Jak wejść na pokład pełnego samolotu, jak mogę zagwarantować, że mogę zachować przy sobie bagaż podręczny?


65

Czasami pojemniki napowietrzne się zapełniają, a stewardessy zaczynają zbierać torby, aby umieścić je z resztą bagażu, ale trzymam insulinę (cukrzycę) w mojej podręcznej torbie, ponieważ mogę jej potrzebować podczas lotu (nie wspominając o tym, że może źle, jeśli został schowany z innym bagażem ze względu na temperaturę) - bez brzmienia jak osioł i powiedzenia „moja torba jest ważniejsza od twojej torby”, co mogę zrobić, aby uniknąć tej sytuacji?

Tak, wczesne wejście na pokład w celu upewnienia się, że najpierw zabiorę moją torbę, to dobry pomysł, ale nie zawsze jest to możliwe, gdy jest mało czasu na zmianę lotów (szczególnie na dużym lotnisku).

Czy jest coś, co mogę na to poradzić, a może sposób na bardziej dyskretne rozwiązanie?


7
Podróżowanie w pierwszej kolejności lub służbowej byłoby innym podejściem.
Zrelaksowany

47
Masz małą torbę i umieścisz ją pod siedzeniem przed sobą? Tak przynajmniej doradza BA
Gagravarr

8
Noś łatwo dostępne receptę lekarza i pokaż ją opiekunowi, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy. Sprawdź w firmie ich zasady dotyczące medycyny.
Mindwin

41
@Relaxed - dla przeciętnego podróżnika rekomendowanie podróżowania w interesach lub w pierwszej klasie jest równie praktyczne, jak zalecenie wynajmu prywatnego odrzutowca.
Johnny

5
@Johnny To była zwykła uwaga. Ale twój komentarz, choć najwyraźniej poważnie, jest o wiele głupszy niż mój. Od czasu do czasu widziałem taryfy biznesowe, które były tylko o kilkaset euro droższe niż autokar na lotach transatlantyckich, oraz losowe wyszukiwanie, które jutro odejdzie na JFK, pokazuje ceny około 2000-3000 €. Drogie, być może za dużo dla ciebie i na pewno dla mnie, ale nie poza zasięgiem zwykłych śmiertelników z dochodami klasy średniej. Czarter prywatnego odrzutowca jest co najmniej o rząd wielkości droższy, cena małego samochodu lub roczny dochód wielu ludzi.
Zrelaksowany

Odpowiedzi:


134

„Moja torba ma leki, które mogą być potrzebne podczas lotu” zwykle wystarcza, aby personel pokładowy wybrał inną torbę. Twoja torba jest ważniejsza niż cudzych.


14
Widziałem, jak asystenci zmuszają ludzi do wyciągania leku i przechowywania go w torbie, która zmieściłaby się pod siedzeniem lub w kieszeni.
lazarusL

20
@lazarusL umieszczenie ważnego leku w najmniejszej możliwej torbie (więc tak naprawdę nie używasz meds jako wymówki) jest dobrą rzeczą, ale na czas podróży insulinę należy przechowywać w przedziale od 36F do 46F . Weź ze sobą receptę lekarza, abyś mógł pokazać opiekunom wszelkie wątpliwości
Mindwin

10
Dobrze. OP nie brzmiałoby jak tyłek. Zawartość mojej torby jest przydatna , ale bez nich mogę utrzymać się przy życiu. To inny ball-park.
AE

5
@IzarusL: Jasne. Zastosowanie małej torby byłoby rozsądne. Jednak niektóre linie lotnicze (np. Tanie linie lotnicze) są absurdalnie surowe, jeśli chodzi o dopuszczenie tylko jednej sztuki bagażu kabinowego, więc może to nie być praktyczne, jeśli pytający chce zabrać ze sobą sztukę bagażu rozsądnej wielkości. Trasą może być zatem umieszczenie mniejszego bagażu wewnątrz większego bagażu.
abligh

1
@clcto Jestem pewien, że słyszałem to wielokrotnie podczas lotów transatlantyckich. Prawdopodobnie, aby droga do wyjść awaryjnych była wolna od wszelkich możliwych przeszkód.
Voo,

39

Jeśli Twoja podręczna torba jest wystarczająco mała, aby zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą, nie zostanie Ci odebrana. Jeśli chcesz zabrać ze sobą duży roll-a-bord, aby zaoszczędzić na sprawdzeniu torby, możesz to zrobić, ale przechowuj rzeczy, których naprawdę potrzebujesz podczas lotu, w osobnej, mniejszej torbie. Nie wybieraj też miejsca, takiego jak pierwsze miejsce w klasie ekonomicznej, które nie ma „miejsca siedzącego przed tobą”. (Możliwe, że mała torba zostanie dla ciebie wciśnięta do pełnego kosza, zwłaszcza jeśli zawiera lekarstwa, ale nie chcesz ryzykować.) Przy odrobinie szczęścia duża torba otrzyma kosz górny zamiast bramy zaznaczone, ale nie będziesz polegać na szczęściu, aby mieć ze sobą małą torbę.


1
FWIW nie wszystkie siedzenia mają miejsca przed nimi. Oczywiście pierwsze miejsce nie, ale niektóre środkowe również nie. Jak ci w pobliżu wyjścia. Oczywiście, OP może po prostu preferencyjnie nie siedzieć na tych miejscach, kiedy wybierają swoje miejsca siedzące!
neubert

1
Siedzenia ewakuacyjne często nie mogą też mieć torby na podłodze.
Wyścigi lekkości na orbicie

23

Możesz nosić fantazyjną paczkę (znaną również jako paczka biodrowa) i utrzymywać w niej swoje leki. Wtedy nie musiałbyś nawet umieszczać go pod siedzeniem przed sobą - cały czas byłby tylko w talii.

Wizerunek:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


27
Uwaga: Pakiet Fanny jest terminem północnoamerykańskim, ale fanny jest wulgarny w wielu innych regionach anglojęzycznych; preferowana może być torba na worek lub paczka na pośladki . Często są sprzedawane również jako paczki biodrowe lub biodrowe .
choster

5
Ponadto insulinę należy przechowywać w lodówce. To musi być torba termiczna z okładami z lodu. Duży pakiet talii uniesie brwi.
Mindwin

17
@choster iw amerykańskiej torbie na pośladki można uznać za wulgarne; chociaż podejrzewam, że najczęstszą wstępną interpretacją wśród osób niezaznajomionych z innymi angielskimi dialektami byłoby to, że była to torba noszona przez osobę bezdomną. Pas biodrowy / biodrowy byłby tutaj w porządku.
Dan Neely,

9
Zabawne w obu terminach jest to, że nikt nie nosi go na „dupie” (co w USA oznacza „fanny”)
WGroleau

7
Jeśli chcesz być groovy i nieobraźliwy, nazwij to „etui na pasek”. ;-)
Dronz

13

Po pierwsze, upewnij się, że twoje torby mieszczą się w oficjalnych limitach linii lotniczych. Różnią się w zależności od linii lotniczej i kilka razy w zależności od typu samolotu w linii lotniczej. Zawsze proszą o przechowanie największych toreb, więc twoje szanse na to będą znacznie mniejsze, jeśli znajdziesz się wśród tych, które po prostu pasują.

Weź ze sobą bagaż i przedmiot osobisty, na co większość linii lotniczych zezwala. Przedmioty osobiste mają mniejszy limit rozmiaru, dlatego jeszcze mniej prawdopodobne jest, że zostaną poproszone o sprawdzenie. W tej torbie umieścisz najważniejsze rzeczy, w tym leki na receptę i dokumenty.

Zarezerwuj miejsce za innym. Gwarantuje to miejsce na małą lub średnią torbę. Następnie, jeśli zostaniesz o to poproszony, powiedz im, że umieścisz go pod siedzeniem. Torba innych ludzi tam nie kończy, więc trudno byłoby im się kłócić. W końcu, jeśli musisz, ważna linia działa najlepiej ze względów medycznych, więc jeśli o to chodzi, po prostu powiedz to ładnie. Zazwyczaj są przychylni.


6
Kilkakrotnie przypomniano mi „na twardo”, że oficjalny limit jest fizycznie zbyt duży dla kosztów ogólnych w niektórych samolotach.
WGroleau,

1
Tak, tak się dzieje. Należy również pamiętać, że istnieje oficjalny limit wagi, który jest rzadko sprawdzany, ale dobrze jest pozostać w nim.
Itai

1
@WGroleau Tak, szczególnie dotyczy to małych odrzutowców regionalnych. W takich przypadkach (przynajmniej z mojego doświadczenia w Stanach Zjednoczonych) linia lotnicza zwykle umieszcza torbę w luku bagażowym i zwraca ją do ciebie na pokładzie podczas wyładunku.
reirab

Normalnie Ale przynajmniej raz zmusili mnie do odbioru bagażu. I raz patrzyłem, jak facet ignoruje oferowaną mu dziurę, by wsunąć torbę na rampę, zamiast tego podniósł poręcz i upuścił ją na trzy stopy.
WGroleau,

13

Oprócz bardzo dobrych innych odpowiedzi:

Nie używaj rollaboardu. Te są najbardziej popularne podczas przechodzenia do ładowni. Niektóre linie lotnicze gwarantują pierwsze X sztuk w kabinie, a następnie systematycznie rozpoczynają odprawianie drugiego bagażu podręcznego. Tak, patrzę na ciebie, RyanAir. Zawsze jestem jednym z ostatnich pasażerów na pokład i zawsze podróżuję z plecakiem. Nigdy nie proszą mnie, żebym to sprawdził, podczas gdy wszystkie rollaboardy wokół mnie są rejestrowane. W rzeczywistości jestem bardzo wdzięczny RyanAirowi, że zaczęli używać tego systemu. Kiedyś musiałem wcisnąć plecak pod siedzisko przede mną (i to często wymaga ścisnięcia), podczas gdy w obecnym systemie zawsze jest dużo miejsca w przedziałach pod sufitem, nawet gdy wsiadanie jest martwe.

Zakładam, że nie lubią też umieszczać w ładowni toreb, które wyglądają, jakby nie przetrwały rzucania się.


Roll-na pokładzie: torba na kółkach. Jeśli „nie lubią umieszczać w torbie torebek, które wyglądają, jakby nie przetrwały rzucania się”, nie wiem, czy to dobrze, czy źle. Ponieważ wyniki ABUSE, bez względu na to, jak ciężkie są zawsze nazywane są „normalnym zużyciem”.
WGroleau,

4

To jedno z największych zmartwień, jakie mam podczas podróży, i jest to niewątpliwie z powodu mniej krytycznego problemu niż twój. Często podróżuję z dużą ilością (dość cennego) sprzętu fotograficznego, dlatego robię wszystko, co w mojej mocy, aby mieć go zawsze przy sobie. Do tej pory musiałem je tylko raz sprawdzić, i to z powodu niezwiązanego problemu. Nie mam wątpliwości, że jeśli powiesz im o swoich lekach, nie nalegają na odebranie ci torby.

Jeśli potrzebujesz większego wsparcia, być może warto rozważyć kamizelkę podróżną. Używam kamizelki podróżnej Scottevest i mogę zmieścić w niej wiele dość nieporęcznych rzeczy. Nie jestem pewien, jak duże są leki na insulinę, ale po szybkim przejrzeniu w Internecie niektórych opcji, nie mieliby problemu z ich dopasowaniem. Ponieważ kamizelka jest czymś, co nosisz, nie jest to coś, o co musisz zostać poproszony.


1
Kamizelka jest ogólnie dobrym pomysłem, ale trzymanie insuliny blisko ciała może spowodować jej podgrzanie powyżej zalecanego limitu 86 ° F wymienionego w jednym z komentarzy.
200_sukces

0

Jeśli poinformujesz opiekunów, że trzymasz insulinę potrzebną na schorzenie, muszą oni zrobić wszystko, co w ich mocy, aby ci w tym pomóc. Nie chcą, aby zwracano im uwagę na złe postępowanie z klientami. Jeśli są bliscy prośby o umieszczenie go poniżej samolotu, może zapytać, czy mogą przechowywać insulinę w chłodnym miejscu w górnej części kabiny?


0

Jeśli to naprawdę ważne, wiele linii lotniczych ma partnerskie karty kredytowe, które umożliwiają wcześniejsze wejście na pokład, a zatem bardzo prawdopodobne, że będziesz mieć miejsce. Karty te prawie zawsze niosą ze sobą duże opłaty roczne, ale zwykle rezygnują z nich w pierwszym roku.


-1

„Linie lotnicze X zapraszają klientów klasy biznesowej, osoby często podróżujące samolotem oraz osoby wymagające dodatkowej pomocy przy wejściu na pokład. Inni klienci wkrótce wejdą na pokład”

Czy próbowałeś wcześniej wejść na pokład?


1
@ Mark - pierwsze połączenie (przy każdym locie, który złapałem od dłuższego czasu) jest przeznaczone tylko dla osób z dziećmi, przywilejów dla osób często podróżujących samolotem lub z potrzebami medycznymi, a także dla biznesu / pierwszej klasy. Połączenia od drugiego do ostatniego są specyficzne dla strefy.
Scott,

1
Tak, też tego spróbowałem („nie jesteś w klasie biznesowej!”). Podejrzewam, że można się kłócić z medycyną, ale wsiadanie na kołach jest trochę możliwe.
Mark Mayo

2
Dodaje to zerową informację, ponieważ pytanie już uznaje, że wczesne wejście na pokład jest czasem możliwe, ale wskazuje również, że nie jest to możliwe, jeśli spóźnisz się z lotu przesiadkowego. W każdym razie pytający nie potrzebuje pomocy: po prostu wymaga, aby torba podróżna podróżowała w kabinie, a nie w luku bagażowym.
David Richerby,

1
@David - Pomoc przybiera znacznie więcej form niż pchanie wózka inwalidzkiego. To jedna z form pomocy.
Scott,

2
Jest to dobra opcja, jeśli jesteś przy bramce z dużym wyprzedzeniem, ale jak zauważa OP, „wczesne wejście na pokład [nie zawsze] jest możliwe, gdy jest mało czasu na zmianę lotów (szczególnie na dużym lotnisku)”.
Michael Seifert
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.