Dlaczego miałbyś owinąć swój bagaż plastikiem?


107

Na wielu lotniskach możesz owinąć swój bagaż kartkami lepkiego plastiku. Dlaczego, u licha, miałbyś to robić? Widzę tylko wady. Mogę sobie wyobrazić bałagan, kiedy organy celne proszą cię o otwarcie bagażu. Więc jakich korzyści mi brakuje?


Opakowanie bagażu w plastik na lotnisku JFK w USA

Zdjęcie Reuben Strayer, licencja: CC BY-SA 2.01
Samo czytanie tego pytania powoduje, że moja skóra się czołga.
dpatchery

2
bing.com/images/… ma kilka dobrych hitów
Kate Gregory

5
Musiałem to zrobić raz, gdy zamek mojej walizki pękł około 10 minut przed wylotem na lotnisko. Było warte każdego grosza!
SigueSigueBen

4
Podczas lokalnego lotu linia lotnicza odmówiłaby odprawy na wózku inwalidzkim, chyba że byłby owinięty i zabezpieczony; więc ma to swoje zastosowanie.
Burhan Khalid

Odpowiedzi:


95

To dość proste:

 • Możesz łatwiej wykryć, czy ktoś go otworzył
 • Nie można otworzyć przypadkowo
 • Bagaż nie brudzi się
 • Nie chcesz porysować swojego drogiego bagażu!
 • Wygląda naprawdę seksownie

29
Dlaczego nigdy nie zawinąłbyś bagażu w plastik?
fredley,

36
@ Fredley, bo musisz za to zapłacić?
ym

74
„Wygląda naprawdę seksownie”. Tak, jeśli to twój fetysz to rzeczy owinięte plastikiem - na wszelki wypadek, śmiało.
mindcorrosive

42
Odnośnie ochrony przed zarysowaniami i zarysowaniami itp. - Celem bagażu jest ochrona zawartości. Rozumiem, że ludzie lubią swój bagaż, ale czy nie chroni trochę urządzenia zabezpieczającego?
neilfein

15
@neilfein: Wcale nie! Widzisz, musisz mieć bagaż w bagażu (który jest następnie pakowany) dla optymalnego poziomu ochrony;)
Piskvor

52

Pamiętam, jak kiedyś to widziałem na lotnisku. Nie mieli tego na moim lokalnym międzynarodowym lotnisku, więc pomyślałem, że to szalona rzecz dla paranoicznych lotników. Ale z perspektywy czasu ma to jakiś cel.

Firmy, które świadczą te usługi, wiele twierdzą, ale na pewno zapewni ochronę przed następującymi rzeczami:

 • Manipulowanie (lub przynajmniej wyraźne to wyraźnie)
 • Nieautoryzowane przedmioty
 • Kradzież
 • Przypadkowe otwarcia
 • Plamy
 • Pogoda (deszcz, śnieg itp.)

Firmy sugerują, że można również zapobiegać zadrapaniom, zużyciu i innym tego typu rzeczom. Trudno mi uwierzyć, że cienka warstwa plastiku mogłaby to zrobić, ale prawdopodobnie zapewnia to również pewien stopień ochrony przed nimi.

Najbardziej przekonująca jest jednak ochrona przed pogodą. Asfalt, w którym samolot jest załadowany, nie jest chroniony przed tymi rzeczami. Jeśli mam bagaż tkaninowy, mogę skorzystać z tych usług owijania, aby zapobiec przedostawaniu się deszczu lub błota lub zamarzniętego zimowego worka do lub na mój bagaż. Możliwe uszkodzenie na stałe.

Ciekawa notatka. Kiedy owijają bagaż, często wycinają koła, jeśli jest to zestaw do ciągnięcia / pchania / toczenia, a także niektóre uchwyty, więc nawet jeśli jest owinięty, nadal możesz go używać tak, jak wcześniej.

Urządzenie, którego używają, dla każdego, kto tego nie widział, jest interesującą kombinacją kiosku i owijarki magazynowej.


15
W rzeczywistości ten rodzaj plastiku może być dość gruby i twardy i często owija się go w kółko. Powinno więc zapobiegać zadrapaniom, ale nie wgnieceniom.
hippietrail

7
zapomniałeś o psie śliny, prawie wszystkie lotniska mają psy, które wąchają bagaż za sceną. Zaufaj mi, że mają dużo śliny ... osobiście nienawidzę tego.
Nean Der Thal

31

Folia plastikowa lub inna siatka jest również powszechną techniką dla osób podróżujących z plecakami. Liczba wystających pasów, uchwytów itp. To nieodparta przynęta dla osób lub maszyn, które chwytają bagaż za niewłaściwy pasek i rozrywają go. Zawiązanie go, aż dotrze do miejsca docelowego, zapobiega nieszczęśliwemu wypadkowi plecaka.


4
Tak, myślę, że JAL wkładał mój plecak do dużej plastikowej torby zamykanej plastikowymi opaskami, ale nie owiniętej folią termokurczliwą - po prostu zrobili to na platformie przenośnika bagażu przy stanowisku odpraw.
hippietrail

tak, w przypadku plecaków może się przydać. Ale wolałbym nie podróżować z bagażem, który można łatwo uszkodzić przez nieostrożne obchodzenie się lub nieszczęście. Oczywiście do plecaków można kupić specjalnie zaprojektowane pokrowce, które są wytrzymałe i nadają się do wielokrotnego użytku.
jwenting

Musiałem to zrobić kilkakrotnie podczas odprawy plecaka. Powód był taki: pasy i uchwyty mogą powodować problemy w obsłudze bagażu.
user937284

31

Zapobiega kradzieży czegokolwiek na lotnisku. Nie jest to problem na wielu lotniskach w Europie / USA, ale podróżując przez, powiedzmy, Afrykę, musisz zachować ostrożność.

Pamiętam moją przyjaciółkę, po przeprowadzce przez Johannesburg, podniosła walizkę na laptopa z karuzeli bagażowej i zauważyła, że ​​jest bardzo lekka.


2
Bardzo dobra uwaga!
hippietrail

33
jeśli wyślesz laptopa w bagażu rejestrowanym, poprosisz o jego kradzież. I najprawdopodobniej został skradziony w jej pierwotnym porcie wyjścia, a nie w Jo'Burg.
jwenting

8
Czy w USA TSA nie ma prawa otwierać żadnej torby? A potem ukraść wszystko, czego chcą ?
vartec

5
Miałem na myśli, że mogą legalnie sprawdzać każdą torbę (teoretycznie pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa, w praktyce cennych rzeczy). I mają prawo do otwarcia go bez twojego nadzoru. Kradzież części oczywiście nie jest legalna.
vartec

2
@jwenting: Może nie pomóc w kradzieży bardzo cennych rzeczy, których szczególnie szuka ktoś bardzo nieuczciwy, ale pomaga w drobnych „kradzieżach okazji”, np. gdy ktoś za skromną opłatą ma minutę dostępu do bagażu i decyduje się zaznacz „tylko dla zabawy”, jaki jest pierwszy element tuż za zamkiem. Wzdłuż tych samych linii, co inne podstawowe środki ochrony, takie jak umieszczenie zamków błyskawicznych w nieoczywistym miejscu, na przykład pod paskiem bagażowym.
LUB Mapper

27

Owijanie folią termokurczliwą chroni również wszelkie wystające lub przymocowane elementy, takie jak uchwyty, paski, okucia, kłódki, koła itp.

Wygląda na to, że służy również do utrzymywania razem dziwnych kształtów i rozmiarów, jak na tym zdjęciu z lotniska w Bangkoku:

bagaż lotniskowy

(Podziękowania dla WikiMedia Commons za zdjęcie)


7
Tak, aby przytrzymać paski plecaka na miejscu - tam zwykle to widzę.
Paul Spangle

2
Pracuję w turystyce i widziałem wiele „walizek z rolkami” z odłamanymi uchwytami i / lub kółkami. Kilka lat temu zgubiłem też pasek z torby na ramię w swojej naiwności.
hippietrail

To naprawdę dobry pomysł, aby owinąć w ten sposób małe przedmioty.
crenate

1
To wyjaśnienie nie do końca się sprawdza; Widziałem pracowników tych plastikowych stacji owijających wycinających otwory w owijarce specjalnie po to, aby kółka i uchwyty mogły wystawać. W przeciwnym razie walizki byłyby bardzo kłopotliwe w transporcie przez lotnisko.
LUB Mapper

20

Zgadzam się z większością odpowiedzi, ale nie sądzę, że jeśli twój bagaż jest owinięty plastikiem, nie można go „otworzyć przypadkowo”.

Mam przyjaciela, który podróżował z USA do Wenezueli z bagażem owiniętym w plastik, a niektóre rzeczy „zniknęły” z jego bagażu, podobno ktoś go otworzył, dostał jakieś rzeczy i owinął je ponownie w plastik, więc mój przyjaciel nie zauważył na Lotnisko.

Nie chcę cię tym przestraszyć, mam na myśli to, że jeśli owinięcie torby plastikowej nie daje ci tyle bezpieczeństwa.

Poza tym, jeśli ochroniarze na lotnisku poprosą o otwarcie bagażu w celu kontroli bezpieczeństwa, stracisz więcej czasu i pieniędzy.


8
Przynajmniej na lotnisku w Bombaju ludzie, którzy pakują w folię termokurczliwą, mają politykę ponownego pakowania za darmo, jeśli odprawa celna sprawi, że ją otworzysz.
Mostlyharmless

19

Zakładam, że ludzie to robią, ponieważ obawiają się, że ktoś może łatwo ukryć nielegalne substancje w nienadzorowanym, nieopakowanym bagażu i spróbować ukraść go z drugiej strony, po tym jak ofiara przeszła kontrolę bagażu.


13
Jest szeroko stosowany w Południowej Afryce, aby zminimalizować kradzież przez osoby zajmujące się bagażem, ochronę itp.
mkennedy,

7
Założenia, moim zdaniem, nie stanowią tego rodzaju wspaniałej, kanonicznej odpowiedzi, do której dążą strony SE. (Zgadzam się z ogólną zasadą stojącą za odpowiedzią - zapobieganie nieuprawnionemu / niechcianemu manipulowaniu bagażem - ale nie podoba mi się, że jest to założenie i nie obejmuje wielu przyczyn takiego zachowania).
Laura,

iHaveacomputer, musisz zacytować coś, aby to poprzeć. Brzmi jak nonsens. W każdym razie nie ma to sensu: kraje, w których pracownicy linii lotniczych szantażują klientów, umieszczając je w bagażu podręcznym. Tak więc owijanie niczego nie zapobiega. Nawet w przypadkach, gdy wiadomo, że osoby zajmujące się bagażem przewożą kontrabandę przez nieświadomych pasażerów, zamierzają je odzyskać, nie szantażować pasażera i zepsuć jego operacji.
smci

Czy ktoś, oprócz Schapelle Corby, kiedykolwiek twierdził, że jest inaczej?
smci

18

Niektóre linie lotnicze same egzekwują teraz plastikowe opakowanie bagażu. Wyleciałem z Johannesburga z Emirates, a oni wzięli na siebie, aby owinąć mój bagaż plastikiem. Zakładałem, że dzieje się tak z 2 powodów:

 1. aby zapobiec kradzieży bagażu, ponieważ OR Tambo International jest znane z kradzieży
 2. aby bagaż był jak najmniejszy.

17

Skorzystałem również z usługi owijania, aby związać ze sobą dwie sztuki bagażu, aby liczyły się jako jedna . Miałem dwie miękkie torby podróżne do odprawy, ale moja taryfa pozwoliła mi odprawić tylko jeden przedmiot. Ponieważ ich łączna waga była mniejsza lub równa dopuszczalnej masie, owinęłam je razem i w ten sposób odprawiłam tylko jedną sztukę bagażu w oczach personelu linii lotniczych.


15

Nie, nic nie tracisz ani nie marnujesz, gdy poprosisz o otwarcie bagażu. Wszystkie zwyczaje, przez które przeszedłem prośbę o otwarcie bagażu, miały bardzo wytrzymałą taśmę klejącą, którą ponownie włożyłem. Nie ma problemu!

Jestem z Południowej Afryki. Opakowanie nie jest drogie i robię to z dwóch powodów. Ochrona i ochrona.


13

Tutaj, w Kolumbii, handlarze narkotyków często wkładają kokainę do bagażu ludzi, gdy zajmują się nimi osoby zajmujące się bagażem. Po przybyciu do miejsca docelowego w Europie lub USA lokalni osoby zajmujące się bagażem usuwają kokainę. Jednak czasami policja odkrywa ten narkotyk, więc niewinny właściciel bagażu idzie do więzienia za handel narkotykami.

Dlatego pakowanie bagażu w folię może temu zapobiec. Także jeśli twój bagaż przyjedzie bez plastiku, ale z kokainą w środku. możesz spróbować przekonać policję, że rzeczywiście jesteś niewinny.


1
Informacje dla australijskich podróżników podróżujących do krajów, w których skazanie za przemyt narkotyków jest wyrokiem śmierci, jak wskazują historie o Schapelle Corby, powinny wystarczyć jako czynnik odstraszający dla osób, które tego nie robią.
Michael Lai,

11

Krótko:

 • Ze względów bezpieczeństwa, aby chronić swoją torbę przed zarysowaniami i płynami, które mogłyby wypłynąć z innych toreb.
 • Ze względów bezpieczeństwa, jeśli podróżujesz w niezbyt bezpiecznych miejscach, pracownicy lotniska mogą otworzyć bagaż przed dostawą i ukraść rzeczy.
 • Ze względów bezpieczeństwa, aby ludzie nie mogli wprowadzać narkotyków.
 • Ze względów bezpieczeństwa paski plecaka mogą utknąć w systemie zarządzania bagażem.

10

Mieszkam w Wenezueli Zapobiega kradzieży czegokolwiek na twoim lotnisku, ale na lotniskach takich jak Wenezuela nie jest to gwarancja, że ​​metoda działa, ponieważ pracownicy na lotnisku również mają tego rodzaju maszynę. A personel ochrony oznacza, że ​​Gwardia Narodowa jest skorumpowana i zna tę sytuację, ale opłacają ją tego rodzaju pracownicy.

Poza tym, jeśli Gwardia Narodowa poprosi cię o otwarcie bagażu w celu kontroli bezpieczeństwa, stracisz pieniądze.


2
Jeśli jest to powszechna praktyka na twojej trasie, użyj dużego markera i napisz swoje imię po plastiku po obu stronach i „kruche” i zrób zdjęcie bagażu na stanowisku odprawy. Zakładanie nowego plastikowego opakowania jest łatwe, ale jeśli jest na nim oznaczenie, manipulacja jest oczywista. Byliby to przemytnicy wybiorą bagaż, który wymaga mniej pracy z ich strony.
Sylverdrag,

8

Australijscy handlowcy i celnicy są obecnie (w grudniu 2012 r.) Oskarżani o przemyt narkotyków i broni do Australii za pośrednictwem bagażu innych osób. Wsuwają przedmioty i wychodzą, jak zorganizowano na drugim końcu podróży, a właściciel bagażu nie ma pojęcia, że ​​to się wydarzyło, dopóki nie dowie się, że ich bagaż wyszedł na wacik jako skażony narkotykiem o których prawie nie słyszeli.


2
Witamy w Travel.SE! Czy jest jakaś szansa na jakieś wyjaśnienie? Prawdopodobnie nie wszystkie są obciążane. Przydałby się link lub dwa :)
Mark Mayo


8

Podczas mojej ostatniej podróży do Omanu po raz pierwszy zobaczyłem taką usługę owijania opakowań, prawdopodobnie dlatego, że nie jest ona tak widoczna na europejskich lotniskach (latam głównie z AMS, DUS, CGN i muszę ją jeszcze znaleźć tam).

W ciągu trzydziestu minut, które obserwowałem proces na lotnisku Mascat (MCT), ani razu nie wykorzystano go do zawinięcia walizek. Zamiast tego w kolejce stali głównie hinduscy / pakistańscy / Bangladeszu emigranci z kartonami, plastikowymi torbami na zakupy i innymi „nietypowymi” rodzajami bagażu, które pilnie wymagały zawinięcia, aby nie rozpadły się na pasie bagażowym lub na fartuchu.

I wydaje mi się, że zapłacenie 100 bz (20 centów) za opakowanie na podróż rzeczywiście pozwoli im zaoszczędzić dużo pieniędzy w porównaniu z walizką OMR 40 (80 USD), którą muszą przechowywać gdzieś między podróżami.


7

Wiele osób odpowiedziało, ale oto kolejny powód. Ma to na celu upewnienie się, że Twój przedmiot nie jest uszkodzony ani otwarty podczas ładowania / rozładowywania.

Niektóre linie lotnicze odmawiają sprawdzenia bagażu, jeśli nie jest on odpowiednio zapakowany.

Podczas ostatniej podróży kazano mi owinąć wózek inwalidzki w ten plastikowy kokon, zanim agent go zaakceptuje.


6

Wygląda na to, że może to być nowy powód.

Niektóre loty międzynarodowe ograniczają teraz bagaż rejestrowany do jednej, a nie dwóch, i mogą powodować zamieszanie, kiedy się pojawisz.

Jak zauważa Lifehacker :

Linie lotnicze skłaniają się w dzisiejszych czasach wszędzie tam, gdzie to możliwe, a jednym z tych sposobów jest zmniejszenie liczby dopuszczalnych bagaży odprawowych. O ile normalne było oczekiwanie dwóch odpraw na lot międzynarodowy, nie jest to już gwarantowane. Ten zarezerwowany przez ciebie tani lot, oszczędzając kilkaset, może pozwolić tylko na jedną odprawę. Dodatkowe torby po rezerwacji biletu mogą wynosić około 150 USD lub nawet 250 USD, jeśli zrobisz to przy stanowisku odprawy.

Tam właśnie wchodzi plastikowe opakowanie. Jeśli twoje torby są wystarczająco małe, zanieś je do stacji owijania, a za około 15 USD zamieni dwie torby w jedną. Robiąc to, nie łamiesz żadnych zasad, a czasem pracownicy odprawy nawet to zalecą. Jeśli jedna z twoich toreb ma wysuwany uchwyt i kółka, mogą ją nawet owinąć, abyś mógł obrócić obie torby na jednym zestawie kół. Premia!


4

Może to również służyć do oszczędzania miejsca . Włóż do niej ubrania, włóż do odkurzacza i uszczelnij otwór odkurzaczem ręką. Włącz i obserwuj, jak twoje ubrania kompresują się do znacznie mniejszych rozmiarów! (Pamiętaj, aby zawiązać koniec torby podczas wyciągania odkurzacza)


8
Myślę, że mają na myśli całą torbę, a nie rzeczy w pudełku / paczce.
Mark Mayo
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.