Ceramiczne noże i ochrona lotniska (lub innego)


13

Natknąłem się na to pytanie, które dotyczyło włożenia ceramicznego noża do bagażu podręcznego. Najwyraźniej to nie zadziała, ponieważ bagaż podręczny przechodzi przez urządzenie rentgenowskie, a ceramika ogólnie ma dość wysoką gęstość, więc na pewno pojawi się na zdjęciu rentgenowskim.

Jednak nóż ceramiczny nie ma zawartości metalu. Co więc powstrzymałoby kogoś od włożenia go do kieszeni i przejścia przez ochronę? Oczywiście należy upewnić się, że nie mają na sobie nic innego, co uruchomiłoby wykrywacz metalu (np. Monety, klucze itp.), Aby uniknąć wtórnego pat-down.

W szczególności pytanie dotyczy tego, w jaki sposób ochrona lotniska zapewnia, że ​​podróżni nie noszą ceramicznych noży w locie, bez fizycznego poklepania wszystkich lub korzystania z nowych technologii, takich jak promieniowanie milimetrowe?


2
Zobacz teatr, bezpieczeństwo.
Zrelaksowany

Bezpieczeństwo wewnętrzne: zostań tam!
zeocrash

Odpowiedzi:


17

W dużej mierze zależy to od rodzaju noża, o którym mówisz.

Wiele / większość ceramicznych noży nadal będzie zawierać wystarczającą ilość metalu, aby uruchomić wykrywacz metalu. W przypadku noży typu „scyzoryk” zwykle znajduje się w korpusie noża. W przypadku noży kuchennych metalowy uchwyt jest często w rękojeści noża i / lub w klipsach / śrubach itp., Które przytrzymują uchwyt.

W przypadku noży wykonanych całkowicie z ceramiki lub zawierających uchwyty bez metalu, to inna historia. Zasadniczo nie będą one wykrywane przez standardowe wykrywacze metali, i jest to jeden z głównych powodów, dla których coraz więcej krajów zaczyna korzystać z różnych form urządzeń skanujących falą milimetrową, ponieważ wykrywają one również przedmioty niemetaliczne.

W przypadku lokalizacji, w których nadal używane są standardowe maszyny do wykrywania metali, wiele osób skonfiguruje urządzenie tak, aby losowo wybierać osoby do dalszej kontroli. Na przykład w Stanach Zjednoczonych, gdzie wykrywacze metalu są zwykle używane tylko do kontroli wstępnej, losowa liczba osób przechodzących przez wykrywacz metalu zostanie losowo wybrana przez wykrywacz metalu i będzie musiała albo przejść przez skaner fali milimetrowej, albo otrzymać pat-down czek.

Chociaż nie wykryje to każdej osoby próbującej przemycić coś takiego jak nóż ceramiczny, ma to być wystarczająco duże ryzyko dla osoby próbującej to zrobić, aby uniknąć tego w pierwszej kolejności.

Tak czy inaczej, jeśli zostaniesz przyłapany na noszeniu czegoś takiego przez wykrywacz metali na lotnisku, szanse są ... cóż ... powiedzmy, że prawdopodobnie stracisz swój lot ...

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.