Czy zapuszczenie brody może powodować problemy z przekraczaniem granicy?


60

Niedawno odnowiłem paszport ze zdjęciem zrobionym tuż po goleniu. Nie ogoliłem się od (> 3 tygodni) i to mi się podoba. Zastanawiam się nawet, jak utrzymać brodę, ale to pytanie dotyczy innej platformy.

Jeśli chodzi o podróżowanie, martwię się trochę, że wyglądam trochę inaczej niż wtedy, kiedy odnowiłem paszport. Na wszystkich innych moich dokumentach tożsamości ze zdjęciami też nie mam brody.

Krótko mówiąc, czy powinienem się ogolić przed wejściem na następny lot, czy też personel imigracyjny / celny / linii lotniczej jest przeszkolony, aby patrzeć przez brodę?


10
Wygląda na to, że zamierzasz spędzić kilka tygodni na jednej granicy, zapuszczając brodę (-; Ale poważnie „brody podróżne” są bardzo częste wśród niezależnych podróżników o niskich budżetach.
hippietrail 10.10.13

1
Mam znajomego, który dużo podróżuje za granicę. Czasami zmienia włosy na twarzy. Zrobił ostatnie zdjęcie paszportowe z wąsami i krótką kozią bródką. Wydaje mu się, że dzięki temu łatwiej mu rozpoznać, czy jest brodaty, czy ogolony.
Czy

11
Oczywiście, zapuszczenie brody i golenie lewej / prawej strony przed zrobieniem kolejnego zdjęcia paszportowego jest najbezpieczniejszym wyborem!
Sdry

2
Wszystkie poniższe odpowiedzi wydają się obejmować granice, w których urzędnik wykonuje połączenie. W przypadku zautomatyzowanych granic, w których jest to oprogramowanie do rozpoznawania aparatu i twarzy, np. Bramki „e-paszport” w Wielkiej Brytanii, ludzie z rozbieżnością między brodą / bez brody wydają się nie mieć większych problemów niż ktokolwiek inny.
user568458

Odpowiedzi:


14

W zeszłym roku podróżowałem przez 18 krajów z:

  1. Zdjęcie paszportowe ogolonej głowy
  2. Zdjęcie z brodatą wizą brazylijską
  3. Międzynarodowe prawo jazdy Bearded

Wjeżdżając do Brazylii nie miałem brody, a przez resztę czasu brodę podróżowałem z moim ogolonym zdjęciem paszportowym. Nigdy nie miałem jednego problemu. Nie oznacza to, że nie będziesz, ale większość agentów granicznych zdaje sobie sprawę, że ludzie nie wyglądają dokładnie tak, jak ich zdjęcia.

Jeśli możesz podzielić różnicę na swoim zdjęciu, polecam to, ale nie przejmuj się tym zbytnio.


18
Co oznacza „podziel różnicę na zdjęciu”? Zapuść brodę, a następnie ogol się z jednej strony przed zrobieniem zdjęcia? (-;
hippietrail

7
Właściwie myślę, że teraz zmienię moje zalecenie na to. :) Nie, to znaczy, jeśli nie zrobiłeś zdjęcia, nie bierz go gładko ogolonego lub z 6-miesięczną brodą. Może jakiś tydzień wzrostu, więc jesteś pomiędzy. Ale połowa brody byłaby świetna do przechodzenia przez odprawę celną.
jjeaton

10
Ponieważ jest to oparte na świadectwach, myślę, że kraj / kultura / pochodzenie etniczne mają znaczenie. Jako kaukaska, kiedy pojechałam do Azji Południowo-Wschodniej, przysparzało mi to wielu problemów, ponieważ uważali, że osoba na zdjęciu nie przypomina mnie.
y3sh,

42

Prawdopodobnie sprawi to, że poświęcą kilka dodatkowych chwil na sprawdzenie, czy to naprawdę Ty, ale Departament Stanu w Stanach Zjednoczonych nie ma żadnych zasad ani powiadomień, że musisz wyglądać identycznie jak na zdjęciu.

Oto pytanie dotyczące włosów na twarzy i farbowania włosów na stronie internetowej podróży DoS, którą znalazłem: https://travel.state.gov/content/travel/en/passports/requirements/photos.html

* P: Czy potrzebuję nowego zdjęcia, jeśli mój wygląd się zmienił (zapuściłem brodę, ufarbowałem włosy)?

Odp .: Tylko jeśli Twój wygląd znacznie się zmienił w porównaniu z tym, co znajduje się w twoim obecnym paszporcie. Zapuszczenie brody lub farbowanie włosów nie stanowiłoby znaczącej zmiany. Jeśli nadal możesz zostać zidentyfikowany na podstawie zdjęcia w bieżącym paszporcie, nie musisz ubiegać się o nowy paszport.

Może być konieczne złożenie wniosku o nowy paszport, jeśli:

  • Przeszedł znaczną operację twarzy lub uraz
  • Dodano lub usunięto liczne / duże kolczyki lub tatuaże na twarzy
  • Przeszedł znaczną ilość utraty lub przyrostu masy ciała
  • Dokonano zmiany płci

Jeśli wygląd Twojego dziecka w wieku poniżej 16 lat zmienił się w wyniku normalnego procesu starzenia, nie musisz ubiegać się o nowy paszport dla niego.


16
Doskonale, że masz na imię „fryzjer”;)
Mark Mayo

29

Jeden znaczący wyjątek od istniejących odpowiedzi: jeśli masz ciemniejszą skórę i zapuszczasz wyjątkowo długą / zaniedbaną brodę, możesz otworzyć się na niektóre formy profilowania rasowego i etnicznego.

Mam przyjaciela, który jest pochodzenia śródziemnomorskiego i ma brodę o długości 9 cali. Musi przeznaczyć dodatkowe dwie godziny na przejazd przez dowolne lotnisko, ponieważ zgodnie z jego osobistymi statystykami, które przechowuje, 32% czasu od wyhodowania brody został w jakiś sposób zatrzymany w celu dodatkowej kontroli.

Twój przebieg będzie się różnił w zależności od tego, dokąd zmierzasz na świecie, i ogólnych wskaźników islamofobii w danym regionie.


3
Szkoda, że ​​nie prowadził statystyk, zanim zapuścił brodę, dla porównania, ale przypuszczam, że fakt, że postanowił zacząć, prawdopodobnie już stanowi silną wskazówkę, że wcześniej było inaczej.
phoog

22

Mój paszport ma zdjęcie zrobione zanim zapuściłem brodę. Od czasu zapuszczenia brody dużo podróżowałem, w tym po Stanach Zjednoczonych. Nigdy żaden urzędnik graniczny nie skomentował tego.

Powinienem zauważyć, że moja broda ma skromną grubość. Duża, krzaczasta broda może zmienić Twój wygląd na tyle, aby powodować problemy.


16

Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedź brzmi: nie, nie spowoduje żadnych problemów. Funkcjonariusze ds. Imigracji są szkoleni, aby szukać cech wykraczających poza te, które mogą być pokryte włosami, więc chociaż mogą potrzebować przyjrzeć się tobie bliżej, aby ustalić, czy zdjęcie pasuje, nadal będą mogli potwierdzić Twoją tożsamość.

Jest jednak jedno miejsce, w którym może to powodować problemy, jeśli masz „paszport elektroniczny” (czasami nazywany „paszportem biometrycznym”), który zawiera kopię Twojego zdjęcia na chipie zawartym w paszporcie. W niektórych krajach e-paszporty pozwalają korzystać z automatycznych urządzeń do imigracji, takich jak SmartGate w Australii lub Global Entry w USA.

W zależności od wielkości brody jest bardzo prawdopodobne, że zautomatyzowane urządzenie nie będzie w stanie potwierdzić, że zdjęcie w paszporcie pasuje do twojego obecnego obrazu, i prawdopodobnie wyśle ​​cię do człowieka w celu potwierdzenia dopasowania tożsamości. Poza tym, że jest trochę wolniejszy niż przejście zautomatyzowaną ścieżką, nie spowoduje to żadnych problemów - może tylko trochę wydłużyć w zależności od tego, jak długo trzeba czekać w kolejce, aby zobaczyć się z urzędnikiem imigracyjnym. W najgorszym przypadku nie powinno być wolniejsze niż w ogóle nie korzystanie ze zautomatyzowanego systemu.


11

Nie, nie ma problemu z dwóch powodów IMO:

  1. Nigdzie nie ma ani jednej reguły, ani nawet rekomendacji, oficjalnej lub nieoficjalnej.
  2. Problem można łatwo rozwiązać (jeśli kiedykolwiek się zdarzy i zatrzymają cię), wystarczy brzytwa za dolara i pięć minut w toaletach na lotnisku, aby znów wyglądać jak zdjęcie paszportowe.

21
Pięć minut? Najwyraźniej nigdy nie musiałeś golić mojej brody podróżniczej!
hippietrail,

29
AKTUALIZACJA: Z wyjątkiem żelaznej brody @hippietrail, która potrzebuje 50 minut i 5 stalowych maszynek do golenia.
Nean Der Thal,

1
Musiałem przedstawić drugi dowód tożsamości, ponieważ moje zdjęcie paszportowe „nie wyglądało jak ja”. Na zdjęciu byłem gładko ogolony i gładko ogolony na granicy. Wprawdzie zdjęcie paszportowe miało 9 lat - ale chodzi o to, że przekraczasz granicę według uznania straży granicznej, więc nikt z nas nie może zdecydowanie powiedzieć, że to nie będzie problem.
emory

@emory Wiek czyni cuda, broda nie.
Nean Der Thal,

2
Uzgodnione z @hippietrail - jeśli strażnicy widział pan (Halabi) golenia jego brody (przez 50 minut, z 5 maszynek do golenia) na lotnisku, mogą zadać pytanie lub dwa.
hunter2

11

Funkcjonariusze straży granicznej patrzą na szczegóły niezwiązane z włosami na twarzy, a nie ukryte. Przykładami mogą być; poziome ułożenie uszu względem siebie, odległość od oczu, wydatność kości policzkowych itp. Tj. rzeczy, które nie są łatwo ukryte, chyba że przez wykwalifikowaną chirurgię plastyczną.


2

Identyfikacja zdjęć odbywa się tylko między dolną częścią nosa a górną częścią czoła - jest to jedyna część twarzy, której nie można zmieniać w czasie. Broda, bez brody, długie włosy lub łysy, nie ma znaczenia.

źródło: Ja - cały czas sprawdzałem identyfikatory i tak nas szkolono, aby je oceniać.


Więc nie układaj brwi przed podróżą?
Peter Taylor
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.