Czy hasła Wi-Fi w Rosji będą miały postać cyrylicy? Jak wpisać je na klawiaturze łacińskiej?


71

Mam zamiar udać się do Rosji i upewniłem się, że zarezerwowałem tylko zakwaterowanie, które oferuje swoim klientom Wi-Fi, ale przyszło mi do głowy pytanie.

Ponieważ cyrylica jest standardowym alfabetem w Rosji, czy jest szansa, że ​​hasła w sieci Wi-Fi będą musiały zostać wprowadzone w tym alfabecie? Skąd mam wiedzieć, które klawisze należy nacisnąć na klawiaturze łacińskiej, aby moje urządzenia mogły połączyć się z siecią?


6
Większość kwater, które dotyczą obcokrajowców, prawdopodobnie używałaby tylko cyfr arabskich i alfabetu rzymskiego, z dokładnie tego samego powodu.

2
Przypuszczam, że jest to możliwe , ale wyobrażam sobie, że hotel w Rosji, który jest przeznaczony dla osób niebędących Rosjanami, skonfigurowałby hasło przy użyciu liter łacińskich lub po prostu cyfr. W przeciwnym razie możesz włączyć rosyjską klawiaturę dla swojego urządzenia, aby móc pisać co tylko potrzebujesz.
Greg Hewgill,

4
@GregHewgill: „hotel w Rosji, który jest przeznaczony dla osób niebędących Rosjanami” - chociaż Rosja jest z pewnością największym hotelem, nie zapominajmy, że skrypt cyrylicy jest również używany w niektórych innych krajach / językach .
LUB Mapper

2
@ORMapper tak, dobra uwaga. Moje konkretne pytanie brzmi: czy będę miał problem z podłączeniem tabletu i telefonu w Rosji, ale pytanie można rozszerzyć, aby objąć inne kraje (nawet inne alfabety) i inne gadżety elektroniczne.
gmauch,

12
Właśnie dodając moje dwa centy. Całe życie mieszkam w Rosji i nigdy nie widziałem używanego niełacińskiego hasła ani kodu dostępu. Zawsze są to łacińskie litery i / lub cyfry.
Dmitrii Erokhin

Odpowiedzi:


68

Nie martw się, frazy dostępu Wi-Fi do użytku osobistego powinny zawierać tylko drukowane znaki ASCII , innymi słowy angielskie znaki. Nie obsługują Unicode ani innych stron kodowych.

Aby uzyskać więcej informacji, sprawdź stronę chronionego dostępu Wi-Fi w Wikipedii .

Z wyjątkiem przypadku przekierowania na stronę internetową w celu uwierzytelnienia, to zupełnie inna historia i odpowiedź Karlsona ma zastosowanie.


Jeśli jednak potrzebujesz klawiatury cyrylicy i korzystasz z komputera z systemem Windows, postępuj zgodnie z poniższym samouczkiem „Ucz się rosyjskiego” . Układy klawiatury są również dostępne dla komputerów Mac i Linux bez większego zamieszania.
Cole Busby,

1
Były 2 tygodnie w Rosji, połączone z dziesiątkami sieci i żadna z nich nie miała znaków cyrylicy. W rzeczywistości większość żon (w kawiarniach, barach, restauracjach) była pozbawiona hasła.
gmauch,

31

W przypadku systemu Android w zależności od modelu telefonu może być konieczne dodanie języka rosyjskiego do dostępnych klawiatur.

Mam Galaxy S5 iw obszarze Ustawienia -> Języki i wprowadzanie danych powinieneś być w stanie to zrobić w Galaxy App Store.

Powinieneś być w stanie zrobić to samo dla iPada, po prostu dodaj język rosyjski, który pozwoli ci się na niego przełączyć i udostępnić klawiaturę.


5
Dobrym pomysłem wydaje się to zrobić przed podróżą, mając łatwy dostęp do danych. Możesz wpisać lokalny tekst w tłumaczeniu google lub skopiować adres.
Chris H

1
@ChrisH i gdy jesteś przy nim, zapisz również słownik w Tłumaczu Google na urządzeniu, aby nie potrzebować dostępu do Internetu do tłumaczenia rzeczy po drodze.
simbabque

1
@simbabque Używam aplikacji na Androida o nazwie „słowniki offline” (bardzo podoba mi się sposób, w jaki mogę pobrać zawartość np. wiktionary.fr dla języków, które nie są dla mnie całkowitą tajemnicą), ale masz rację.
Chris H

30

Jestem Rosjaninem i nigdy nie spotkałem hasła Wi-Fi w cyrylicy.


8

W 2011 roku podróżowałem po Rosji z tabletem, smartfonem, Vitą itp. Każda sieć Wi-Fi zawierała znaki łacińskie. Podobnie jak w przypadku większości narodów, starają się być nieco nastawieni dla turystów, a angielski jest dobrym punktem odniesienia, nawet dla osób na wakacjach z innych części Europy.


8

Mieszkam w Rosji od 3 lat, mieszkałem w różnych hostelach i hotelach, ale nigdzie nie widziałem Wi-Fi z hasłem cyrylicy. Nie jestem nawet pewien, czy jest to technicznie możliwe.


5

Byłem w Rosji. Kiedyś gościł mnie przyjaciel w Moskwie. Powiedział, że mogę skorzystać z Wi-Fi. Dał mi hasło. Dostęp do jego Wi-Fi był tak samo jak gdziekolwiek indziej na świecie.

Tutaj pokazuję bilet do kawiarni w Moskwie o nazwie Costa Coffee, gdzie określają login i hasło dostępu do swojego Wi-Fi. Jak widać, jest to alfabet łaciński. Spójrz .

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.