Jak usunąć wykroczenia związane z narkotykami w USA, aby za każdym razem nie zatrzymywać mnie na granicy?


33

Jestem Amerykaninem mieszkającym w Kanadzie.

11 lat temu, kiedy miałem 19 lat, byłem głupi i miałem garść w samochodzie, jadąc przez punkt kontrolny patrolu granicznego. ( Uwaga: punkt kontrolny patrolu granicznego to nie to samo, co przejście graniczne. Punkt kontrolny patrolu granicznego jest dobrze w USA; jest prowadzony przez agentów patrolu granicznego, a nie celników.) Krótko mówiąc, psy policyjne znalazły doniczkę i wydano mi mandat za wykroczenie, który wymagał opłaty w wysokości 300 USD.

Od tego czasu za każdym razem, gdy wjeżdżam do USA z zagranicy (co zdarza się kilka razy w roku), amerykańscy agenci celni miewają kłopoty z moimi „narkotykami na granicy”, jak to mówią, i niezmiennie ciągną mnie i moją rodzinę na bok i przeszukuj wszystkie moje rzeczy. To nie tylko zawstydzające, ale wydłuża czas podróży od 20 minut do 2 godzin, co utrudnia łapanie samolotów.

Czy jest jakiś sposób, aby wyczyścić moją rejestrację tego przestępstwa, aby nie dać się wciągnąć za każdym razem, gdy wjeżdżam do USA?

EDYCJA: Wyjaśnienie: Nie zostałem aresztowany. W momencie zdarzenia agent patrolu granicznego wydał mi dwa bilety (na standardowym formularzu „cytatu drogowego”): jeden na „posiadanie marihuany” i drugi na „posiadanie parafilii”. Po napisaniu biletów pozwolił mi odjechać. Bilety mówiły, że mam pojawić się w sądzie pokoju później. Zamiast tego zdecydowałem się wysłać pocztą ślimakową czek i list stwierdzający, że nie powołuję się na konkurs. (Z perspektywy czasu może to nie był najlepszy ruch. Czy wspominałem, że byłem młody i głupi?)


2
Oprócz doskonałych odpowiedzi tutaj, możesz rozważyć poszukiwanie pojęć związanych z „łaskawością”, „wygnaniem” i pokrewnych pojęć, które są szczególne dla stanu USA, w którym mieszkałeś i / lub podróżowałeś. W niektórych stanach możesz złożyć wniosek o zapieczętowanie / usunięcie rekordu itp., Jeśli spełniasz wymagania różniące się w zależności od stanu. To może, ale nie musi dotyczyć cytowania przez agentów patrolu granicznego, więc zwracam uwagę, że może to być przydatne dla Ciebie - YMMV. Nie jest również jasne, czy klienci / kontrola graniczna traktują takie względy prawne - może ich to nie obchodzić.
BrianH

2
@ Joe Więc jak to się wszystko ułożyło?
SusanW,

Odpowiedzi:


34

Chociaż nie ma gwarancji, zawsze możesz złożyć wniosek o zadośćuczynienie w ramach programu DHS TRIP (Program dochodzenia roszczeń podróżnych) .

Ten program jest przeznaczony dla osób, które między innymi:

  • Odmowa lub opóźnienie wejścia na pokład linii lotniczych;
  • Odmowa lub opóźnienie wejścia i wyjścia ze Stanów Zjednoczonych w porcie wejścia; lub
  • Ciągle odnoszony do wtórnych badań przesiewowych.

Po złożeniu roszczenia należy się z Tobą skontaktować w ciągu 30 dni w celu przesłania dokumentów potwierdzających. Jeśli masz odpowiednią dokumentację, przygotuj ją.

W szczególności zasugerowałbym, że masz kontrolę kryminalną z ostatnich 11 lat zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Kanadzie (ponieważ tam mieszkasz), co pokazuje, że masz czyste dane od czasu ostatniego aresztowania za marihuanę. Możesz je uzyskać od:

  • Kanada: Uzyskaj kontrolę kryminalną od RCMP . Uzyskaj także kontrolę kryminalną z lokalnego posterunku policji w prowincji i mieście, w którym mieszkasz, oraz w innych prowincjach, w których mieszkałeś w tym okresie.
  • Stany Zjednoczone: Uzyskaj od FBI podsumowanie historii tożsamości . Uzyskaj także kontrolę kryminalną od policji stanowej w dowolnym stanie USA, w którym mieszkasz przez ten okres.

Ponieważ ich przetworzenie może potrwać kilka tygodni, sugeruję również zebranie tych zapisów przed złożeniem roszczenia odszkodowawczego TRIP.


Wygląda na to, że może mieć jakąś obietnicę, zwłaszcza że od tamtej pory moja płyta jest czysta w obu krajach. (Z wyjątkiem kilku mandatów za przekroczenie prędkości). Dzięki za wskazówkę. FWIW, tak naprawdę nie zostałem aresztowany; Wyjaśniłem moje pytanie, stwierdzając, że tak.
Joe

6
@Joe Traktują to jako areszt, nawet jeśli po prostu dają ci bilet na koniec.
Michael Hampton

1
Jeśli twoje przekonania (i zarzut „brak konkurencji” tworzą wyrok skazujący) zostały skutecznie usunięte lub usunięte przez stan USA, pamiętaj, że możesz spotkać się z DHS (lub później z CBP na przejściu granicznym), czy zostali aresztowani lub skazani za cokolwiek, kiedykolwiek. Chociaż usunięcie stanu może pozwolić Ci odpowiedzieć „nie” w tym stanie, prawdopodobne jest, że a) władze federalne nie poczują się związane tym działaniem stanowym, i b) władze federalne będą miały zapisy potwierdzające twoje skazanie. Jeśli odpowiesz „nie” bez wyjaśnienia, będą cię zmuszać do kłamstwa.
David wspiera Monikę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.