Czy zestawy akumulatorów są dozwolone w bagażu podręcznym?


57

Czy podczas lotu możesz zabierać ze sobą akumulatory / power banki? Chciałbym zabrać mój akumulator ACC 10400mAh Power Bank na kilka lotów.


19
NB - Zestawy akumulatorów MUSZĄ BYĆ w bagażu podręcznym.
Russell McMahon

1
Powiązane (możliwe duplikaty): travel.stackexchange.com/q/35643/26164
Shokhet

Virgin Australia to jeden linii lotniczych, które pozwalają 6v10a ołowiowo battery.China Southern nie odpowiedzieć na pytanie, ale trzeba by przejść do P / A.unfortunately jestem podróży w czerwcu powrócić UK

Odpowiedzi:


31

Istnieją ograniczenia wprowadzone przez Federalną Administrację Lotnictwa USA . Z nich korzystały również liczne inne linie lotnicze, na przykład Cathay Pacific . Na ogół nakładają limit pojemności na pasażera, a ponadto nie pozwalają na odprawę, dlatego należy zabrać je do bagażu podręcznego.

Jeśli witryna zawiera gramów litu, użyj tej formuły ( źródła ):

Równoważna zawartość litu (ELC). ELC jest miarą, według której klasyfikowane są baterie litowo-jonowe.

8 grams of equivalent lithium content are equal to about 100 watt-hours.
25 grams of equivalent lithium content are equal to about 300 watt-hours.

Możesz dotrzeć do liczby watogodzin, jaką zapewnia bateria, jeśli wiesz, ile miliamperów i woltów zapewnia bateria: mAh / 1000 x V = wh

Dostępne są dodatkowe informacje od TSA i IATA .

Więcej informacji tutaj z Tajlandii, od stycznia 2015 r. (Przepraszam, trochę niepewnie) L wprowadź opis zdjęcia tutaj Zasadniczo wszystko powyżej 32 000 mAh jest zabronione, poniżej tego i powyżej 20 000 mAh jest ograniczone do 2 na osobę, poniżej których nie ma limity, ale wszystko tylko w bagażu podręcznym.


Nie widzę szczegółów, jeśli chodzi o rozmiar, w żadnym z tych linków (poza „gramami zawartości litu”, które NIE są oznaczone na żadnej baterii afaik ..)
2813274

30

Miałem dwa akumulatory / power banki i podróżowałem do kilku krajów z kilkoma liniami lotniczymi, bez problemu je przenosząc ... do ...

W zeszłym roku leciałem z Tokio Haneda przez Pekin w Chinach do Vancouver w Kanadzie. W Pekinie chińscy urzędnicy wysłali mnie do punktu bezpieczeństwa, gdzie kilka osób, w tym ja, zabrało nam nasze banki mocy, na nasz protest. Więcej o sytuacji tutaj .

Wydaje mi się, że ostatecznie - z tego, co mi powiedzieli, wynikało to z faktu, że nie wskazywało to natężenia / pojemności w żadnym miejscu urządzenia. Z jakiegoś powodu wydaje mi się to głupie - wciąż jest to produkt komercyjny (wyprodukowany w CHINACH), ale tak, skonfiskowali go.

Widziałem także znaki na Tajwanie, że muszą być w bagażu podręcznym, a NIE na odprawiony bagaż na niektóre loty, więc tak, powinieneś być w porządku, zabierając go ze sobą.


Czy paczki, które skonfiskowałeś w bagażu podręcznym lub bagażu rejestrowanym, były?
user56reinstatemonica8

@ user568458 bagaż podręczny.
Mark Mayo wspiera Monikę

3
To reakcja Chin na rozwiązanie problemu usuwania oznaczeń wskazujących, że pojemność jest zbyt wysoka - wystarczy zdefiniować wszystko, co nieoznaczone, jako zbyt duże. Jest to środek zapobiegający oszustwom, ale o ile mi wiadomo, mogą zastosować zdrowy rozsądek w stosunku do małych.
Loren Pechtel,

@LorenPechtel, szczególnie gdy jesteś po prostu w transporcie: /
Mark Mayo wspiera Monikę

7

Od wielu lat obowiązują zasady dotyczące przenoszenia baterii.
Można je znaleźć w (przynajmniej) dokumentacji IATA, a także w wielu firmach kurierskich, a większość producentów baterii posiada dokumenty z poradami.

Wymienne baterie należy przewozić w bagażu podręcznym, z wyjątkiem podanym poniżej. Posiadanie baterii w torbie ma sens - wolałbyś raczej zapalić się w luku bagażowym lub w schowku nad głową. (Odpowiedź: Nie! :-)).

Istnieje górna granica ilości litowo-metalicznego, którą można przewozić. Niektórzy producenci zapewniają określoną masę Li na akumulator. W przeciwnym razie mają one liniową konwersję między watogodzinami baterii (Vbat x mAh.) A litem metalu.

Pewnego razu podróżowałem z laptopem z dużą baterią, + zapasową baterią + 2. laptopem + może 6 x bateriami aparatu (7V2 x ~ = 1500 mah). Zbliżałem się, ale wciąż poniżej limitu litowo-metalowego.

Chiny są dla siebie potęgą - ustanawiają zasady, których inni nie mają. Reguły eksportu baterii np. Przez Fedex nie mają zastosowania do eksportu baterii Hina. Partie akumulatorów wymagają certyfikatu domu testowego na partię, że spełniają one określone normy. Ten pozornie nadmierny zapał jest spowodowany tym, że ludzie są skłonni wysyłać niebezpieczne śmieci i źle je deklarować. Prawdopodobnie certyfikowane domy testowe wyjaśniły, co się stanie, jeśli zdadzą śmieci.

Istnieją zasady dotyczące przenoszenia baterii, które nieco się różnią. Niektóre systemy umożliwiają przenoszenie luźnych akumulatorów z taśmami zakończonymi taśmami, które w przeciwnym razie są „bezpieczne” przed przypadkowym zwarciem. .

Zapieczętowane akumulatory kwasowo-ołowiowe, które są odporne na zalanie (i nie wszystkie!) Należy przewozić w bagażu rejestrowanym z formalną etykietą stwierdzającą, że są one zwolnione na mocy przepisów IATA xxx. To faktycznie działa. Widziałem oznaki, że bagaż został otwarty, a akumulator sprawdzony, ale nie wyjęty.


Więc .. czym jest ta liniowa konwersja z watogodzin na zawartość litu?
user2813274,

5

Zakładając, że zestaw akumulatorów 10500 mA ∙ godz. Działa przy 3,7 V, pojemność energetyczna wyniesie 3,8 V × 10500 mA ∙ godz. ≈ 40 W ∙ godz. ( Ogniwa litowo-jonowe zwykle działają w zakresie od 3,2 V do 3,8 V.)

Zgodnie z wytycznymi IATA byłoby to znacznie poniżej limitu 100 W ∙ godz. Dla akumulatorów litowo-jonowych. Wytyczne IATA wymieniają również dodatkowe warunki, które należy spełnić. (Muszą to być oryginalne, certyfikowane baterie do użytku osobistego, w rozsądnych ilościach. Jeśli są przewożone jako części zamienne, muszą być chronione przed zwarciem.)


dziś 2017 r. wydaje się, że większość linii lotniczych / krajów zbliża się do tej definicji Whr. Istnieje wiele stron internetowych takich jak ta, aby sprawdzić swoją paczkę: milliamps-watts.appspot.com
Mike M

3

Mój z 20000 maH został zabrany przez oficera odpowiedzialnego na lotnisku w Krabi. Według nich jest za duży i nie pozwalają mi go nosić.


20 000 mA-godz. Przy 5 woltach wynosi 100 W-godz. - na granicy.
Loren Pechtel,

Baterie litowe @LorenPechtel są zwykle wewnętrznie 3,7 V, więc to tylko około 74 Wh. Dodatkowo, biorąc pod uwagę wydajność konwersji ogniwa i różne napięcie wyjściowe, faktyczna pojemność będzie znacznie niższa.
George Sapkin

tak, 20000 dla typowego urządzenia do ładowania telefonu powinno być w porządku (chyba że jest to urządzenie do szybkiego ładowania o wysokim napięciu, które faktycznie ma 20000 przy wysokim napięciu), ale niektórzy pracownicy lotniska nie są całkowicie pewni. Nigdy nie miałem problemu z (teraz małym) 10000.
Mike M

-1

Odpowiedź A: Będzie to zależeć od pojemności w Wh (watogodzinach), ale większość dostępnych na rynku powinna być OK. Wytyczne IATA mówią, że poniżej 100 Wh (pomnóż Ah x V, aby uzyskać Wh) można wnieść na pokład i ładunek, jeśli jest zainstalowany w sprzęcie. Jeśli są to luźne zapasowe akumulatory, możesz zabrać ze sobą tyle, ile potrzeba, ale nie w luku bagażowym. Dotyczy to między 100 a 160 Wh, ale jesteś ograniczony do 2 zapasowych luźnych akumulatorów i ponownie nie możesz się odprawić. Jeśli powyżej 160 Wh, musisz to zgłosić i należy go zapakować zgodnie z wytycznymi Dangerous Goods. Większość linii lotniczych przestrzega IATA wytyczne.

Odpowiedź B: jedynym ograniczeniem, które znalazłem, było to, że bateria musi być mniejsza niż 100 Wh. Pamiętaj, że musisz potwierdzić zasady dotyczące wszystkich linii lotniczych, którymi będziesz latać, oraz zasady obowiązujące na lotnisku, jeśli nie znajdują się one w USA. Musi znajdować się w bagażu podręcznym, a nie w walizce w luku bagażowym.

Odpowiedź C: Można je znaleźć w (przynajmniej) dokumentacji IATA, a także w wielu firmach kurierskich, a większość producentów baterii posiada dokumenty z poradami. Wymienne baterie należy przewozić w bagażu podręcznym, z wyjątkiem podanym poniżej. Posiadanie baterii w torbie ma sens - wolałbyś raczej zapalić się w luku bagażowym lub w schowku nad głową. Istnieje górna granica ilości litowo-metalicznego, którą można przewozić. Niektórzy producenci zapewniają określoną masę Li na akumulator. W przeciwnym razie mają one liniową konwersję między watogodzinami baterii (Vbat x mAh.) A litem metalu.

Odpowiedź D: Wszystko w porządku tylko w bagażu podręcznym. Baterie nie są dozwolone w bagażu rejestrowanym, a jedynie w bagażu podręcznym, w którym można je monitorować. Oto zasady dotyczące baterii:

W celu zapewnienia bezpieczeństwa transportu lotniczego FAA, IATA, Airport wydały odpowiednie przepisy regulujące pasażerów lotniczych i członków załogi przewożących banki energii na loty. Energia znamionowa banków energii, które można przewozić na pokładzie, jest ograniczona, a także określono metodę identyfikacji mocy znamionowej. Szczegółowe informacje można znaleźć w „Ogłoszeniu zasad dla pasażerów linii lotniczych przewożących power bank na loty”.

Więcej na: https://powerbankfans.quora.com/When-flying-are-you-allowed-to-bring-external-battery-packs-power-banks


2
Jestem trochę zdezorientowany. Skąd masz odpowiedzi A, B, C i D? Czy nie byłoby sensowniej po prostu podsumować wszystko w jednym, zwłaszcza że niektóre informacje są podwójne (na przykład 100 Wh w odpowiedzi A i B)?
drat

1
Również, jeśli się nie mylę, wziąłeś zdjęcie @uncovery i umieściłeś je w tym artykule quora bez przypisywania skąd pochodzi. Może chcesz przeczytać ten .
drat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.