Jak wyszukiwać francuskie pociągi (tylko - brak autobusów)?


9

Zasadniczo nie jestem wielkim fanem zastępczych autobusów szynowych i staram się ich unikać w miarę możliwości. Ostatnio patrzyłem na niektóre francuskie podróże pociągiem, a podróże autobusowe wydają się wkradać do rezultatów.

Staram się, jak mogę, ale nie mogę zdobyć zwykłych podejrzanych ( Loco2 , RailEurope / Voyages-SNCF itp.), Aby pozwolić mi wykluczyć autobusy z moich poszukiwań. Wydaje się, że wszyscy uważają, że „jeśli ma numer SNCF, jest wyświetlany”, pociąg lub autobus. Wszystkie wyniki wydają się wyglądać tak samo, dopóki nie przejdziesz do szczegółów podróży, w których Loco2 przynajmniej wyraźnie zaznacza, że ​​jest w to zaangażowany autobus, ale żaden z nich nie pozwala mi wykluczyć tych, którzy koncentrują się tylko na wynikach czystego pociągu.

Czy możliwe jest wyszukiwanie online francuskich przejazdów kolejowych i czy opcje są ograniczone tylko do rzeczywistych pociągów?

Edytuj Aby wyjaśnić, nie są to trasy, na których nie kursują pociągi, są to mniejsze trasy z wieloma usługami dziennie, z których niektóre to pociągi, a niektóre to autobusy obsługiwane przez SNCF. Chcę wykluczyć te opcje magistrali SNCF z wyników, takie jak na poniższym zrzucie ekranu, które mają tylko wyniki 2 i 4, ale nie 1 i 3:

Strona rezerwacji SNCF z autobusami i pociągami

Odpowiedzi:


10

Przy wyszukiwaniu rozkładów jazdy pociągów w całej Europie, a szczególnie w przypadku tak trudnych wniosków, zawsze polegam na kolei niemieckiej, Deutsche Bahn .

Próbowałem poprosić o wycieczkę między Lyonem a Grenoble. Standardowe wyszukiwanie obejmuje autobusy, a autobus z Lyonu do Grenoble jest opóźniony i odjeżdża o 23.14.

Teraz, jeśli rozpoczniesz nowe wyszukiwanie z większą liczbą opcji, w kategorii Połączenia możesz wybrać akceptowane środki transportu. Możesz odznaczyć pole magistrali jak na zrzucie ekranu, a wynik wyszukiwania wykluczy autobusy.

zrzut ekranu opcji połączeń wyszukiwania Deutsche Bahn

Niestety dotyczy to tylko harmonogramów. Jeśli chcesz kupić bilety, musisz przejść na voyages-sncf.com i porównać opcje.


2

Jestem nieco zaskoczony, że www.voyages-sncf.com ci nie pomaga. Istnieją dwie różne zakładki dla pociągów i autobusów. Jeśli wybierzesz kartę pociągu, otrzymasz wyniki pociągu ... Może się zdarzyć, że jeśli nie będzie pociągu, który dotrze do miejsca docelowego, zaproponuje autobus alternatywny. Nie dzieje się tak jednak, gdy pociąg jest możliwy.

EDYCJA: wydaje się, że podczas podróży rzeczywiście proponuje autobus, nawet jeśli jest to tabor kolejowy. Wynika to prawdopodobnie z połączenia krótkiego podróży, małego miasteczka (Auch), aby zaoferować więcej możliwości. I nawet w mojej wersji interfejsu (francuski), nie ma sposobu, aby wyłączyć ofertę autobusów. W przypadku dłuższych podróży między większymi miastami nie powinien oferować opcji autobusów.


Przy kilku wyszukiwaniach, które próbowałem, oferuje mieszankę opcji, trochę pociągu, trochę autobus obsługiwany przez SNCF. Chcę móc wykluczyć autobusy SNCF z wyników
Gagravarr

1
SNCF korzysta z autobusów, gdy nie ma kolei lub nie ma wystarczającej liczby osób, aby uzasadnić pociąg lub po prostu budowę. Karta, o której mówisz, dotyczy IDBUS, kolejnego produktu (autobusy międzynarodowe) oferowanego przez SNCF.
Vince

SNCF ma również niektóre trasy, na których kursują zarówno autobusy, jak i pociągi, ta sama trasa, ten sam dzień, tylko mikstura. To właśnie tam chcę je wykluczyć
Gagravarr

2

Francuska sieć kolejowa cierpiała z powodu niedoinwestowania w poprzednich latach i obecnie przechodzi intensywne naprawy. Logicznie, kiedy dochodzi do naprawy torów, w zależności od przypadku pociągi są opóźniane w rozkładach jazdy lub budowane są mosty autobusowe.

W twoim przypadku zastosowana linia jest „małą” linią regionalną, bez innych połączeń tranzytowych. Linia ta zaczyna się w Tuluzie, a następnie zjeżdża z zachodniej linii do Bayonne, kontynuując aż do Auch, która jest ślepą stacją. Od punktu rozwidlenia do Auch jest to kolej jednotorowa bez przewodów napowietrznych. Usługi są wykonywane przy użyciu małych jednostek wysokoprężnych.

Zgodnie ze zrzutem ekranu opcja 16:15 ma miejsce, gdy część linii prawdopodobnie zostanie zamknięta w celu wykonania zaplanowanych napraw lub konserwacji lub gdy nie ma jeszcze pociągu do Auch, który byłby gotowy wrócić do Tuluzy o tej porze dnia. Planowanie kolei jest nauką samą w sobie, szczególnie na linii jednotorowej, gdzie pociągi w przeciwnych kierunkach muszą przejeżdżać w wyznaczonych miejscach! Ta sama sytuacja może się zdarzyć na niektórych podobnych ślepych zaułkach.

Nie ma możliwości wyłączenia opcji mostu autobusowego AFAIK. Po prostu przejrzyj pozostałe czasy i wybierz ten, który Ci odpowiada!


Na stronie SNCF nie ma żadnej opcji, ale mam nadzieję, że w dzisiejszych czasach z różnymi innymi firmami z dostępem do kanałów danych, przynajmniej jedna z nich przeprowadzi wyszukiwanie, które je obsługuje. Wszystkie strony internetowe wiedzą, że to autobus ...!
Gagravarr

1

O ile mi wiadomo, pociąg Capitaine wykonuje wyłącznie wyszukiwania pociągów we Francji (i kilku innych krajach, takich jak Wielka Brytania, Niemcy itp.).
Prawdopodobnie ma też najlepszy UX / UI ze strony zakupu biletów transportowych, więc korzystanie z niego powinno być całkiem przyjemne.


2
Nie - właśnie próbowałem, a wyniki nadal pokazują autobusy SNCF :(
Gagravarr

2
Rzeczywiście wątpię, aby ograniczały się one do pociągów, ponieważ ich celem jest oferowanie jak największej liczby, w tym iDBus, które są autobusami międzynarodowymi. Pytanie skupiło się na autobusach obsługiwanych przez SNCF, które i tak zastąpią / uzupełnią sieć pociągów.
Vince

1

Niestety na niektórych połączeniach, na których nie ma kolei lub są w naprawie, lub gdy pociąg byłby zbyt drogi, SNCF obsługuje autobusy.

Jest to wskazane w papierowych rozkładach jazdy, ale nie zawsze jest przesyłane do baz danych lub brane pod uwagę przez aplikacje korzystające z tych baz danych.


Niektóre trasy są autobusami, a niektóre pociągami. Chciałbym wykluczyć dla nich opcje autobusów. Bazy danych wiedzą, że to autobus, i wyświetlają go jako takie, po prostu nie chcę ich w wynikach!
Gagravarr
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.