Czy cały Afganistan jest niebezpieczny dla podróżników?


18

Niedawno przeczytałem kilka książek podróżniczych, aby znaleźć inspirację do następnej długiej letniej podróży. Szczególnie czytałem przewodniki turystyczne Lonely Planet. Byłem trochę zaskoczony, że bardzo często opisywali Afganistan jako cel podróży. Zawsze myślałem, że jest wojna. Może Lonely Planet nie jest tak niespokojny, jak inni przewodnicy, ale obiektywnie, czego musiałbym się spodziewać podczas podróży do Afganistanu? Czy to w ogóle możliwe?Jestem prawie pewien, że ludzie znów podróżują szlakiem hipisów (Europa do Indii drogą lądową) i jest to przypadek „niektóre części są bardzo niebezpieczne, ale nie wszędzie jest niebezpieczne”, tak jak gdziekolwiek na świecie, ale bardzo wzmocnione!
hippietrail

Rozluźniłem twoje pytanie, aby zasugerować, że niektóre bity mogą mieć inny poziom bezpieczeństwa niż inne - mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko - możesz je cofnąć, jeśli się nie zgadzasz.
hippietrail

Nie ma problemu, to lepiej.
RoflcoptrException

Odpowiedzi:


15

W lipcu byłem w Tadżykistanie wzdłuż granicy z Afganistanem. Spotkałem wielu podróżujących tam osób. Rzeczywiście, Lonely Planet w Azji Środkowej (wersja angielska) ma zdjęcie świątyni z Afganistanu.

To było takie kuszące.

Jednak z powodu lekkiego nagłego wypadku musiałem wrócić z Khorog wzdłuż granicy z Afganistanem do Duszanbe i stamtąd wyjść. W przeciwnym razie przeszedłbym przez kilka dni.

Droga do Khorog z Duszanbe w Afganistanie po drugiej stronie rzeki po prawej stronie

Dlaczego ludzie idą? W przypadku korytarza Wakhan - kawałek ziemi idealny do trekkingu, z dala od stref wojennych. Uważa się to za dość bezpieczne, ale ponownie musisz sprawdzić swoje ubezpieczenie, ponieważ możesz tam nie być objęty ubezpieczeniem.

Jednak gdziekolwiek na zachód od Fajzabadu zaczyna się wkraczać na niebezpieczne terytorium. Bardzo. Jeden holenderski podróżnik, którego spotkałem, miał eskortę policji w punkcie i usłyszał wybuchy. To wciąż niebezpieczne.

I tak naprawdę, jeśli talibowie postanowią rozgałęzić się i zacząć porywać turystów w korytarzu Wakhan, może się to zmienić. To bardzo niestabilne miejsce.

Jeśli jednak wybierzesz się do Khorog, w południowej części rzeki w mieście jest ambasada w Afganistanie otwarta od 9 rano. Możesz uzyskać wizę do Afganistanu w ciągu 24 godzin.

Ważne jest, aby po powrocie upewnić się, że posiadasz wizę i wjazd do strony Tadżykistanu, jednak jeśli potrzebujesz nowej wizy w Afganistanie, wszystkie ambasady będą w Kabulu. I nie chcesz tam podróżować, jeśli nie chcesz.

Oczywiście wszystko zależy od tego, jak szalony jesteś. Spotkałem też dwóch Rosjan, którzy podróżowali autostopem z Moskwy do Tadżykistanu i kontynuowali podróż do Kabulu. Jest to całkowicie możliwe, ale nie gwarantowane.


nie użyłbym tego zdjęcia do promowania podróży do Afganistanu, ponieważ całkiem szczerze, wygląda tak uroczo i zachęcająco jak kamieniołom lub kopalnia odkrywkowa. Po prostu
mówię

11
Naprawdę? Dla mnie to było ekscytujące i „tam”! Bardzo mi się podobało: D
Mark Mayo wspiera Monikę

2
@iHaveacomputer Nie zgadzam się, wygląda kusząco

2
zgadzam się, że wygląda fantastycznie.
Rudy Gunawan

3
poprawił swoje zdjęcie odpowiednim podpisem: imgur.com/SAcNB : D
iHaveacomputer

2

Mam przyjaciela, który mieszka w Afganistanie i przysięga, że ​​jest bezpieczny, i że nie ma talibów ani innej grupy psychologicznej w bardzo północnych częściach, gdzie mieszka. Mówi, że oni (jego społeczność / wieś / cokolwiek) nie pozwalają na to badziewie. Może on to mówi, ale ja mu wierzę.


1
Witamy w Travel.SE. To może być prawda, ale jest to anegdota, a nie statystyka, a ta ostatnia byłaby bardziej przydatna, jeśli można ją znaleźć - liczba obsłużonych gości zagranicznych, dostępność usług turystycznych, rozpowszechnienie przestępczości lub przemocy politycznej i tak dalej .
choster

0

Tak, możliwe jest podróżowanie do Afganistanu.

Nie cały Afganistan jest niebezpieczny - istnieją obszary, które można stosunkowo bezpiecznie odwiedzić, a odwiedza je bardzo niewielka liczba nieustraszonych podróżników. Obecnie istnieją nawet europejskie firmy turystyczne specjalizujące się w wyprawach przygodowych do Afganistanu. Untamed Borders , brytyjska firma turystyczna, oferuje wycieczki przygodowe do Afganistanu, a także wakacje na nartach i snowboardzie. Sprawdź ten link na temat narciarstwa w Afganistanie.


5
Zauważyłem, że opublikowałeś dwa linki do nieoswojonych granic w ciągu kilku minut. Czy jesteś powiązany z witryną? W porządku, jeśli tak, ale prosimy o wskazanie jako takiego.
Mark Mayo wspiera Monikę
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.