Czy puste bilety na kontyngent tatkal są przydzielane pasażerom z listy oczekujących?


12

To pytanie dotyczy kolei indyjskich. Dzisiaj wieczorem mam pociąg. Mój status biletu to RAC33 i nie sądzę, że 33 odwołania nastąpi w ciągu najbliższych 8 godzin. Nadal jednak dostępnych jest 73 miejsc na kwoty tatkal. Czy powinienem anulować swój bilet i uzyskać kolejny w ramach kwoty tatkal (i zapłacić dodatkowo 200)? Miałem nadzieję, że w czasie przygotowywania czatu wypełnią te puste miejsca w Tatkal kwotami RAC i list pasażerów oczekujących, ale nie jestem pewien. Co powinienem zrobić?


Nie rozumiem, jakie jest twoje pytanie? Czy pytasz o prawdopodobieństwo potwierdzenia biletu? Wątpię, aby ktokolwiek mógł ci powiedzieć, że ...
Aditya Somani

1
Opłata zostanie anulowana za anulowanie biletu RAC. A jeśli 73 tatkal jest nadal dostępnych, istnieje prawdopodobieństwo, że Twój RAC zostanie potwierdzony. I nie jest mniej lub bardziej potwierdzony RAC. Wierzę, że stracisz pieniądze bez żadnego zysku. Gdyby to było W / L, to mogłaby to być zupełnie inna sprawa.
DumbCoder

Odpowiedzi:


18

Rzeczywiście zostało potwierdzone. Stało się to tylko w czasie przygotowywania wykresu, a nie minutę wcześniej.

Zapytałem również TTE o to, a on potwierdził, że puste miejsca na tatkal, jeśli takie istnieją, zostają przydzielone do RAC i czekają na pasażerów z listy.


Dobra informacja. Wybierz to jako swoją odpowiedź, ponieważ jest to właściwa odpowiedź.
pal4life

8

Podane przez ciebie informacje są zarówno prawidłowe, jak i poprawne, ale żeby dodać, że tak powiem, z perspektywy wewnętrznej (chociaż technicznie nie jestem już zatrudniony w Indian Railways). Spróbuję również dodać scenariusz, w którym twój proces myślowy może przynieść odwrót innym.

Indian Railway ma (nie) znany system przydziałów, który jest skomplikowany, ale uczciwie działa dobrze w odniesieniu do wymagań. Przykładami takiego kontyngentu są

  1. Kwota centrali - przydzielona przez kierownika handlowego według jego uznania

  2. Limit przydrożnych stacji - prawie nie istnieje, ale został przekazany tym stacjom, które nie mają komputerowego systemu rezerwacji, który jest dziedzictwem minionej ery ręcznych rezerwacji i komunikatów telegraficznych.

Te dwa są tutaj istotne, są też inne, które możesz wyszukać tutaj .

Dlaczego są one istotne, ponieważ oprócz wolnych miejsc, które są widoczne dla ciebie jako niezarejestrowane bilety Tatkal, są to dwie „kwoty” biletów, które są „łączone” razem w czasie „tworzenia wykresów”, więc proces tworzenia wykresów obejmuje zwolnienie każdy niezarejestrowany przydział stacji (w niektórych przypadkach) i niezarejestrowany przydział centrali do wspólnej puli, a następnie bilety, które nie są zarezerwowane w przydziale Taktal. Mogą być również zwolnione miejsca z innych kwot (na przykład bilet z limitem dla kobiet, choć takie przypadki są mniej lilie).

W ogólnej puli może znajdować się lista oczekujących / RAC, podczas gdy w innej są wolne miejsca, wszystkie z nich są zebrane razem. Każdy, kto ma potwierdzone zakwaterowanie, ma oczywiście swój udział, inni wpadają w jedną długą kolejkę i zgodnie z chronologią rezerwacji przydzielają im miejsca, więc szanse na potwierdzenie były w rzeczywistości wyższe niż początkowo sądzono.

Powiedziawszy to, w przypadku składu pociągu, gdy istnieją autokary wymagające konserwacji, personel czeka na możliwość usunięcia jednego lub więcej autokarów z pociągu w celu ich utrzymania, w takich scenariuszach, w których jest więcej niż 72 miejsc do spania (w przypadku klasy Sleeper) technicznie jeden pełny autokar będzie kursował bez pasażerów, podczas gdy drugi autokar wymaga konserwacji, ponieważ nie miałoby to pełnego sensu, mogą usunąć autokary i możesz utknąć w bilecie RAC.


@JerNano jeszcze raz dziękuję za edycję, powinienem przyzwyczaić się do tego, aby linki były dopasowane naturalnie
skv

0

Krótka odpowiedź Tak i kwoty zostaną wykorzystane do wyczyszczenia biletów Tatkal.

Długa odpowiedź: miałem podobne doświadczenie. Zarezerwowałem bilet około 1 miesiąca temu i dostałem WL5. Aż do dwóch dni przed pociągiem przesunął tylko jedno miejsce. Już miałem iść na rezerwację tatkal następnego dnia. Ale potem na podstawie czytania w Internecie i innych zdecydowałem, że też nie.

Kiedy okno tatkal otworzyło się, miało 12 biletów w tej klasie (2. AC), nasza lista oczekujących była teraz RLWL4. Kiedy sprawdziłem normalny status biletu (tj. Próbę rezerwacji nowego biletu), był to WL6. Oznacza to, że 6 osób czeka i kopie bilet na 4. Ponieważ w Tatkal było 12 biletów i większość z nich nie była zarezerwowana, postanowiłem nie rezerwować tatkal.

Teraz 6 godzin przed pociągiem pozostały bilety na Tatkal były 9. Gdy tylko mapa się przygotowała Bilet został wyczyszczony.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.