Czy w TGV (lub innych francuskich pociągach dalekobieżnych) możesz wsiąść do wcześniejszego / późniejszego pociągu?


15

W zeszłym roku miałem bilet na określony TGV. Przyjechałem wynajęty ze względu na kawę. Dostałem następny TGV, godzinę później. Pomyślałem, że będę musiał kupić nowy bilet na pokładzie.

Zaskakujące jest to, że szef kuchni powiedział: nie, możesz to zrobić, jeśli przegapisz, twój poprzedni bilet jest dobry. Nic nie zapłaciłem.

Podobnie przyjaciel poinformował, że dostał się na następny wcześniejszy TGV i, co zaskakujące, Agin nie musiał płacić. Kolejna trzecia anegdota była podobna.

Jestem tym zaskoczony - czy bilet TGV (lub podobny) pozwala wsiąść do pociągu ? A może na określony czas? A może te mylące przypadki szefa kuchni „wypuszczają kogoś”?

Zaskakujące jest to, że nie mogę znaleźć żadnych oficjalnych informacji na ten temat, a nawet blogujących na ten temat osób.


Domyślam się, że technicznie powinieneś wsiąść do pociągu zapisanego na bilecie, ale w praktyce nie jest to wystarczający problem, aby mogli go wyegzekwować. Oficjalna odpowiedź jest prawdopodobnie gdzieś w warunkach przewozu, ale są to duże stosy
legale

1
Nawiasem mówiąc, nie sądzę, że ostatnio widziałem pociąg, w którym masz wybór, czy chcesz zarezerwować miejsce ... Albo wszystko to jest wolne miejsce (TER) lub wszystkie zarezerwowane (TGV i Intercités).
fkraiem

(Ponownie rezerwacja miejsca, dziękuję, jestem pewien, że masz rację! Uważam, że to tajemnicze. Jest trochę, w którym rezerwujesz tgvs online i nie jest jasne, czy to tylko „preferencja” (przejście, itp.) .. tak czy inaczej, dziękuję za ten smakołyk !!)
Fattie

2
Dlaczego spóźniłeś się na pociąg? Jeśli spóźniłeś się na pociąg z powodu innych opóźnień związanych z pociągiem, możesz wsiąść do pociągu późniejszego niż zarezerwowany bez względu na warunki biletu
Gagravarr

Ahh - fascynujący punkt. W moim przypadku zresztą właśnie tęskniłem za piciem, ale może to wyjaśnia inne takie anegdoty ... Zauważ dwa, że ​​dwie z moich trzech anegdot są rzeczywiście
WCZESNYM

Odpowiedzi:


10

Niektóre zasady wyjaśnione tutaj (w języku francuskim): http://aide.voyages-sncf.com/toute-laide-train/suite-mon-achat/echange-et-annulation/conditions-d-echange-d-annulation-et -de-remboursement

Oraz wersja w języku angielskim: http://help.en.voyages-sncf.com/en/exchange-cancellation/conditions

To zależy od taryfy, którą zapłaciłeś przy rezerwacji biletu. TGV należą do kategorii Trains à réservation obligatoire , dlatego jest numer samochodu / miejsca. Jeśli chodzi o twoje doświadczenie, albo masz bilet Tarif Pro , albo masz szczęście. Ponieważ w przypadku wszystkich innych biletów albo nie możesz go użyć w innym pociągu ( Prem's ), ani uiścić opłatę za zmianę pociągu.


Dobry punkt na TarifPro. Często „utkniesz” z biletem TarifPro, nawet jeśli nie prosiłeś o jeden / pomyśl o jednym, jeśli kupisz zbyt późno, aby uzyskać tani bilet. Może w tych anegdotach osoba miała taryfę TarifPro.
Fattie

Uwaga na przykład: „TarifPro ... bilety można anulować bez opłat do 2 godzin po wyjeździe”. Sądzę, że gdybyś wsiadł do następnego pociągu, byłoby tak samo; możesz uzyskać pełny zwrot pieniędzy i po prostu kupić kolejną taryfę w pełnej cenie. Może szef kuchni „nic nie robi”, wiedząc, że to pranie. Dzięki jeszcze raz!
Fattie

Aby odpowiedzieć na moje własne pytanie dalej; odkąd to opublikowałem, miałem więcej doświadczenia. Konsekwentnie (prawie zawsze wydaje się) biorę inny czas pociągu niż ten, który zarezerwowałem. Faktem jest, że „bardzo często” unika się tego i „czasami” trzeba zapłacić! Żeby umieścić na nim cyfrę, powiedziałbym, że konduktor cię odwiedza, przez 70% czasu. Moje doświadczenie! (Oczywiście czasami nawet nie widzisz przewodnika [to raczej zależy od trasy, powiedziałbym]; oczywiście wtedy ci się to udało.)
Fattie 15.04.15

10

Ogólnie rzecz biorąc, bilety TGV są powiązane z konkretnym połączeniem kolejowym. Wyższe taryfy ( bilet pro ) umożliwiają bezpłatną wymianę i zwrot pieniędzy, ale myślę, że nadal powinieneś to zrobić przed wejściem na pokład (nawet kilka minut wcześniej, tradycyjnie z dedykowanymi maszynami w hali stacji, ale teraz jest też aplikacja mobilna) niż tylko pojawienie się w innym pociągu.

Bilety zwykle nie są sprzedawane w pociągach we Francji (konduktorzy mogą to robić za dodatkową opłatą - a nawet rezygnować z niej, patrz komentarz - ale nie zachęca się jej tak, jak jest w innych krajach).

Z wyjątkiem przypadków nieprawidłowych operacji (strajk, odwołania, itp.) Wydaje się zatem niemożliwe wzięcie kolejnego TGV z tym samym biletem. Ale z drugiej strony mogę sobie wyobrazić, że większość dyrygentów byłaby łagodna w stosunku do pasażerów, którzy wydają się zagubieni i zapłacili kosztowny bilet. Jeśli jesteś Francuzem, kup bilet zniżkowy („Prem's”) i wygląda na to, że próbujesz uchylić się od taryfy, możesz uzyskać inne leczenie.

Niezależnie od okoliczności, postaraj się jak najszybciej podejść do przewodników (podejdź do nich lub złap je, gdy pierwszy raz przejeżdżają pociągiem). Możesz mieć szczęście i unikać płacenia, a przynajmniej dostać bilet za niewielką dopłatą. Jeśli dowiesz się później, kiedy sprawdzą bilety, ponosisz odpowiedzialność za wyższą dopłatę / grzywnę.


1
Mam interesujący fakt na temat kupowania biletów na pokładzie. Robię to często i, jak mówisz, obowiązuje dodatkowa opłata (oczywiście, co gorsza, zazwyczaj płacisz najwyższą cenę za bilet, jak sądzę). Co ciekawe, musiałem kiedyś pobiec, żeby wsiąść do pociągu łączącego, a szef kuchni widział z moich innych biletów, że nie miałem czasu, aby kupić bilet na tę nową nogę. W rzeczywistości nie naliczył mi dodatkowej opłaty: tzn. Komputer musi dać szefowi kuchni opcję naliczenia go lub nie, dikresyjnie. Fascynujący!
Fattie,

@JoeBlow W wielu miejscach jestem świadomy, rada na automatach strażnicy są sposób na zakup biletu, jeśli masz na co na stacji bezobsługowej (automat biletowy, jeśli jest tylko jedna, na stacji może być złamany).
gsnedders,

Cześć GS. Tak, zgadza się, we francuskich pociągach (1) zawsze możesz kupić bilet na pokładzie (2) płacisz niewielką dodatkową opłatę, jeśli tak (3) Uważam, że tak jak mówisz, JEŻELI nie było możliwe, aby kupić w stacja (stacja zamknięta, zepsuta, cokolwiek), wtedy nie płacisz małej dodatkowej opłaty. jeśli chodzi o pytanie: czy musisz uiścić opłatę, aby ZMIENIĆ CZAS TWOJEGO BILETU. wygląda na to, że szef kuchni nie drenuje MA DYSKRESU w tym wyborze. (nie jest to „automatycznie określane” przez system komputerowy)
Fattie,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.