Czy musisz używać skanera ciała w wierszach TSA Pre Check?


9

Czy któryś z was, zatwierdzony przez TSA Pre-Check, wie, czy Pre Check pozwala pominąć skaner całego ciała na niektórych lub większości lotnisk?


Zdarzyło mi się to na lotnisku Sarasota w drodze do Charlotte. Miałem wstępną kontrolę TSA na karcie pokładowej, przeszedłem wykrywacz metalu - NIE wydałem sygnału dźwiękowego, po prostu zostałem wepchnięty do skanera ciała. Żadnego ostrzeżenia. Po skanie trzymali mnie tam, aby poczekać, aż kobieta będzie kontynuować proces. Okazało się, że mam pod ręką zegarek na lewym nadgarstku. I to było po tym, jak miałem SSSS na mojej poprzedniej karcie pokładowej. Jestem starszą kobietą.

1
Tak naprawdę nie wyjaśniłeś, jeśli próbowałeś odmówić - mogliby po prostu założyć, że nie masz nic przeciwko.
Mark Mayo

Odpowiedzi:


9

Nie musisz używać skanera ciała do wstępnej kontroli TSA. Przez większość czasu nie mają nawet skanera ciała w tej linii.

A kiedy jadę na lotnisko, które nie ma oddzielnej linii kontroli wstępnej TSA, takiej jak LGA w Nowym Jorku, dają ci kartę z napisem wstępnej kontroli TSA i wysyłają cię przez wykrywacz metalu. Nawet jeśli nie masz wstępnej kontroli, możesz zdecydować, aby nie przechodzić przez skaner, ale wtedy cię poklepią.

Jeśli go nie masz i zastanawiasz się nad tym, bardzo go polecam. Nie musisz zdejmować butów ani nic takiego. O wiele łatwiej. Jak za dawnych czasów podróży.

Na marginesie, kiedy o tym pomyślisz, nie możesz przejść przez skaner ciała, jeśli masz wstępną kontrolę, ponieważ masz założone buty i prawdopodobnie coś w kieszeniach, więc skanowanie ciała zawsze się nie powiedzie.


1
To się zmienia - na niektórych lotniskach na linii PreCheck znajduje się skaner ciała, a jeśli przypadkowo wydasz sygnał dźwiękowy podczas przechodzenia przez wykrywacz metalu, zostaniesz poproszony o przejrzenie skanera lub poklepanie. Nie podoba mi się to ani trochę. Dwa miejsca, które widziałem to JFK Terminal 8 i PDX.
Michael Mathews

1
@MichaelMathews jednak nadal możesz zdecydować się nie przechodzić przez skaner ciała.
Przyłącz się

Racja, ale wtedy musisz zdobyć patdown. Problem polega na tym, że mam teraz rzeczy w kieszeniach, pasie i butach, a mój bagaż jest już ułożony na końcu paska. Nie chcę zostawiać portfela w wannie, w której każdy może go zabrać.
Michael Mathews,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.