Czy istnieje pas zasilania, który pasuje do większości, jeśli nie do wszystkich wtyczek prądu przemiennego?


34

Możesz kupić przejściówki podróżne do wtyczek prądu zmiennego, ale czy istnieją paski zasilania, które mieszczą różne międzynarodowe wtyczki zasilania w jednym urządzeniu? Podczas podróży i współpracy w międzynarodowym środowisku przewody zasilające zamieniają się w spaghetti przewodów.

Byłoby tak wygodne, gdyby istniały paski zasilania, które mogą pomieścić na przykład kabel zasilający z USA, Wielkiej Brytanii, Francji / Niemiec na jednym urządzeniu, ale nie znalazłem go i intensywnie szukałem.

Czy w ogóle istnieją, czy też przepisy międzynarodowe zabraniają takiego urządzenia?


2
Takie urządzenie byłoby przydatne nawet dla tych z nas, którzy podczas podróży muszą naładować laptopa, aparat fotograficzny i telefon komórkowy. Zwłaszcza jeśli co najmniej jeden z nich został zakupiony (lub wymieniony) za granicą.
hippietrail,

Cześć - wydaje się, że jest już kilka odpowiedzi, które odpowiadają na twoje pytanie, ale dodałeś nagrodę, co prawdopodobnie oznacza, że ​​nie odpowiadają na twój pierwotny problem. Czy mógłbyś wyjaśnić, czego brakuje?
Andrew Ferrier,

1
@AndrewFerrier Zamierzam dać nagrody za wszystkie te odpowiedzi, które z czasem okazały się praktyczne. Niestety muszę czekać 24

@Andra, OK, rozumiem.
Andrew Ferrier,

2
@AndrewFerrier, ale teraz mam wątpliwości, ponieważ twój ostatni dodatek również zasługuje na nagrodę. Może to dobrze, że ten 24-godzinny czas na myślenie.

Odpowiedzi:


31

W Indiach wiele gniazd wygląda następująco :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wydaje się, że akceptują typy wtyczek z większości krajów. Szkoda, że ​​nie można ich znaleźć wszędzie.


5
Nie jestem pewien, jak rozpowszechnione są one w sklepach na całym świecie, ale spróbuj poszukać online (w Stanach Zjednoczonych poszukiwanie „uniwersalnej listwy zasilającej” załatwiło sprawę). Możesz potrzebować adaptera do wtyczki listwy zasilającej, w zależności od tego, skąd pochodzi, ale to nie powinno być nic wielkiego. Wiem, że Amazon US ma przynajmniej kilka odmian, w tym tę: amazon.com/WONPRO-UNIVERSAL-POWER-STRIP-OUTLETS/dp/B000WG069C/…
Laura,

Używam pasków przejściowych w ten sposób. Są one dość powszechne w Chinach i prawie każdy hotel pożyczy ci jeden, gdy zostaniesz o to poproszony.
Rincewind42

Spotkałem jednego z nich „na wolności” na konferencji w Sydney: facebook.com/Kate.Gregory.Public#!/…
Kate Gregory

Mój hostel w Bangkoku miał takie gniazda w ścianach pokoju wspólnego - są świetnym pomysłem na hostele!
hippietrail

3
Mam coś takiego w domu, co wygląda tak, i to jest katastrofa, wtyczki mogą być „zaakceptowane” w pewnym sensie technicznym, ale nie są dobrze osadzone, a nawet najmniejsze uderzenie przerywa ciągłość i / lub niszczy je ...
Thomas

17

Bardzo trudno jest stworzyć uniwersalne gniazdo zgodne ze wszystkimi obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Np. W Wielkiej Brytanii gniazda BS 1363 muszą mieć żaluzje nad otworami L i N, zaś wtyczki muszą być połączone.

Prostą odpowiedzią, jeśli podróżujesz do wielu krajów, jest często zabranie krajowej listwy zasilającej, ale zmiana jej wtyczki na gniazdo IEC 60320. Będzie to działać z wtyczkami C-13 i C-15, i prawie wszędzie będzie kabel do czajnika lub kabel do komputera, które możesz pożyczyć.

Jeśli oczekujesz zagranicznych gości, zapewnij listwę wielofunkcyjną IEC 60320 z przewodami C13-C14 do większości urządzeń i wtyczkami C-5 do laptopów.


Używanie listwy zasilającej z wtyczką IEC C-14 to sprytny pomysł, ale nigdy nie widziałem jednego z nich na sprzedaż (choć najwyraźniej istnieją ). Możesz sam go wykonać, albo z możliwością zmiany wtyczki C-14 lub poprzez wymianę całego przewodu normalnej listwy zasilającej, ale nie radziłbym tego, chyba że masz przynajmniej trochę doświadczenia w pracy z okablowaniem sieciowym. (Wskazówka profesjonalna: żółto-zielony przewód jest uziemieniem; zawsze upewnij się, że jest prawidłowo i bezpiecznie okablowany i ma więcej luzu niż inne.)
Ilmari Karonen

16

Myślę, że są bardziej powszechne w krajach o słabej regulacji bezpieczeństwa urządzeń elektrycznych.

Ta przejściówka / deska znajdowała się w moim hostelu w Tbilisi w Gruzji w momencie, gdy pytanie zostało zadane po raz pierwszy: Kombinacja płyty zasilającej / adaptera Georgia
wydaje się, że została wykonana przez firmę o nazwie „Veto” o numerze modelu 606F, ale Googling niczego nie znalazł.


Kilka dni temu znalazłem ich „kosz” w jednym z niewielu supermarketów w Vientiane, Laos:
Zestaw Laos Powerboard / Adapter
import z chińską etykietą.


Teraz, kiedy spędziłem miesiąc podróżując po Chinach, mogę powiedzieć bez wątpienia, że ​​jest to złoty kraj dla tych urządzeń. Wszędzie jest ich mnóstwo. Te zdjęcia pochodzą z supermarketu, a nie ze sklepu z artykułami elektrycznymi lub elektronicznymi, i to w mieście, o którym większość Chińczyków nawet nie słyszała:

zakres powerboardów w Chinach Typowy zasięg w typowym supermarkecie w dowolnym miejscu w Chinach kontynentalnych.

powerboard kupiłem w Chinach Ten, który wybrałem, był kompaktowy i wydawał się przyzwoitej jakości. Ma dwa gniazda dla wtyczek dwu- lub trzy-bolcowych i jedno dla wtyczek tylko dwóch bolców. Gniazda z trzema bolcami akceptują wtyczki w stylu australijskim i wtyczki w stylu europejskim / indyjskim. Akceptują również styl z dwoma płaskimi zębami, który działa na Tajwanie i prawdopodobnie w innych miejscach. Wtyczka na drugim końcu adaptera to trzy bolce w australijskim i chińskim stylu.


Jednak nie sądzę, żebym kiedykolwiek widział coś takiego w Australii. Nie brakuje supermarketów i sklepów elektronicznych z mnóstwem adapterów i płyt głównych, ale mamy dość rygorystyczne normy bezpieczeństwa dotyczące produktów elektrycznych.


1
Tablica na ostatnim zdjęciu wygląda nieco wątpliwie ... pin uziemiający AU znajduje się między dwoma pinami hot / neutralnymi, co sprawia, że ​​zastanawiam się, czy w ogóle jest podłączony.
Bob

@ Bob: Nie zajrzałem do środka, ale sprowadziłem to z powrotem do Australii i mam teraz podłączone do gniazdka wszystkie urządzenia AU. Wydaje mi się to produktem wysokiej jakości. Używałem go jednak tylko z komputerem / telefonem / aparatem / ładowarkami.
hippietrail

@ Bob: Nadal chętnie korzystam z tego samego już 4,5 roku później. Od tamtej pory odbyłem wszystkie podróże. Ma hologram, który wydaje się wskazywać, że jest to marka tak zaufana, że ​​podlega podróbkom. Lub to podróbka zaufanej marki. Tak czy inaczej nigdy mnie nie zawiódł.
hippietrail

14

Jedną z najważniejszych rzeczy przy zakupie listew zasilających jest bezpieczeństwo! Nie widzę, żeby ktokolwiek o tym wspominał. Istnieją tutaj dwa różne problemy bezpieczeństwa:

  1. Bezpieczeństwo miejsca, na przykład przeładowanie. Ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić, jest spalenie pokoju hotelowego. Upewnij się, że może zapewnić zasilanie większej liczbie urządzeń, a w przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości powinien być wyposażony w wyłączniki.
  2. Bezpieczeństwo urządzeń, w wielu krajach zasilanie nie jest tak stabilne jak w UE czy USA. Listwa zasilająca z ochroną przeciwprzepięciową do ochrony urządzeń jest bardzo ważna.

Oprócz powyższego jest uniwersalny i może obsługiwać wtyczki brytyjskie, unijne i amerykańskie oraz prawie wszystkie wtyczki azjatyckie i afrykańskie. Ma również dwa gniazda USB, aby ułatwić ładowanie.

listwa zasilająca

Z Amazon .


13

Widzę twój punkt widzenia na temat współpracy między ludźmi różnych rodzajów mocy:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(Tak, prawostronna wtyczka przechodzi przez trzy adaptery. To sprzed 5 lat, ale uważam, że jedna jest moja. Zdjęcie zostało zrobione w RPA: SA do brytyjskich adapterów i UK do amerykańskich adapterów było obfite, inne kombinacje nie tak dużo. Po tej podróży zacząłem nosić mini listwy zasilające.)

Ale z pewnością, gdy jesteś w pokoju hotelowym, wszystkie rzeczy, które chcesz podłączyć, są tego samego rodzaju? Biorę małą listwę zasilającą (moja najmniejsza to sześcian mieszczący 5 wtyczek; mój przyjaciel na lotnisku) i podłączam ją za pomocą adaptera do ściany. Następnie mogę podłączyć wszystko inne do listwy zasilającej.

Nigdy nie zawracam sobie głowy zabieraniem ze sobą transformatora obniżającego napięcie, ponieważ jedyne rzeczy, które ładuję (np. Laptop, ładowarka, telefon) w drodze, są zadowolone zarówno z 220, jak i 110 (i na pewno w granicach 10% każdego z nich). Ale jeśli zrobiłeś wtedy, możesz chcieć dwa małe paski. Coś takiego nie zajmuje w ogóle dużo miejsca:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


8

Istnieją gniazda z wieloma wtyczkami (czasami widziałem je w hotelach), ale nadal musisz uważać, co do nich podłączasz, ponieważ istnieje również różnica napięć.

Chociaż wiele jednostek zasilających, zwłaszcza znajdujących się w sprzęcie podróżnym, takim jak laptopy, akceptuje napięcie 110 V i 230 V, nie wszystkie. Urządzenie 110 V podłączone do gniazda 230 V nie będzie długo działać.

Być może gniazda z wieloma wtyczkami nie są powszechne, ponieważ twórcy (i miejsca, w których można je wdrożyć) obawiają się otrzymywania skarg / pozwów, gdy to nastąpi.


6

Każde gniazdo z wieloma standardami prawdopodobnie nie będzie właściwie zgodne ze standardami dla większości akceptowanych typów wtyczek. W szczególności jest mało prawdopodobne, aby był zgodny ze standardami kraju, w którym jest sprzedawany dla własnych wtyczek (niezgodność z krajowymi standardami jest o wiele bardziej prawdopodobnym problemem prawnym niż niezgodność z jakimś standardem losowego foriegn).

Wydaje się, że akceptacja jest taka, że ​​adaptery podróżne będą miały niższe standardy bezpieczeństwa niż normalne wtyczki i gniazda. Większość z tych, które widzę sprzedawane w renomowanych sklepach w Wielkiej Brytanii, ma na sobie ostrzeżenie w stylu „nie do długotrwałego użytku”. Te sprzedawane dla osób podróżujących z Wielkiej Brytanii zazwyczaj mają ostrzeżenie w stylu „nie do użytku w Wielkiej Brytanii”, podczas gdy te sprzedawane dla odwiedzających do Wielkiej Brytanii zazwyczaj nie akceptują wtyczek brytyjskich. Podejrzewam, że organy bezpieczeństwa uznają adaptery podróżne za „zło bezużyteczne”.

Jak zauważyli inni, listwy zasilające o wielu standardach istnieją, ale są one najczęściej sprzedawane w krajach o słabych przepisach bezpieczeństwa elektrycznego. W Wielkiej Brytanii są one dostępne tylko od podejrzanych sprzedawców. Zazwyczaj za pośrednictwem witryn internetowych, w których legalny sprzedawca jest oddzielony od operatora witryny.

Rzeczy, które wziąłbym pod uwagę, jeśli prowadziłbym wydarzenie.

  1. Zapewnij wiele rodzajów listew zasilających. Na przykład w Wielkiej Brytanii rozważyłbym wyposażenie listew zasilających Schuko w brytyjskie wtyczki. Byłbym jednak niechętny podawaniu „złych pasków napięcia”.
  2. Zapewnij kable zasilające. Większość laptopów ma wloty koniczyny, większość pozostałych będzie miała IEC lub ósemkę. Czy wiadro każdego rodzaju ołowiu naprawdę złamałoby bank?

5
  1. Żadne z powyższych nie rozwiązuje problemu gniazd Schuko: Gniazdo Schuko

Jest to wpuszczone i jako takie nie działa z powyższymi. Na przykład Skross ma serię, każda z nich w połączeniu z powyższymi listwami zasilającymi z wieloma gniazdami rozwiązuje problem http://www.skross.com/en/category/18/europe-input.html . Alternatywnie można uzyskać kołnierz uziemiający, który przechodzi przez dwa bolce wtyczki Schuko do multisocket i zmienia zagłębione uziemienie w wystającą nogę uziemiającą:

Zmielony kołnierz Schuko

Wreszcie, Wonpro wydaje się mieć uniwersalną listwę zasilającą, która pozwala również na wtyczki Schuko, ale znalazłem ją tylko na chińskich hurtowniach:

Wonpro naprawdę uniwersalna listwa zasilająca


Tylko uziemienie nie będzie działać z powyższymi adapterami. Część elektryczna powinna działać dobrze.
JonathanReez wspiera Monikę

@JonathanReez Nie do końca rozumiem, prawie wszystko, co widzę na tej stronie, wydaje się być uziemione.
chx

Mam na myśli adaptery zamieszczone w innych odpowiedziach.
JonathanReez wspiera Monikę


Próbuję powiedzieć, że nie potrzebujesz uziemienia, aby urządzenie działało, chociaż sprawia, że ​​korzystanie z niego jest nieco bezpieczniejsze.
JonathanReez wspiera Monikę

4

Tak, mam taki, którego używam w domu, kupiony od Amazon (Wielka Brytania) . Obsługuje on Wielką Brytanię, Amerykę Północną, kontynentalną Europę i być może także inne. Uważam, że gniazda były trochę ciasne na początek dla wtyczek brytyjskich, ale teraz używam go od dłuższego czasu, uważam, że jest nieoceniony.

pas podróżny podróżnika


Miły dodatek! Czy ten łańcuch połączeń zawiera wszystkie papiery wartościowe wymagane przez Wielką Brytanię?

@Andra, co rozumiesz przez „papiery wartościowe”? Wtyczka jest wtopiona, jeśli to masz na myśli - co według mnie musi być zgodne z prawem brytyjskim. Zakładam szpilki ziemi są również połączone poprzez - ale nie jestem elektryków, więc wiedza jest ograniczona tutaj :)
Andrew Ferrier

To co mam na myśli. Prawo brytyjskie jest dość surowe w tej kwestii, co uważam za dobrą rzecz. Powyższe rozwiązania mogą nie być zgodne z brytyjskim prawem w tej sprawie

1
@Andra, to do bani. Chociaż, jak zauważysz, ma brytyjską wtyczkę, więc jak na ironię, i tak potrzebujesz adaptera :)
Andrew Ferrier

2
@AndrewFerrier nie jest sprzedawany przez Amazon, tylko małą firmę używającą Amazon jako sklepu internetowego. Wielu takich nie wysyła przesyłki międzynarodowe ze względu na dodatkowe koszty ogólne.
jwenting

4

Jeśli nie potrzebujesz uziemienia do pracy, obecnie nic nie przebije bajgla MOGICS . Dostajesz 4 uniwersalne gniazda, 1 gniazdo US i 2 USB w małej obudowie, a gniazda się nie blokują. Trzecie nogi uziemionych wtyczek nie są zablokowane, ale nie są z niczym połączone.

Uniwersalny adapter wtyczki, który dostaniesz za ten, jest tak mały, że mieści się w gnieździe Schuko (uważaj, aby go nie zgubić, rutynowe skanowanie, które wykonuję za każdym razem, gdy wychodzę, NIE złapie go w czarnym gnieździe, takim jak to w Amsterdamie KLM Lounge, w którym zostawiłem mój), a jednak to EU / UK (!) / AU. W tym są ukryte niespodzianki: spód bajgla ma trochę wycięcia, więc nawet jeśli zaangażujesz trzecią nogą w Wielkiej Brytanii, nadal możesz włożyć adapter z powrotem na środek i podłączyć cały shebang. Bajgiel MOGICS3

Jeśli jesteś w kraju, który nie pozwala na nielicencjonowane zasilacze, możesz zamówić niektóre z chińskiego AliExpress :

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Większość opcji ma koszt wysyłki poniżej 20 USD i obejmuje kilka złączy USB.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.