle zdezorientowana, by zapytać, czy znasz „drugiego” preferencje żywieniowe osoby.
niż do

2
@Tom jest duża szansa, że ​​miejsce zostanie przeniesione, a on nawet nie dostanie pustego miejsca
JamesRyan

8

W zależności od linii lotniczej i klasy taryfy, możesz być w stanie odzyskać część wartości, wyrażając zgodę na opłatę za anulowanie, a pozostałą część zapłaconej ceny podasz jako kupon, którego możesz użyć na przyszłe podróże.


6

Linia lotnicza może wskazać, że bilety nie podlegają zwrotowi, nie podlegają zwrotowi ani nie można ich przenieść, ale w rzeczywistości zasady te obowiązują na korzyść linii lotniczej - mogą zdecydować o zwrocie kosztów, zwrocie, przekazaniu lub dostarczeniu karty podarunkowej lub kupon na życzenie klienta.

Innymi słowy, nie zakładaj, że będą przestrzegać warunków, mogą być elastyczni wobec ciebie, zwłaszcza jeśli wiedzą, że mogą odsprzedać miejsce z zyskiem, który mógłbyś otrzymać ze zniżką.

Poza tym inną opcją jest sprawdzenie, czy zamiast przenieść go do innej osoby, możesz przenieść bilet do przedmiotu. Wiele linii lotniczych pozwala klientom zakupić miejsce na kruche lub nieporęczne przedmioty. Jeśli możesz to zrobić, opublikuj reklamę i sprawdź, czy możesz przetransportować delikatną paczkę dla kogoś. To trochę długa szansa, ale usługi transportowe w „białej rękawiczce” robią to za dodatkową opłatą, a być może uda Ci się znaleźć kogoś, kto potrzebuje takiej usługi, która mogłaby zrekompensować lub całkowicie pokryć koszt biletu, który w przeciwnym razie utraciłbyś.


1
+1 Interesująca odpowiedź. Chociaż byłbym ostrożny w transporcie „rzeczy” od przypadkowych nieznajomych. JEŚLI ktoś kiedyś to zrobi, proponuję oświadczyć to z góry linii lotniczej i mieć pod ręką informacje o właścicielach „ładunków”.
nieznany protokół

1
To będzie moja odpowiedź! Jednym z bardzo dobrych sposobów jest skontaktowanie się z dobrym sprzedawcą instrumentów muzycznych i zaoferowanie biletu na transport, powiedzmy, skrzypiec lub wiolonczeli.
dwoz

4
Zdecydowanie zły pomysł na reklamę przedmiotu. Jest powód, dla którego bezpieczeństwo zawsze pyta, czy nosisz coś dla kogoś, kogo nie znasz. Nawet jeśli wydaje się to nieszkodliwe - na przykład instrument muzyczny, skąd wiesz, że nie ukryli narkotyków (lub gorzej) w wyściółce obudowy?
Dragonel,

4

Nawet z biletem bezzwrotnym powinieneś być w stanie odzyskać wszystkie podatki, które od niego zapłaciłeś, a na niektórych biletach podatki stanowią większość kosztów. Niestety niektóre linie lotnicze ponoszą za to znaczną opłatę, więc będziesz musiał porozmawiać z linią lotniczą, aby dowiedzieć się, czy warto.


3

Tanie bilety często nie podlegają zwrotowi, a na pewno nie podlegają przeniesieniu. Ale istnieje wiele podatków, które prawdopodobnie zostały zapłacone, a biorąc pod uwagę, że w grę wchodzą dwa kraje, a być może trzy, zważywszy, że gdzieś się zatrzyma, prawdopodobnie miałbyś prawo do jakiejś formy zwrotu opłat i podatków, które zostały początkowo naliczone za to linia lotnicza przekazała ci.

Jeśli nie lecisz, linia lotnicza nie płaci ich i będziesz uprawniony do odzyskania tych środków.

W Australii serial ABC „The Checkout” zrobił na ten temat segment i jest dość istotny.

Kasa: zwroty tanich biletów lotniczych


0

Jeśli masz czas, oddaj go. Ogłoś to w mediach społecznościowych i powiedz wszystkim w Londynie, aby podzielili się nim z przyjaciółmi.

Dobra wola i zasięg społeczny, który otrzymujesz z podarunku, będą warte więcej niż cena biletu.


7
Bilety lotnicze zwykle nie są zbywalne
Calchas

Jeśli to Ty zapłaciłeś za bilet i przyprowadzasz inną osobę niż nazwisko wymienione na bilecie, często pozwalają ci zmienić nazwisko na bilecie (czasami za niewielką opłatą). Dawanie komuś, kogo znasz lub w tej samej dziedzinie, pozwala wybrać, z kim siedzisz, co może prowadzić do korzyści biznesowych lub innych lub przynajmniej ciekawej rozmowy. I może nie działać w tym przypadku, ale może inni, którzy mają to samo pytanie później, przyjmą ten pomysł.
Luke Gedeon

5
Z mojego doświadczenia wynika, że ​​opłata za zmianę nazwy zwykle nie jest niewielka, jeśli jest w ogóle dozwolona.
Calchas
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.