Dlaczego podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku musisz wyjmować laptopa z torby?


34

Dlaczego podczas kontroli bezpieczeństwa na lotnisku musisz wyciągać laptopa z torby? Dlaczego nie mogą po prostu prześwietlić całej torby razem z laptopem?


5
@victoriah no to nie USA ... gdy podróżuję w Europie zawsze jestem o to poproszony
Templar

1
naprawdę? Jestem Europejczykiem i dużo podróżowałem po Europie i nigdy nie zostałem nigdy poproszony o zdjęcie laptopa lub zdjęcie butów.
victoriah

@victoriah cóż, ja też nie zostałem zapytany, ale to dlatego, że zawsze zdejmuję go sam, ponieważ są o tym znaki informujące. A o butach widziałem, że proszą o zdjęcie ich tylko wtedy, gdy wykrywa dźwięk wykrywacza metalu
Templar

13
W ciągu ostatnich 4 lat dużo podróżowałem po Europie i ZAWSZE prosi się o zdjęcie mojego netbooka, a zwykle paska i butów. Chociaż podobnie jak Templar, generalnie obserwuję znaki, które tego wymagają i przestrzegam ich, zanim dotrę do biurka.
Mark Mayo wspiera Monikę

Właśnie wróciłem z wakacji w Hiszpanii, niektórzy z moich przyjaciół zostali zatrzymani w kolejce, ponieważ kobieta miała iPhone'a ukrytego w swojej wielkiej torbie; minęły wieki, żeby to wyciągnąć i pokazać ludziom z ochrony, którzy chcieli to zobaczyć, a ludzie naprawdę się wściekli i zażądali, aby została wysłana na tył kolejki.
gnasher729,

Odpowiedzi:


28

Promienie X nie wnikają w metal. Płytki drukowane mają dużo metalu i lutu, co ułatwia schowanie przedmiotów. Jeśli TSA tego nie widzi, denerwują się. Stąd „wyjmij laptopa”. (Dlaczego nie wymagają iPadów, nie wiem).

Teraz, po tym wszystkim, możesz dostać torby z przegrodami na laptopa. Jedynym wymaganiem jest to, aby widzieli tylko laptopa i nic więcej. W ten sposób nie musisz go wyjmować.

Ta sztuczka, wraz z „włóż całą elektronikę do marynarki, oznacza, że ​​przechodzę przez skaner w następujący sposób:

  1. pasek i buty, z moją marynarką w jednym koszu
  2. rozpakuj plecak, aby laptop był płaski, a reszta leżała z przodu
  3. moja kosmetyczka (stary piórnik połączony z torbą za pomocą karabińczyka) zawieszona na górze.

Idę przez

  1. z powrotem załóż buty i pasek
  2. Zapakuj z powrotem moją torbę
  3. załóż z powrotem moją kurtkę

Skończyłem za jakieś 40 sekund.


Warto również upewnić się, że twoja torba nie jest przepełniona - ostatnim razem, kiedy leciałem z Heathrow, wyjąłem laptopa z inaczej zapchanej torby, a następnie zmusili mnie do przesłania większej ilości zawartości indywidualnie, ponieważ najwyraźniej była tak pełna, że ​​nie mogli przejrzeć to wszystko!
Gagravarr,

Pudełka z bateriami to ich dzień :-). Mój jedyny nieudany lot częściowo wynikał z konieczności trzykrotnego przejścia przez XRaying z powodu posiadania wielu baterii.
Russell McMahon,

Trochę o wyłączeniu iPadów może już nie być prawdą. Kiedy byłem na londyńskim Heathrow w listopadzie, jedna osoba musiała umieścić iPada poza torbą.
Adam Elsodaney

Ostatnim razem, kiedy leciałem, zapytano mnie, czy mam w torbie więcej komputerów, telefonów, iPadów lub więcej tego rodzaju lub ich przewodów. Ludzie wokół mnie, którzy je mieli, zostali następnie poproszeni o ich usunięcie. Tak było na lotnisku Schiphol w Amsterdamie, a także w Bristolu w Wielkiej Brytanii.
Willeke

W rzeczywistości nie musisz oddzielać torby na przybory toaletowe. Przeszedłem przez teatry bezpieczeństwa w USA, Europie i Azji z torbą na kosmetyki w walizce i nigdy nie miałem problemu (około 20 kontroli w ciągu ostatnich 3 lat).
Dan Dascalescu

12

Zasadniczo jest to po to, aby mogli sprawdzić, czy jest to metalowe urządzenie i czy w nim nic innego nie jest ukryte. Zdarza się to czasami z lustrzankami. W przeszłości byłem proszony o włączenie obu, aby udowodnić, że naprawdę działają. Ale generalnie chcą po prostu wyraźnego i niezakłóconego widoku wszystkich działań, szczególnie aby zobaczyć talerz z twardym dyskiem. To spowodowało pewne problemy, gdy dyski SSD wyszły i nie widzieli żadnych ruchomych części ...

TSA właśnie zatwierdziło torby na laptopa „Checkpoint Friendly” :

Aby usprawnić proces bezpieczeństwa i lepiej chronić laptopy, TSA niedawno zachęciło producentów do zaprojektowania toreb, które pozwolą uzyskać wyraźny i niezakłócony obraz laptopa podczas przeprowadzania badań rentgenowskich. Konstrukcja, która spełnia ten cel, pozwoli TSA na pozostawienie laptopów w torbach do kontroli.

Wydaje się, że brytyjskie władze nie wyjaśniają też wiele , ale wymagają osobnej kontroli:

Laptopy trzeba będzie wyjąć z torby na lotnisku Heathrow i osobno sprawdzić w dostarczonych tacach.


Zwłaszcza teraz, gdy chodzi o włączanie rzeczy, upewnij się, że baterie są naładowane, w przeciwnym razie możesz skonfiskować przedmiot.
Burhan Khalid

5

Wewnętrzne części laptopa same w sobie są dość mylące, ale kiedy nałożysz ten obraz na cienie rzucane przez akcesoria, zamienia się w mylący bałagan, którego nie rozumieją.

Wszelkie takie pomieszanie elementów prawdopodobnie spowoduje kontrolę. Po prostu uprzedzają, mówiąc, aby wyjąć laptopa. Dlatego też zalecają ułożenie elektroniki w jednej warstwie w bagażu podręcznym - starają się uniknąć zamieszania, które wymaga przeszukiwania torby.


1
Zgadzam się z unikaniem zamieszania. Kiedy ostatnio leciałem z Wielkiej Brytanii na Islandię, miałem w swojej torbie wiele ładowarek (telefon, laptop * 2, GPS, aparat itp.). Wyjąłem wszystkie rzeczywiste urządzenia, ale torbę odsunięto na bok w celu przeprowadzenia kontroli. Kiedy jeden z pracowników ochrony zapytał, na co należy szukać odpowiedzi, brzmiał: „Jest tam dużo drutów”
Phil

1
@Phil To samo mi się przydarzyło. W erze sprzed 11 września spakowałem się bardzo szybko z powodu nagłego wypadku rodzinnego - po prostu złapałem to, czego potrzebowałem i wrzuciłem to na moją tablicę. Ładowarki skończyły się plątaniną, co sprawiło, że sprawdzono ręcznie. Od tego czasu zawsze uważałem na to, jak wszystko się układa, a jedyną rzeczą, która dokonała ręcznej kontroli, było pudełko z bateriami.
Loren Pechtel
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.