Czy kod kraju „ZEA” w paszporcie „ARE”?


14

Mój kuzyn właśnie dostał swój pierwszy paszport i próbuję go przekonać, aby otrzymał nowy, ponieważ jestem pewien, że część „wiejska” na stronie informacyjnej jego paszportu jest nieprawidłowa, a może się mylę. Tak więc w wierszu z rodzimym krajem jest napisane: Dubaj / ARE ... w swoim zgłoszeniu umieścił „Zjednoczone Emiraty Arabskie”, więc czy jego paszport nie powinien oznaczać ZEA, czy też kod kraju „ARE” dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich dla paszportu kanadyjskiego?

Odpowiedzi:


20

ARE to w rzeczywistości kod kraju ISO 3166-1 alfa-3 dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Są to kody używane w paszportach do odczytu maszynowego, zgodnie z definicją ICAO. Patrząc na stronę wikipedii pokazującą format używany do paszportów do odczytu maszynowego , można zobaczyć, że kody ISO 3166-1 są używane zarówno do identyfikacji kraju wydającego, jak i narodowości posiadacza paszportu. Więc paszport twojego kuzyna wydaje się prawidłowy.

Dla kompletności należy pamiętać, że ARE jest również 3-literowym kodem NATO dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich.


Wow, to interesujące, jak zwykle widziałem jak „CAN” dla Kanady. Dzięki! Skąd tyle wiedzieć? Napisałem w Google przed pytaniem tutaj i nic nie znalazłem. :-)
wer

5
Nie zamierzam udawać, że wiedziałem o tym z głowy. :) Prawda jest taka, że ​​jeszcze niedawno ciekawie przeglądałem międzynarodowe kody krajów.
JoErNanO

3
Możesz się zastanawiać, dlaczego „U” zamiast „United” nie jest częścią nazwy. „Kody w ISO 3166-1 są - w miarę możliwości - wybierane tak, aby odzwierciedlały znaczący, unikalny składnik nazwy kraju, aby umożliwić wizualne powiązanie między nazwą kraju a kodem kraju. Ponieważ składniki nazwy, takie jak Republika, Królestwo, Zjednoczone, Federalne lub „Demokratyczny” są bardzo często używane w nazwach krajów, zwykle nie wyprowadzamy z nich elementów kodu kraju, aby uniknąć dwuznaczności. web.archive.org/web/20120616044022/http://www.iso.org/iso/…
Michael Hoffman

@Michael Teraz mogę zobaczyć, dlaczego to „ARE”! :-)
wer

Jednak kodem dla Stanów Zjednoczonych jest „USA”. (Przypuszczam, że alternatywą jest wyprowadzenie kodu z „Ameryki”, który spowodowałby inne problemy.)
Michael Lugo,

1

„ARE” to kod kraju ISO 3166-1 alfa-3 i trzyliterowy kod NATO dla Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Oznacza to, że tak, „ARE” to kod kraju w paszportach ZEA.


2
Mogłem coś przeoczyć, ale co to dodaje do istniejącej odpowiedzi?
Léo Lam

Dodano kod NATO i skrócił go.
Liam Schumm

2
Nie jestem pewien, jakie znaczenie ma kod NATO dla przeciętnego travera, ale StackExchange sprzyja kompleksowości nad zwięzłością.
choster
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.