Kontrola bezpieczeństwa Eurostar: Biorąc scyzoryk na kemping


13

Chcę pojechać na kemping w Wielkiej Brytanii. Szwajcarski scyzoryk lub dowolny scyzoryk to standardowe wyposażenie na kemping. Teraz zastanawiam się, czy kontrola graniczna pozwoli mi przejść z nożem w plecaku. Nie mam pojęcia, jak dokładne jest skanowanie mojego plecaka ani jak surowa jest kontrola graniczna w takich przypadkach.

Zabieram Eurostar do Wielkiej Brytanii, ale myślę, że to pytanie może dotyczyć każdej kontroli granicznej.


Jakiego rodzaju kontroli granicznej obawiasz się - Kontrola bezpieczeństwa przed wejściem na pokład samolotu / Eurostar, Imigracja, odprawa celna lub kombinacja tych trzech zasad?
Gagravarr

1
@Gagravarr Kontrola bezpieczeństwa przed wejściem na pokład, gdzie patrzą na cały bagaż
JNevens

w zeszłym miesiącu mój przyjaciel został zmuszony do wyrzucenia szwajcarskiego noża wojskowego na lotnisku w Polsce.
Igor Milla

w zasadzie sprawdzenie wyglądało to . Jeśli ostrze jest dłuższe niż twoja dłoń, nie możesz wziąć go w samolot
Igor Milla

1
Kiedyś udało mi się zdobyć nóż dłuższy niż ten na EuroStar, mając jeszcze większy nóż, który skonfiskowali (i powiedzieli „ale możesz go zatrzymać”)
Max

Odpowiedzi:


15

Przepisy Eurostar dotyczące tego, co jest zabronione, obejmują przypadek noży

Przewóz zabroniony: Noże przesuwane / grawitacyjne, noże blokujące i sztylety, wszelkie noże z ostrzem o długości ponad 3 cale / 75 mm (należy pamiętać, że można nosić standardowe składane noże z ostrzem nie dłuższym niż 3 cale / 75 mm).

Musisz więc zmierzyć ostrze noża i możesz zabrać go ze sobą tylko wtedy, gdy jest wystarczająco mały.


3
„Czy twoje ostrze jest wystarczająco małe, proszę pana?” :
Wybuchłem

5

Aby potwierdzić to, co powiedział Gagravarr: ograniczenia zasadniczo sprowadzają się do „nie można przynieść noża, którego noszenie w Wielkiej Brytanii byłoby nielegalne”. Podróżowałem przez Eurostar z nożem szwajcarskiej armii w mojej torbie: chcieli to zobaczyć (pojawili się na xray), ale nie było żadnych trudności.


3
Chociaż jeśli planujesz nosić nóż w Wielkiej Brytanii, sprawdź dokładnie prawo, ponieważ jest to bardziej skomplikowane. Zasadniczo można to zrobić za „uzbrojenie” mniejszym nożem i zamiar użycia go jako broni, a co do zasady można „nosić” większe noże, gdy są prawidłowo złożone (nie w kieszeni).
Steve Jessop

@ SteveJessop W szczególności musisz mieć możliwość zakupu noży kuchennych do domu ze sklepu!
David Richerby

3
Rzeczywiście możesz wziąć wszystko, co jest legalne w Wielkiej Brytanii. Oznacza to wszystko, jeśli możesz pokazać, że tego potrzebujesz. To znaczy. szef kuchni mający własne noże lub kamper z szwajcarskim scyzorykiem. Podczas mojej ostatniej podróży po Eurostar miałem przy sobie dużo sprzętu do żeglugi, w tym duże „Swiss Army Tool” oraz duży nóż żeglarski z szczupakiem szydłowym i dużym ostrzem. Musisz pamiętać, że bezpieczeństwo nie jest takie jak na lotnisku. To nie jest tak surowe, w zasadzie szukają tylko materiałów wybuchowych (ponieważ nie można porwać pociągu) i wszyscy zaangażowani i tak wiedzą, że to naprawdę tylko na pokaz ...
Krist van Besien
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.