Jakie rzeczy możesz zabrać z hotelu?


70

Hotele zwykle oferują dużą liczbę zestawów (cóż, w zależności od jakości, ale jednak wiele!), Które mogą pomóc Ci poczuć się bardziej komfortowo.

Na przykład możesz dostać ręczniki, kapcie, cukierki, długopisy, szampony, zestawy do golenia, gąbki, ...

To samo dotyczy śniadania samoobsługowego: ciasta, chleb, ...

Są przeznaczone do wykorzystania podczas pobytu. Można je jednak dostarczyć w takiej ilości, że do czasu wyjazdu są jakieś dodatkowe ... i sprawiają, że masz ochotę zabrać trochę z powrotem do domu.

Moją ogólną zasadą jest zabieranie rzeczy, których użyłem, ale których nie skończyłem. Czasami jednak może mnie kusić, aby zabrać leżące tam całkiem nowe rzeczy, zanim po raz ostatni zamknę drzwi.

Więc pytanie, które pojawia brzmi: jakiego rodzaju rzeczy jest to poprawne wziąć od hoteli i co to jest nie zalecane? W przeciwnym razie jakie przedmioty mogą się różnić w zależności od kraju?


9
Sprawia, że ​​myślę o tym odcinku Friends . :)
JoErNanO

7
To zależy od hotelu. W zeszłym tygodniu kazałem 3 hotelom postawić butelkę wody przy łóżku. 2 z nich było bezpłatne, jeden ostatecznie
obciążał

70
Mój przyjaciel zdołał zabrać uroczą recepcjonistkę, mają teraz dziecko ...
Nean Der Thal

5
@MeNoTalk Próbowałem tego samego w Singapurze, z tym że miała dziecko: D
Ayesh K

7
Widziałem kilka hoteli z katalogami „Zakupy w pokoju”. Ten, który nudził mnie na tyle, że spędziłem minutę, przeglądając wycenione wszystko w pokoju, w tym rzeczy, których potrzebujesz, aby odholować ciężarówkę. IIRC umożliwiło normalne zamówienie przedmiotów z kolekcji Living Hotel Foo; chociaż wyraźnie skierowany jest do idiotów, którzy próbują odejść z pościelą itp.
Dan Neely

Odpowiedzi:


63

Zabieranie komplementariuszy do domu

Powiedziałbym, że wszystko sprowadza się do tego, jak tanio chcesz wyglądać, w oczach kierownictwa hotelu. Jeśli nie obchodzi Cię to, a prawdopodobnie nie powinieneś, to przy wymeldowaniu możesz zabrać ze sobą kilka rzeczy.

Biorąc materiały eksploatacyjne

Zasadniczo powiedziałbym: możesz wziąć wszystko, co jest jednorazowe . Na potrzeby tej odpowiedzi definicja pojedynczej porcji obejmuje wszystko, co jeśli zostanie otwarte / wykorzystane, nie będzie mogło zostać ponownie wykorzystane przez następnego gościa. Dlatego niepełna lista obejmowałaby: kostki mydła, szampony, zestawy do szycia, zestawy do golenia, czepki pod prysznic, kapcie, zestawy do polerowania obuwia, czekoladki itp. Większość z tych przedmiotów jest często ofiarą kolekcjonerów seryjnych, w szczególności butelek szamponu i kapci.

Pokoje hotelowe często zawierają również markowe materiały, takie jak długopisy, ołówki, notesy, pocztówki i tym podobne. Można je uznać za materiał marketingowy. Na przykład za każdym razem, gdy używasz hotelowego pióra, pośrednio reklamujesz markę. Prawdopodobnie można bezpiecznie założyć, że kierownictwo hotelu będzie w porządku, jeśli zabierzesz takie rzeczy ze sobą po wyjściu.

Minibarek to zupełnie inna historia. Możesz bezpiecznie założyć, że wszystko w mini-barze będzie podlegać opłacie. Niektóre hotele oferują jednak swoim gościom bezpłatne butelki z wodą. W razie wątpliwości zapytaj.

Recykling plastikowych pojemników na przybory toaletowe

Możesz także walczyć z krucjatą recyklingową i wykorzystywać swoją wewnętrzną walkę, aby usprawiedliwić się podczas przyjmowania butelek szamponu. Zgodnie z tym artykułem :

Byłem zszokowany, gdy dowiedziałem się, że zdecydowana większość hoteli w USA nie ma programu recyklingu, co oznacza, że ​​niezliczone miliony tych plastikowych butelek trafiają na wysypiska śmieci każdego roku.

Pozostaw ręczniki, pościel i meble

Nie możesz jednak wziąć niczego, co nie jest jednorazowe. Obejmuje to ręczniki, szlafroki, wieszaki, prześcieradła, poszewki na poduszki itp. Ręczniki i pościel mogą być prane i ponownie używane przez innych gości. Branie ich byłoby uważane za kradzież.

Oczywiście nie możesz wziąć niczego, co jest częścią mebli lub wystroju pokoju.

Oto dobra lektura na ten temat.


2
@fedorqui Działając w tej moralnej szarej strefie, należy dbać o niegrzeczny? :) Szczerze mówiąc, bardziej martwi mnie lokalne ustawodawstwo dotyczące kradzieży, niż skupianie się na tym, co niegrzeczne, a co nie. Nie chciałbym być oskarżony o kradzież w kraju, w którym władze lokalne są niezwykle surowe. To byłby świetny sposób na zepsucie moich wakacji. Pamiętaj, że zdarzały się przypadki aresztowania gości hotelowych za zabranie ręczników, na przykład ta japońska para .
JoErNanO

6
O ile mi wiadomo, pantofle stosowane w hotelach są jednorazowe. Są dostarczane w paczkach, a każdy nowy klient otrzymuje świeżą paczkę. Moja hipoteza jest taka, że ​​ich czyszczenie kosztuje więcej niż nowa para. Ponadto, ponieważ podeszwa wykonana jest z tektury, pranie na sucho byłoby jedynym rozwiązaniem. Ale ważniejsze pytanie @DJClayworth brzmi: czy użyłbyś czyichś kapci, nie wiedząc, jaki koktajl mikotyczny może kryć ich stopa?
JoErNanO

2
Warto czytać i przeprowadzać wywiady z wieloma menedżerami na temat tego, co nie przeszkadza ludziom. Materiały eksploatacyjne są w porządku, ale znacznie mniej jest w porządku z innymi materiałami.
DJClayworth,

5
W niektórych hotelach można kupić rzeczy, takie jak szlafroki i ręczniki, i zostaną one automatycznie naliczone, jeśli je opuścisz.
njzk2

1
Ponadto, w przypadku kapci, upewniłem się, że nie mają one charakteru wielokrotnego użytku, zanim je wezmą. Oczywiście, jeśli mają one charakter wielokrotnego użytku, prawdopodobnie unikałbym ich użycia w pierwszej kolejności. - haha
reirab

16

Rzeczy, takie jak ręczniki, szlafroki i kapcie, nie są tam do zabrania, należy je pozostawić.

Małe przybory toaletowe, takie jak mydło, szampon, balsamy, szczoteczka do zębów są do przechowywania, jeśli chcesz. I chociaż hotele zakładają, że jeden gość będzie używał tylko jednego zestawu, nie będzie cię ścigał, jeśli weźmiesz drugi zestaw.


9
Kapcie, w przeciwieństwie do ręczników i szlafroków, są jednorazowe. Nie będą myte dla innego gościa, aby mógł z nich korzystać, więc myślę, że można je zabrać.
JoErNanO

3
W niektórych hotelach można znaleźć kapcie jednorazowego użytku, ale nie z reguły.

2
Zapomniałeś długopisów / ołówków, są to najczęściej przedmioty, które można „zabrać” z hoteli, właściwie wszędzie…
Nean Der Thal

4
Długopisy, podkładki papierowe,
artykuły

2
tak, nigdy nie wziąłbym kapci z hotelu, chyba że wyglądają tanie i sam już ich użyłem ... Szlafroki, ręczniki itp., nigdy (chyba że w nagłych wypadkach spakuję coś łamliwego, a potem jeśli to w ogóle możliwe, poproś o coś do zapakowania). Długopisy, notesy, butelki szamponu, ładne pamiątki, a jeśli jest tam nazwa hotelu i numer telefonu, należy je zabrać ...
jwenting

13

INFORMACJE WEWNĘTRZNE : (Byłem kierownikiem recepcji w luksusowym hotelu)

  1. Weź materiały eksploatacyjne - szampon / otwarte mydła / zużyte pudełko ręczników papierowych itp
  2. Gazety, katalogi marketingowe, przewodniki, materiały promocyjne umieszczone przez domy biz
  3. Łatwo psujące się artykuły spożywcze, które zostaną uznane za bezużyteczne, nawet jeśli je tam zostawisz
  4. Większość przedmiotów dla dzieci - hotele wiedzą, że rodzicom bardzo trudno jest je odzyskać
  5. Artykuły biurowe - notesy, mały stos papieru z logo hotelu, kilka kopert - umieszczone tam, aby umożliwić gościom komunikację. Są tam również w celu promocji hotelu, ponieważ ludzie zobaczą logo hotelu itp., Gdy je do nich wyślesz. Hotele uwielbiają bezpłatny rozgłos.
  6. Katalog hoteli z tej samej sieci, jeśli są umieszczone w pokoju. Centrala sieci hotelowej dostarcza je do franczyzobiorcy, aby promować inne miejsca w sieci
  7. Bardzo ważne: nawet jeśli nie należy go zabierać, jak ręcznik, poduszkę - z tobą i chcesz, zapytaj w recepcji, głównie chętnie ci to zrobią . Zadowolony, powtarzający się klient jest atutem, będzie chciał cię tam z powrotem. Kierownictwo uzna to za rabat.

11
Myślę, że punkt 7 będzie się bardzo różnił w zależności od rodzaju hotelu. Luksusowy hotel, w którym pracowałeś, mógł z przyjemnością rozdawać ręczniki i poduszki; niedrogi hotel z wąskimi marginesami prawie na pewno nie będzie. Nadal nie ma nic złego w pytaniu. :-)
David Richerby

3
@DavidRicherby Większość luksusowych hoteli woli przyjmować zamówienia na przedmioty, ponieważ jest to rzadkie. Musieliśmy zachować bezpłatne szczoteczki do zębów, olejki do włosów, grzebienie, specjalne przedmioty, których potrzebują kobiety, popularne leki bez recepty i tak dalej. Wszystkie są bezpłatne w recepcji. Okazjonalne zamówienie na kilkakrotnie używany ręcznik byłoby niczym w porównaniu ze zwykłą dostawą. Takie prośby są rzadkie. Poza tym ciągle gubiliśmy takie przedmioty bez podania powodu, więc nie ma sensu odmawiać gościowi, który jest wystarczająco przyzwoity, aby o to poprosić. :)
Heena Shah,

1
Powiedziałbym, że zazwyczaj (czasami?) Punkt 7 nie jest prawdziwy. Czasami powinieneś zobaczyć kartkę z napisem „Jeśli złamałeś to i tamto, ile musisz zapłacić” - Jeśli zobaczysz, że nawet nie musisz pytać. Po prostu zostaw tutaj ręcznik i zrób kasę;)
JCCM

10

Ponieważ istnieje wiele różnych rzeczy, które teoretycznie można zabrać z pokoju hotelowego, ograniczę tę odpowiedź do elementów wymienionych w pytaniu (i do mojego ograniczonego doświadczenia w krajach):

Na przykład możesz dostać ręczniki, kapcie, cukierki, długopisy, szampony, zestawy do golenia, gąbki, ...

Ręczniki są zwykle wymieniane podczas pobytu i ponownie używane u gości po praniu. Nie są przeznaczone do zabrania przez gości. Wskazówki na poparcie tego punktu:

  • Hotele w pobliżu morza często wyraźnie podkreślają w swoich regulaminach hotelowych w każdym pokoju, że zabranie ręczników na plażę, a także zabranie ręczników na leżaki przy hotelowym basenie. W tym celu goście powinni korzystać z własnych ręczników.
  • Zasadniczo wszystkie hotele, w których byłem, zarówno w Europie, jak i Azji, wyraźnie wymieniły procedurę wymiany ręczników. Chociaż wyraźnie mówią o zakupie nowego, jeśli chodzi o inne wymienione elementy (tj. Domyślnie twierdzą, że nie obchodzi ich, co się stało ze starym), ręczniki są zwykle wymieniane lub wymieniane , co oznacza, że ​​nowy te przychodzą tylko w zamian za stare (np. na standardowych znakach znajdujących się w większości łazienek hotelowych, które wskazują, że wymieniane będą tylko ręczniki na podłodze i że należy oszczędzać wodę i środowisko, nie wymagając codziennie nowych ręczników) .

Jeśli chodzi o inne przedmioty, zwykle można je zabrać. Sądząc po innych odpowiedziach i komentarzach, kapcie wydają się być specjalnym (różnym) przypadkiem, jednak osobiście znam kapcie tylko w pokojach hotelowych z chińskich hoteli, gdzie są to zdecydowanie produkty jednokierunkowe.

W przypadku wielu pozostałych elementów należy wziąć pod uwagę następujące kwestie: Być może zauważyłeś, że prawie wszystkie z nich, w szczególności długopisy, często także zestawy do golenia i gąbki (lub ich opakowania), są wydrukowane z logo hotelu. To prawdopodobnie nie tylko po to, aby poczuć tożsamość korporacyjną podczas pobytu w pokoju hotelowym, ale, jak zawsze w przypadku tanich produktów, jako czynnik reklamowy. Oczekuje się, że zwłaszcza długopisy (i papier często im towarzyszący) zostaną zabrane i wykorzystane poza hotelem, więc nazwa hotelu jest rozłożona (tak samo, jak w przypadku wszystkich długopisów, które otrzymujesz jako prezenty w innych miejscach). Myślę, że często można to założyć również w odniesieniu do pozostałych pozostałych przedmiotów, i dotyczyło to również kapci hotelowych, które spotkałem.

Osobiście przestrzegam ogólnej zasady, że jeśli nie ma żadnych wyraźnych znaków cenowych na przedmioty w pokoju, zwykle biorę wszystkie te przedmioty przynajmniej raz podczas pobytu, otwarte lub nie. Podejrzewam jednak, że w wielu hotelach wszystkie przedmioty są wyrzucane po wyjściu, więc hotel nie ryzykuje pozostawienia zużytego przedmiotu (bez widocznych śladów użycia na pierwszy rzut oka) w pokoju dla następnego gościa.

To samo dotyczy śniadania samoobsługowego: ciasta, chleb, ...

Widziałem wiele hoteli (przede wszystkim pamiętam to z różnych krajów europejskich), w których śniadania w formie bufetu mają dość zauważalne oznaki, że surowo zabrania się wyjmowania czegokolwiek z bufetu z sali śniadaniowej. Oczywiście uzasadnieniem jest to, że goście, którzy płacą tylko za śniadanie, mogliby zjeść wystarczająco dużo jedzenia, aby zjeść lunch i kolację w bufecie śniadaniowym, który nie jest wliczany do cen śniadania, ani nie jest to sposób, w jaki hotel chciałby pobierać opłaty, jeśli goście faktycznie mają lunch i kolację w hotelu.

Ogólnie zakładam, że nie możesz wziąć niczego ze śniadania w formie bufetu do późniejszego wykorzystania, nawet jeśli nie jest to wyraźnie określone.

EDYCJA: Jedną rzecz, którą właśnie zapamiętałem: zwłaszcza z „sprzętem podróżnym”, takim jak zestawy do szycia (zwykle kawałek tektury z jedną lub dwiema igłami i kilkoma centymetrami przędzy), już uważałem te usługi za hotel dla podróżny przez całą podróż. Szansa, że ​​muszę uszyć coś dokładnie, gdy napotkam pokój z zestawem do szycia, jest nieco niewielka, ale szansa, że ​​w pewnym momencie mojej podróży muszę coś uszyć, otworzyć mały zestaw do szycia i ponownie miło mi przypomnieć fantastycznej obsługi hotelu, od którego dostałem zestaw do szycia. Tak, należy je również bezpiecznie zabrać.


7
Jeden hotel, w którym mieszkałem, miał zabawny sposób na wyrażenie tego. W pokoju był napis: „Jesteśmy dumni z tego, że dajemy najlepsze ręczniki i szlafroki, jakie możemy znaleźć, i mamy nadzieję, że uwielbiasz ich używać. Jeśli kochasz je tak bardzo, że chcesz je zabrać ze sobą możesz to zrobić, a do rachunku doliczona zostanie opłata w wysokości xx USD. Możesz też kupić zupełnie nowe w sklepie w lobby lub na naszej stronie internetowej za połowę tego. ” Co jest raczej grzecznym sposobem powiedzenia „nie kradnij ich, kup własne”.
keshlam

Nie powiedziałbym, że są markowe produkty oczekiwać należy podjąć. Jednak marketingowa strona rzeczy jest zdecydowanie dobrym punktem.
JoErNanO

@JoErNanO: Jestem całkiem pewien, że biorąc pod uwagę pióro i papier, wzięcie jest jedynym celem tych obiektów. W przypadku innych pozycji jest to rzeczywiście dyskusyjne.
LUB Mapper

@keshlam Wiem o kilku hotelach, w których szlafroki mają mały znak z napisem: „Uwielbiam to miejsce! Jeśli chcesz mnie zabrać do domu, kup mojego bliźniaka w recepcji”
Gagravarr

@keshlam widział podobne rzeczy w niektórych hotelach, często ładną gablotę w holu z przedmiotami na sprzedaż dla gości, w tym metkami. Należą do nich często ręczniki, szlafroki i kapcie.
jwenting

8

Najwyraźniej są hotele, które zachęcają, a nawet żartują:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1
To zabawna etykieta, ale nie do końca „prawdziwa”, ponieważ nie można ukraść jednorazowych przyborów toaletowych z hotelu. Można je zabrać ze sobą.
Fattie

Całe pytanie dotyczy tego, kto jest właścicielem tych rzeczy.
fedorqui,

ok .. no cóż, takie jednorazowe przybory toaletowe, jak te, są swobodnie podawane gościowi. Zasadniczo możesz nawet z nich korzystać, a następnie poprosić o więcej, jeśli chcesz lub potrzebujesz więcej.
Fattie,

Znowu: taki jest zakres pytania: co można wziąć, a co nie :)
fedorqui

1
Cześć Fed - Naprawdę nie jestem pewien, co mówisz, przepraszam. Moja uwaga: Żart na etykiecie nie „działa”, ponieważ w rzeczywistości nie można ukraść mydła. Mydło jest twoje. Więc żart nie działa. Oklaskuję, że opublikowałeś odpowiedź. Myślę, że głosowałem. Zwracam uwagę, że żart jest „zły”, nie „działa”.
Fattie,

4

Uznałem, że powyższe odpowiedzi są niejasne. Więc:

1) Możesz i powinieneś wziąć tyle par tanich kapci, ile możesz wziąć (jednorazowe z logo, owinięte w plastik). To są naprawdę przydatne i fajne!

2) Możesz i powinieneś (jeśli z jakiegoś powodu chcesz) wziąć wszystkie przybory toaletowe: małe butelki szamponu itp., Podobnie kawa i inne saszetki.

3) Jeśli z jakiegoś powodu chciałeś, możesz i powinieneś wziąć wszystkie artykuły papiernicze, długopisy, czasopisma.

4) Nie możesz wziąć ręczników (dzisiaj).

ALE to fakt, że jeśli kradniesz (nie ma na to innego słowa!) Ręcznik lub dwa, na ogół nikogo to nie obchodzi. Ręczniki hotelowe nic nie kosztują, są badziewne. ALE to prawda, że ​​w wysokiej klasy miejscach nie są badziewne i mogą być drogie: w takich przypadkach (w rzeczywistości to jedyny raz, kiedy chcesz je ukraść) {odkładając na bok, że płacisz 2000 - za noc, więc dlaczego do diabła, ukradłbyś ręcznik?}, jest mniej prawdopodobne, że ci się uda; mają tendencję do doglądania ręczników do pewnego stopnia.

(To powiedziawszy, w niektórych NAJWYŻSZEJ najwyższej klasy miejscach, celowo mają politykę ... „jesteśmy tacy źli, nie dbamy o te 100 funtów ręczników Frette - do diabła, weź tyle, ile chcesz! - tak jak za dawnych czasów! ”)

JEDNAK, kiedy mówię „to fakt, że jeśli ukradniesz ręcznik lub dwa, nikt się tym nie przejmuje”, zauważ jednak, że kiedy przebywasz w umiarkowanym hotelu biznesowym (ibis lub coś takiego), raczej ściśle dają ci zwykle dwa ręczniki, nigdy więcej lub mniej, a konkretnie chcą, abyś ich nie ukradł - a czasem nawet sprawdzą, a nawet może cię obciążą, jeśli kogoś brakuje.

{Jeśli nie możesz się doczekać kradzieży ręczników w cenie 50 centów z hotelowego hotelu, sztuczka jest taka: gdy wózek do sprzątania znajduje się na korytarzu, a personel sprzątający jest zajęty w innym pokoju, weź stos ręczników i umieść je w swoim pokoju. Oczywiście jest to w porządku, nie musisz „bać się”, że zostaniesz przyłapany - po prostu chcesz mieć więcej ręczników na prysznic. (To pierwsza rzecz, którą robię w sieciach hoteli - do kogo, do diabła, można się posłużyć dzięki dwóm nieszczęśliwym ręcznikom, które ci dają?) W twoim pokoju jest tyle ręczników, że możesz schować kilka w swoim przypadku bezkarnie! Brawo, uszczypnąłeś ręcznik za 50 centów.}

Odnośnie „kradzieży” ręczników: w odniesieniu do tanich ręczników: raz lub dwa razy po prostu wziąłem ręcznik, ponieważ z jakiegoś powodu go potrzebowaliśmy (na przykład pomoc z dzieckiem w samochodzie). Tak naprawdę nie uważałem tego za „kradzież”, tzn. Gdyby ktoś „widział”, powiedziałbym tylko „patrz, biorę te ręczniki, żeby posprzątać samochód”.

I pomyśleć o tym, nieco myląco wziąłem ręcznik, z jakiegoś eleganckiego raz jako pamiątkę, na zasadzie na podstawie „jeśli wydasz 1000 na wino, to w porządku, pieprzyć ich”.

Należy pamiętać, że (possze) hotele mają coś, w czym bardzo chętnie SPRZEDAJĄ CIĘ ręczniki (na podstawie pamiątkowej).

Widzisz, historycznie , dla młodszych ludzi czytających, rzeczywiście możesz po prostu wziąć tyle ręczników, ile chcesz z Ritz lub gdziekolwiek się zatrzymałeś („na kontynencie”), ponieważ zawsze były miękkie, miały logo i były miłe pamiątki. Jest to dzisiaj znacznie poza oknem. Przez kilka dziesięcioleci hotele miałyby znak: „Bardzo cieszymy się, że sprzedajemy ci te wspaniałe pamiątkowe ręczniki!” aby grzecznie przypomnieć, że nie można ich po prostu wziąć, ale nawet im to nie przeszkadza: po prostu nie można wziąć ręczników.

5) Szlafroki hotelowe. Ten jest duży. Dobra szata jest warta dużo pieniędzy i kosztowałaby cię dużo, przynajmniej 100.

W „dawnych czasach” w jakimkolwiek świetnym hotelu z radością podarowaliby wam (piękną) szatę z logo, była to wielka rzecz i świetna pamiątka. Niestety, te dni minęły, nie możesz już wziąć szlafroków . Jeśli je weźmiesz - po prostu zauważą absolutnie (tak jak weź telewizor) i po prostu naładują kartę bez dalszych komentarzy. Pamiętaj, że bardzo często na szatach widnieje mała karta z zawieszką: „Jeśli chcesz tę wspaniałą szatę jako pamiątkę, po prostu ją weź, a my obciążymy Twoją kartę!”

Na przykład kupiłem kiedyś szlafrok 4 pory roku (100, 200 lub coś w tym stylu) i był to mój ulubiony szlafrok na lata, dopóki nie zniknął! Smutny.

To naprawdę jedna z tragicznych rzeczy we współczesnym życiu, w której nawet najlepsze hotele nie rozdają szlafroków - musisz zapłacić i kupić, jeśli chcesz.

6) Nie możesz wziąć prześcieradeł i zostałbyś złapany, gdybyś próbował.

7) Nie możesz zabrać telewizora, zegara itp.

Zauważ, że wyjaśnienie JoErNanO na temat

„jednorazowego użytku”

powyższe elementy są na miejscu. Więc (jeśli z jakiegoś powodu chcesz), weź wszystkie saszetki z kawą rozpuszczalną itp.


1

Możesz wziąć Biblię. Z tego powodu Gideoni umieścili go tam.


Ciekawe, ale jakie są Gideony?
fedorqui


i zwykle są instrukcje, jak je zmusić do wysłania ci jednego z książki.
jwenting


3
Proszę edytować wyjaśnienia, odwołania i inne dodatkowe materiały do swojej odpowiedzi, zamiast pozostawić to zakopane w komentarzach.
TRiG,

1

Myślę, że materiały eksploatacyjne w pokojach są dobrze ujęte w innych odpowiedziach. W większości z nich tęsknię za jedzeniem na śniadanie (i może innym bufetem).

W Norwegii w hostelach jest obfite śniadanie w formie bufetu, kiedy tam byłem, większość z nich zauważyła, że ​​możesz jeść tyle, ile chcesz, ale nie wolno ci było wyjmować jedzenia z pokoju. Pech, jeśli byłeś małym zjadaczem na śniadanie i lubiłeś suchy prowiant. Rozwiązaniem byłoby kupowanie całego jedzenia, a nie kupowanie śniadania w hostelu.
Wydaje mi się, że miejsce to może ustalać własne zasady. I uważam, że te zasady są rozsądne w przypadku wszystkich śniadań hotelowych i hostelowych, a może nawet wszystkich posiłków w formie bufetu. Jedz, ale nie wyjmuj.

Większość hoteli i wielu hosteli chętnie zapewni suchy prowiant na lunch, większość innych poinformuje Cię, gdzie można kupić jedzenie. Na pytanie niektórzy mogą nawet powiedzieć, że można spakować lunch z bufetu.


-2

Możesz zabrać codzienne materiały eksploatacyjne, których użyłeś i których nie można użyć ponownie lub przekazać innym, takim jak mydło, szampony, zestaw do golenia, gąbki itp. Możesz także zabrać ze sobą długopisy, czasopisma i notesy.

Proponuję zabrać ręczniki, jeśli jest to konieczne podczas podróży, ponieważ niektóre hotele uważają to za odpad. Nie będą mieli nic przeciwko zabraniu tego ze sobą.


4
Myślę, że większość hoteli nie zgadza się na zabranie ręczników bez pytania. Niektórzy nawet informują, że nie należy wyjmować ręczników na cały dzień. Ale kiedy zostaniesz o to poproszony, hotel może dostarczyć ci stary ręcznik, który zabierzesz ze sobą w podróż.
Willeke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.