10 sztuk bagażu rejestrowanego w locie zamiast usługi spedycyjnej - szalone?


19

Przeprowadzam się do innego kraju (Izrael / Palestyna do Holandii) i muszę wysłać swoje rzeczy osobiste. Dla celów dyskusji załóżmy, że nie wysyłam żadnych mebli, a każdy przedmiot mieści się w dużej walizce.

Do tej pory planowałem skorzystać z usługi wysyłkowej, która wypełnia pojemnik paczkami wielu nadawców. Ale teraz dokonałem ciekawego odkrycia: okazuje się, że jeśli latam KLM, mogę zabrać ze sobą nawet 10 sztuk bagażu rejestrowanego, do 23 kg za sztukę . Może to obejmować wszystkie moje rzeczy - za mniej niż 20% ceny. Jasne, być może będę musiał zapłacić za transport tych toreb na lotnisko iz lotniska, ale wciąż jest bardzo tani.

Moje pytanie brzmi - czy to naprawdę możliwe? Czy brakuje mi jakichś „połowów”? Z wahaniem próbuję czegoś takiego, ponieważ wydaje się to trochę szalone.


4
Głównym problemem byłyby ograniczenia wielkości i wagi
nkjt

Komentarze nie są przeznaczone do rozszerzonej dyskusji; ta rozmowa została przeniesiona do czatu .
RoflcoptrException

Odpowiedzi:


27

Zadzwonię bezpośrednio do linii lotniczej, aby upewnić się, że poprawnie interpretujesz ich warunki i czy wymagają one dodatkowych informacji lub przygotowań.

I przygotuj się na bardzo, bardzo dokładną kontrolę celną. Wartość Twojego bagażu będzie oczywiście przekraczać limit pieniężny dla importu bezcłowego, a kwota ta sugeruje działalność handlową celnikom. Potrzebujesz więc dowodu na to, że przeprowadzasz się do domu, w przeciwnym razie zapłacisz cła przywozowe.


1
To bardzo dobra uwaga, dzięki. Czy uważasz, że powinno wystarczyć połączenie dowodu tożsamości Izraela z miejscem zamieszkania w Izraelu + podpisana umowa o pracę w Holandii?
einpoklum

@einpoklum cóż, moje jedyne podobne doświadczenie dotyczyło niemieckich zwyczajów, ale nie byli zbyt wybredni w kwestii dowodu, o ile miał on sens. Więc prawdopodobnie jest OK.
Michael Borgwardt

7
@einpoklum Dodatkowo polecam dowiedzieć się, co się stanie, jeśli podróż nie odbędzie się zgodnie z planem - na przykład, jeśli samolot jest przekierowany lub musisz zmienić rezerwację na inny lot. Byłoby denerwujące, gdybyś nieoczekiwanie potrzebował samodzielnie przetransportować bagaż na niewielką odległość, a osoby, które miały pomóc w odebraniu bagażu, są daleko.
kasperd

Naprawdę? W niektórych miejscach przybywających z mniej niż dziesięcioma sztukami na rodzinę wydaje się, że jesteś podejrzany o zwyczaje. Nie sądzę, by kontrola celna była bardziej surowa niż gdyby towary zostały wysłane.
Calchas,

IMHO aspekt celny to czerwony śledź. Jeśli importujesz dużą ilość rzeczy, tak naprawdę nie ma znaczenia, jak to robisz (bagaż rejestrowany lub za pośrednictwem firmy spedycyjnej) - organy celne nadal to sprawdzą. Musisz sprawdzić przepisy celne w Holandii, aby zobaczyć, co musisz zrobić. Np. Kiedy przeprowadziłem się z Kanady do USA, a następnie z powrotem z całym moim mieniem, w każdym przypadku trzeba było wypełnić specjalny formularz (zasadniczo przybliżony spis wszystkich rzeczy), a niektóre rzeczy nie kwalifikowały się do bezcłowego przywozu ( np. alkohol do Kanady, więc nie mogłem się przenieść np. zbiór wina)
Eugene O

2

Oto lista kontrolna do tego zadania:

Przez statek

 • Szacunkowy koszt ładunku lcl, jeśli jest wysyłany za pośrednictwem kontenera statku - do porównania kosztów
 • Terminy i warunki odbioru - od drzwi do drzwi lub od portu do portu
 • Przekonaj się, czy koszt i dłuższy czas są warte w porównaniu z opcją Air

Via Air

Rzeczy do sprawdzenia za pomocą ..

Konsulat / Eksperci imigracyjni i prawni / Ekspaci:

 • Porozmawiaj z tymi osobami, podając szczegółowe informacje na temat swojej Migracji + obecnego lub przyszłego statusu obywatelstwa / wizy; ich połączenie może mieć wpływ na wiele rzeczy
 • Opublikuj to lub podobne pytanie na Expats SE i połącz się z niektórymi Expats w NL za pośrednictwem Internations.org; możesz także wypróbować inne fora dla emigrantów i turystów. Doskonałe informacje o liniach lotniczych - flyertalk.com
 • Twoje obywatelstwo / status wizowy oraz sposób, w jaki Holandia widzi Twoją migrację, określi zakres kontroli, z jaką możesz się spotkać w dniu przyjazdu
  • Nie próbując być rasistowskimi ani stronniczymi, narody wschodnie patrzą na zachodnich emigrantów / imigrantów bardziej czule niż narody zachodnie na wschodnich odpowiedników (niewypowiedziana, ale prawdziwa rzeczywistość świata)
 • To, jak kraj docelowy spojrzy na twoją imigrację / migrację, określi również twoje cło, jeśli takie istnieje; zazwyczaj narody rezygnują z tego dla osób przechodzących „przeniesienie pobytu”
 • Sprawdź także, czy twój kraj źródłowy ma ograniczenia eksportowe lub spowoduje problemy w momencie wyjazdu

Linia lotnicza:

 • Rozmiary i wymiary - uzyskaj zatwierdzoną listę rozmiarów i może znajdź rozmiar strąków / pojemników umieszczonych pod samolotem
 • Obciążenie - waga
 • Cena £
 • Co najważniejsze, dokonaj wcześniejszej rezerwacji i uzyskaj pisemną rezerwację na X sztuk bagażu - nie przyjmuj ustnego potwierdzenia - skontaktuj się z ich specjalną obsługą klienta / biurem firmy / firmy i otrzymaj e-mail na piśmie z nazwiskami kontaktowymi i numerami kluczowego personelu w Korporacyjny, a także kluczowy personel na lotnisku - idealnie dla źródła i miejsca docelowego.

Osobisty:

 • Noś wygodny garnitur / kurtkę
 • Szanuj się i zwróć zwięźle swoją sytuację do imigracji po przybyciu

 • Dokumenty - w idealnym kształcie przedstawiającym wszystko, co władze mogą / chcą widzieć. Dlatego należy to dobrze zbadać, jak nakreślono w pierwszym kroku

Premia:

 • Leć pierwszą / klasą biznesową, a dostaniesz więcej toreb bezpłatnie, a personel linii lotniczej będzie bardziej dostępny od początku do końca

Ruch fizyczny:

 • Zarezerwuj i poproś o - Pomoc na wózkach inwalidzkich, bagaż i bagażowy
 • Pojazd i siła robocza: Poproś znajomych / rodzinę / współpracowników o pomoc lub zatrudnienie i zarezerwowanie większej furgonetki przed czasem

PS: Zrobiłem wcześniej „ZMIANĘ POBYTU”, więc ledwo zarysowuje powierzchnię.

I

 • Pakowanie: znajdź dobry zasób na ten temat. Mnóstwo tego, jeśli google arond :)

+1 tylko za powiedzenie mi, że jest emigrant SE :-); ale porównanie kosztów - bez znaczenia, jest o wiele tańsze niż wysyłka LCL.
einpoklum

@einpoklum - pozwólcie, że powiem to w ten sposób :) Unikam myślenia o tym - co jeśli badałbym tę masową ofertę lotniczą zamiast lcl, którą zrobiłem na moim ToR ... haha!
Alex S

@einpoklum - Powiedziałbym też, że najlepiej skontaktować się z niektórymi zagranicznymi ekspatriantami w ramach internacjonalizacji - skontaktuj się z ich ambasadorem społeczności „miejskiej” i zapytaj ich, czy mogą pomóc i połączyć cię z niektórymi ludźmi, zanim wykonasz ten plan / przeprowadzkę. Otrzymasz od nich informacje, które trudno byłoby znaleźć w Internecie
Alex S

@einpoklum - Nawiasem mówiąc, czy porównałeś koszty różnych linii lotniczych według ich „dodatkowego” kosztu bagażu? Jestem ciekawy
Alex S

1. Co to jest ToR? 2. Postaram się skontaktować z kilkoma obcokrajowcami na międzynarodowych stażach - nigdy wcześniej nie byłem na tej stronie. 3. Nie wydaje się, aby wiele linii lotniczych oferujących TLV-> AMS oferowało przewóz wielu dodatkowych sztuk bagażu - chociaż może i tak po prostu nie publikują tego faktu. Ponadto istnieje tylko kilka możliwych linii lotniczych na daty, które polecę, więc moje badania były bardzo ograniczone.
einpoklum

2

Krótkie streszczenie ostrzeżeń / problemów wymienionych do tej pory w komentarzach i odpowiedziach:

 • Indywidualnie kontrolowane przedmioty i ogólne limity wagi bagażu.
 • Indywidualnie sprawdzany przedmiot oraz ogólne wymiary i limity bagażu.
 • Koszty mogą być wyższe niż się wydaje:
  • Koszty linii lotniczej za dodatkowy element bagażu mogą wzrosnąć wraz z liczbą przedmiotów.
  • Ogólna opłata za dodatkowy bagaż.
 • Linia lotnicza może w rzeczywistości nie oznaczać tego, co mówi ich strona internetowa.
 • Obsługa wszystkich tych bagażu na lotnisku.
 • Transport bagażu na lotnisko iz lotniska:
  • Pomoc innej osoby może być konieczna.
  • Konieczny może być większy pojazd.
 • Odprawa celna: musisz zgłosić i udowodnić, że przeprowadzasz się do innego kraju i przewozisz swoje rzeczy osobiste.
 • Potrzeba 10 odpowiednich pojemników na bagaż; jeśli nie walizki, musisz sprawdzić, czy linia lotnicza jest gotowa do noszenia kartonów, grubych plastikowych toreb na śmieci itp.
 • Bagaż może zmoknąć ( naprawdę? )

Tekturowe pudełka są najlepszym wyborem. Widziałem jakieś dziwne bagaże rejestracyjne w lotach zi do Indii.
Journeyman Geek

@JourneymanGeek - Mogę to potwierdzić :) haha!
Alex S

@JourneymanGeek I trochę boxenu za umieszczenie twojego soxenu.
Dawood mówi, że przywróć Monikę

hm. Pudełko mango. Otworzyły się, więc wokół pasa krążyły mango; p
Journeyman Geek

Żelbeton ^ H ^ H ^ H ^ H ^ H ^ H ^ H ^ Hcardboard.
einpoklum

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.