Opcje autobusowe z międzynarodowego lotniska Tocument (PTY) do centrum Panamy


9

Różne źródła podają, że niemożliwe jest uzyskanie karty Metrobus do autobusu z Tocumen do Panamy. Jednak źródła te są na tyle stare, aby wspomnieć o autobusach Red Devil.

Jaka jest obecna sytuacja? Jak można uzyskać kartę Metrobus, a tym samym zapłacić znacznie mniej niż taksówkę z PTY do Panamy? Czy istnieją inne porównywalne opcje?

Odpowiedzi:


2

Kartę METROBUS można kupić tylko w wybranym punkcie sprzedaży i doładowania (POS). Niestety, w chwili pisania tego tekstu, według strony internetowej METROBUS wydaje się, że na lotnisku w Tocumen nie ma POS METROBUS. Oto aktualna lista tych punktów sprzedaży ze strony internetowej METROBUS. Jednak ten artykuł w gazecie internetowej z La Prensa z 2013 roku wspomina, że ​​sprzedaż kart METROBUS na lotnisku jest usługą, która od dawna się opóźnia i wydaje się być dostępna teraz:

Al menos ya se cuenta con la venta de tarjetas y centro de recarga dentro de la terminal aérea, servicio que fue demorado por bastante tiempo.

Osobiście nie wiedziałbym, które źródło wierzyć bardziej, ponieważ ogólnie brak informacji w Internecie na temat transportu publicznego w Panamie.

Pamiętaj, że rzeczywiście są autobusy z Tocumen do Panama City. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz hiszpańską wersję strony transportu publicznego na stronie lotniska . Koszt pełnego przejazdu do Panamy wynosi 0,25 PABdla powolnych autobusów (Troncales), które jeżdżą po drogach bezpłatnych i zajmują dłużej (około 2h), aby dotrzeć do Panamy, w przeciwieństwie do 1,25 PABdla szybszych autobusów (Corredores), które prowadzą płatnymi drogami i docierają do Panamy znacznie szybciej. Zobacz stronę Tarify na stronie METROBUS, aby uzyskać więcej informacji.

Okazuje się, że nie możesz wsiąść do autobusu bez uprzedniego przesunięcia karty METROBUS. Jakie inne strony internetowe sugerują, to poprosić o mieszkańców przesunąć ich kompetencji dla ciebie w zamian za trochę więcej niż symboliczną opłatą autobusowego.


1

Powyższa odpowiedź jest poprawna. Nie można wsiąść do autobusu bez machnięcia kartą. Ale jeśli wjedziesz na autostradę (wsiądź do autobusu do najbliższego hotelu / zapłać taksówką, aby cię wysadzić), a następnie zacznij iść w kierunku miasta, kierowcy autobusu zaszczycą cię i odbiorą.

Taksówka kosztuje zwykle 30 USD - nigdy nie płać więcej. Możesz także użyć Ubera.

Nawet jeśli Uber mówi, że nie ma dostępnych kierowców, kiedy kierowcy taksówki proszą cię o taksówkę, pokaż im cenę uber, która zwykle wynosi 16 USD lub mniej i oferują 25 USD.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.