Wsiadanie do pociągu w Indiach na innej stacji


11

Zarezerwowałem bilet w pociągu z Bombaju do Chennai i wejścia na pokład w Pune. Ponieważ zmieniły się moje harmonogramy, tego dnia będę w Mumbaju. Czy mogę wsiąść do tego samego pociągu w Mumbaju na własnym bilecie i odebrać miejsce / miejsce do cumowania?


Powiązane pytanie: travel.stackexchange.com/questions/19574/… ( choć nieco inna sytuacja)
Zrelaksowany

6
Nie wiem konkretnie o Indiach, ale zakładam, że bilet z Pune do Chennai nie uprawnia do podróżowania dłuższą trasą, przynajmniej za dodatkową opłatą. A miejsce można przypuszczalnie przypisać komuś innemu między Bombajem a Pune.
Zrelaksowany

Nie widzę powodu, dla którego nie można wsiąść do pociągu w Bombaju, ponieważ taryfa w każdym razie byłaby taka sama. Jedyną rzeczą jest to, że nie możesz zająć miejsca przed Pune. TT nie powinno karać cię za wjazd do pociągu w Bombaju. -Akshay

Odpowiedzi:


15

Nie możesz. Po prostu dlatego, że pociąg jest z Mumbaju i wchodzisz na pokład w Pune, nie oznacza, że ​​twoje miejsce będzie puste na odcinku Mumbai do Pune.

Zmiana stacji wejścia na pokład jest dozwolona tylko wtedy, gdy stacja, na którą chcesz wsiąść, zapada później niż ta wymieniona na bilecie.

ZMIANA PUNKTU WEJŚCIA NA POKŁAD

Jeśli pasażer chce zająć zarezerwowane miejsce noclegowe z dowolnej stacji w drodze, będzie mógł wjechać na dowolną wybraną przez siebie stację pośrednią, niezależnie od odległości od stacji początkowej, z zastrzeżeniem następujących warunków:

  • Na stacji, z której zakupiono bilet, należy złożyć pisemny wniosek, a rezerwacji dokonać co najmniej 24 godziny przed planowanym odjazdem pociągu ze stacji początkowej.
  • Zarząd kolei zastrzega sobie prawo do korzystania z takich miejsc zakwaterowania od stacji początkowej do stacji, na której pasażer ma się porwać.
  • Zwrot kosztów nie będzie możliwy za część podróży niewykonaną przez pasażera.

Niestety w tym przypadku oznacza to, że musisz zarezerwować nowy bilet. Jeśli masz już potwierdzoną nogę Pune - Chennai, polecam po prostu zakup nogi Mumbai - Pune.


3
teraz zasady te uległy nieznacznej zmianie ze względu na całkowitą komputeryzację wszystkich głównych stacji: należy złożyć pisemny wniosek na dowolnym skomputeryzowanym stanowisku rezerwacji i dokonać rezerwacji co najmniej 24 godziny przed planowanym odjazdem pociągu ze stacji początkowej.
vladkras,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.