Jak dostosować się do toalet zachodnich z toalet w stylu indyjskim?


46

Jestem Indianinem i przez całe życie używałem toalet w stylu indyjskim. Teraz, kiedy mam kontuzję kolana, jestem zmuszony iść do toalety w stylu zachodnim. Bardzo trudno mi opróżnić jelito w zachodnich toaletach. Siedziałem tam, ale bez rezultatów przez długi czas. Wszelkie sugestie są mile widziane, jak się do tego dostosować.


44
Przysięgam, że to Travel.SE, a nie Toilets.SE: /
Nean Der Thal

10
Głosuję za zamknięciem tego pytania jako nie na temat, ponieważ w ogóle nie widzę zamiaru podróży.
Dirty-flow,

11
Cokolwiek robisz, nie kucaj w toalecie. Wiadomo, że łamie toaletę z uchwytu na podłodze i powoduje poważne obrażenia. Wiele miejsc, które mają wielu odwiedzających z Azji Południowej, będzie miało nawet znaki ostrzegające, aby tego nie robić.
hippietrail

43
Głosowe pytanie Travel.SE nr 1 brzmi: „jak korzystać z przysiadowej toalety”, na pewno mamy miejsce na „jak korzystać z toalety zachodniej”?
jpatokal

7
Głosuję za ponownym otwarciem tego. To prawda, że ​​pierwotnie nie jest sformułowane jako pytanie dotyczące podróży, ale niektóre edycje powinny być w stanie uogólnić go, aby objąć wszystkich zwykłych squatterów, którzy muszą siedzieć, co z pewnością jest problemem, z którym zmaga się wielu podróżników.
hippietrail

Odpowiedzi:


29

Podnoszenie stóp o około 20 cm i pochylanie się do przodu bardzo pomaga. Ustawia twoje ciało w pozycji bardziej przypominającej kucanie, wyrównując rurki w celu bardziej produktywnego robienia kupy, ale twój ciężar jest nadal mocno oparty na pośladkach na siedzeniu. Jeśli nie masz na czym oprzeć stóp, po prostu podnieś kolana, idąc na palcach (w górę na podeszwy stóp).

Dowiedziałem się o tym, gdy moje dzieci były małe, i mieliśmy pod ręką mały stołek.

Edycja: patrz LINK, paragraf 8, w celu potwierdzenia. (Dzięki Komentator!)

Aktualizacja (16 września 2016 r.): Ten Squatty Potty jest teraz rzeczą oczywistą!


19
„... bardziej produktywne kupowanie”. Czyste złoto.
Ayesh K


2
Zdjęcia na linku @Self Evident wyjaśniają, jak to działa: squattypotty.com (sekcja zatytułowana „Nauka jest prosta”). Wygląda na to, że witryna jest teraz niedostępna
user24582

1
Również pochylenie górnej części ciała do przodu może dać taki sam efekt, jak podnoszenie nóg, tak jakbyś chciał oprzeć brodę na dłoni, gdy łokieć jest na kolanie. Motywem jest wykonanie ostrego kąta w talii, między udami i tułów, więc albo podnieś nogi, albo pochyl tułów do przodu, albo jedno i drugie.
DavChana,

19

Jestem pod wrażeniem, że nasza strona ma teraz oba końce tego samego pytania toaletowego! Podczas gdy rozmawianie o toaletach na stronie, o której zwykle rozmawiamy o podróżach, jest dość zabawne, higiena jest rzeczywiście częścią podróży.

Pochodzę ze Sri Lanki, gdzie większość kultury jest podobna do Indii. Ale Chiny, Indie, Sri Lanka i wiele krajów azjatyckich mają przysadziste toalety.

Użyłem tego, co najgorsze z możliwych, do najbardziej zaawansowanych, jakie możesz sobie wyobrazić (dzięki Japonii!). Oto mały przewodnik, jak przyzwyczaić się do tych „zachodnich”. Nie zamierzam porównywać skuteczności każdego z nich, ale to powinno ci pomóc zacząć.

 • Powinieneś siedzieć tam jak krzesło. Dlatego twój lekarz / inni chcą, abyś użył zachodniego, ponieważ nie musisz kucać. Twoja waga jest podawana części miski.
 • Poza tym, jak siedzisz, jedyną różnicą jest to, jak czyścisz się po tym, jak robisz swoje.

Papiery toaletowe

Będziesz im wdzięczny zimą.

Jest przewodnikiem ładny dedykowany do tego tutaj: Jak wytrzeć tyłek

Prysznice ręczne

W niektórych krajach obok miski znajduje się prysznic. Używaj go tak, jakbyś używał wiader z wodą w przyssawkach.

Bidety

Ponownie fajny przewodnik tutaj: jak korzystać z bidetu

Elektroniczna japońska toaleta

Można je znaleźć w wielu miejscach w Japonii, a także w niektórych innych krajach. Jest to w zasadzie to samo co bidet, ale możesz kontrolować położenie dyszy, temperaturę wody, przepływ wody itp. Słyszałem, że wiele osób nazywa to „japońskiem”, ale widziałem je w wielu innych krajach.


 • Po użyciu nie zapomnij wyczyścić miski. Pociągnij dźwignię lub naciśnij przycisk, aby spłukać wszystko.
 • Staraj się, aby podłoga była sucha. Nie rozlewaj wody na podłogę.
 • Papiery toaletowe nie powinien być przepłukany z miski, ale poszukiwania wyjątków, które są zazwyczaj oznaczone jakiegoś zawiadomienia na drzwiach czy gdzieś wewnątrz toalety. Jest to ważniejsze w Chinach. Jeśli jest notatka, która mówi, że należy wkładać papiery toaletowe do kosza, potraktuj to poważnie. Niektóre toalety są podłączone do okropnych systemów kanalizacyjnych. Ostatnią rzeczą, którą chcesz się wydarzyć, jest zablokowanie toalet i przepełnienie.

Jestem na dwumiesięcznej podróży do Indii, a po kilku tysiącach kilometrów w indyjskich pociągach, szczerze myślę, że to tylko bariera mentalna. 1 na 4 toalety w indyjskich pociągach to te zachodnie i zwykle są puste. Mogę korzystać z prawie każdej znanej ludzkości toalety bez jedzenia specjalnego jedzenia, aby uwolnić system trawienia. Po prostu to zrób. Szybko się przyzwyczaisz.


2
„Papierów toaletowych nie należy spłukiwać miską”. - Nie jestem pewien, gdzie to dotyczy, ale na pewno nie w Europie Środkowej. Nie ma dla nich nawet alternatywnej drogi usuwania. W jakim kraju system kanalizacyjny może dobrze poradzić sobie z ekskrementacją, ale nie cienkim, miękkim kawałkiem papieru pokrytym warstwą takiej ekskrementacji?
John Dvorak,

3
@JanDvorak Niedawno przeczytałem, że papier toaletowy trafia do kosza na śmieci w niektórych częściach Ameryki Południowej, np. W Peru.
Hagen von Eitzen,

2
W Australii wrzucamy papier toaletowy do muszli klozetowej i spłukujemy. W Brazylii próba zrobienia tego spowoduje zablokowanie rury i spowoduje przepełnienie miski podczas spłukiwania, dlatego zawsze obok kosza sedesowego znajduje się kosz. Nie jestem pewien, czy problemem jest hydraulika czy jakość papieru toaletowego (lub oba). W razie wątpliwości sprawdź, czy dostarczono pojemnik.
dmvianna

6
Tak, sprawa „nie spuszczaj papieru do miski” jest wyjątkiem, a nie regułą. W prawie wszystkich krajach zachodnich powinieneś go spłukać.
reirab

3
@JanDvorak Jestem Brytyjczykiem (gdzie papier jest spłukiwany, jak większość Europy) i mieszkałem w Grecji przez dwa lata (gdzie papier jest przechowywany w binach). W ogóle nie było problemu z zapachami, chociaż Grecja jest znacznie gorętsza niż Wielka Brytania. Mówisz o małych ilościach, dość dobrze owiniętych w papier, który szybko wysycha. A kosz jest mały, więc i tak musisz go opróżniać co kilka dni.
David Richerby

10

Jak widzę, twoim problemem nie jest część siedząca - to znaczy wszyscy wiemy, jak siedzieć na krzesłach - stąd toalety w stylu zachodnim nie wymagają specjalnego treningu, aby siedzieć.

Problem, jaki rozumiem z twojego pytania, to trudność opróżnienia jelit podczas siedzenia, szczególnie ta część:

Bardzo trudno mi opróżnić jelito w zachodnich toaletach. Siedziałem tam, ale bez rezultatu przez długi czas

Prawdziwym brakującym elementem jest kucanie. Kucanie podczas korzystania z toalety z przysiadem pomaga we pchaniu jelit, przez co wkładasz mniej wysiłku, aby osiągnąć ten sam wynik. Siedzenie nie ma takiego samego wpływu na jelita i musisz to zrekompensować, szczególnie dla osób, które przez całe życie były przyzwyczajone do kucania toalet.

Zawsze możesz przykucnąć w toalecie w stylu zachodnim (zły pomysł, nie próbuj), ale ponieważ nie jest to opcja z powodu kontuzji kolana, oto kilka wskazówek, które mogą sprawić, że uzyskasz pewne wyniki, rozchlapane wyniki :

 1. Pochyl się, jak możesz. Jest to tak blisko, jak to możliwe, do kucania.
 2. Użyj mięśni brzucha, aby ścisnąć, pchnij pchnij.
 3. Oddychać.
 4. Powtórz nr 2.

7
Naprawdę, naprawdę nie powinniśmy doradzać nikomu kucania na zachodniej toalecie, jest to bardzo niebezpieczne zarówno dla osoby, jak i toalety.
hippietrail

1
@hippietrail dodał notatkę na ten temat do odpowiedzi, dziękuję naszemu drogiemu ekspertowi w tej sprawie : D: D
Nean Der Thal

2
OSTRZEŻENIE! Graficzne obrazy przerażających obrażeń odniesionych w wyniku kucania w zachodniej toalecie: rilek1corner.com/2014/09/04/…
hippietrail

2
@hippietrail Żałuję, że ich otworzyłem, myślałem, że żartujesz .. Za dużo krwi
Nean Der Thal

1
Następnym razem postaram się dodać mniej uśmieszków i umieścić duże ostrzeżenie pogrubioną czcionką.
hippietrail

8

Mieliśmy podobny problem z MiL, ponieważ jej dom miał przysadzistą toaletę, a nasza ma toalety w zachodnim stylu. W dużej mierze jest to sprawa mentalna, twój umysł mówi jelitom, że nie jesteś we właściwej pozycji, aby iść.

Kilka rzeczy, które pomogły w jej sytuacji ...

 1. Nie siedź prosto, jak na krześle, raczej pochyl się do przodu z łokciami na nogach. To wszystko wyrównuje w podobny sposób jak w kucki.

 2. Zjedz coś, co rozluźnia stolec (daliśmy śliwki MiL do jedzenia), w ten sposób potrzeba przekroczenia mentalnych zastrzeżeń nie.

Na dłuższą metę kazała nam zastąpić jej przysadzistą toaletę, ponieważ w jej wieku zachodnie toalety były wygodniejsze.


Czy MiL oznacza „teściową”?
Zrelaksowany

Tak, „MiL” to teściowa.

5

(Ta odpowiedź zakłada, że ​​twój problem z kolanem wynika z wysiłku związanego z obciążeniem zgiętego kolana, a nie z prostego zginania kolana, na przykład podczas leżenia).

Użyj małego taboretu wokół podstawy toalety. To naśladuje postawę kucania, bez obciążania kolan.

Poniższy link prowadzi do produktu, który również używa prostych ilustracji, aby wyjaśnić, dlaczego przysiady są lepsze niż zwykłe siedzenie (w zasadzie przysiady otwierają okrężnicę bardziej niż siedzenie):

„Squatty Potty”   (nie próbowałem tego, ale wydaje się to praktyczne).


2

To rozwiązanie nie koncentruje się na fizycznych szczegółach korzystania z zachodniej toalety, ale podchodzi do problemu „od wewnątrz”.

Z niepotwierdzonych dowodów wiem, że picie kawy krótko po / podczas palenia papierosa sprawia, że ​​większość ludzi opróżnia jelito w krótkim czasie. Nie próbuję cię przekonywać, abyś zaczął stosować jeden z tych nawyków, ale jeśli już pijesz kawę i palisz papierosy, możesz spróbować zmierzyć je razem, aby sprawdzić, czy przynosi to pożądany efekt.

Miłego siedzenia!


2

Kucanie to naturalna pozycja do opuszczenia jelit, a ponieważ jesteś do tego uwarunkowany, czy mogę zasugerować nieznaczne podniesienie stóp, aby to zrekompensować?

Często wychyla się do przodu i przyjmuje „pozę myślicieli” - w tych czasach często można znaleźć postępową jasność myśli ... nie marnuj tego! Ciesz się chwilą i zrelaksuj się.

I przy jelitach aktywnych w stanie ciągłego ruchu i ostatecznie przejdziesz stolec. Zmiana pozycji siedzącej jest nieznaczna po kilku zajęciach.

Może mógłbyś połączyć te dwa elementy i stworzyć dla nas wszystkich medium?

(Na koniec zapal papierosa, jeśli musisz. Przysięgam, że to pomaga).0

Jeśli jesteś przyzwyczajony do kucania i musisz korzystać z toalety w stylu zachodnim (istnieją również sytuacje, w których kucanie jest po prostu niemożliwe, np. Toaleta jest niepewnie zamontowana, kratka nad siedziskiem nie pozostawia miejsca) spróbuj zmienić pozycję siedzącą, aby znaleźć najlepszy.

Jedną z korzystnych pozycji jest poruszanie się lekko do przodu na siedzeniu i dociskanie pleców do tylnego siedzenia (ostrożnie, czasami siedzenie się wysuwa ☹). Wmasuj i delikatnie naciśnij jelito obiema rękami. Poruszaj się nieco w przód i w tył górną częścią ciała. Połóż nogi (jeśli to możliwe) na bok i delikatnie naciskaj w dół, aby naśladować przysiad.


1
Poruszanie się jest bardzo dobrą radą. Również kucanie na zachodniej misce jest bardzo niebezpieczne, szczególnie gdy masz problemy z kolanem.
Ayesh K
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.