Jak działa program SNCF Voyageur?


8

Planuję wkrótce kilka podróży TGV, ale pomimo tego, że jestem już członkiem dwóch różnych programów często podróżujących Railteam, z tego pytania nie wynika, że ​​byłbym w stanie przypisać podróże TGV jednemu z nich.

Myślę, że jeśli chcę je zdobyć, muszę dołączyć do programu Voyageur SNCF . Witryna w języku angielskim zawiera szczegółowe informacje o programie, ale tak naprawdę niewiele wyjaśnia, w jaki sposób zarabiasz na podróżach TGV, ani o ich wykorzystaniu. Łączy się z różnymi stronami w języku francuskim, ale wydaje się, że zawierają one jeszcze mniej informacji, a wszystkie ważne szczegóły najwyraźniej są dostępne dopiero po zalogowaniu. (Ponieważ dołączenie wydaje się zająć około tygodnia, nie można po prostu podpisać i natychmiast zobacz szczegóły, grr ....)

Jeśli ktoś z lepszym google-fu ode mnie lub ktoś, kto jest zalogowany na stronie w celu uzyskania pełnych informacji, może napisać o programie, który byłby świetny. W szczególności interesują mnie:

 • Za jakie bilety mogę i nie mogę uzyskać kredytu
 • Jaki jest wskaźnik zarobków (na segment, na milę, na euro, coś jeszcze?)
 • Jak działają różne poziomy?
 • Jak działają nagrody?

Mam nadzieję, że z tego mogę się dowiedzieć, czy dołączenie do programu na kilka wycieczek jest naprawdę sensowne, czy nie!


1
Nie mam pełnej odpowiedzi, ale pierwszą nagrodą programu jest 10 podróży rocznie (z niezbyt cudownym kuponem 10% ważnym na przyszłą podróż), a następnie 20 podróży rocznie (tam, gdzie zyskujesz dostęp do statusu Grand Voyageur , który zaczyna mieć pewne realne zalety). Jedną z zalet jest bilet elektroniczny, co oznacza, że ​​Twoje bilety są (w pociągach TGV) powiązane z kartą i nigdy nie musisz się o nie martwić.
F'x

Odpowiedzi:


4

Za jakie bilety mogę i nie mogę uzyskać kredytu

Korzyści naliczane są za przejazdy SNCF we Francji (nie wliczając TER, Transilien, iDTGV i Ouigo) w cenie ponad 9 € lub taryfy Forfait oraz za wybrane przejazdy międzynarodowe. ( Źródło )

Jaki jest wskaźnik zarobków (na segment, na milę, na euro, coś jeszcze?)

Na podróż, np. Otrzymujesz zniżki po dziesięciu podróżach, z biletami powrotnymi liczonymi jako dwie podróże, i stajesz się Wielkim Podróżnikiem po 20 podróżach w mniej niż rok (lub zgromadzisz 800 Punktów Statusu). Otrzymujesz „Punkty statusu”, które kumulują się za wydane euro.

Jak działają różne poziomy? Jak działają nagrody?

Są podzielone na poziomy.

W przypadku bazy Voyageur :

 • Redukcja o 10% na wybranej drodze, gdy tylko osiągniesz próg 10 podróży (oferta z zastrzeżeniem warunków) i 20% po 20 podróży (oferta z zastrzeżeniem warunków). Tę ofertę można połączyć z zaletami taryfowymi twoich subskrypcji i kart rabatowych SNCF (dotyczy oferty po zmniejszeniu karty rabatowej lub subskrypcji SNCF).

 • Otrzymasz również specjalne oferty na ulubioną trasę, aby podzielić się z ulubionymi celami podróży.

W przypadku Grand Voyageur :

 • Możesz zdobywać punkty na podstawie podróży.
 • Zgromadzone punkty można wymienić na bilety kolejowe lub prezenty (z zastrzeżeniem warunków oferty)
 • Zniżki na usługi bagażowe
 • Dostęp do kasjerów i Grand Voyager Pro na głównych stacjach Francji
 • Dedykowany, dzwoniąc pod numer 0892330330 każdego dnia tygodnia od 8h do 20h linii telefonicznej
 • Spersonalizowane oferty wysyłane pocztą elektroniczną przez cały rok (z zastrzeżeniem warunków)
 • Usługi biletów elektronicznych w karcie lojalnościowej

W przypadku Grand Voyageur Plus :

Jak wyżej plus

 • Dostęp do pokoi Grand Voyageur SNCF (punkt odbioru i wymiana biletów, połączenie internetowe przez Wi-Fi, faks, kopiarka, biura i wygodne siedzenia ...)

W przypadku Grand Voyageur le Club :

Jak wyżej plus:

 • Dostęp do następnego pociągu * umożliwia większą elastyczność w rozkładzie jazdy. Mniej stresu, jeśli spotkanie lub spotkanie będzie kontynuowane: wsiądziesz do następnego pociągu bez konieczności wymiany biletu.
 • Pociąg Exchange * umożliwia wymianę oryginalnego biletu na wyjazd wcześniej niż oczekiwano, na tę samą trasę i tego samego dnia. Pociąg jest pełny? Nie ma problemu, i tak możesz uzyskać do niego dostęp! * Ta usługa jest ważna niezależnie od ceny biletu, z wyjątkiem niewymienialnych, bezzwrotnych.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.