Możliwy zwrot za brak połączenia z powodu zmiany bramki


16

Podróżowałem z Chicago (ORD) do Mumbaju (BOM) z połączeniem we Frankfurcie (FRA). Postój był nieco mniej niż 4 godziny w FRA. Miałem kartę pokładową bez przypisanej bramki (jest to dość normalne). Teraz, kiedy przybyłem do FRA, personel linii lotniczej skierował mnie w kierunku bramki B20. Przyjechałem do mojej bramy około 3 godziny przed moim odlotem i czekałem na rozpoczęcie wejścia na pokład. Trzej inni pasażerowie jadący do tego samego miejsca czekali razem ze mną. Podobno podczas naszego oczekiwania brama została zmieniona z B20 na B26. Zanim zdaliśmy sobie sprawę, spóźniliśmy się na lot.

Inne punkty:

  1. Przez cały czas sprawdzaliśmy monitory pod kątem informacji o bramce, ale absolutnie NIE było.

  2. Czwórka z nas miała dużo czasu do stracenia na loty łączone i została skierowana do bramki B20. Pasażerowie, którzy przybyli bliżej odlotu, byli prawdopodobnie kierowani do bramki B26.

  3. Podobno nasze imiona nazywano 10 minut przed odlotem. Nic nie słyszeliśmy. Czy wiadomość została ogłoszona przy bramce B26, czy w całym terminalu, nie wiadomo - ta pierwsza oznaczałaby, że prawdopodobnie nie moglibyśmy usłyszeć.

Każdy z nas musiał zapłacić 150 euro za zmianę pomyłki przy bramie i zostać wysłanym na następny lot, który był 24 godziny później. Odmówiono nam zakwaterowania w hotelu i musieliśmy zostać na lotnisku (w każdym razie nie miałem wizy Schengen).

Jeśli dobrze rozumiem, w przypadku zmiany bramki obowiązkiem linii lotniczej / lotniska jest upewnienie się, że pasażerowie zostali poinformowani o zmianie. Jedyny wysiłek, aby skontaktować się z pasażerami, został podjęty w ostatniej chwili przez głośniki? Nic na monitorach. Brak personelu w B20, który ogłosi. Linia lotnicza wiedziałaby, że na terminalu jest czterech pasażerów, ale jakoś nie wchodzą na pokład, czy nasze nazwiska zostały nazwane tylko raz? (Wiem to, ponieważ pokazano mi rekordy na ekranie komputera). A co z wysyłaniem pasażerom wiadomości e-mail o zmianach bram? Wydaje mi się, że są to niektóre z nieefektywności systemu.

Zastanawiam się, czy ja / my mamy wiele spraw, aby poprosić o zwrot 150 euro? Większość rzeczy nie może zostać udowodniona. Albo jak mogę wzmocnić moją sprawę.


6
Prawdopodobnie sprowadzi się to do ciebie, powiedzieli / powiedzieli - czy nadal masz kontakt z innymi pasażerami, którzy spóźnili się na lot. Jeśli możesz poskładać swoje historie, może to pomóc. To interesujące pytanie, mam nadzieję, że ktoś ma ostateczną odpowiedź.
SpaceDog

Tak, wszyscy jesteśmy teraz na lotnisku, stało się to zaledwie kilka godzin temu. Na pewno wyrażymy nasze obawy jako grupa.
user16422,

2
To zależy od linii lotniczej, ale podejrzewam, że większość zwróci ci pieniądze po złożeniu wszystkich dokumentów. Coś podobnego przydarzyło mi się, gdy mój samolot był opóźniony o 3 godziny . Poszliśmy zjeść w restauracji na lotnisku, a gdy wróciliśmy 75 minut później, samolot odleciał! Linia lotnicza zafundowała nam noc w hotelu i posiłki, abyśmy mogli dostać następny lot do miejsca docelowego.
Itai

3
Trudno mi zaakceptować samolot, który mógłby wystartować z lotniska we Frankfurcie bez wystawionej bramy. Kiedy mówisz, że na liście nie ma informacji o bramce? Czy był wymieniony z niewłaściwą bramą? Przykro mi, że początkowo zostałeś wysłany do niewłaściwej bramki, ale niektóre aspekty tego po prostu się nie sumują.
TheMathemagician

3
Czy masz na myśli monitory z listą wszystkich lotów i odpowiadających im bramek lub niektóre inne monitory (np. Monitory nad biurkiem bramki pokazujące następny lot przy tej bramie)?
Zrelaksowany

Odpowiedzi:


10

Staraj się być jak najbardziej obiektywny - Twoja sprawa będzie niezwykle trudna do udowodnienia, że ​​błąd był po stronie linii lotniczej. W pewnym sensie linia lotnicza może pokazać, że zrobiła wszystko, aby poinformować Cię o zmianie bramki

  1. Używanie PA wiele razy i
  2. NIE przypisując numeru bramki co najmniej 30 minut przed odlotem. (Nie było na ekranie)

Możesz być pewien, że mogą się kłócić, że jeśli na 30 minut przed odlotem nie ma przypisanej bramki (na ekranie nie było napisane, że B20 jest na BOM) - dlaczego nie skontaktowałeś się z linią lotniczą i nie zapytałeś o ostatnią bramę lotu?

Kiedy zostaniesz wezwany do podążania za bramą (przez PA) i nie pojawisz się. Linia lotnicza musi zdjąć bagaż z samolotu, usunąć cię z manifestu, dostosować raporty końcowe i tak dalej! to powoduje dużo czasu i wysiłku. Chodzi o to - w ich interesie jest także mieć cię na sobie.

Powiedziawszy to, napisałbym szczegółowy e-mail z pozostałymi pasażerami, którzy byli z tobą, w celu „public relations” tej linii lotniczej i opisał długą historię o fiasku i domagał się z szacunkiem jakiejś rekompensaty. Będziesz musiał podać nazwiska, dane PNR, nazwisko osoby, która skierowała cię do bramy itp. Połóż duży nacisk na pogorszenie spowodowane brakiem przypisania bramy. Mimo to, dzięki uprzejmości linii lotniczej, nic więcej.

Ponownie, ta sprawa będzie postrzegana jako You Vs Airline (powiedział, że powiedziała), a linia lotnicza może pokazać, że zrobili wszystko, co w ich mocy, a Ty nie byłeś „na szczycie sytuacji”.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.