Czy muszę oznakować swój bagaż na francuskim TGV?


8

Podróżuję TGV we Francji wcześnie rano.

Właśnie zauważyłem to na moim bilecie:

Przypominamy, że bagaż musi być opatrzony Twoim nazwiskiem i imieniem.

Zasadniczo nie miałem problemu z brakiem oznakowania bagażu podczas podróży pociągiem w różnych krajach. Poza tym, oczywiście, wyszedłem tak późno, więc wolałbym nie spieszyć się i zdobyć trwałej etykiety gdzieś rano.

Czy to jest więc zalecenie czy solidna zasada? Czy powinienem się martwić, jeśli mój bagaż nie jest oznakowany?

Odpowiedzi:


9

Tak, podczas podróży TGV powinieneś mieć etykietę na swoim bagażu. Tak jest na biletach elektronicznych / z nadrukiem, a także na tulei, gdy kupujesz bilet na stacji.

Jeśli twój bagaż znajduje się obok ciebie, możesz uciec bez oznakowania. Ale jeśli jest to na końcu wagonu lub odejdziesz od bagażu w momencie, gdy przejeżdżają pociągiem, aby sprawdzić, personel zapyta, kto to bagaż. Jeśli nie zostanie udzielona odpowiedź (lub jeśli są one ściśle zgodne z zasadami), bagaż można zabrać i zniszczyć.
Założę się, że są bardzo ostrożni po kilku próbach ataku terrorystów na pociągi.

Jeśli masz kilka minut na stacji, zanim wsiądziesz do pociągu, możesz uzyskać etykietę w oknie biletu, prawdopodobnie po prostu przejdziesz obok kolejki i ją zdobędziesz.
W razie potrzeby wystarczy odrobina papieru z Twoim imieniem i nazwiskiem (numer telefonu komórkowego).
(Możesz nawet wsunąć go do kieszeni na etui lub pod pasek wokół obudowy, pod warunkiem, że nieco wystaje i masz na tyle napisu, że rozpoznają go jako etykietę.)

Wiele lat temu byłem w TGV, a personel pytał o bagaż, po francusku, bardzo szybko mówiony i nie za głośno. Właściciel sprawy nie zrozumiał, co się dzieje, i miał sporo do powiedzenia. (Nie pamiętam, czy rozumiał francuski, czy nie, ale nawet nie mówiąc po francusku zrozumiałem, że strażnicy nie byli zadowoleni.)
To był czas, gdy w miastach wybuchały bomby, a nie w pociągach, ale nawet wtedy potrzebne były etykiety .

Właśnie sprawdziłem etykietę dostarczoną przez TGV w mojej sprawie, a jedyne informacje, które należy wypełnić, to „imię”, „imię” i „numer telefonu” w języku francuskim. Pokazując, że nie są zainteresowani wiedzą, gdzie mieszkasz i dokąd się udasz, po prostu jak się z tobą skontaktować, gdy znajdą twoją sprawę bez ciebie wystarczająco blisko, aby odpowiedzieć na ich pytania.
Myślę, że jeśli nie odpowiesz wystarczająco szybko, zadzwoni twój numer telefonu lub zostaniesz za pośrednictwem systemu głośników pociągu w celu powrotu do bagażu.
A jeśli nie odpowiesz na to, mogą / podejmą dalsze działania.


2
Z tego doświadczenia podróżowałem ponad 20 razy z nieoznakowanym bagażem na samochodach ciężarowych i nigdy nie zapytałem o to kontrolera. Ale to, co może się zdarzyć, gdy jakiś bagaż zostanie uznany za porzucony, to wysadzą go i może opóźnić pociąg i setki pasażerów. Tak więc, choć niekoniecznie egzekwowana, jest to reguła, którą warto stosować (uwaga dla siebie).
Vince

1
To samo tutaj, nie etykietowałem bagażu, ale przez większość czasu trzymam go blisko siebie. Teraz trzymam etykietę na każdym bagażu, który jest wystarczająco duży, aby zostawić go podczas spaceru pociągiem. Zasadniczo wystarczy nazwa i numer telefonu. Ten jeden czek powrotny był jedynym czasem, w którym widziałem czeki. Dodanie etykiety jest bardzo łatwe i pozwoli uniknąć wielu potencjalnych problemów.
Willeke

@Willeke Dzięki za radę i anegdotę. Widzę, że zdecydowanie warto to zrobić, choćby z powodu kłopotów, które możesz potencjalnie uratować.
Andrey

2
Zatrzymałem cały pociąg i ewakuowałem się na niewielkiej platformie tylko na wolnym powietrzu w wiejskiej Pikardii, dziesiątki marznących pasażerów, ponieważ jedna torba była niezidentyfikowana. Ale nie rozumiem, jak to zapobiega terroryzmowi, ponieważ jeśli ktoś chce wysadzić pociąg, może po prostu dodać do niego etykietę, twierdząc, że torba należy do Mme. Duval z Dijon.
gerrit

2
Kilka razy widziałem na TGV, że pytano ludzi o bagaż. Najpierw zapytali w samochodzie, a następnie za pośrednictwem wiadomości audio w całym pociągu, kto jest właścicielem danej sztuki bagażu.
LUB Mapper
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.