Ile czasu potrzeba na FRA?


8

Ile czasu powinienem pozwolić sobie na dotarcie ze stacji kolejowej na lotnisku we Frankfurcie do Terminalu 2, odprawę i lot (liniami Emirates Airline)? Co się stanie, jeśli dokonam odprawy online (ale nadal mam torby do oddania?)?

Przed godziną odjazdu pociąg przyjeżdża 2h15. Czy to wystarczy, czy powinienem wcześniej przyjechać 3h15?


Sprawdziłeś autobusy? Ostatnim razem, gdy pojechałem do FRA, mogłem wsiąść do autobusu Lufthansy, być może Emirates Airline również oferuje takie usługi.
Pierre Arlaud

Nie pochodzę z Frankfurtu, ale z Kraju Saary; Wątpię, że Emirates ma do tej pory autobusy.
Maks

Miałem autobus Lufthansy do FRA ze Strasburga (Frankreich)
Pierre Arlaud

2
@ArlaudPierre Czy masz na myśli Straßburg (Francja)? ;-)
Zrelaksowany

Według emirates.com/de/english/plan_book/to_and_from_airport/… Emirates obsługuje autobusy tylko w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Japonii
maks

Odpowiedzi:


5

Jadąc pociągiem dalekobieżnym ICE do FRA, należy wziąć pod uwagę jeszcze jedną kwestię: Koleje Niemieckie (Deutsche Bahn). Pociągi mogą być dość opóźnione, co zagraża Twojemu planowaniu. Podróżując z nimi, zawsze planuję kolejne 30 minut do godziny, szczególnie jeśli lecisz samolotem dalekiego zasięgu. W twoim przypadku oznaczałoby to wsiadanie do pociągu, który przyjeżdża 3:15 przed lotem.

Na przykład na trasie Köln HBf-Frankfurt Flughafen opóźniono 26,0% z 4667 pociągów. Średnie opóźnienie wynosiło 18,3 minuty, ale należy pamiętać, że jest to średnia. Dużo podróżowałem na tej trasie i miałem wszystko od czasu (opóźnienie <5 minut) do 2 godzin.

Źródło danych: Mapa interakcji z Süddeutsche Zeitung. Pamiętaj, że dane pochodzą z 2013 roku.


1
Kolonia jest ~ 200 km od FRA! Jeśli przyjeżdżasz z Frankfurtu, pociągi S8 / S9 co 15 minut, więc nawet jeśli przegapisz dwa, spóźnisz się tylko o pół godziny.
lambshaanxy

@jpatokal Masz absolutną rację. Dotyczy to tylko osób przybywających z większej odległości niż region Ren-Men. Jednak dość często przyjeżdża się z większej odległości (jak Köln) do FRA. Niektóre pociągi obsługujące FRA są nawet reklamowane z numerem lotu Lufthansy i można je zarezerwować jak zwykły lot (AIRail).
traindriver

1
-1 Wydaje się, że w ogóle nie dotyczy to pytania. Niezależnie od środka transportu, oczywiście należy uwzględnić potencjalne opóźnienia i plany rezerwowe, ale nie jest to w żaden sposób specyficzne dla lotniska.
Zrelaksowany

Chciałem tylko podkreślić, że jest prawdopodobne, że pociąg nie przyjeżdża 2h15 przed godziną odjazdu, jak stwierdzono w pytaniu, szczególnie w FRA. Zajmuję się ostatnią częścią pytania (czy to wystarczy?) I odpowiadam jednoznacznie „nie”, podając pewne informacje na ten temat.
traindriver

8

2:15 powinno wystarczyć. Oficjalne rekomendacje Emirates, jeśli dokonałeś już odprawy online to:

Kiedy muszę przybyć na lotnisko, jeśli dokonam odprawy online?

Jeśli sprawdzasz bagaż, musisz przybyć na lotnisko co najmniej dziewięćdziesiąt (90) minut przed planowaną godziną odlotu. Jeśli nie odprawisz bagażu, musisz przybyć na lotnisko co najmniej sześćdziesiąt (60) minut przed planowanym odlotem.

Nie są to jednak twarde ograniczenia: w rzeczywistości zamykają się na 15 minut przed wylotem (przynajmniej w DXB, nie do końca pewni FRA). Odprawiłem się na godzinę przed lotem międzynarodowym i nadal to przeszedłem, ale było to możliwe z dostępem do linii odprawy premium i bez bagażu rejestrowanego. YMMV.


Nie martwię się tak bardzo o odcięcia linii Emirates, jak czas potrzebny na dotarcie ze stacji kolejowej do miejsca nadania bagażu, a następnie przez kontrolę bezpieczeństwa i paszportową do wyjścia.
Maks

Pociąg Skyline jeździ od T1 do T2 co 2 min, czas podróży 2 min. Jeśli upuściłeś bagaż na godzinę przed wylotem, nie będziesz miał problemu z odprawą imigracji na czas, wyjście jest zazwyczaj dość szybkie.
lambshaanxy

1
@ Max: W tym momencie pociąg nie ma znaczenia; dworzec kolejowy we Frankfurcie jest bezpośrednio połączony mostem z budynkami terminali; musisz przejść przez te korytarze przez kilka minut, ale dotarcie na tę stację nie różni się niczym od przybycia na lotnisko jakimkolwiek innym środkiem transportu pod względem odległości do rzeczywistych budynków lotniska.
LUB Mapper

Tak, bezpośrednio podłączony do T1, ale Emirates jest w T2. Chociaż transfer doda tylko kilka minut do Twojej podróży.
lambshaanxy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.