Czy mogę zjeść burgera wołowego w Indiach?


44

Zawsze słyszałem, że krowy są święte w Indiach. Więc założyłem, że w Indiach nie można jeść mięsa z krów. Ale ostatnio przyjaciel powiedział mi, że to zależy od regionu. Nie wszędzie w Indiach krowy są święte. Czy to prawda? Ten przyjaciel powiedział mi również, że nawet jeśli krowy są święte, możesz je zjeść.

Moje inne pytania brzmią więc: jeśli krowę uważa się za świętą, czy mogę zamówić coś w stylu burgera wołowego w restauracji? Czy wpadnę w kłopoty, jeśli zjem coś takiego publicznie?


Po wizycie w New Delhi w 2008 roku, byłem naprawdę spragnieni hamburgera. Burger King nigdy nie smakował tak dobrze, kiedy wróciłem do USA!
Flimzy,

2
Jestem z New Delhi. Mnóstwo moich przyjaciół je wołowinę i jest ona powszechnie dostępna. Ponadto jest bardzo mało prawdopodobne, abyś miał kłopoty z pytaniem restauracji, czy podają wołowinę. Którą część kraju odwiedzasz przy okazji?
Lelouch Lamperouge

2
Powinienem również dodać, że jedzenie w wielu z tych miejsc ( sklepy , jak to się nazywa czule) może dać mocny przypadek Delhi Belly;) powodzenia
Lelouch Lamperouge

1
Jedzenie w dowolnym miejscu może zapewnić Ci brzuch Belli. Uderzyło mnie jedzenie w pozornie przyzwoitych miejscach w kilku krajach. I oczywiście w rozwiniętych krajach zachodnich w Ameryce Północnej, Europie Zachodniej i Australii.
hippietrail

W McDonalds nie ma wołowiny, ale Hard Rock Cafe ma zwykłą listę burgerów wołowych.
Peter Hahndorf

Odpowiedzi:


44

Krowy są uważane za święte w religii hinduskiej, a nie w Indiach jako takiej. Północne / Wschodnie / Zachodnie Indie to przede wszystkim regiony z większością hinduistyczną, dlatego jest bardzo mało prawdopodobne, aby znaleźć jakąkolwiek wołowinę, z wyjątkiem być może w podejrzanych miejscach w zdominowanych przez muzułmanów częściach tych miast. Dziwne miejsca, ponieważ w tych trzech częściach Indii marszczy się krowa, a nie ma zorganizowanych ubojni dla krów.

Podczas gdy południowe Indie mają własną konserwatywną populację hinduską, która nie je wołowiny, ma także proporcjonalnie wyższą liczbę chrześcijan i muzułmanów - historycznie, ponieważ chrześcijaństwo zostało sprowadzone przez handlarzy morzem. Wołowina nie jest tak rzadkie w południowych Indiach i na pewno znajdziesz to trochę restauracji menu (zazwyczaj te, które nie są pod zarządzania przez właściciela Hindu'S). Zasadniczo dotyczy to ekskluzywnych restauracji lub barów hotelowych, w których występuje znacząca klientela gości zagranicznych.

Nigdy nie znajdziesz produktów z wołowiny w sieci restauracji takich jak McDonald's, Pizza Hut, Domino itp. (Na przykład w indyjskich restauracjach McDonald's nie ma hamburgera Big Mac; zamiast tego mają „ Maharaja Mac ” o podobnej wielkości, ale z pasztecikami z kurczaka.) Sieci restauracji w Indiach są głównie własnością garstki firm z północnych Indii. To był dość duży problem w 2001 roku, kiedy rozeszły się pogłoski, że tłuszcz wołowy był używany do robienia frytek . Do dziś można spotkać w restauracjach tabliczki z napisem „Wołowina i produkty z wołowiny nie są tutaj sprzedawane”.

Ponieważ dostępność wołowiny jest tak ograniczona, nie mogę wymyślić, jak skończyłbyś jedząc ją w miejscu publicznym. Niemniej jednak nie jest to nielegalne, a jeśli kupisz wołowinę, możesz ją ugotować również we własnym domu.


Możesz jednak kupić hamburgery wołowe „Spam” w miejscach takich jak targ INA w Delhi: indiatravelforum.in/threads/…
PSC775,

1
@ PSC775 Spam to wieprzowina, a nie wołowina.
jpatokal

@jpatokal Span może być tylko wieprzowiną w miejscu zamieszkania, ale na całym świecie istnieje wiele odmian, w tym wołowina, indyk, kurczak itp. Spam jest również sprzedawany w Izraelu, a to, co sprzedaje, to głównie wołowina koszerna. Rynek INA w Delhi sprzedaje produkty przywiezione z różnych części świata, w tym wołowinę. Nie chcę być przyczyną kolejnego linczu z powodu wołowiny w Indiach, więc zamierzam odpocząć tutaj.
PSC775,

1
@AnkurBanerjee Nigdy nie mówiłem, że jest otwarcie sprzedawany, a ludzie zlinczują się w Indiach nad wołowiną: bbc.com/news/world-asia-india-34398433 Dwa dni temu niektóre ciężarówki przewożące produkty zwierzęce zostały zatrzymane i spalone (hinduscy terroryści) to, co mieli przy sobie, było całkowicie legalne.
PSC775,

1
Odpowiedź jest niewielka - w południowych Indiach (zwłaszcza w Kerali) trudno jest znaleźć restaurację, w której nie ma dań z wołowiny. (Z wyjątkiem czysto wegetariańskich hoteli). : P Witamy w Kerali
Abhishek K

20

W większych miastach jest kilka restauracji, które serwowałyby dania z wołowiny - ale zdecydowanie nie jest to mięso z wyboru, a głównym powodem jest to, o czym wspomniałeś - świętość! Krowy są święte wśród większości hinduskiej populacji, a jedzenie wołowiny jest na ogół niezadowolone. Innym ważnym powodem braku konsumpcji jest nieodpowiednia higiena. Jak możesz sobie wyobrazić, niskie zużycie nie podlega surowym standardom obsługi i przetwarzania.

Konkluzja - Nie ma prawa (prawnego ani społecznego) zabraniającego zamawiania wołowiny, jeśli znajdziesz ją w menu. Czy zamiast tego mogę polecić zamiennik burgera z baraniny (kozy)? O wiele bardziej aromatyczny - szczególnie z tymi smakowitymi indyjskimi przyprawami


5
rs79: Miło wspomina o baranie. Zbyt często przeoczany - pełen smaku!
gef05

19

Absolutnie najlepszy stek, jaki kiedykolwiek jadłem przez całe 40 lat, bez dwóch zdań, był w restauracji Soaltee Hotel Restaurant w Katmandu w Nepalu.

W tym czasie Nepal był jedynym oficjalnie królestwem hinduskim na świecie.

Więc jakie było uzasadnienie? Właściciele powiedzieli mi, że kupili mięso w Nowej Zelandii. Według ich interpretacji, jeśli była to reinkarnacja, to nie był to ktoś, kogo znali. :)

Jeśli masz ochotę na wołowinę, poszukaj zagranicznych hoteli i jedz tam.


1
Prawdopodobnie najlepszy stek w moim życiu, zjadłem w Bombaju w połowie lat 90. Nie pamiętam tego miejsca. Doprowadził nas tam Indianin.
feklee

Najlepszy stek, jaki kiedykolwiek jadłem w Indiach, to restauracja w Bombaju
phuclv

10

Oprócz Goa w Bangalore prawie wszędzie można znaleźć burgera wołowego. Mogę wymienić kilka miejsc:

  • Thulp! (w Kormanagla i Kammanahalli)
  • Hard Rock Cafe (MG Road)
  • Zioła i Przyprawy (80 stóp)
  • The Only Place (Museum road)
  • Gruby szef kuchni (Whitefield)
  • Millers 46 (Cunningham road)
  • Bistro Claytopia (Indiranagar)

to kilka popularnych miejsc, o których mogłem pomyśleć, na pewno znajdziesz wiele miejsc, jeśli spojrzysz na Zomato


9

Jeśli pragniesz wołowiny podczas pobytu w Indiach, dobrym miejscem jest Goa. Większość restauracji na plaży w obszarach turystycznych serwuje burgery wołowe w swoim menu. Powiedziano mi, że ponieważ jest to obszar chrześcijański, a wołowina została zrobiona z byka, a nie krowy, nie ma w nim nic tabu.


Myślę, że może to dotyczyć wielu pułapek turystycznych w Indiach.
hippietrail

9

Nigdy nie miałem problemów ze znalezieniem wołowiny lub mięsa w Indiach, chociaż nigdy nie szukałem hamburgera.

Sztuką jest po prostu znalezienie miejsc, w których spożywa się ludność niebędąca Hindusami.

Prawie wszędzie w kraju jest mniejszość muzułmańska, z wyjątkiem części, które mają muzułmańską większość (-: Jednym ze sposobów na dostrzeżenie miejsc muzułmańskich jest to, że często będą mieli jakieś znaki w urdu zmieszane z jakimkolwiek lokalnym językiem. A urdu jest łatwe do wykrycia, ponieważ jest napisane pismem arabskim. Innym sposobem jest zobaczenie kobiet ubranych w muzułmańskie hidżab.

Ale muzułmanie nie są jedynymi zjadaczami mięsa w Indiach. Sikhowie jedzą także mięso, w tym wołowinę. Ojczyzną Sikhów jest Pendżab na północy, ale są mniejszości sikhijskie w całych Indiach i diaspora na całym świecie. W rzeczywistości najbardziej znanymi potrawami indyjskimi poza Indiami są dania pendżabskie, ponieważ diaspora sikhijska otwierała najbardziej indyjskie restauracje na całym świecie. Przepraszam! Myliłem się co do Sikhów.

Teraz pendżabski używa własnego pisma, ale wygląda nieco podobnie do Devanagari, w którym napisano hindi, chyba że wiesz, czego szukać. Łatwiejszym sposobem na dostrzeżenie Sikhów są ich turbany.

Jeszcze jedna ważna rzecz: w obszarach turystycznych często będą restauracje z mięsem, w tym wołowiną, tylko dla turystów. Unikaj mięsa w tych miejscach, chyba że są bardzo popularne. Problem polega na tym, że dostawy energii elektrycznej są bardzo niewiarygodne w dużej części Indii, a ponieważ mięso jest wykorzystywane tylko wtedy, gdy odwiedzają go turyści, można je przechowywać w zamrażarce. Naprawdę nie chcesz jeść mięsa rozmrożonego i zamrożonego kilkanaście razy.

Więc jeśli chcesz jeść mięso w Indiach, poszukaj restauracji, w których są kobiety w hidżabie, mężczyźni w turbanach lub znaki w języku arabskim lub pendżabskim, jeśli wiesz, jak wyglądają.


7
Sikhowie zazwyczaj nie jedzą wołowiny jako znaku szacunku dla hinduizmu.
Ankur Banerjee

Tak, jestem trochę rozmyty na niektórych z nich i nie dotarłem do Pendżabu. Wiem, że czasami jadłem baraninę, ale jestem też pewien, że jadłem wołowinę w muzułmańskich miejscach w Bombaju. Polowałem na moje ulubione miejsce z muzułmańskim jedzeniem ulicznym, ale właśnie wtedy zepsuł mi się aparat) -:
hippietrail

1
Mylisz się, Sikhowie nigdy nie jedzą wołowiny.
Jagz W

2
@JagzW Nie mam doświadczenia z Sikhami w Indiach, ale z doświadczenia z dość pobożnymi amerykańskimi przyjaciółmi Sikhów; Wołowina nie jest w żaden sposób zakazana. To powiedziawszy, nie jest to tak naprawdę część ich tradycji kulinarnej; W ten sam sposób, w jaki zachodni chrześcijanie doskonale jedzą mięso końskie - ale nigdy tego nie robią. Komentarz Ankura wydaje się o wiele bardziej trafny niż koc „nigdy”.
LessPop_MoreFizz

1
Nie jestem pewien co do sikhizmu, ale większość personelu w moim hotelu w Bangalore to sikhowie, a kiedy moi przyjaciele dali im trochę wołowiny / wieprzowiny w puszkach, powiedzieli, że mogą to zjeść. Kiedy przeprowadziłem badania, Sikhizm nie zabrania ludziom jedzenia
phuclv,

5

Zgodnie z pytaniem powiedz: bardzo trudno jest znaleźć Beef Burger. Możesz dostać potrawy z wołowiny w niektórych miastach metropolitalnych oraz w niektórych sklepach nie należących do Hindusów w tych miastach, ale hamburgera zdecydowanie nie ma tutaj.


1

Każde państwo ma własne ustawodawstwo, z których niektóre zostały tutaj streszczone . Maharashtra, stan w zachodnich Indiach, który zawiera Bombaj (Bombaj), wprowadził całkowity zakaz wołowiny na początku tego roku (2015). Posiadanie lub sprzedaż wołowiny podlega karze grzywny w wysokości 10 000 Rs lub pięciu lat więzienia. W Bombaju nadal znajdziesz restauracje reklamujące hamburgery wołowe lub stek, ale nie będą już dostępne. Jestem pewien, że można znaleźć burgera wołowego, jeśli spojrzysz wystarczająco mocno na muzułmańską okolicę, ale nie zaryzykuję.


„Wołowina” dostępna obecnie w niektórych menu to mięso bawole, a nie krowie.
Pranab

1

Widziałem szefów kuchni indyjskich sikhów w telewizji BBC (brytyjskiej), którzy robili dania typu „wołowina” z waterbuffaloo, i powiedzieli, że jest to powszechne w Indiach. Nie będąc w Indiach nie mogę tego potwierdzić ani zaprzeczyć, ale jeśli zobaczysz potrawy z wołowiny w Indiach, mogą być to bufet wodny.


0

Miejsca, w których przebywają zagraniczni goście lub miejsca turystyczne, wołowinę można znaleźć w większości menu hoteli. Ale w miejscach, które nie są miejscami turystycznymi, można dostać wołowinę, zależy od żywej społeczności, w tych obszarach trzeba szukać hoteli, które serwują wołowinę. Będzie to powszechne w miejscach zdominowanych przez muzułmanów, trudniej zobaczyć w miejscach zdominowanych przez Hindusów, ponieważ uważają swoje krowy za święte w swojej religii. Ale wołowina nie jest dzielona w menu restauracji sieci takich jak Mc Donald's, Pizza Hut itp. W Indiach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.