OK, wszyscy jesteśmy tu dorośli, więc naprawdę, jak mam do tego używać przysiadowej toalety?


334

OK, więc dla każdego, kto podróżował poza Ameryką Północną i Europą Zachodnią, wiesz o czym mówię.

Po lewej: Rumunia, w zeszłym roku. Po prawej: Turcja, ostatniej nocy. przysadziste toalety

Zaczynają pojawiać się na Bałkanach i oczywiście są wszędzie, zanim dotrzesz do Turcji, i stają się całkowicie nieuniknione, bez względu na to, jak cierpliwy jesteś i jak długo możesz wytrzymać, gdy jesteś gdzieś pomiędzy Indiami a Japonią.

Azjatyckie toalety Kucane toalety AKA - Czy wiesz, jak z nich korzystać, jeśli musisz?

Wydaje się proste. Chwytliwe kawałki po bokach i otwór pośrodku. Zastanawiam się, w którą stronę powinienem się skierować ...

Spróbujmy więc ...

Spodnie w dół jak w domu ...

Przykucnij, jak sama nazwa mówi ...

Ale teraz moje spodnie wydają się blokować ważną arterię! Jak do diabła ma to działać? !!

Nie ma sposobu, aby utrzymać równowagę w pozycji, w której ciężar nie spoczywa na stopach, a gdy ciężar spoczywa na stopach, podobnie jak twoje nieznośne spodnie.

Teraz jestem prawie pewien, że miejscowi nie zdejmują spodni, ponieważ prawie nigdy nie ma haka, a podłoga jest często zalana. Wyjście mokrymi mankietami do spodni lub mokrymi skarpetkami z podłogi toalety z pewnością nie może być społecznie akceptowalne!

I jestem całkowicie pewien, że nie wycierają porcelany i nie siadają, wierząc, że są na zachodzie, bo to by było brudne!

Cóż, jestem tutaj, aby powiedzieć, że po wielu podróżach do wielu krajów z dużą ilością orientalnych toalet wschodnioazjatyckich skorzystałem z obu tych niezadowalających obejść, ale nadal chcę wiedzieć jedno ...

Jaki jest właściwy sposób korzystania z przysiadowej toalety?


21
Wiele osób opiera się o kulki stóp ... tak jak ja. Do Twojej wiadomości, istnieją badania wykazujące, że łagodzenie jelit w ten sposób prowadzi do zmniejszenia liczby przypadków raka jelita grubego.
Zlewka

175
Dzięki Bogu pominąłeś zdjęcia z akcji ..
Mindcorrosive

26
Koleś, to jedne z najczystszych toalet z przysiadem, jakie kiedykolwiek widziałem. Nie miałbym problemów z tym, że mój plecak jest na tych podłogach!
Mark Mayo

54
Zalogowałem się tylko po to, aby powiedzieć, że próbowałem przekonać moją żonę, by pojechała do Azji, ale to prawie włożyło ostatni gwóźdź do trumny. :(
DTest

44
W rzeczywistości nie wszyscy jesteśmy tutaj dorośli. ;)
Peter Olson

Odpowiedzi:


239

:RE

Dorastałem, używając tego. Kiedy wyjechałem na studia za granicę, miałem problemy z toaletą, którą nazywaliście normalną (siedzącą). Dosłownie kilkakrotnie zwilżam spodnie. Prawdopodobnie powinienem napisać post o „Jak usiąść w normalnej toalecie”.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, dzięki którym nie zmoczysz spodni w kucającej toalecie.

 • Sugeruję, abyś wyjął wszystko z kieszeni spodni przed przykucnięciem.
 • Nie ciągnij za spodnie zbyt nisko. Zostaw to ponad kolanami. Kiedy więc przykucnąłeś, nie przeszkadza to w ważnej arterii komunikacyjnej.
 • Otwór w toalecie jest tam, gdzie powinna iść kupa, więc w tym miejscu powinieneś wycelować swoją dupę, tuż nad nią, jeśli możesz.
 • Jeśli nie masz papieru toaletowego, po prostu użyj wody do czyszczenia. Uważaj, aby nie zmoczyć majtek. Pamiętaj, aby używać dominującej ręki do trzymania fajki lub wiadra i tylko drugiej ręki do czyszczenia. Następnie myjesz ręce. :) A potem nie używaj swojej niedominującej ręki do interakcji z innymi ludźmi. W niektórych miejscach, takich jak Indonezja, niegrzeczne jest używanie lewej ręki do interakcji. I wierzę, że już wiesz dlaczego.
 • Twoje nogi będą odrętwiałe, jeśli będziesz kucał zbyt długo. Tylko dla twojej informacji.

124
Chciałbym tego nie przeczytać.
Adam,

49
Gdzie, u licha, wkładasz wszystkie rzeczy, które wyjąłeś z kieszeni?
hippietrail

63
Cała lewa ręka, będąc leworęczną, zawsze uważam za niezręczną, ponieważ, no cóż, robię coś przeciwnego. Ale gdy tylko moja ręka zbliża się do jedzenia, dostaję przerażonego spojrzenia. Co robią mieszkańcy leworęczni?
Mark Mayo

54
Dlaczego ktoś wolałby kucającą toaletę, zachodnia czyści toaletę dla ciebie, dostarcza ci papier do czyszczenia , a następnie szybko go pozbywa, pomaga przysiadać (tj. Siedzieć), zapobiega wypadaniu przedmiotów z kieszeni do toalety, ty nie musisz zdejmować spodni. Może normalnie kucająca toaleta jest bardziej higieniczna, ale jeśli ktoś tęskni lub stracisz równowagę, będzie to niewiarygodnie niehigieniczne. Dosłownie pod każdym względem lepsza jest toaleta do siedzenia. Myślę, że będę musiał zabrać ze sobą portal do takich krajów ...
Jonathan.

66
@Jathanathan. Wow, to jest super etnocentryczne. Poważnie umieszczasz kontrole tyłków na tej samej powierzchni, jakikolwiek bezdomny koleś po prostu wkurzony i przyłapany jest bardziej higieniczny? Nie twierdzę, że squattersi są bardziej, ale poważnie ... to tylko głupie stwierdzenie.
Zlewka

119

Oto wideo wyjaśniające, w jaki sposób ludzie korzystają z tej rzeczy.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Poważnie, jest informacyjny i wizualnie przedstawiony i sprawia, że ​​jest o wiele jaśniejszy.


134
Nie ma mowy, żebym podążał za tym linkiem.
Tom Hawtin - tackline

67
@ TomHawtin-tackline Zaryzykowałem dla ciebie ... Film jest całkowicie bezpieczny w biurze. W pełni ubrany indyjski facet opowiada (i pokazuje, jednocześnie mając na sobie spodnie), jak najpierw przykucnąć w odpowiedni sposób, a następnie jak użyć wody do czyszczenia. Bardzo pouczające, jeśli wierzysz w ten sposób prowadzenia działalności. Sam film jest poprawną odpowiedzią na oryginalne pytanie, chociaż uważam, że powinniśmy przechowywać instrukcje na tej stronie w czytelnej formie, kto wie, kiedy film zniknie z YouTube.
Per Wiklander,

5
Może mógłbyś zapisać transkrypcję tego, co on wtedy mówi? ;) Ktoś musi stworzyć subskrybenta youtube ...
Mark Mayo

17
Wspomina o zdjęciu spodni w filmie, ale nie wyjaśnia, co z nimi zrobić lub jak je zdejmować i zakładać, gdy podłoga jest zalana wodą. Zwłaszcza jeśli musisz zdjąć buty, aby zdjąć spodnie. Mokre mankiety spodni nie wyglądają świetnie, mokre skarpetki są niewygodne, a ja nie ufam, że woda na podłodze publicznej toalety jest czysta.
hippietrail

5
Jest jeszcze gorzej, gdy jesteś w północnych Chinach lub Mongolii w środku zimy, gdzie jest -30 stopni Celsjusza i masz długie kalesony pod spodniami i spodnie wbite w skarpetki i koszule wbite w spodnie i długie płaszcze zwisające w ...
hippietrail

83

Ok, zaryzykuję udzielenie odpowiedzi;)

W każdym razie wezmę notatki z linku Wiki How i dodam fragmenty z poprzednich doświadczeń ...

 1. Przynieś własny papier toaletowy. Kiedyś myślałem, że to śmieszne. Jak łazienka publiczna NIE może mieć papieru toaletowego? Potem pojechałem do Egiptu, gdzie większość naszej grupy miała Delhi Belly I musiałeś zapłacić za kilka kwadratów papieru toaletowego! Następnie w Azji Środkowej, gdzie chorowaliśmy przez większość czasu, w końcu zabraliśmy się za papier toaletowy. Nie jest to duży wysiłek, ale tylko jeden wypadek całkowicie to uzasadnia!

 2. Wlej trochę wody do toalety - ułatwia to czyszczenie. W pobliżu często znajduje się wiadro.

 3. Ściągnij spodnie lub zaczep. Z punktu widzenia faceta jest to trudne - nie chcesz spodni na podłodze, ale za wysoko i jest ... przeszkoda.

 4. Przysiad z piętami płasko na ziemi. Możesz być przyzwyczajony do kucania na stopach, trzymając stopy blisko siebie, ale ta pozycja jest bardzo niestabilna i twarda na kolanach. Kucanie ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder lub ramion i przy płaskich stopach jest łatwiejsze do trzymania przez dłuższy czas (jeśli jesteś w Azji, możesz zauważyć, że wiele osób kuca tak publicznie podczas oczekiwania). Jeśli są wypukłe podnóżki, połóż na nich stopy; w przeciwnym razie umieść stopy po obu stronach toalety i przykucnij do samego końca. - To jest genialne, mój największy strach przed tymi toaletami zawsze się przewracał.

Również kierunek, w którym stoisz, różni się w zależności od toalety. Jeśli ciągle się przewracasz, spróbuj się odwrócić. Nie ma znaczenia, dopóki twój cel jest prawdziwy.

Warto również sprawdzić swoje rzeczy w kieszeniach - nie chcesz, aby wypadały podczas przechylania.

Wreszcie: rób interesy. Tę część pozostawiam tobie.

Wskazówki dotyczące bonusów

Jako facet warto najpierw oddać mocz, ponieważ łatwiej jest wstać i zmniejsza ryzyko zmoczenia spodni.

W niektórych miejscach (na przykład w Uzbekistanie) stoiska są niskie i można dosłownie popatrzeć na osobę obok, porozmawiać, poprosić o przekazanie dowolnego dostępnego papieru i całkowicie winić tego, kto głośno hałasował. Dla niektórych jest to na początku bardzo niewygodne, ale kiedy przejdziesz przez to i uznasz, że to nie jest wielka sprawa, jest w porządku.

Jeśli ma kolor, nie spłukuj dopóki nie staniesz. Duże ryzyko uszkodzenia przez rozprysk.

Papier trafia do wiadra lub pojemnika w pobliżu - NIE do toalety. Może to spowodować zatkanie toalety.

EDYTOWAĆ

Zbiegiem okoliczności bloger podróżniczy opublikował tweeta na swoim blogu w „ The Art of Squat ”. Dobrze napisana lektura.


13
O papierze toaletowym: Odwiedziłem toalety z meczetami w Stambule i normalnym sposobem postępowania jest użycie lewej ręki i wody z kranu z boku toalety. Ponadto w wielu hotelach w Stambule papier toaletowy nie powinien być wyrzucany do odpływu z toalety, ale do kosza na śmieci z boku. Nawet przypadkowe toalety mają w sobie kran do używania dłoni zamiast papieru.
mouviciel

1
Tak, istnieje wiele krajów, w których papier toaletowy blokuje system z powodu złego drenażu lub złego ciśnienia wody itp., Ale jest to również dość powszechne w krajach z toaletami siedzącymi również w krajach rozwijających się. Byłem też gdzieś niedawno na Bałkanach, gdzie można było spłukać tylko specjalny dostarczony papier, który był bardzo słaby.
hippietrail

Powinienem nawet wspomnieć, że zacząłem mieć podejrzane kolana.
hippietrail

@mouviciel - tak, jak wspomniałem na końcu, zwykle jest tam wiadro na papier, bardzo ważne jest, aby nie zapychać nim toalety. Szybko przypomniano mi o lewej ręce w Uzbekistanie, kiedy poszedłem po jabłko ... nie poszło dobrze. Czasami trudno jest być leworęcznym!
Mark Mayo

77

Wydawało się, że nikt nie kładł nacisku na to, co uważam za najważniejsze, na pozycję twoich ramion: należy je odsunąć.

Nie:

http://i.stack.imgur.com/yu7VP.jpg

Tak!

http://www.totallyhealthyyou.com/images/squat_stretch.jpg

Mieszkam w Chinach i przyzwyczaiłam się do nich przysiadowych toalet, są one rzeczywiście lepsze do tranzytu i nauka tej pozycji jest dobra do wielu innych celów, takich jak czekanie na metro, obserwowanie wschodu słońca w pobliżu brzegu lub załatwianie drobnych romansów na wsi. Są również znacznie bardziej higieniczne.

W Indiach widziałem mieszane toalety, w których możesz usiąść, jeśli jesteś wystarczająco odważny, ale możesz też przykucnąć na siedzeniu. To nawet lepiej.


3
W drugiej pozycji tyłek i przód znajdują się dosłownie o centymetry od butów. Czy tyłek nie ubrudziłby butów?
Pacerier

13
@Pacerier Czy buty nie zostałyby zabrudzone przez tyłek?
Joze

7
Jestem całkiem pewien, że po prostu przewróciłbym się do toalety, gdybym spróbował tej drugiej pozy ...
Thomas

Ciągle przewracam się, próbując drugiej pozy. Co ja robię źle?
Galastel,

54

To jest zabawne. Kiedy po raz pierwszy przeczytałem pytanie, pomyślałem, że to żart. Ale w połowie strony byłem przekonany, że być może nie tak było.

Przez prawie całe życie korzystałem z przysiadów. W domu mamy zarówno toalety przysiadowe, jak i siedzące. Też mi to nie przeszkadza, ale uważam, że toalety przysadziste są bardziej higieniczne, zwłaszcza gdy są wspólne dla ludzi (szczególnie w toaletach publicznych), niż normalne, siedzące. Prawdopodobnie możesz zgadnąć, dlaczego.

Będę szczery, nigdy nie korzystałem z przysadzistej toalety, a spodnie nadal zwisały mi z kolan. Nie mogę sobie tego wyobrazić. We wszystkich naszych łazienkach mamy dużo wieszaków. Za każdym razem, gdy go używam, zdejmuję spodnie / bokserki. W ten sposób jest to znacznie łatwiejsze i nie musisz się martwić o to, aby nie dopuścić do zabrudzenia lub przemoczenia spodni / bokserów. Innymi słowy, możesz być w spokoju ze sobą. :)

Więc przykucnij tyłem do szerszej strony otworu toalety (nie próbuj siadać na odwrót, aby z oczywistych powodów nie zaryzykować bałaganu). Możesz przykucnąć w dowolny sposób, który najbardziej ci odpowiada, i lekko ugiąć ramiona i przycisnąć je do długości ud. Tak, po pewnym czasie twoje nogi zaczną się męczyć, a następnie zdrętwiać. To tylko jedna z rzeczy, do których musisz się przyzwyczaić lub nauczyć się z tym sobie radzić.

Naczynie do wody, lub to, co jest powszechnie znane na Subkontynencie jako „lota”, jest tym, co wypełniasz wodą. Trzymam ją prawą ręką, wlewam wodę i wycieram lewą. Tylko wtedy, gdy myjesz wodą. Jeśli nie, możesz użyć rolki papieru, która jest podobnoprzymocowany do uchwytu rolki w zasięgu ręki od toalety. Jeśli nie ma go w toalecie i przyzwyczaiłeś się tylko do chusteczek higienicznych, powinieneś je zdobyć przed rozpoczęciem misji. Jak ktoś już zauważył, pamiętaj, aby spłukać toaletę po zakończeniu i wstaniu z kucania. We wszystkich naszych łazienkach mamy również umywalkę w pobliżu, więc kiedy skończymy prace nad toaletą, wstajemy i myjemy ręce, a następnie zakładamy spodnie / bokserki / cokolwiek innego, a także spłukujemy toaletę. Kilka rad: jeśli nie masz chusteczki higienicznej i planujesz myć wodą w publicznej toalecie lub toalecie nie w domu, zanim zaczniesz cokolwiek robić, najpierw napełnij dzbanek z wodą. Wiem, że to brzmi głupio, ale zdarzyło się to ludziom, których znam w wielu publicznych toaletach. W niektórych miejscach

I to wszystko. To nie jest tak naprawdę nauka rakietowa - może.


2
Toalety są używane w odniesieniu do toalet w stylu zachodnim, nigdy do przysiadów.
Ankur Banerjee

Hmm, czy metan byłby wystarczającym propelentem dla rakiety?
hippietrail

Kiedy mówisz „We wszystkich naszych łazienkach”, masz na myśli cały kraj lub dom? Jeśli to drugie zapraszasz nas do korzystania z Twojego miłego, czystego, gdy podróżujemy po twoim kraju i uważasz, że publiczne są nieco nieprzyjemne?
hippietrail

10
@hippietrail: Miałem na myśli to drugie. Ale dotyczy to również tego pierwszego. Jednak jeśli jesteś w okolicy, możesz wpaść.
ajaz

31

Większość odpowiedzi tutaj obejmuje większość podstaw, które musisz znać, więc postaram się omówić tematy jeszcze nie wymienione.

 • Zrób krótkie spłukiwanie / wylej odrobinę wody z patelni przed rozpoczęciem. Pomoże to wysłać wszystko później.
 • Zmywanie po zakończeniu: Czasami w mydle zamiast mydła w płynie znajduje się kostka mydła. Sugeruję, abyś używał tego do czyszczenia tylko swojej niedominującej ręki. Jeśli taki osobny bar nie jest wewnątrz toalety, a następnie używać mydła można dostać blisko opada poza najpierw oczyścić niedominujące rękę, a następnie obie ręce. Sprawdź, czy okolica pod paznokciami jest czysta, ponieważ może to być przyczyną wylądowania Delhi Belly. Alternatywnie, noś alkoholowe „suche” środki dezynfekujące do rąk, aby po umyciu rąk wodą (dokładnie!) Można je było zdezynfekować. Może to być łatwiejsze niż pakowanie mydła w płynie lub papieru toaletowego do bagażu.
 • Podróżując po Indiach, można spotkać straganiarzy w pociągach, dworcach kolejowych, autobusach sprzedających „papier mydlany” lub „papierowe mydło”. Są to cienkie paski woskowanego papieru zamoczone w mydle i odrywacie pojedyncze „strony” z broszury wielkości pudełka zapałek, aby umyć ręce. (Tak, musisz zmoczyć je wodą. Umieść je w dłoni, trzymaj pod kranem i spień.) Możesz kupić kilka naprawdę tanich (ballpark: 1 USD lub mniej) i są łatwe do przenoszenia nawet w portfelu.
 • W Azji Południowo-Wschodniej, jeśli wybierasz się do wiosek lub obszarów bez instalacji wodno-kanalizacyjnej (czasami nawet na głównych plażach), możesz natknąć się na toalety bez kranów. Zazwyczaj wewnątrz toalety znajduje się zbiornik na wodę z dużą kadzią podobną do kadzi. Wypełnij to i trzymaj pod ręką, zanim usiądziesz, ponieważ poruszanie się po zakończeniu może być bałagan.
 • Tubylcy zwykle ściągają górną połowę spodni (dżinsy itp.) Do kolan, a następnie kucają, aby się tam trzymać. Jest to trudna rzecz i dla jednego wolę całkowicie je zdjąć. Jeśli nie znajdziesz haczyków do zawieszenia, spróbuj powiesić na zatrzaskach drzwi lub wbić je w pętle klamki. Zdecydowanie nie jest to coś, czego próbujesz z najlepszymi spodniami, ale dżinsy / ładunki mogą cię pokonać. W przeciwnym razie trzymaj je na podłodze w dowolnym suchym miejscu na podłodze toalety (przysiad jest o wiele wygodniejszy przy zdjętych spodniach). Jeśli podłoga jest mokra ... to jesteś w gównianej toalecie. Sobie z tym poradzić.
 • Kucanie zachodnich toalet: Starałem się znaleźć zdjęcie tej ciekawej bestii. To siedząca toaleta w stylu zachodnim ... z krawędzią toalety zastąpioną podpórkami w stylu orientalnym. Chodzi o to, że możesz siedzieć lub kucać - cokolwiek jest dla ciebie wygodne. Niestety oznacza to, że jeśli osoba, która korzystała z toalety przed przykucnięciem, istnieje prawdopodobieństwo, że brzeg toalety będzie brudny. Przed użyciem wyczyść to wodą.

W jakich krajach znajdują się te kucające zachodnie toalety?
RoflcoptrException


@Roflcoptr: To nie to. To dosłownie zachodnia / „normalna” - jakkolwiek to nazwiesz - toaleta, która zamiast plastikowej deski sedesowej ma podnóżki jak orientalna kucająca toaleta. Znalazłem je w Indiach i Tajlandii. Jak już wspomniałem, jest to ciekawa bestia i rzadko się w nią spotkasz, ale wspomniałem o tym na wypadek, gdyby ktoś to zrobił.
Ankur Banerjee

Widziałem siedzące kucające toalety, ale nie pamiętam gdzie.
hippietrail

4
@AnkurBanerjee: Wydaje mi się, że masz na myśli: wyszukiwanie obrazów „anglo-indian toilet” . Mieliśmy taki w domu, kiedy byłem dzieckiem; tak naprawdę między porcelaną a pokrywką znajdowało się „gładkie” siedzisko (klapa), więc można było go również używać jako zachodniej toalety, jeśli kolana nie mogły przysiadać.
ShreevatsaR

20

Dorastałem również z tymi i tylko pozytywne jest to, że możesz dobrze ćwiczyć i unikać trzymania materiałów do czytania w łazience. Nie jestem pewien co do innych części Azji, ale w Indiach przeważnie mają one zachodnie toalety w miastach metropolitalnych. Miałem ciężki czas na powrót do squattera, kiedy wróciłem po 10 latach.

 • Zdejmowanie spodni, a następnie kucanie jest najskuteczniejszym sposobem.
 • Najlepiej jest używać wody zamiast papieru toaletowego (pomaga płynąć kupą w kierunku dziury)
 • Kupowałbyś idealnie blisko dziury
 • nie tylko przykucnij, ale „rozłóż orła”
 • Jeśli to trwa długo, spróbuj spocząć na jednej nodze na raz, kucając tylko na jednej nodze

Cała ta pomoc nie przyda się, gdy naprawdę musisz odejść. Wszystko się ułoży, gdy będziesz musiał iść :)


1
Pamiętam tylko jedno miejsce w Japonii, w którym był hak, więc mogłem nawet użyć metody zdejmowania spodni. Głównie tam, gdzie byłem, nie było żadnych haków.
hippietrail

2
Co u licha „rozprzestrzenia orła”?
Mark Mayo

7
@MarkMayo: Nie chcesz wiedzieć i nie używaj google.
mindcorrosive,

17

Przeczytałem wszystkie odpowiedzi i komentarze i, jeśli się nie mylę, wydają się być zawsze pisane przez mężczyzn. Korzystanie z przysadzistej toalety jest z pewnością o wiele bardziej skomplikowane, gdy nosi się spodnie, jak większość mężczyzn na całym świecie, więc doceniam twoje uwagi i debatę.

Przysiadowe toalety nie stanowią tak dużego problemu z kobiecego punktu widzenia, jeśli myślimy o kobietach noszących „tradycyjne” ubrania, co oznacza spódnice o różnych długościach. To prawda, że ​​mamy takie same kłopoty, jak mężczyźni noszący rajstopy lub spodnie i może to być jeden z powodów, dla których przysiady w toalecie stały się mniej popularne w Europie Zachodniej niż były.

Mieszkam w północnych Włoszech, a toalety przysadziste wciąż można znaleźć w miejscach publicznych (restauracje, bary, dworce kolejowe, ...) Często są przeznaczone do toalet dżentelmenów, które jednak zwykle są używane tylko do sikania (w takim przypadku mężczyźni zwykle stoją), podczas gdy toalety damskie są zazwyczaj wyposażone w toaletę w stylu zachodnim.

Jednak nie zawsze tak jest, więc kiedy go znajdę, moim pierwszym zajęciem jest usunięcie wszystkiego z kieszeni w obawie, że mogę coś upuścić. Podejrzewam, że we Włoszech toalety squat preferowane są w miejscach publicznych od innego rodzaju, ponieważ są łatwiejsze do czyszczenia; zwykle można je spłukiwać, podobnie jak pozostałe rodzaje papieru toaletowego i papieru toaletowego.

Ten sam rodzaj toalety spotkałem w Szwecji, odwiedzając domek letniskowy mojego byłego chłopaka na jednej z wysp archipelagu sztokholmskiego; w domu nie było bieżącej wody, więc toaleta była drewnianą kabiną na zewnątrz z dziurą w ziemi; Nigdy nie dowiedziałem się, dokąd poszły przygnębienia, ale kabina z pewnością śmierdziała ...

EDYCJA - DODATEK

Niedawno wziąłem udział w dwudniowym seminarium w aśramie społeczności hinduskiej w pobliżu Savony w Ligurii (nadal północne Włochy). Nie wiem, czy to z powodu połączeń z Indiami, czy dlatego, że toaleta z przyssawkami jest tańsza w montażu i łatwiejsza w utrzymaniu, ale to właśnie znalazłam w swoim pokoju. Ku mojemu przerażeniu muszę dodać, ponieważ od mojej poprzedniej odpowiedzi przeszedłem dwa lub trzy zdarzenia ortopedyczne, które teraz ograniczają moją możliwość korzystania z takiej toalety. Zastanawiam się, jak ludzie w krajach azjatyckich mogą nadal korzystać z przysadzistych toalet, gdy się zestarzeją ...


Nadal mogą z nich korzystać, gdy ich używają. O ile operacja nie zmieni czegoś drastycznego, rutyna pozwoli ci wykonywać ruchy. (Robią to przynajmniej kilka razy dziennie, często częściej siedzą w potrzebny sposób).
Willeke

1
Widziałem takie rzeczy sprzedawane w Chinach - więc zakładam, że tego właśnie używają seniorzy, kiedy mają trudności z regularną przysiadową toaletą: aliexpress.com/item/…
Eugene O

@EugeneO. Dziękuję za link, wyświetlany obiekt z pewnością pomógłby spełnić ich potrzeby, nawet gdy przysiady stają się trudne. Wątpię jednak, czy mógłbyś chodzić z jednym z tych w torbie / plecaku; być może chodzi o to, że tylko bardzo starsi ludzie mogą go potrzebować i nie wychodzą tak często z domu. Nadal będę miał kłopoty ...
Paola


13

Dodaję krótką odpowiedź, aby odnieść się do centralnego punktu pytania: „ spodnie wydają się blokować ważną arterię komunikacyjną! Jak do diabła ma to działać? !!

Przez jakiś czas podróżowałem po Azji i na początku miałem ten sam problem. Przez pierwsze kilka miesięcy właściwie zdejmowałem spodnie, zanim skorzystałem z przysadzistej toalety. Ale potem odkryłem, że strach przed spodniami „blokującymi” coś jest po prostu oparty na słabym zrozumieniu faktycznej anatomii. Wykonaj eksperyment w zaciszu własnej łazienki : ściągnij spodnie do kolan i przykucnij - zobaczysz, że albo nie ma żadnych blokad (spodnie są daleko, daleko od „ważnej arterii komunikacyjnej”), albo jeśli nie są wystarczająco daleko, możesz łatwo złapać je dłonią i popchnąć je do przodu - zobaczysz, że między twoimi ubraniami a „arterią” będzie ogromna szczelina.

A w dodatku jest czystszy niż siedzenie w toalecie typu zachodniego, gdzie spodnie są ściągane na podłogę, która w wielu miejscach jest mokra i brudna. W toalecie w stylu przysadzistym tylko podeszwy stóp dotykają czegokolwiek na podłodze.


Będzie to łatwiejsze dla Jonaha Falcona, a trudniejsze dla Enrique Iglesiasa.
hippietrail

1
@hippietrail: Ta część anatomii nie ma z tym nic wspólnego. To tylko kwestia zgięcia kolan utrzymującego spodnie na miejscu - możesz nawet rozłożyć kolana tak szeroko, jak pozwolą na to twoje spodnie, jeśli chcesz mieć pewność, że spodnie pozostaną ściśle na swoim miejscu. :-)
ShreevatsaR

11

Ludzie w Indiach, którzy używają toalet Squat w domu, noszą specjalny strój zwany „Lungi” do tej pracy. To sprawia, że ​​cały proces jest wygodniejszy.

Mężczyźni w płucach
Obraz w domenie publicznej mężczyzn noszących płuca w Kalkucie (Wikipedia).

W większości publicznych toalet nad drzwiami znajduje się miejsce, w którym można zawiesić spodnie.

Prawdziwym problemem byłyby buty. Nie sądzę, że istnieje na to rozwiązanie. Na pewno znajdziesz mokre skarpetki. Nie stanowi to problemu dla mieszkańców, ponieważ używają kapci (sandałów) do toalet. Prawie nie zobaczysz miejscowego wchodzącego do publicznej toalety w butach.


6
Czy ktoś mógłby zanotować za mnie tę odpowiedź? Ta osoba udzielająca odpowiedzi jest dość słabo poinformowana o związku między strojem danego regionu a typem toalet powszechnych w tym kraju. Mógłbym bez końca mówić o nieprawidłowości, ale przypuszczam, że uzasadnia to samo z siebie pytanie!
bPratik

4
@bPratik: Cóż, właśnie powiedziałem, że strój ułatwia pracę w porównaniu do innych strojów, takich jak spodnie / spodnie. Jestem z tego samego regionu. Sam zmieniam się na Lungi przed skorzystaniem z toalety Squat w moim domu. Podobnie ludzie, których znam. Jeśli masz konkretne zdanie na temat stroju, wyjaśnij je. Sam usunę odpowiedź, jeśli jest poprawna.
Ramnath,

2
Oto strona Wiki potwierdzająca stwierdzenie, że Lungi to strój noszony przez większość ludzi w Indiach. en.wikipedia.org/wiki/Clothing_in_India Ma również odniesienie do Dhoti, który jest bardzo podobny do Lungi. Istnieje również stwierdzenie, że „spodnie” zostały zaakceptowane „niedawno” jako tradycyjny strój przez rządowy rząd Indii. Być może przemawiasz w imieniu wysokiej klasy mieszkańców miast, co w rzeczywistości jest bardzo małym odsetkiem. I jestem pewien, że nie będą mieli w domu przysiadów.
Ramnath,

1
Stary, gdzie w łączonym artykule jest napisane: „Lungi to strój noszony przez większość ludzi w Indiach”? Co więcej, jeśli nawet czytasz artykuł poświęcony płucom , nigdzie nie ma wzmianki ani sugestii, że jest to najczęstszy strój. Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że nie próbuję cię tutaj zastrzelić, ale informuję cię, że niektóre z twoich wypowiedzi mogą nie być oparte na faktach, a jeśli nie masz dowodów, najlepiej być otwartym na sugestie.
bPratik

2
Na przykład po prostu przepisując swoje zdanie otwierające na „Ludzie w niektórych częściach Indii, którzy używają toalet Squat, zwykle noszą tradycyjny strój o nazwie„ Lungi ”, który ze względu na swój kształt i strukturę nadaje się do tego zadania” ton w prawo. Ponownie jest to tylko sugestia, aby wyjaśnić ci, co uważam za błędne w odpowiedzi. Możesz go przepisać, jak chcesz! To twoja odpowiedź! :)
bPratik

5

Częścią problemu, jaki ludzie Zachodu mają z przylegającymi toaletami, jest to, że nie wiedzą, jak przysiadać.

Mieszkańcy prawdopodobnie uważają za niegrzeczne rozsuwanie kolan podczas przysiadów, ale robili to przez całe życie.

Jeśli jesteś człowiekiem z zachodu, łatwiej będzie ci przykucnąć na nocniku i kiedy tego wymagają wydarzenia towarzyskie, jeśli będziesz trzymać wystarczająco daleko od siebie kolana, aby zmniejszyć obciążenie stawów.

(och, a w Stanach Zjednoczonych zdecydowanie włóż papier toaletowy do toalety. U kobiet często znajduje się mały kosz na śmieci „kobiecych produktów higienicznych”. Na obszarach wiejskich rozważne jest niestosowanie nadmiernej ilości papieru, ponieważ wiejskie systemy kanalizacyjne są często ograniczone).


4

Podróżowałem rowerem po Turcji, Iranie, Pakistanie itp. Kiedy wchodzisz do toalety, upewnij się, że rura węża działa / znajduje się źródło wody i wiadro do napełnienia, aby umyć tyłek. Wyciągnij spodnie / spódnicę całkowicie w dół / w górę (odpowiednio) i przyjmij pozycję w pełni przysadzistą (nogi całkowicie zgięte w kolanach, jakbyś siedział na ziemi, ale nie (oczywiście)).
trzymaj ramiona do przodu, aby zachować równowagę i zrelaksować się, podczas gdy natura zmierza w dobrym kierunku. Po zakończeniu jednocześnie spryskaj wąż / końcówkę wiadra z wodą podczas wycierania lewą ręką, aż będzie czyste. Mam nadzieję, że będzie ręcznik do wyschnięcia. Następnie dobrze umyj ręce mydłem i ciesz się higieną odbytu.


3

W turystycznych regionach Japonii (kiedy byłem tam w '94) można znaleźć instrukcje „jak korzystać z tych toalet” w wielu kabinach toaletowych lub na ścianach łazienki.
Ich przysadziste wyglądają trochę jak pantofle i tak, bawiliby się tym w instrukcji.
Jako osoba, która wychowała się w toaletach z siedzeniami, zawsze wybrałam toalety przysadziste, gdzie oferowano wybór. Zwłaszcza, gdy wiele osób korzysta z urządzeń, łatwiej jest utrzymać je w czystości, a nawet gdy mniej czyste, kontakt jest mniejszy.

Nawiasem mówiąc, Japonia ma rozwiązanie problemu „brudnych stóp” dzięki specjalnym kapciom do zastosowania w łazience / toalecie, które są zwykle czerwone, podczas gdy normą dla kapci wewnętrznych (używanych przez odwiedzających) jest brązowy.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.