Jeśli odwiedziłem Krym, w jakim kraju należy podać formularz zgłoszenia celnego?


55

Po powrocie do USA muszę wypełnić formularz zgłoszenia celnego , który zawiera listę krajów, które odwiedziłem przed przyjazdem do USA

Gdybym był w Rosji i odwiedził Krym po tym, jak doszło do spornego przystąpienia, jakie kraje wymienię w formularzu? Czy powinienem wymienić tylko Rosję (status de facto), czy powinienem wymienić zarówno Ukrainę, jak i Rosję (status uznany przez USA)?


1
Być może napisz 1. Rosja 2. Rosja (Krym)?
gerrit

24
Wyobrażam sobie, że ludzie (przypadkowo lub celowo) piszą takie rzeczy jak „Szkocja” zamiast „Wielka Brytania”, „Quebec” zamiast „Kanada”, „Katalonia” zamiast „Hiszpania”, „Reunion” zamiast „Francja ”,„ Somaliland ”zamiast„ Somalia ”itp. Itd. Bez incydentów. Wyobrażam sobie, że prawdopodobnie mógłbyś po prostu napisać „Krym” i ominąć całą geopolitykę?
user56reinstatemonica8,

2
@ user568458 Weeelll w Szkocji jest wielokrotnie nazywany „krajem” na Wikipedii ... (I tak zawsze myślałem (w USA))
Izkata,

3
Szkocja jest krajem - ale nie jest niepodległym krajem i należy do innego państwa narodowego. Podobnie zarówno Ukraina, jak i Rosja opisują Krym jako Republikę ... Zasadniczo nie jest niczym niezwykłym, że sprawy są skomplikowane, nawet jeśli nie ma konfliktów międzynarodowych.
user56reinstatemonica8

1
Pojawiły się pewne doniesienia (głównie rosyjskie raporty aka TASS) stwierdzające, że Ukraina przeprowadza teraz kontrolę paszportową na granicy Ukrainy i Krymu oraz że personel mundurowy „Krymski” wykonuje to po stronie krymskiej.
CGCampbell

Odpowiedzi:


55

Ostatecznie nie ma kary za nieprawidłowe wpisanie nazwy kraju w formularzu imigracyjnym. Lista ma na celu umożliwienie urzędnikowi imigracyjnemu szybkiego ustalenia, czy należy zadać jakieś dodatkowe pytania, lub poinformowanie organów celnych, że być może uzasadniona może być wtórna inspekcja (często wykorzystywana przez Departament Rolnictwa do kierowania ludźmi do kontroli Ag).

Ponieważ Krym jest obecnie ziemią niczyją, jeśli chodzi o oficjalne uznanie, po prostu sam zapisałbym Krym. Jeśli urzędnik imigracyjny uzna, że ​​powinien on być napisany jako Ukraina lub coś innego, albo zmieni to dla ciebie, albo poprosi o aktualizację formularza.

Prawdopodobnie będą bardziej zainteresowani tym, dlaczego byłeś na Krymie, niż tym, jak napisałeś to na swoim formularzu.


18
+1 za bycie bardziej zaniepokojonym tym, dlaczego byłeś na Krymie. W tym celu samo napisanie „Rosja” może sprawić, że będziesz mieć mniej pytań.
reirab

11
Uczciwość jest zawsze lepsza, o ile powody, dla których tam jesteś, były uzasadnione. W tym przypadku, szczególnie prawdziwe, ponieważ USA nie uznają Krymu jako części Rosji,

7
Zgadzam się, że uczciwość jest zawsze najlepszą drogą. Na pewno nie zaprzeczaj, że jesteś na Krymie (lub w innym miejscu, w którym byłeś), jeśli o to poproszą, ale nie widzę powodu, by zgłaszać się na ochotnika do określonej części kraju, w którym przebywałeś, chyba że poprosi.
reirab

2
„jest rodzajem ziemi niczyjej” - jeśli zapytasz celników / imigrację USA, co zrobić, wyrażenie „sporne terytorium” może doprowadzić cię do sąsiedztwa prostej odpowiedzi, która dotyczy bardziej ogólnie niż zwykłego pytania o Krym.
Steve Jessop

Świetna odpowiedź. Głównym problemem tego problemu nie jest uzyskanie szczegółów w formularzu w 100% poprawnych technicznie, ale nie oszukiwanie urzędnika imigracyjnego / celnego. Tak więc, jeśli napiszesz „Kraje odwiedzone: Krym, Hongkong, Gujana Francuska, Grenlandia, Północny Cypr, Abchazja, Japonia Okinawa”, tylko najbardziej zachowawczy analityk wezwie cię na ten temat.
Columbia mówi Przywróć Monikę

23

Można po prostu listę Rosja (Krym) jako @gerrit zasugerował, ale w tej chwili nie będąc uznany (przez most) jako część Rosji to imigracji i kontroli granicznej jest podawana przez Rosję :

W marcu 2014 r. Rosja zajęła Półwysep Krymski, który pozostaje częścią Ukrainy pomimo nielegalnej interwencji wojskowej Rosji. W tej chwili de facto rosyjskie władze wymagają, aby obywatele spoza Rosji otrzymali rosyjską wizę na wjazd i wyjazd z Krymu drogą powietrzną, lądową lub morską.

Nie będziesz mieć w paszporcie ukraińskiej pieczęci granicznej, która pokazuje, że przebywałeś w kraju, chyba że opuściłeś półwysep drogą lądową.


3
To. Ponieważ nie może sprawić ci żadnych problemów; nikogo nie okłamujesz, a odwiedzanie Krymu nie jest nielegalne. Równie dobrze można napisać Ukrainę (Krym), ponieważ terytorium jest ogólnie uważane za ukraińskie, ale nie sądzę, żeby miało to jakąkolwiek różnicę, może tylko poprawić samopoczucie.
yo „

1
@tohecz Nie podążam ...
Karlson,

11

USA, ponieważ większość społeczności międzynarodowej nie uznaje Krymu jako innego niż podział Ukrainy, należy umieścić Ukrainę na swojej liście, gdzie Rosja prawdopodobnie i tak się pojawi, jeśli tam mieszkasz.


3
Ale jak powiedział @Karlson, nie mam ukraińskiego stempla w paszporcie i nigdy nie przekroczyłem żadnej faktycznej granicy z Ukrainą
Peter Olson

7
Byłem w wielu krajach bez stemplowania paszportu. Brak pieczęci paszportowej nie jest dowodem na to, że tam nie byłeś.
Tor-Einar Jarnbjo

6
@PeterOlson: Jak mówi Tor, istnieje wiele powodów, dla których możesz nie mieć pieczęci, więc nie sądzę, aby automatycznie odrzucili cię za brak pieczęci; co najwyżej mogą poprosić cię o wyjaśnienie, dlaczego go nie masz. A potem powiedziałbyś im: byłeś na Krymie, a kontrola granic ukraińskich tam nie ma.
Nate Eldredge

6

Przypuszczam, że amerykańska agencja graniczna nie wymaga, aby śledzić najnowsze wiadomości z całego świata, a następnie zaakceptować zalecany punkt widzenia w kwestiach spornych. Nie przekroczyłeś faktycznej granicy z Ukrainą - nie podajesz jej na liście.

Nie musisz wtedy mówić, czy Krym należy do Federacji Rosyjskiej czy Ukrainy: obaj uważają to za swoją część, więc możesz pozwolić innym decydować, co jest dobre, a co złe, określając Krym jako osobną pozycję na liście (jeśli życzenie).


0

Jestem prawie całkowicie pewien, że złamałeś prawo ukraińskie, ponieważ przebywałeś na terytorium Ukrainy bez przekraczania granicy z Ukrainą. Następnym razem sugeruję przekroczenie granicy krymskiej ze strony ukraińskiej. Nie musi to stanowić problemu, ponieważ Ukraina nie wymaga wizy od obywateli USA.

Uważam, że należy uwzględnić Ukrainę lub Krym, o ile USA popierają fakt, że Krym jest częścią Ukrainy.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.