Czy istnieje formalna korzyść z formalnego odwołania lotu (bezzwrotnego)?


35

Jestem obecnie na Teneryfie i mam lot powrotny zarezerwowany na 20 maja.

Postanowiłem zostać tu trochę dłużej i kupiłem jeden bilet do Wielkiej Brytanii na 25 maja inną linią lotniczą.

Bilet był wyraźnie reklamowany jako bezzwrotny, więc nie oczekuję zwrotu pieniędzy za jego anulowanie. Czy jest dla mnie korzyść z anulowania pierwszego biletu, a nie po prostu nie pojawienia się?

W przypadku jakiejkolwiek różnicy, Thomson Airways jest linią lotniczą, w której zarezerwowano pierwszy bilet. Wygląda na to, że aby je oficjalnie anulować, musiałbym zadzwonić pod numer na numer w Wielkiej Brytanii na własny koszt , ponieważ nie jest to coś, co zapewniają usługę online.


Prawdopodobnie możesz uzyskać kredyt od linii lotniczej za kolejny lot.
Karlson

4
@Karlson Czy jest to typowe nawet dla tanich linii lotniczych? Może wtedy byłem nieco pochopnym rezerwowaniem z innym przewoźnikiem! Ale teraz to zrobiłem, więc nie jestem pewien, czy istnieje jakakolwiek zachęta do prawidłowego anulowania. Np. Czy są za to kary?
Martin Smith

Brak pomysłu. Dlatego zostawiłem to jako komentarz. Dodatkowo. Zasady dotyczące kar i anulowania zostaną zmienione z linii lotniczej na linię lotniczą oraz z organu regulacyjnego na organ regulacyjny.
Karlson

2
Dobrą karmą jest to robić, nawet jeśli nie otrzymasz zwrotu pieniędzy.
TheMathemagician

Odpowiedzi:


30

Tak. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​chociaż nie możesz uzyskać zwrotu pieniędzy, możesz uzyskać kredyt. Jeśli linia lotnicza nie przyzna Ci kredytu, możesz dać sobie taki:

  • ustal opłatę za zmianę lotu. W tym przykładzie użyję 150 USD.
  • przypomnij sobie o cenie zapłaconej za lot. Użyję 1000 $.
  • znaleźć lot w dalekiej przyszłości, który kosztuje niewiele mniej niż różnica, np. 850 USD. Nie ma znaczenia, skąd ten lot jest zi do, NIE weźmiesz go.
  • zmień swój lot na ten lot. Może się okazać, że będziesz musiał zapłacić kilka dolarów kartą kredytową lub stracić część kredytu, jeśli zmienisz na coś, co kosztuje mniej niż cena docelowa. Jeśli to możliwe, rozważ zmianę klasy taryfy na wyższą, która nie ma opłat za zmianę. (Zanim zadzwonisz, sprawdź, czy możesz zmieniać w górę i w dół w tej linii lotniczej. Zmiana w celu uniknięcia opłat za zmianę jest głupcem, jeśli nie możesz zmienić ponownie w dół, kiedy korzystasz z kredytu.)
  • poczekaj, aż zechcesz skorzystać z kredytu. Nie czekaj zbyt długo, ponieważ generalnie nie można wprowadzać zmian przekraczających roczny znak od pierwszego wydania. Używaj go tylko wtedy, gdy zamierzasz wydać więcej niż kredyt (być może kredyt pomniejszony o opłatę za zmianę), czyli 850 USD lub 700 USD.
  • zmień swój lot ponownie na to, co chcesz. Ponownie może być konieczne spłacenie niewielkiego salda lub rezygnacja z części kredytu, jeśli nie wykorzystasz wszystkich środków.

Kiedy mam kredyty, za które płacili klienci, staram się ich używać w imieniu klienta w przyszłości. Jest to również jeden z tych przypadków, kiedy możesz dostać się do droższej klasy taryfy (z której ulepszenia są tańsze lub bardziej prawdopodobne lub w której jedzenie jest na przykład darmowe), ponieważ musisz wykorzystać cały kredyt.

Linia lotnicza, którą najczęściej latam, faktycznie robi to za kulisami, kiedy anulujesz bilet. Ale jeśli linia lotnicza nie lata, nie możesz - nie stracisz tego, co zapłaciłeś!

Jeśli opłaty za zmianę w linii lotniczej są tak wysokie, że nie przyniosłyby żadnych rzeczywistych korzyści, należy zrezygnować. Może to umożliwić innej osobie zakup biletu, którego pilnie potrzebują. Niepojawienie się na drugim odcinku biletu powrotnego na ogół nie zaszkodzi, ale może sprawić niedogodność wszystkim osobom, które pracują nad wylotem ze wszystkimi na pokładzie. Poświęć chwilę i daj im do zrozumienia, że ​​Cię nie oczekują, jeśli chodzi tylko o kliknięcie czegoś na stronie internetowej.


3
Dzięki. W moim konkretnym przypadku oryginalny lot był wyjątkowo tani (130 funtów w obie strony) i cieszę się, że mogę go odpisać i zapomnieć o tym, czy nie ma żadnych innych wad, które mogłyby nie anulować „poprawnie”. Ale wygląda to na niezwykle przydatną informację dla droższych lotów.
Martin Smith

1
(+1) Ciekawy pomysł, nawet jeśli jest mało prawdopodobne, aby współpracował z europejskimi tanimi liniami lotniczymi, które pobierają 50 EUR i więcej, aby zmienić loty, które kosztują 100-200 EUR. W takim przypadku opłata za zmianę w przypadku Thomson wydaje się wynosić… 100% pierwotnej taryfy (nawet nie jestem pewien, dlaczego nadal nazywają ją opłatą za zmianę, może w celu spełnienia jakiegoś zobowiązania prawnego bez faktycznego oferowania zmian?).
Zrelaksowany

1
Uzgodnione, na LCC zmiany są kosztowne lub niemożliwe. Zapobiega to konieczności opuszczania przez nich miejsca w samolocie dla osób, które mogą szybko przejść do tego lotu, i jest to jeden ze sposobów, w jaki mogą uzyskać tak niskie ceny. Ale nawet jeśli zostaniesz obciążony 50 razy i zapłacisz 110, po co wyrzucać 10? (100% opłaty za zmianę to inna gra).
Kate Gregory

@KateGregory Dobra uwaga, myślę, że to dlatego nawet z dużym wyprzedzeniem Thomson ma takie rzeczy, jak „50% pierwotnej taryfy”, ale to prawda, że ​​nie jest tak w przypadku wszystkich LCC.
Zrelaksowany

10
Zgadzam się z ostatnim akapitem. Niestety w tym przypadku nie chodzi tylko o kliknięcie czegoś na stronie. Muszę wykonać rozmowę telefoniczną na czas nieokreślony na własny koszt, więc nie jestem pewien, czy będę się tym przejmować!
Martin Smith

13

Dodatkową korzyścią może być zwrot podatku lotniskowego, który jest wliczony w cenę biletu i jest należny od linii lotniczej wydającej bilet, jeśli faktycznie wsiądziesz do samolotu.


1
Słuszna uwaga. Rzeczywisty podział kosztów mojej podróży powrotnej wynosił 45,45 £, podatki i opłaty 36,43 £, bagaż 48,00 £. Tak więc jedna noga wyniesie około 18,22 £, a ta konkretna linia lotnicza pobiera opłatę administracyjną w wysokości 25 £ . Więc to nadal nie zapewnia żadnej szczególnej zachęty w moim przypadku, ale bardziej ogólnie może. Właściwie jestem dość zaskoczony brakiem nawet niewielkiej pozornej zachęty do wcześniejszego anulowania, aby linia lotnicza mogła odsprzedać bilet. Może i tak zwykle przekraczają limit.
Martin Smith

2
@MartinSmith Zazwyczaj LCC nie overbook, o ile wiem. Istnieją oczywiście koszty alternatywne, ale nie jest tak, że linia lotnicza nie miałaby przychodów za miejsce; i tak zapłaciłeś za bilet. Bardziej krytyczne byłoby dla nich zapewnienie zachęt i odsprzedaż biletu, gdybyś mógł odzyskać swoje pieniądze.
Zrelaksowany

2
+1 Powiedziano mi, że Air Asia zwróci podatki, ale musisz o to wyraźnie poprosić.
Spehro Pefhany

9

Otrzymujesz osobistą przyjemność, wiedząc, że możesz pomóc komuś, kto właśnie potrzebował tego miejsca, i będziesz mógł je zdobyć, ponieważ firma wie, że jest za darmo. Zakładając, że rozmowa telefoniczna nie jest zbyt droga ani czasochłonna, to wystarczający powód.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.